Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2015., 01:17   #1
Hrvatski povijesni romani

Pozdrav,

Ima tko kakvu preporuku sto se tice domacih povijesnih romana? Sto dalje u proslosti s dogada, to bolje
Noštromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 08:46   #2
Quote:
Noštromo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ima tko kakvu preporuku sto se tice domacih povijesnih romana? Sto dalje u proslosti s dogada, to bolje
Evo jedan stariji:

Josip Banovac - Tomislav
http://www.superknjizara.hr/?page=kn...jiga=100045169
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 10:43   #3
Čula sam dobr stvari o autoru Ani Bukovac.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 00:40   #4
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Čula sam dobr stvari o autoru Ani Bukovac.
i ja sam primjetio da se o njoj govori. Ona se postavlja kao brend sa(većini ljudi) nepoznatom nakladničkom kućom Ceres. Iako nisam dobio dojam da je nešto kvalitetno, vidio sam da su je neki dobro kritizirali, ali se svi slažu da je ideja sama po sebi super
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 10:14   #5
Na spomen teme odmah sam se sjetio ove knjige iz školskih dana - Višnja Stahuljak: Zlatna Vuga.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 12:13   #6
Gjalski, Dolazak Hrvata.

Obrađuje događaje od doseljenja do pokrštavanja. Ne može dublje u prošlost.

Link na besplatnu verziju (legalno), valjda se smije prebacit u epub za zgodnije čitanje.

Ok je Šenoina Seljačka buna (o sukobu seljaka i feudalaca u Hrvatskom zagorju te u Štajerskoj i Kranjskoj 1573) i, naravno, Zagorka.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 14:47   #7
Ak ste već spomenuli Šenou, evo čitaj malo i Čuvajte se senjske ruke.
__________________
Acta, non verba. - Dijela ne riječi.
"Kako bi igra bila užitak, trening bi trebao biti patnja." - Dražen Petrović
Čehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 14:12   #8
Imam dvojicu autora na umu koji su vrlo vješti u skeniranju povijesti.
Hrvoje Hitrec i Ivan Aralica.

Oni su doista znali napisati djela iz povijesti koje možeš pronaći u knjižarama.
Ono što je problem kod Hitreca jest njegov desno zagriženi politički spektar,a kod Aralice jednako takav promovirajući tvrdonacionalistički nastup.

Ono što bih ja volio da se Hitrec pozabavi sjeverozapadnom Hrvatskom prije i poslije proturuskih ratova,a Aralica bi trebao već složiti djelo o svom nacionalnom identitetu,o porijeklu naroda Vlaha kojem Aralica pripada...
Pripada li genezi romansko rimskih kolona ili doseljenih romanskih Vlaha sa područja Rumunjske što je više vjerojatnije...
On to djelo mora napisati.
Stalno se diči nekim hrvatstvom,a u biti je rimokatolički Vlah,Arumunj...Cincar,kako se nazivaju u Makedoniji..
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 23:29   #9
Ana Bukovac je vec spomenuta vidim pa da preporucim Tanju Radman. Doduse njena "Republika kamena" jest fantasy knjiga (prva od navodno 4-5 nastavaka) ali je smjestena u vrijeme Dubrovacke republike. Mene je odusevila njena igra sa stvarnom povijescu i mastom. Ono, pored svog ludila, zivo opisane setnje kroz Stari grad i Marin Getaldic je jedan od glavnih likova. Meni odlicna! Ali kazem, povijesni fantasy je pa tko voli
missy-t is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 13:19   #10
ako ne moraju biti novija izdanja, romani Ivana Aralice do sredine 90-ih - Graditelj svratišta, Duše robova, Psi u trgovištu...
zatim Feđa Šehović, Gorak okus duše.
Ivo Andrić.
tu su i divni romani Nedjeljka Fabrija, samo što ne sežu baš jako daleko u prošlost.

ŠK ima ediciju hrvatskih povijesnih romana, pa se možda i na tom popisu nađe nešto zanimljivo.
malimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 08:21   #11
Brešan - Katedrala.

Fenomenalna knjiga!

Fabrio mi nikada nije bio drag... njega i R.Marinkovića zaobilazi i nikome ih ne preporučam. ......
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.