Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2014., 16:07   #61
Eda, baš bi se trebalo tog Joycea opet primit.
Isse, imam 50 knjiga na čekanju...
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 18:56   #62



ja bi da je james joyce moj deda
glupo-ime is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 14:03   #63
Quote:
glupo-ime kaže: Pogledaj post



ja bi da je james joyce moj deda
Ja ne bi.Eto uhvatio se nakon dugo vremena citanja "Portreta" pa zavirio malo vidjeti sto o predmetu kazu najpametniji forumasi na svijetu.
Ima neka teza,ne bez vraga,po kojoj su svi veliki umjetnici ujedno i veliki ludjaci.Joyce nije samo veliki umjetnik i veliki ludjak,on je k tomu jos jedan jebeno komplicirani ,sjebani i zajebani umjetnik i ludjak.Kako taj maltretira svojom prozom moze se reci da je pravi pravcati udav Proust za njega tek kisna glista.
Savjet:zasto se pored svih pametnih,lijepih i korisnih tekstova na ovome svijetu prihvacati bjesomucnog izdrkavanja kakvo je "Portret",a po svoj prilici i sve sto je uslijedilo nakon toga...
__________________
ma nije sto povrijedi mene mozda je i bolje tako al' sto moja majka place to ti necu oprostiti lako
misho-pisho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 11:57   #64
Naišao sam danas na ovo:

Početak odlomka: "U usporedbi s realističkim romanom Joyceov Uliks zapravo i nije roman 'za čitanje' (...)"

Kraj odlomka: "Uliks se može razumjeti jedino ako ga čitamo više puta, ako ga 'pročitavamo' i ako ga, gotovo bismo rekli, studiramo." (Milivoj Solar)

Nije za čitanje – a treba ga čitati više puta. Pa onda navalimo na čitanje.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 21:23   #65
Popevka inspirirana Jamesom Joyceom od njegveh zemljakov
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 18:18   #66
Quote:
Shain kaže: Pogledaj post
Naišao sam danas na ovo:

Početak odlomka: "U usporedbi s realističkim romanom Joyceov Uliks zapravo i nije roman 'za čitanje' (...)"

Kraj odlomka: "Uliks se može razumjeti jedino ako ga čitamo više puta, ako ga 'pročitavamo' i ako ga, gotovo bismo rekli, studiramo." (Milivoj Solar)

Nije za čitanje – a treba ga čitati više puta. Pa onda navalimo na čitanje.
Mah, Solar

Zajebano je s Uliksom to što, za razliku od Portreta recimo, nema stalnog i stabilnog uporišta po pitanju načina pripovijedanja. Na primjer, slavno posljednje poglavlje nema puno veze s (pozaboravih već nazive poglavlja ) onim u kojem se parodira cijeli niz irskih povijesnih pripovjednih oblika, uz to što je dio fabule super kul (napad pepeljarom, irski nacionalizam, pub i birtijaške rasprave) i iznimno zabavan za čitat - barem meni je bio.

Al nema do Dublinersa
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.