Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2013., 21:46   #1
Audi TT Mk1; savjeti za kupovinu

Moj Golf3 će uskoro u zasluženu penziju, i već si neko vrijeme postavljam pitanje; što dalje!? Nijedan mi novi model nije zanimljiv. I preskupi su. Osim toga, dosta mi je strogo racionalnih automobila. Mislim, super je to, ali hoću jednom probati i drugo.

Postoji tiha patnja od prvog dana kad sam ga vidio: Audi TT Mk1, dakle 1. model.

Znam što mi se sviđa, ali to se odnosi na industrijski dizajn. Na žalost, tehnički dio mi je nepoznanica, a naročito 1.8T motor. Iako imam iskustva sa nekoliko modela iz VAG-a, to su sve bili strogo racionalni auti sa SDI i TDI motorima.

Gledam već neko vrijeme, i cijene su se približile mojim mogućnostima. Ovdje su doduše klasično previsoke cijene i preloša stanja, ali vani je to dosta drugačije. Super očuvani vulgaris primjerci (180 KS, prednji pogon, manual) ispod 100k km za 6-7k €). Nakon ualska u EU, pretpostavljam da će biti lakše doći do ovih vani, pa bih defintivno to i čekao.


Ono što znam:
1. kupujem isključivo rabljeno za cash, pri čemu će 8K € biti aposlutni vrh
2. zanima me samo coupe, i to max 180 KS
3. tražit ću samo super očuvane primjerke, koji ne traže veća ulaganja odmah po kupovini
4. servisirat ću kod poznanika, koji će mi i detaljno pregledati auto prije kupovine
5. treba mi auto za 30% grad, 30% autocesta i 40% regionalno (trasa Zagreb - Koprivnica)
6. znam da mogu zaboravit vožnju putnika otraga kao i vožnju većeg tereta u gepeku, s tim sam se pomirio


Ono što ne znam, ili nisam siguran:
1. na što paziti?
2. koje su klasične boljke?
3. što može biti veliki problem? (kao što je recimo bosch pumpa na TDI-u?)
4. quattro ili prednji pogon? (pretpostavljam da bi quattro bio super stvar zimi, jer sam često u brdima i uvijek je problem, ali ne zanima me sa sportske strane)
5. manual ili dsg?
6. znam da iza nema mjesta, ali kako je naprijed za 185cm i 100kg?
7. koliko je skuplje održavanje, recimo u odnosu na Golf3 TDI? (pritom ne mislim na potrošnju i registraciju, nego na dijelove)
8. kakva je udobnost? može recimo usporedba sa Astra H, ili Golf 3? (tu prvenstveno mislim na višesatno truckanje po našim cestama)

Svi savjeti su, naravno, dobrodošli. Naročito od onih koji imaju osobna iskustva.
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)

Zadnje uređivanje estugarda : 30.04.2013. at 22:14.
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 22:14   #2
To ti je u osnovi golf 4, sa skraćenim osovinskim razmakom i sportskim ovjesom. Inače, ne preporučuje se zbog nestabilnosti stražnjeg kraja neiskusnim vozačima. Dolazi do povećanog uzgona, što se nastojalo riješiti spojlerom, ali ne znam koliko su uspjeli, a i nemaju ga svi(pogotovo stariji primjerci). Motor sam po sebi nije loš, bilo bi bitno provjeriti u kakvom je stanju i da nije previše isforsiran.

Pogon mislim da nije pravi quattro, nego 4motion, prednost u odnosu na fwd je trakcija, mana je veća potrošnja


Ali ako ti nije prioritetan dizajn audija, taj motor se ugrađivao u skoro sve modele na bazi g4(u njega, a3, octaviu RS, leona, toleda)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 22:25   #3
Na ACC forumu baš i nemaju neko predobro mišljenje od 1,8 T motorima. Tak da se u boljke može svrstati i motor. A zajebavat zna relativno sve kaj i na golfovima, pošto dijele masu istih dijelova..... Plus naravano taj famozan zadnji kraj koji voli plesati tango, čak i uz spojler.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 22:26   #4
Ovo za nestabilnost nisam znao. Pretpostavljam da se to odnosi na ekstremni stil vožnje. Ja sam defenzivan vozač, i nisam sklon ganjanju. Znači li to da ću pri istim brzinama imati porblema tamo gdje nisam imao sa Golf3 TDI il Astra H 1.6?

Dakle gledati model sa spojlerom. MOram priznati da se ne sjećam modela bez. Znaš li možda kad su se počeli ugrađivati?

Koliko veća potrošnja na quattro u praksi? Isplati li se?

Koji bi bili konkretni porblemi 1.8T motora (180KS)?
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 22:35   #5
1.8T ima problema sa bobinama, pumpama vode... vazno je da je ulje mijenjano u propisanim, ili jos bolje, krace od propisanih intervala.
Al ako je odrzavan, daleko najveci problem su bile bobine. Inace, 1.8T je sam po sebi vrlo robusne gradje, zbog cega ih je dosta chipano, pa se cuvaj takvih primjeraka.
Da ja kupujem, trazio bi 3.2... najbolji TT mk1, IMHO.
Sa Quattrom dobijas neovisni traznji ovjes ali i 100njak kila vise tezine.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 23:01   #6
Quote:
estugarda kaže: Pogledaj post
Ovo za nestabilnost nisam znao. Pretpostavljam da se to odnosi na ekstremni stil vožnje. Ja sam defenzivan vozač, i nisam sklon ganjanju.
Problem se javljao na većim brzinama tipa AC otvorene ceste izvan naselja i slično. Zbog zaobljenog zadnjeg karaja zrak nije pritiskao auto, nego ga je dizao, pa je u zavojima dolazilo do bježenja zadnjeg kraja što je najčešće dovodilo do sletanja sa ceste, udaranja u stupove (bokom), ograde i slično. Ako se dobro sjećam SVI TT-i su pozvani na ugradnju spojlera, a ako neki i nemaju spominjalo se otpadanje
Linkić na tekst sa par sličica. Nadam se da znaš njemački, ali ako i ne znaš, slika će ti reći sve.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 23:01   #7
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
1.8T ima problema sa bobinama, pumpama vode... vazno je da je ulje mijenjano u propisanim, ili jos bolje, krace od propisanih intervala.
Al ako je odrzavan, daleko najveci problem su bile bobine. Inace, 1.8T je sam po sebi vrlo robusne gradje, zbog cega ih je dosta chipano, pa se cuvaj takvih primjeraka.
Da ja kupujem, trazio bi 3.2... najbolji TT mk1, IMHO.
Sa Quattrom dobijas neovisni traznji ovjes ali i 100njak kila vise tezine.
Mislim da bi mi 3.2 bio totalni overkill. Od nepotrebnih troškova do samih performansi koje bi mogle biti i nedostatak s obzirom da nikad nisam vozio nešto jače od 136KS. Nije to za mene.
Sigurno neću uzimat čipirane.

Ajmo, recimo da je otišla bobina. Što radim? Repariram? Kupujem cijeli set originalnih? Zamjenskih? Koji je to trošak?
Ista stvar za pumpu za vodu?

U prvoj fazi kad ću ići gledati auto, ići ću sam i tu ću biti ograničen neznanjem. Tek kasnije, kad suzim izbor, budem vodio sa sobom stručnu osobu. Kako ću znati da je redovito mijenjano ulje, osim eventualno po servisnoj? Ima neki direktni simptom?
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)

Zadnje uređivanje estugarda : 30.04.2013. at 23:15.
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 23:06   #8
Ovisi kako je riješena. Kupiš novu staviš i voziš dalje kao da se nije dogodilo
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 23:10   #9
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Problem se javljao na većim brzinama tipa AC otvorene ceste izvan naselja i slično. Zbog zaobljenog zadnjeg karaja zrak nije pritiskao auto, nego ga je dizao, pa je u zavojima dolazilo do bježenja zadnjeg kraja što je najčešće dovodilo do sletanja sa ceste, udaranja u stupove (bokom), ograde i slično. Ako se dobro sjećam SVI TT-i su pozvani na ugradnju spojlera, a ako neki i nemaju spominjalo se otpadanje
Linkić na tekst sa par sličica. Nadam se da znaš njemački, ali ako i ne znaš, slika će ti reći sve.
Znam dojč. Pročitat ću.
Pa dobro, radi li se u tim slučajevim izljetanja o ekstremnim manevrima i brzini, ili se jednostavo voziš autputom ZG-VŽ 120 km/h, i onda izletiš iz čistog mira na zavoju tam negdje kod onih tunela na suhoj cesti?

Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ovisi kako je riješena. Kupiš novu staviš i voziš dalje kao da se nije dogodilo
Sorry. Izgubio sam te. Tko je kako riješen? O čemu pričaš? Bobina ili pumpa? O kakvim iznosima pričamo?
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)

Zadnje uređivanje estugarda : 30.04.2013. at 23:19.
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 23:13   #10
3.2 najbolji, al najrijeđi, tako ćemo sažeti....
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 23:28   #11
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
3.2 najbolji, al najrijeđi, tako ćemo sažeti....
Po čemu najbolji?
Po potrošnji sigurno nije. Pa ni po troškovima sigurno. Osim po performansama koje su mi i sa 180KS u 1.8T više nego dovoljne, po čemu je još bolji?

PS Guglam već neko vrijeme i ne mogu naći...ima tko ideju gdje se može pogledati usporedba potrošnja svih TT modela? Ono kak je nekad imao AutoKlub na sredini...(možda još uvijek ima, ali ne čitam više)
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 23:37   #12
Problem sa bobinama imaju gotovo svi noviji vw agregati (pod noviji mislim na oko 2000. godište), iz osobnog iskustva znam da "odlaze" i na 1.2 12V motorima, 1.4 16V, 1.6 16V...
Twincharged is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 00:15   #13
Quote:
estugarda kaže: Pogledaj post
Po čemu najbolji?
Po potrošnji sigurno nije. Pa ni po troškovima sigurno. Osim po performansama koje su mi i sa 180KS u 1.8T više nego dovoljne, po čemu je još bolji?

PS Guglam već neko vrijeme i ne mogu naći...ima tko ideju gdje se može pogledati usporedba potrošnja svih TT modela? Ono kak je nekad imao AutoKlub na sredini...(možda još uvijek ima, ali ne čitam više)
http://www.autoevolution.com/audi/tt-coupe/

http://www.autoevolution.com/audi/


O toj TT verziji neznam ništa osim da se čuje loš glas o njemu zbog stražnjeg kraja.
No u normalnoj vožnji nebi smio sletijeti u grabu to je sigurno tipa 10km/h iznad ograničenja niti na autocesti na 150km/h jer ideš ravno.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 00:21   #14
Quote:
To ti je u osnovi golf 4, sa skraćenim osovinskim razmakom i sportskim ovjesom. Inače, ne preporučuje se zbog nestabilnosti stražnjeg kraja neiskusnim vozačima. Dolazi do povećanog uzgona, što se nastojalo riješiti spojlerom, ali ne znam koliko su uspjeli, a i nemaju ga svi(pogotovo stariji primjerci). Motor sam po sebi nije loš, bilo bi bitno provjeriti u kakvom je stanju i da nije previše isforsiran.

Pogon mislim da nije pravi quattro, nego 4motion, prednost u odnosu na fwd je trakcija, mana je veća potrošnja


Ali ako ti nije prioritetan dizajn audija, taj motor se ugrađivao u skoro sve modele na bazi g4(u njega, a3, octaviu RS, leona, toleda)
Strašno, zamisli, kao da kupuje Golf.

Quote:
Na ACC forumu baš i nemaju neko predobro mišljenje od 1,8 T motorima. Tak da se u boljke može svrstati i motor. A zajebavat zna relativno sve kaj i na golfovima, pošto dijele masu istih dijelova..... Plus naravano taj famozan zadnji kraj koji voli plesati tango, čak i uz spojler.
Iz iskustva, motor je odličan. Problem je u tome da je teško naći neki u dobrom stanju jer su svi gaženi i silovani, u tome je največi problem.
Čipirani su imali problema, tu i tamo je nastala rupa u klipu, kod originala ne, samo čipirani motori.

Quote:
1.8T ima problema sa bobinama, pumpama vode... vazno je da je ulje mijenjano u propisanim, ili jos bolje, krace od propisanih intervala.
Al ako je odrzavan, daleko najveci problem su bile bobine. Inace, 1.8T je sam po sebi vrlo robusne gradje, zbog cega ih je dosta chipano, pa se cuvaj takvih primjeraka.
Da ja kupujem, trazio bi 3.2... najbolji TT mk1, IMHO.
Sa Quattrom dobijas neovisni traznji ovjes ali i 100njak kila vise tezine.
Naravno da su imali problema sa pumpom vode jer se pumpa nije izmjenila skupa s remenom. Koja je razlika te pumpe prema ostalima iz VAG grupe? Nikakva. Bobine, jako jako rijetko. One prve koje se bile pričvrstene s 2 šarafa skoro nikada. One kasnije koje su bile samo utaknute su imale problema. Pošto se radi o TT-u prve generacije ima bobine koje su pričvrštene s dva šarafa, te gotovo nikada nisu odlazile.

Šta očekivati od V6? 1.8 je daleko kvalitetniji i manje troši.
Quattro je samo na papiru, ima Haldex kuplung, što se kod VW-a zove 4Motion.

Quote:
Problem se javljao na većim brzinama tipa AC otvorene ceste izvan naselja i slično. Zbog zaobljenog zadnjeg karaja zrak nije pritiskao auto, nego ga je dizao, pa je u zavojima dolazilo do bježenja zadnjeg kraja što je najčešće dovodilo do sletanja sa ceste, udaranja u stupove (bokom), ograde i slično. Ako se dobro sjećam SVI TT-i su pozvani na ugradnju spojlera, a ako neki i nemaju spominjalo se otpadanje
Linkić na tekst sa par sličica. Nadam se da znaš njemački, ali ako i ne znaš, slika će ti reći sve.
Jel se to događalo sa Quattro pogonom ili na svima? Vjerujem da malo tko zna da je TT Quattro (po imenu) imao opoziv zglobova zadnjeg ovjesa. To je također mogućnost. Ne da mi se čitati tekst iz 19. stoljeća.

Quote:
Problem sa bobinama imaju gotovo svi noviji vw agregati (pod noviji mislim na oko 2000. godište), iz osobnog iskustva znam da "odlaze" i na 1.2 12V motorima, 1.4 16V, 1.6 16V...
Imali su kada su došle bobine koje se samo utaknu. Vjerujem da su u međuvremenu sve promjenjene.

Quote:
PS Guglam već neko vrijeme i ne mogu naći...ima tko ideju gdje se može pogledati usporedba potrošnja svih TT modela? Ono kak je nekad imao AutoKlub na sredini...(možda još uvijek ima, ali ne čitam više)
Bježi od toga auta, auto kao auto je dobar, samo nađi neki koji je u odličnom ili minimalno dobrom stanju. Stvar je u tome da je taj auto tada bio skup i večinom su ga kupovali oni malo bolje stojeći ljudi, a takvi večinom ne paze na auto jer si za 2-3 godine kupi drugi. Onda taj auto ide od vlasnika do vlasnika i nakon 15 godina dođe u tvoje ruke i iznenadiš se i kažeš auto je sranje. Isti slučaj je bio sa Golfom II G60. Početkom ovog stoljeća jedva da si našao neki koji je imao cijeli G punjač. A bilo je i onih koji su bili u odličnom stanju i takvi nisu bili za prodaju.
__________________
Potpis

Zadnje uređivanje WXW : 01.05.2013. at 00:29.
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 00:30   #15
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Bjeći od toga auta, auto kao auto je dobar, samo nađi neki koji je u odličnom ili minimalno dobrom stanju. Stvar je u tome da je taj auto tada bio skup i večinom su ga kupovali oni malo bolje stojeći ljudi, a takvi večinom ne paze na auto jer si za 2-3 godine kupi drugi. Onda taj auto ide od vlasnika do vlasnika i nakon 15 godina dođe u tvoje ruke i iznenadiš se i kažeš auto je sranje. Isti slučja je bio sa Golfom II G60. Početkom ovog stoljeća jedva da si našao neki koji je imao cijeli G punjač. A bilo je i onih koji su bili u odličnom stanju i takvi nisu bili za prodaju.
Ako sam te dobro razumio, tvoj prevladavajući savjet je da ni ne gledam taj auto jer je nemoguće naći nerasturen primjerak?

Odlučio sam svakako probati. Neću se 100% zalijetati, i kupujem samo dobro očuvan primjerak i to od 1. vlasnika. Inače ništa.
Jasno mi je već nakon brzog pregleda da je trenutno izbor tu loš i već mi je jasno po broju vlasnika u kavom su stanju, no ni inozemstvo nije isključeno. Naročito nakon EU. Nije da mi se žuri. Počeo sam gledati...
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 00:30   #16
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Jel se to događalo sa Quattro pogonom ili na svima? Vjerujem da malo tko zna da je TT Quattro (po imenu) imao opoziv zglobova zadnjeg ovjesa. To je također mogućnost. Ne da mi se čitati tekst iz 19. stoljeća.
Iz 20-og je stoljeća.

Mislim da su svi modeli bili u pitanju zato što je bio problem u loše riješenoj aerodinamici. Sam dizajn zadnjeg kraja, ne misli se na ovjes, ili neke komponente oku nevidljive.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 00:42   #17
Quote:
estugarda kaže: Pogledaj post
Ako sam te dobro razumio, tvoj prevladavajući savjet je da ni ne gledam taj auto jer je nemoguće naći nerasturen primjerak?

Odlučio sam svakako probati. Neću se 100% zalijetati, i kupujem samo dobro očuvan primjerak i to od 1. vlasnika. Inače ništa.
Jasno mi je već nakon brzog pregleda da je trenutno izbor tu loš i već mi je jasno po broju vlasnika u kavom su stanju, no ni inozemstvo nije isključeno. Naročito nakon EU. Nije da mi se žuri. Počeo sam gledati...
Kažem, auto je u redu ako nije čipiran, ako je prvi vlasnik i redovito i ispravno servisiran. Ovako da ćeš teško naći neki dobar primjerak. Gotovo ih više ne viđam na cesti. Nove da, ali prvi model ne.

Sječam se tog opoziva za lagere zadnje osovine, rupa u klipu kod čipiranih motora (S3 isti slučaj), mislim da je znao i turbo otiči, ali s obzirom koliko smo imali tih TT-a mislim da je bio jedan ili 2 slučaja, tako da mislim da je više do vozača nego do auta. Remen se mijenja svaih 180t km, problem je u tome da neke vodene pumpe ne izdrže toliko nego počnu prije puštati vodu. I to večinom oko 120t km. Jednostavno, pumpu i remen mijenjati svakih 120t km i problem riješen.

Quote:
Iz 20-og je stoljeća.

Mislim da su svi modeli bili u pitanju zato što je bio problem u loše riješenoj aerodinamici. Sam dizajn zadnjeg kraja, ne misli se na ovjes, ili neke komponente oku nevidljive.
Meni je prvi glas, stvarno nisam znao. Što se zglobova zadnjeg ovjesa tiče (Quattro) ne znam više zašto je bio potreban opoziv.

Ovaj novi TT ima spojler na otvaranje, vozač samo otvori a mislim da nakon odrežene brzine izlazi sam van. Vjerovatno upravo zbog toga.

Baš kako si napisao, može biti da je upravo problem bio nedostatak spojlera, koliko se sječam dodatno su se ugrađivali.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 01:15   #18
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Kažem, auto je u redu ako nije čipiran, ako je prvi vlasnik i redovito i ispravno servisiran. Ovako da ćeš teško naći neki dobar primjerak. Gotovo ih više ne viđam na cesti. Nove da, ali prvi model ne.
Ma ima ih. Ja već dugo gledam jednog u Koprivnici. Izgleda kao da je iz dućana. 82k. Doslovno samo po KC i okolici vožen. Naravno, vlasnik ni ne pomišlja na prodaju. Po našim oglasnicima su stvarno više manje krš, ali vani ih ima dosta.

Nego kad smo kod čipiranja. Ne kužim se u to, ali pretpostavljam da se prije prodaje može i vratiti na staro, ne? Kako prokužiti?
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 01:25   #19
Ranije je kod čipiranja u procesoru motora pisalo recimo ABT, Sportec ili slične tjuning firme. Znači ispitanjem dijagnoze u ECU se moglo vidjeti da li je čipiran. Kasnije toga više nije bilo, dijagnoza je pokazivala sve normalno, možda jedino po nekim brojevima se moglo vidjeti da li ima čip ili ne.
Pitaš vlasnika, ako imaš mogućnosti ispitati dijagnozu.
Možeš vratiti na staro, ali koliko znam samo kod ovlaštenoga. Mora napraviti ako je moguće update na original verziju.
Sve ovisi koliko auto ima km. Ako je radio 300t km sa čipom onda vjerovatno drži. Bilo je 4-5 slučajeva sa rupom u klipu, e sada koliko je to, da li svi, večina ili samo neki, ne znam.

Quote:
Naravno, vlasnik ni ne pomišlja na prodaju.
Upravo to sam mislio. Naravno da ne prodaje dobar auto, još k tome rijetko viđen u HR. Oni koji su promjenili nekoliko vlasnika su vjerojatno krš.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 01:30   #20
Ma ne. Ne mislim kupovati chipirani pa ga vraćati na original. Te koji su bili zaobilazit ću po defaultu u širokom luku. Samo je porblematično da se to vjeorjatno može efektivno sakriti da je bio chipiran...

Ako nađem baš neki dobar i odlučim se sigurno idem na dijagnostiku. Ali prije toga će trebati puno toga eliminirati, pa bi bilo dobro da znam kako...

Konkretno, ako odem pogledat, kako ću to vidjeti? Procesor se može nekako očitati sa putnog kompa?
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)

Zadnje uređivanje estugarda : 01.05.2013. at 02:02.
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.