Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 20:47   #1
Skleroplastika

Kćerka od 7 godina ima urođenu miopiju visokog stepena OU. Predložena skleroplastika. Molimo odgovor gdje se sprovodi operativni zahvat u Hrvatskoj.
Zahvalni roditelji Goran i Ljubica.

Za sada se ta vrsta zahvata ne provodi kod nas u Hrvatskoj.Mislim da taj operativni zahvat izvode u Fjodorov institutu,u Moskvi.Za detalje trebali bi se tamo informirati.

23.02.2002. Mr.sci. Tatjana Voskresensky-Horvat (spec. oftalmolog)



Skleroplastika, kao što znate, se ne izvodi kod nas u Hrvatskoj, nego u Rusiji. Cilj joj je ojačati straga skleru kako se očna jabučica dalje ne bi izduljivala. Što se tiče laserskog skidanja dioptrije, to ćete još malo pričekati. Kod djece se ne radi; ne prije 21. godine.

19.06.2002. Mr.sci.Tatjana Voskresensky-Horvat(spec. oftalmolog)
http://www.plivazdravlje.hr/?section...p=1&offset=100

duboko se ispričavam što nisam u toku s najnovijim informacijama i saznanjima na području oftamologije..

smiri malo živac, odreagirao si ko da sam ti stala štiklom na penis.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 22:11   #2
Imam blagi osjećaj da smo OT:

Žena pita nešto o skidanju dioptrije, a mi razglabamo o zaustavljanju dioptrije. Zato sam napisao da najprije ode na pregled pa da se vidi je li ona kandidat za operaciju i jel ta dioprtrija raste il ne raste.

Tako da za sada nemoramo lomiti koplja oko skleroplastike, ajmo, brate, temu po temu...

Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
Mislim da taj operativni zahvat izvode u Fjodorov institutu,u Moskvi.Za detalje trebali bi se tamo informirati.
Mr.sci. Tatjana Voskresensky-Horvat (spec. oftalmolog)

Doktorica "misli" - pohvalno. Ja "mislim", kad bi mi neki "dr-mr-sci" započeo rečenicu "Mislim da taj...", a radi se o tome da bi netko morao "kopati" po očima moje djece, uputio bih ga u dotičnu kliniku na testiranje iste metode, tako da više nemora "misliti".

Znači mi tu ovom raspravom dolazimo do kompetencije nekih oftalmologa u hrvata, a i šire. Daleko od toga da u Rusiji nema vrhunskih stručnjaka, a naročito u skidanju dioptrije sjećam se da sam gledao prve pokusne operacije na TVu, skidanja dioptrije koje su "izmislili" Rusi, negdje krajem 80tih godina (izvodila se skalpelom a ne laserom).

Htio sam reći da je skidanje dioptrije "naučena lekcija" čak i za naše neuke doktore. Tako da nije nužno posezati za super-sposobnim i hi-tec opremljenim Ruskim doktorima koji će ambulantnu operaciju pretvoriti u bolničku operaciju. Da ne govorim o tome što će se desiti ako budeš trebala napraviti reoperaciju, jer uspjeh operacije skidanja dioptrije LASIK metod ne ovisi o ničemu drugom već do zarastanja tvog oka.

Vidim ti imaš veliko povjerenje u Fedorovu školu i klinike nastale na tim temeljima, i ja se slaže da je stručnost i opremlljenost dotičnih klinika na najvišem mogućem nivou, ali za mene je otići tamo ipak overkill (ali to sam samo ja).

Izvođenjem skleroplastike se kod nas ne sriječava povećanje dioptrije, ali se skleroplastika izvodi.


Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
se tiče laserskog skidanja dioptrije, to ćete još malo pričekati. Kod djece se ne radi; ne prije 21. godine.
Zašto pričekati? Pa baš zbog toga što dioptrija raste u pubertetu pa se čeka da pubertet prođe i tek onda se radi operacije.

Za dotične roditelje rast dioptrije njihove djece je prava katastrofa, pa će pokušati sve samo da "spase" svoju djecu. Ako pogledaš dioptrije djece vidjet ćeš da je to još daleko od "katastrofe" ali bože moj radi se o djeci pa je tu teško biti objektivan. Ja sa svojih -5 ne bih rješavao da mi nije bila frka zbog posla.

Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
smiri malo živac, odreagirao si ko da sam ti stala štiklom na penis.
Možda jesam flejmer, ali na forumima nikad.

BTW, imaš kožno donje rublje i bič... Vooolim grubo
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 17:00   #3
A sto je s godinama? Citao negdje da ako si oko 40 i skinu ti minus da moras poceti nositi naocale za plus? I to da je razlog zasto vlasnik (jedne od) klinike nosi naocale (pisalo na njihovom FAQ)... U medjuvremenu doktor se operirao i slikao za novine. Zna li netko nesto vise?
Doh! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 17:03   #4
Quote:
Vidim ti imaš veliko povjerenje u Fedorovu školu i klinike nastale na tim temeljima, i ja se slaže da je stručnost i opremlljenost dotičnih klinika na najvišem mogućem nivou, ali za mene je otići tamo ipak overkill (ali to sam samo ja).
cijena je tu negdje, ono je institut na svjetskom glasu, i grad je prekrasan. meni dosta.

nije da je u hrvatskoj operacija 1ooo kuna, a put u rusiju i operacija 25o eura, a ja iz paranoje planiram dat masu više para.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:15   #5
Quote:
Doh! kaže: Pogledaj post
A sto je s godinama? Citao negdje da ako si oko 40 i skinu ti minus da moras poceti nositi naocale za plus? I to da je razlog zasto vlasnik (jedne od) klinike nosi naocale (pisalo na njihovom FAQ)... U medjuvremenu doktor se operirao i slikao za novine. Zna li netko nesto vise?
Nisi čuo za staračku dalekovidnost, ono kad ljudi u godinama kažu "kratke su mi ruke", kada žele pročitati novine koje drže u rukama pa ih udaljavaju od sebe?

To nas sve čeka, zbog toga što s godinama oko gubi moć prilagodbe, zato stariji ljudi nose naočale "za čitanje". Znači na daleko vidiš normalno, jedino ono što ti je sitno i bliže od npr. 40 cm, to ti je mutno - izvan fokusa.

Zato oni koji su kratkovidni imaju "sreće" njima je vid sve bolji, umjesto u plus vid im ide prema nuli

Quote:
alexx kaže:
a put u rusiju i operacija 25o eura, a ja iz paranoje planiram dat masu više para.
Stvarno jeftino
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 14:32   #6
Ja sam se prije mjesec dana vratila iz Rusije, napravila sam operaciju skleroplastike koju mi je doktor Ratčenko ( tako se čita) preporučio i sam učinio, naravno jedan od najboljih doktora na svijetu....Ovako ; osjećam se grozno, ono što mi je trebalo pomoć odmaže mi, neznam jel to postoperativno trenutno stanje ili je nešto drugo, uglavnom moje oči se strašno bore s tom sklerom u njima i teško je prihvaćaju i nedavno mi je izmjeren očni tlak 40...pa koristim kapi za glaukom....Tako da želim da svi KOJI IKAD IDU OPERIRATI OČI ZNAJU DA IM NEĆE BIT LAKO I DA MOŽDA BEZ OBZIRA KOLKO DOBAR DOKTOR IL KOLKO LAKA OPERACIJA BILA NEMORA SVE PROĆ DOBRO, JER SVAKI JE ČOVJEK INDIVIDUA KAO I NJEGOVE OČI.
problematična5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 10:20   #7
Moja djeca (11 i 13 godina) imaju vrlo visoku dioptriju koja i dalje raste(-5 i - 12) Čuo sam da se kao moguće riješenje zaustavljanja daljnjeg rasta dioptrije, u Rusiji provodi skleroplastika. Molio bi sve koji imaju neke inf. iz prve ruke (kao problematična5), ili poznaju osobe koje su bile na tom zahvatu da podijele iskustva.
zdenko111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 15:54   #8
dragi Zdenko i svi evo mene danas sa rebra i evo PRVI savijet ljudi daj pitajte svoje doktore o tome, kod nas su j...rusi otjerani i kolega sa rebra dr. radoš je izgubio licencu jer je radio za njih, doktorica je rekla da je to branje love i da je zakonom tu zabranjeno, ja sam ostala šokiran da tako malu djecu operiraju da bi pobrali lovu...KOMAAAAAAAA
ZATO JE NAJVAŽNIJE VJEROVATI DOKTORU A NE FORUMU!!!!!!!!!!!!!!!!! dragi roditelji i ja sam skoro upala u zamku želeći svojoj djeci sve najbolje.....
majatil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 16:57   #9
Za mene su se roditelji informirali oko toga, također imam 15 god. i dioptrija mi je -5.50, ali nismo htjeli...
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 11:53   #10
skleroplastika

Quote:
problematična5 kaže: Pogledaj post
Ja sam se prije mjesec dana vratila iz Rusije, napravila sam operaciju skleroplastike koju mi je doktor Ratčenko ( tako se čita) preporučio i sam učinio, naravno jedan od najboljih doktora na svijetu....Ovako ; osjećam se grozno, ono što mi je trebalo pomoć odmaže mi, neznam jel to postoperativno trenutno stanje ili je nešto drugo, uglavnom moje oči se strašno bore s tom sklerom u njima i teško je prihvaćaju i nedavno mi je izmjeren očni tlak 40...pa koristim kapi za glaukom....Tako da želim da svi KOJI IKAD IDU OPERIRATI OČI ZNAJU DA IM NEĆE BIT LAKO I DA MOŽDA BEZ OBZIRA KOLKO DOBAR DOKTOR IL KOLKO LAKA OPERACIJA BILA NEMORA SVE PROĆ DOBRO, JER SVAKI JE ČOVJEK INDIVIDUA KAO I NJEGOVE OČI.
pozdravcitala sam vasu poruku i vidim da niste zadovoljni sa skleroplastikom koju ste uradili, ja imam kcerku od 2,5 godina i dioptrija joj je -8 rekli su mi da ce ovo jos rasti kako ona bude rasla, strasno sam zabrinuta cula sam se sa dosta ljudi koji su radili skleroplastiku i oni su zadovoljni zanima me kako ste vi sada i kakvo je vase misljenje danas o toj operaciji da li vam je pomoglo.
Hvala vam unaprijed na odgovoru
mostar11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.