Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2016., 08:24   #341
Ova ni nema rikverca...a i bolje je se kloniti, jer puž traje jednu sezonu.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 09:31   #342
Školski kolega je poginuo od kultivirana. Samljeo ga kad je krenuo u rikverc.
Drugi je prošao još gore! "obradio" mu je noge, a u bolnici je upoznao sadašnju ženu. Patnja i traume cijeli život.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 10:20   #343
Quote:
D@ny kaže: Pogledaj post
Imal tko motokopačicu Dragon 55 Link vrijedi li te novce ?
Ne, vec samo za badav posto ima puzni prijenos koji se pogloda i nemas nista.
Uzmi s remenskim prijenosom, a slicno kostaju i puno dulje traju. Motor svejedno jel b&s ili Honda.

Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Školski kolega je poginuo od kultivirana. Samljeo ga kad je krenuo u rikverc.
Drugi je prošao još gore! "obradio" mu je noge, a u bolnici je upoznao sadašnju ženu. Patnja i traume cijeli život.
Cek kaj ove s puznim prijenosom imaju istu brzinu okretaja i naprijed i nazad ?
Ja sam si zapamtio da na ovim koji imaju remenski remen kad vrag odnese salu samo ispustim rucke i odmah stane. Stim da ovaj s remenom ima rikvec upola manju brzinu pa nije napadan/prebrz.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 19:25   #344
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ne, vec samo za badav posto ima puzni prijenos koji se pogloda i nemas nista.
Uzmi s remenskim prijenosom, a slicno kostaju i puno dulje traju. Motor svejedno jel b&s ili Honda.
Hvala na odgovorima svima, koji konkretno s remenom?
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 00:52   #345
Quote:
D@ny kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima svima, koji konkretno s remenom?
Ovako nešto slično kak imam Benassi BL350 s B&S motorom, no taj se više neproizvodi pa ako ga gdje nađeš nećeš pogriješiti s kupnjom. Ide s B&S ili s Hondinim motorom, no svejedno je koji motor čak što više bolji je B&S jer on i po zimi pali na prvi potez gotovo svaki puta, dok Hondica baš i ne. Uglavnom ovakvi su s remenskim prijenosom dugotrajniji samo moraš svake godine dolijati ulje za getribu ili staviti mast za lanac i zupčanike ovisi šta piše u uputama u ovaj okomit dio gdje ide prijenos do noževa, ima jedan čep sa strane. To posebno napominjem jer ljudi jednostavno zanemare to održavanje.
Ova kopačica ima jednu veliku prednost tu da se ručka može podesiti u svim mogućim položajima bez obzira na visinu osobe i dali hoće bočno zaokrenuti ručke da hoda po stazi umjesto točno iza kopačice po pofrezanoj zemlji.

http://in-green.com.ua/image/data/Benassi_BL_350.jpg

Imaš i Texas, Flora, Eurosystem s remenskim prijenosom, ali obavezno gledaj s b&s ili s hondinim motorom, nikako Thorx i njemu sličima koji su poznati po kratkom vijeku trajnosti.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 08:32   #346
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Imaš i Texas, Flora, Eurosystem s remenskim prijenosom, ali obavezno gledaj s b&s ili s hondinim motorom, nikako Thorx i njemu sličima koji su poznati po kratkom vijeku trajnosti.
Znači ovaj;
http://www.eurosystems-spa.com/web/_...Briggs_800.jpg
s ovim prijenosom;
http://www.ginodechecchi.com/10422-t...-marcie-11.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=8TYvLW0Hr6Q

Puno hvala!
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 14:05   #347
Rabljena MIO Honda 420, i Bog te veseli još toliko godina koliko je i stara.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 14:57   #348
Točno takav princip prijenosa i kako sam ti rekao obavezno kod takvih kopačica prije svake sezone ulij malo ulja 1dl, ako zafali, gradacije otprilike 85w90 il neko slično nebitno. Bitno da je baš za getribu jer je takvo ulje više ljepljivo i bolje podmazuje nego klasično ulje za motor.
Čitao sam na drugom forumu da je jedan čovijek skroz zaboravio na to kod ovakve kopačice pa je išao rastavljati i onda postao fotografije kako se sve unutra poglodalo nakon 6-7 godina i naravno za sve je okrivio proizvođača, a ne sebe. To je ko da neuliješ ulje u motor pa kad motor zariba okriviš proizvođača !

Ako se taj dio getribe (okomiti prijenosni dio) jednog dana i pogloda netrebaš baciti cijelu kopačicu jer ima za kupiti na netu taj dio pa samo zamjeniš jer je na par šarafa. Sve sam ja to dobro istražio prije kupnje tako da nepričam bezveze.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 18:45   #349
Bio danas u pevecu i ima samo ova
http://www.iltagliaerba.it/750-2197-...e-in-italy.jpg
s hondinim motorom GX 160 i košta 4990,90 a do 8. 6 je koštala 4499,90 tako da čekam akciju!
Našao katalog od prije dvije godine i tada je bila 4299,90 !!!!
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 22:10   #350
Motokultivator

Pozdrav,
Ovako jedno pitanje, probat cu objasnit.
Kupio bi prijatelju motokultivator, treba mu za rahlit zemlju (freza?) ali i da moze plug zakacit.
Sada je on meni pokazao sliku da na kojemu su veliki pogonski kotaci a freza iza jer on lakse ide, kaze da je bolja od one koja ima samo jedan kotac naprijed kao honda 315. Gdje se to moze pogledat u nekom ducanu za to, ili na internetu? Koja marka? Vidio sam hondu 500 ali kosta 14000kn a to mi je malo puno, neka do 7 se moze nabaviti? Treba biti nova da mogu preko firme platit.

Poslano sa mog SGP712 koristeći Tapatalk
neo1234 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 07:04   #351
Velicina zemlje je cca 1500m2

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
neo1234 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 07:41   #352
[QUOTE=neo1234;59299759.....Sada je on meni pokazao sliku da na kojemu su veliki pogonski kotaci a freza iza jer on lakse ide.......,[/QUOTE]

Za tu površinu, kolega je izabrao odgovarajući stroj. Sve drugo je igrarija na duže staze.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 10:06   #353
A koju marku da gledam i di?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
neo1234 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 11:03   #354
Pogledajte na Njuškalu.hr pa se dogovorite. Ali za 1k€ i još novo....ne buš kupio odgovarajući stroj.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 12:06   #355
A koliko bi kostalo novo? Vidio sam da je honda 14000kn

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
neo1234 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 14:32   #356
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada...oglas-19075491
Što mislite dali je ovo dobra kupnja? Koliko je onda sam motokultivator, neznam koliko dođu ovi priključci ! Bio i pogledao, malo nepravilno radi na večim okretajima, nedimi i jako se lako pokrene, vidi se da je izrađena nema orginal (kopačice, tanjur-crtalo, utege za točkove i samu dasku za snijeg sve je olt-ovo) mislim samo da su točkovi orginal, i nesviđa mi se što je naljepnica potrgana gdje se vidi godina proizvodnje - nije prvi vlasnik, nema račun, navodno iz Njemačke.
I još sam vidio da je ona kočnica za frezu što ide u zemlju ovalna, mislim da je orginal okrugla?
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 17:58   #357
Ne izgleda lose, a za ovaj nepravilan rad motora ne znam sto bi ti rekao. Treba vidjet u cem je problem, no ako svejedno mislis ga kupit pripremi 1000kn za moguce popravke motora jer kod takvih polovnih stvari nikad ne znas dali je covijek odrzavao motor ili nije. Ulje u motoru se upravilu mijenja svake godine, a ko snjim radi cesto ide i dva puta godisnje izmjena, zatim filter zraka ide svake dvije godine. A to ti bas poljoprivrednici i vrtlari nemaju obicaj tako odrzavati jer im se neda, zaborave ili im je preskupo.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 19:23   #358
Našao još bolju ali je preko grane !
http://www.halooglasi.com/poljoprivr.../5425435106895
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 07:09   #359
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
A karina, pardon kak se čita carina?
Da je s ove strane granice, već bi bila prodana(meni),a s carinom se ne isplati kupovati ! Kod nas nema ni sličnih,
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 00:07   #360
Društvo imam Labinca Mondial IM s Lombardini dizelskim motorom. Nemam pojma koja je to verzija motora, ništa ne piše osim serijskog broja.

Koje ulje ide u pogon Labinca ? Piše na naljepnici INA Hypenol 90 koja je to količina ?

A što se tiče motora, za verziju nisam siguran, mislim da prema vanjskim dimenzijama motora najviše odgovara 6LD400. Kakvo ulje sipate u njega i količina ?

Što se tiče uljnog filtera koje ulje ide u taj uljni filter ?

http://picresize.com/popup.html?imag...mondial_im.jpg

Gdje je moguće nabaviti rezevne dijelove Labinca i Lombardini motora u Zagrebu i okolici ?
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.