Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2009., 00:45   #41
Ima predobre knjige =))
Pogotovo gnjev andjela =)
Sk8er_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 14:48   #42
Joooj, Sidney..Kako sam gutala njegove knjige tamo kroz osnovnu školu!! Sve sam čitala po dva, čak i tri puta neke... ali sada prođem kraj njih, a da ni ne pomislim na to da uzmem i ponovno pročitam. Ne znam, valjda sam prošla tu fazu.
-addicted- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 18:59   #43
Čitala sa 18.. Prije par tjedana ga slučajno posudila i pročitala.. I ne sjećam se naslova već Ali kod njega mi je uvik bilo dobro šta (skoro) nikad nema hepi end.
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 01:45   #44
Može li mi neko reći koja se njegova knjiga krije pod slovenskim prevodom Diamantna dinastija, guglala sam ali ipak nisam otkrila, pa ako neko zna nek mi odgovori thx
__________________
Moja natalna karta
wild_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 10:00   #45
Quote:
wild_rose kaže: Pogledaj post
Može li mi neko reći koja se njegova knjiga krije pod slovenskim prevodom Diamantna dinastija, guglala sam ali ipak nisam otkrila, pa ako neko zna nek mi odgovori thx
Mislim da je Majstor Igre. Bilo je davno, ali radnja je o obitelji koja je izgradila carstvo na dijamantima iz Afrike.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 18:35   #46
Sheldon - asocijacija: lito, teraca, hlad, cvrčci, ledeni čaj. Koliko ga god trpali u 'triviju', on je meni i dalje jedan od dragih autora. Možda zbog toga što sve njegove žene imaju strašnu snagu i inteligenciju, i ne zanima ih ispijanje koktela u Pradinim kostimićima.
__________________
http://blog.vecernji.hr/iva
Blackrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 22:23   #47
I ja sam Sheldona čitala u srednjoškolskim danima.Sve knjige sam pročitala u jednome dahu.Definitivno mi je najbolja "Ako dočekam sutra".I bez obzira što sam ga "prerasla" i danas bi da već nisam,čitala njegove knjige.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 18:45   #48
Sheldenovke, da li znate postoji li još neka njegova knjiga ( osim ovih koje su nabrojne u gornjim postovima)? Sve sam ih pročitala, a gradska knjižnica slabo stoji s njegovim knjigama... Volim također i H. Robbins i Jackie Collins- nemojte biti skeptični ako ste naletili na neku koja vam se ne sviđa jer većina ih je odlična...
Anavir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 21:47   #49
Kraj osnovne škole

Uvijek mi je drago vratit se na njega i pročitat neku knjigu, točno kako je netko ovde već napisao, gutaš dok traje i kasnije se ne sjećaš ničeg
Ja ne pamtim ni naslove njegovih knjiga iako su mi sve odreda zanimljive dok ih čitam
__________________
Stojin na kantunu.oni dolaze
mali_oglasnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 07:16   #50
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
I ja sam Sheldona čitala u srednjoškolskim danima.Sve knjige sam pročitala u jednome dahu.Definitivno mi je najbolja "Ako dočekam sutra".I bez obzira što sam ga "prerasla" i danas bi da već nisam,čitala njegove knjige.
I meni je ta najbolja. Iako njegove knjige više ne čitam, niti budem, "ako dočekam sutra" uzmem svakih nekoliko godina pa je ponovo pročitam.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 01:01   #51
Meni je Sheldon dobar, uživam čitati njegove knjige, baš me opuste. Gnjev anđela mi je super. Kao i Ponoćne uspomene. Da li mi netko može reći kako se zovu ekranizacije njegovih knjiga?? thx
panterac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 12:47   #52
nisam znala da se ista ekraniziralo, i meni su njegove odlicne
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 14:22   #53
"Ako dočekam sutra" je ekranizirana kao serija pod nazivom "Što donosi sutra", prikazivala se prije cca 15-20 godina.
Za ostale ne znam.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 16:23   #54
Ah, srednja skola ..tad sam i ja procitala sve njegove knjige kao i od Agathe Christie..pa gotovo pa sve koje su mi bile dostupne..

Bio mi je tad mrak
__________________
"Zato sto mogu, i sto se usudjuju da o svacemu svasta kazu, oni misle da sve znaju."
spartanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:54   #55
Quote:
panterac kaže: Pogledaj post
Meni je Sheldon dobar, uživam čitati njegove knjige, baš me opuste. Gnjev anđela mi je super. Kao i Ponoćne uspomene. Da li mi netko može reći kako se zovu ekranizacije njegovih knjiga?? thx
Ekranizirano je zamalo sve...

A Stranger in the Mirror (1993) - Stranac u Ogledalu
The Sands of Time (1992) - Pijesak Vremena
Memories of Midnight (1991) - Ponoćna Sjećanja
Windmills of the Gods (1988) - Vjetrenjače Bogova
If Tomorrow Comes (1986) - Ako Doživim Sutra
The Naked Face (1984) - Golo Lice
Master of the Game (1984) - Majstor Igre
Rage of Angels (1983) - Gnjev Anđela
Bloodline (1979) - Krvna Veza
The Other Side of Midnight (1977) - Druga Strana Ponoći
Nothing Lasts Forever (1995) - Ništa Ne Traje Vječno

...samo što je riječ o ispod prosječnom televizijskom smeću koje je praktički negledljivo (bez obzira što u nekim glume neke od ''velikih'' zvijezda).
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 08:24   #56
U osnovnjaku ,tam pred kraj bio je među top autorima moje generacije.Kupovali se kompleti,razmjenjivale se knjige...
Poslije mi više nije palo na pamet da ga čitam.
Možda bih trebala zaviriti u koju,ionak su sve na istu muštru.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 13:05   #57
citala sam ga u ljeto prije srednje, najdraze su mi: Ispricaj mi svoje snove i Vjetrenjace bogova
ovu prvu bih mogla procitati jos jedamput, ne sjecam se vise pojedinosti, ali se naravno sjecam one pjesmice
" Majmun je lovio lasicu okolo naokolo duda, majmun je mislio na zabavu,uh tako je to svuda"
__________________
"sve sam rebuse rešio, ali ipak se ponekad još zaletim na vjetrenjače..."
Blair:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 01:37   #58
Ajme ja sam pročitala sve što sam uspjela naći od njega dok sam radila u videoteci i super su mi bile. Lako čitljive, napete, baš ono da ti prođe vrijeme. Ali se slažem da sada nebi znala većini od tih knjiga ispričati radnju, osim onih najdražih Golo lice i Druga strana ponoći
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:54   #59
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ekranizirano je zamalo sve...

A Stranger in the Mirror (1993) - Stranac u Ogledalu
The Sands of Time (1992) - Pijesak Vremena
Memories of Midnight (1991) - Ponoćna Sjećanja
Windmills of the Gods (1988) - Vjetrenjače Bogova
If Tomorrow Comes (1986) - Ako Doživim Sutra
The Naked Face (1984) - Golo Lice
Master of the Game (1984) - Majstor Igre
Rage of Angels (1983) - Gnjev Anđela
Bloodline (1979) - Krvna Veza
The Other Side of Midnight (1977) - Druga Strana Ponoći
Nothing Lasts Forever (1995) - Ništa Ne Traje Vječno

...samo što je riječ o ispod prosječnom televizijskom smeću koje je praktički negledljivo (bez obzira što u nekim glume neke od ''velikih'' zvijezda).
hvala ti puno
panterac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:40   #60
i meni je inace jedna od boljih "ako docekam sutra" idealno za citati na godisnjem odmoru!
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.