Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2007., 15:20   #41
Quote:
starosjedilac kaže: Pogledaj post
Točno si ustvrdio da je prdnut u tramvaju nužnost. Neću sada analizirati zašto nastaje ta nužnost, no, svakako nas na tu nužnost upozorava nesvjesni dio naše osobe, tj. id. Naš ego, ako je bio odlikaš u disciplini zvanoj kućni odgoj, provjerit će kod superega da li je to, at the moment, društveno prihvatljiva stvar, tj. da li je mjesto i vrijeme. U slučaju da nam ne prijeti eksplozija u crijevima, superego će nam sugerirati da tu nužnost odgodimo do iduće stanice. Kod izbora kako ćemo se izražavati u pitanju je drugačiji mehanizam. Pritisak dolazi izvana. Ego se tada ne može pouzdati u superego, jer postoji mogućnost da je i superego na "njihovoj" strani, tj. na strani onih koji ti žele nametnuti pravilo kako ćeš se izražavati. Tada ego ima dvije mogućnosti, proslijediti problem id-u, koji inače ima druge, specifične probleme (upozoravati na gore spomenute nužnosti i sl.) ili jednostavno se ne pokoriti pritiscima izvana, unatoč akademskoj nužnosti.
..potpuno si u pravu, sto se mene tice, i ako sam te shvatio, a u sto sumnjam.

..cuj, superego je uvijek na njihovoj strani. to je jedna najobicnija drolja, taj..superego.
no, eto, kako kazu, konformizam u nacinu ponasanja je nuzan ( ), u nacinu razmisljanja opasan.
a za konformizam je opasan drugaciji nacin razmisljanja.
evo (da usput izbjegnem i cynaticko rompoparenje) ,uzmimo na primjer..dezulovica.

..mase crvenom krpom gdje god stigne. pravi picaskandal. i on je..nuznost (bajdvej, tesko je pricati zasto nastaje nuznost). neki misle da su u tranvajnu i da dezulovic nema taj kinderstube i zgrazaju se.
a opet, s druge strane, uzivaju se baviti s njim i na neki nacin..vole ga. ne mogu bez njega, dosadno je brate u mirisljavom tranvajnu putovat.
a on im samo kaze tj. pita ih..ako vec u citavom tramvaju, recimo, smrdi, a godi im ta toplina, zasto onda nisu platili kartu vec se svercaju. to pita na nacin sasvim drugaciji od onog..o, vi prdnuste? ..hvala sto primjetiste..a to neke boli.
zasto ih boli? zato jer se neki ne smiju dezulovicu, nego njima. (to je upravo razlika izmedju onih koji zele duhovito pisat i koji duhovito misle, pa onda to i nije problem napisat.)
a ako te koje to boli, ili barem smeta, jos imaju i neku moc, vlast, naravno da ce svoje diskrecijsko i drugo pravo usmjeriti na to da onemoguce bilo kakvu kritiku u bilo kakvom obliku, osim ako nije uredno podnesena, taksirana i adresirana na za to pravo mjesto, ured, sluzbu, podforum, topik, dakle negdje na domaci teren gdje se za sve moze osnovati komisija i povjerenstva, koje znamo cemu sluze.

..da otracam jos malo dezulovica. mislim da mu je kucni odgoj, ne dobar, nego primjeran.
vidim kako se ponasa ovdje na forumu. pravi decko. zna kako se ponasati u tudjoj kuci, rezolutan na nacin koji treba, opusten kad treba, pricljiv kad treba, odgovara samo na ono sto ga se pita..ma svakoj majci idealan zet.


__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:20   #42
E pa, obzirom živiš u gradu "di su najbolji sendviči", izbjegla si toj strašnoj sudbini
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:21   #43
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
e, to, to! jedina gora stvar od lošeg sedviča za 50 kuna je pola lošeg sendviča za 25 kuna to je valjda najluzerskija stvar na svijetu.. daš toliko love za jednu polpetu i još ti izrežu POLA SENDVIČA!
Ćuj bokmater, pa sama si tražila POL-petu, neeeeeee.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:22   #44
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
e, to, to! jedina gora stvar od lošeg sedviča za 50 kuna je pola lošeg sendviča za 25 kuna to je valjda najluzerskija stvar na svijetu.. daš toliko love za jednu polpetu i još ti izrežu POLA SENDVIČA!
muči ja sam tamo jedanput da 54 kune za pola sendviča meni i pola prijatelju. Oboje smo na preporuku uzeli neki egzotični umak od slatkog luka (!) koji je, btw, bio očajan i za to platili 54 kune A neće me više vidit pa taman da besplatno dile
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:27   #45
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
E pa, obzirom živiš u gradu "di su najbolji sendviči", izbjegla si toj strašnoj sudbini
to je istina, ali ja još uvijek ne razumijem: zašto ne mogu nabavit plastične poklopce i dvije vrste bublica?
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:54   #46
Quote:
starosjedilac kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zašto je ova polemika oko nužnosti i slobode izražavanja maknuta s Dežulovog topica?
..nisu citali knjige o tome. o nuznosti i slobodi znaju samo onoliko koliko je nuzno da se misli da su slobodni..

..a cuj, nekom je zanimljiv spam, nekom trac.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 16:02   #47
Ooooo, Cyn, jesi mi se podsmijevala kao moderatorici ZK....ovaj "tvoj" chat prevazilazi sve verbalne nejestivosti sto su ikad postojale na forumu...i neka je....
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 16:23   #48
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
Ooooo, Cyn, jesi mi se podsmijevala kao moderatorici ZK
Kada i gdje? Ja nisam niti znala da si moderatorica ZK. Pobrkala si me s nekim.

Quote:
....ovaj "tvoj" chat prevazilazi sve verbalne nejestivosti sto su ikad postojale na forumu...i neka je....
U tome bogme imaš pravo. Al' to si ti rekla, ne ja
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 16:42   #49
Quote:
Cyn kaže: Pogledaj post
Kada i gdje? Ja nisam niti znala da si moderatorica ZK. Pobrkala si me s nekim.
Ma nisam evo...

Quote:
Cyn kaže: Pogledaj post
(Ti ono moderiraš Ženski kutak? )
Fakat moderiram, ne izivljavam se...
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 17:01   #50
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
Pa znaš da jesam probao sve I rekao sam MENI. I ponavljam, meni su sendviči u Zagrebu u odnosu na one u Splitu generalno puno gori.

Šta ja znam, možda stvarno ima nekog tko voli plastiku jest
To je zato jer nisi nikad jeo sendvice u Pingvinu. Ili one u kiosku kraj Strojarskog fakulteta. E, to su sendvici za koje se isplati dati 14 kn. Nabavi kartu kad budes dolazio u Zagreb, pa potrazi.
kittin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 22:13   #51
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
ma nemoj? a kako onda ljudi u gradovima bez tramvaja cijeli život žive i nikad im ništa nije bilo
Oni, tj. vi, imate autobuse. U ovoj polemici s uvaženim a undom, tramvaj je tek paradigma zatvorenog prostora u kojoj dolazi u iskušenje naš odnos prema pojmu nužnosti. Nažalost, početak jedne interesantne i duhovite polemike naprasno je prekinut intervencijom jedne amazonke s moderatorskim ovlastima.
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 22:20   #52
Mislim da je naziv ovog topika apsolutno nipodoštavanje njegovih korisnika,temin je neodgovarajući, a da o nekorektnosti prema korisnicima istih niti ne govorim.

Netko je spominjao sendviče u Splitu.Kao dobri su ?!
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 09:33   #53
Ajme Simbex.. uzas.. Totalno bode u oci.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 09:43   #54
Quote:
Sedmica kaže: Pogledaj post
Netko je spominjao sendviče u Splitu.Kao dobri su ?!
to je whatever samo kao primjer da ima stvari o kojima i on smije imati svoje mišljenje
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 12:15   #55
http://www.netdisaster.com/go.php?mo.../www.forum.hr/.

u prvu kocku nadopisat: forum.hr
u drugu pronać: demonstration
sound: ON

i stisnit GO


Zadnje uređivanje osamnaestica : 20.01.2007. at 13:11.
osamnaestica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 21:02   #56
Viđe naslova....
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 23:14   #57
Quote:
Sedmica kaže: Pogledaj post
Viđe naslova....
Azaštovelikimslovima?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 00:38   #58
Ajmo okladu da će doć' rompepe i sve obrisat pod izlikom da nismo ozbiljni i da ovo nema smisla, ovako predlagati naslove vulgarno i bezobrazno, među silnim akademicima.

Ko je za okladu?
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 00:40   #59
Quote:
Vera Pavladoljska kaže: Pogledaj post
Ajmo okladu da će doć' rompepe i sve obrisat pod izlikom da nismo ozbiljni i da ovo nema smisla, ovako predlagati naslove vulgarno i bezobrazno, među silnim akademicima.

Ko je za okladu?

JA

Šta je dobitak?
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 00:42   #60
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
JA

Šta je dobitak?
Imaš tri đira pravo pisat na dežulu
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.