Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2006., 09:44   #61
Da i meni je veliki problem generali.
Tako da imam diplomate koji mi vrbuju mlade i neobrazovane generale svim mogučih strana.
Ali svejedno mi to nije dovoljno. Nikada ih ne kupujem skuplje od 7-8 000 jer bo nikada nemam toliko puno para za razbacivanje.

E sada medieval. Nemrem se točno sijetiti ali nije li tamo bila pobuna tako da se rebals pojavio u provinciji a u romu se pojavljuju relativno rijetko a kada je pobuna u gradu to se automatski riješi sa automatskom bitkom...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 00:48   #62
Evo, ja završio moju kampanju.

Osvojio sve provincije, osim Rima (ali sam na području Lacija napravio četiri utvrde i nazvao ih - Aqvarivm, Babaorvm, Lavdanvm i Petibonvm te sam u svakoj imao 2000+ plus vojnika, a flotu od 15-ak onih velikih barbarskih brodova (svi su zbog iskustva imali pun, "zvjezdičast" valour ), i onda napao Rim, opsjedao deset godina i osvojio ga na juriš. (U jedanestoj bi ostali bez hrane i predali se, ali mi je to ipak bila zadnja bitka pa sam odlučio se boriti.)
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 11:35   #63
Quote:
Xerex kaže:
Evo, ja završio moju kampanju.

Osvojio sve provincije, osim Rima (ali sam na području Lacija napravio četiri utvrde i nazvao ih - Aqvarivm, Babaorvm, Lavdanvm i Petibonvm te sam u svakoj imao 2000+ plus vojnika, a flotu od 15-ak onih velikih barbarskih brodova (svi su zbog iskustva imali pun, "zvjezdičast" valour ), i onda napao Rim, opsjedao deset godina i osvojio ga na juriš. (U jedanestoj bi ostali bez hrane i predali se, ali mi je to ipak bila zadnja bitka pa sam odlučio se boriti.)
Bravo
Mene jebu ispiti pa igran manje

Uglavnon senat mi je naredija da ubijen svog lidera i s guštom san ih odjeba. E tu je problem nasta šta su mi ostale 3 Rimske frakcije objavile rat, a moje udarne postrojbe ( oko 4000 vojnika ) u Africi spremne za napast Egipat
Dok san se ja snaša i dok san pola tre vojske prebacija nazad u Europu izgubija san Hrvatsku i par pokrajina mi je pod napadom. Al san je vratija i potpisa mir sa Zelenima ( neznan sad kako se zovu ), A plave ću istrijebit mater in jeben, a potom i zelene
Rim kao i ti, ostavljan za kraj
Te bitke ću osobno vodit
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 14:49   #64
ma lijepo je to, ali netreba s rimljanima previše igrat, to je prelagano, treba s ovim nebuloznijim frakcijama riješit kampanju pogotovo s onima gdje vas napadaju otpočetka s nekoliko strana
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 20:17   #65
Quote:
raliSHA kaže:
ma lijepo je to, ali netreba s rimljanima previše igrat, to je prelagano, treba s ovim nebuloznijim frakcijama riješit kampanju pogotovo s onima gdje vas napadaju otpočetka s nekoliko strana
Negdi san napomenija da igran bez save-ova od prije, pa iman samo Rimljane
Inače bi uzea Makedonce recimo


BTW Egipat gotov, Rimske frakcije gotove, osta Rim i pola Europe
Idioti Britanci mi objavili rat iako više vojske iman u jednoj pokrajini nego ono na ciloj mapi
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 22:31   #66
Medieval II pred vratima

Pomalo neobično izvješće stiže iz SEGE, koja kaže da je rad na Medievalu II: Total War završen i igra je dobila svoju Gold inačicu. Ništa čudno osim planiranog izlaska koji je u Europi zakazan za 10. studenog (dakle samo tri dana od danas), dok će se američka premijera zbiti 14. studenog. Kako god bilo, drago nam je da se sve odvija prema planu i da ćemo novi nastavak jednog od najhvaljenijih strateški serijala zaigrati uskoro.

Medieval II: Total War donosi preko 200 vojnih jedinica, epski religijski sukob, masivnije uvođenje baruta, te kolonizaciju Južne Amerike. Više detalja o čitavoj franšizi potražite na službenim web stranicama.



Uglavnon Medieval je vanka u Europi, a i na internetu
Problem je jedino šta je na 2 DVD-a koliko san skužija

Malo prepuno... jebate nakon običnog koji je bija na 2 cd-a, pa Rome na 3 dođe II na 2 dvd-a
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 05:41   #67
Nego, hoće li isto biti ona šema early high i late periodi?
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 15:37   #68
Izašo je.

Najveća jebada u Rome - na dugačkoj sam kampanji po Africi, nekih 200 BC, Kartaga mi je pod nogama, general ultraboleština (ujedno i Faction Heir) s nekih 3k jedinica, čekaju me odlučujuće bitke - i onda mi krepa od starosti...rasulo...
Ze_Ilithid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 17:02   #69
Quote:
Ze_Ilithid kaže:
Izašo je.

Najveća jebada u Rome - na dugačkoj sam kampanji po Africi, nekih 200 BC, Kartaga mi je pod nogama, general ultraboleština (ujedno i Faction Heir) s nekih 3k jedinica, čekaju me odlučujuće bitke - i onda mi krepa od starosti...rasulo...
možda je jebada ali je to puno bolje od one besmrtnosti u MTW, kad umire kralj samo a ja npr. podmićenog El Cida imam dok ne osvojim sve, dakle 4 stoljeća.
ono.
Jules W. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 10:19   #70
Quote:
Jules W. kaže:
možda je jebada ali je to puno bolje od one besmrtnosti u MTW, kad umire kralj samo a ja npr. podmićenog El Cida imam dok ne osvojim sve, dakle 4 stoljeća.
ono.
Jes, btw umirali smo od smijeha na one fore, tipa, ovo je jedina igra di heroji od starosti umiru!!
Ze_Ilithid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 15:04   #71
Quote:
Ze_Ilithid kaže:
Jes, btw umirali smo od smijeha na one fore, tipa, ovo je jedina igra di heroji od starosti umiru!!
kontam da i je! no malo je jadno što redom rikavaju u 65.-70. godini života

zar onda nije bilo raka testisa?
Jules W. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 15:36   #72
Izašla igrica?

OČUUUUUUU

Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 19:00   #73
Quote:
Ze_Ilithid kaže:
Izašo je.

Najveća jebada u Rome - na dugačkoj sam kampanji po Africi, nekih 200 BC, Kartaga mi je pod nogama, general ultraboleština (ujedno i Faction Heir) s nekih 3k jedinica, čekaju me odlučujuće bitke - i onda mi krepa od starosti...rasulo...
S kojom frakcijom igraš.
200 prije krista ja sam u pravilu bio osvojio kartagu, pa čak i da igram s julijevcima... Brutii i scripi do tada već ziher imaju ziher osvojenu kartagu od 240 -230.

ja sam sada na 232 godini i planiram napasti saveznike. Sa assasenima sam uspio i kod bruta i kod julijevaca stvoriti samo 2 generala/lidera. Ako uspijem sa tri napada mogao bih uništiti dvije frakcije.

Tako sam nakon dosta ratovanja uništio egipad- ratovali mi ohoho i samo sam uništavao gospodastvo i ubijao generale i cak egipat je gotov...

golema vojska koja je ostala brzo je bila pobijeđena- jedni rebali po jedni i jedan po jedan grad.
Samo me malo sada ubija to što sam neke napredne gradove toliko uništio s kugom da u njima je ostalo 800 ljudi a nekada su imali po 25,000
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 19:04   #74
Quote:
demosten kaže:
S kojom frakcijom igraš.
200 prije krista ja sam u pravilu bio osvojio kartagu, pa čak i da igram s julijevcima... Brutii i scripi do tada već ziher imaju ziher osvojenu kartagu od 240 -230.

ja sam sada na 232 godini i planiram napasti saveznike. Sa assasenima sam uspio i kod bruta i kod julijevaca stvoriti samo 2 generala/lidera. Ako uspijem sa tri napada mogao bih uništiti dvije frakcije.

Tako sam nakon dosta ratovanja uništio egipad- ratovali mi ohoho i samo sam uništavao gospodastvo i ubijao generale i cak egipat je gotov...
Meni je ta Kartaga stvarala užasne probleme... Najboljeg guvernera ( ili kako već ) sam im da, najviše vojske je bilo u gradu ( mislim 1200 vojnika ). Igra i trke svaki dan, porez na najmanje i opet pobune svako 2 turna

Pa san popizdija i spalija je
tada više nije bilo pobuna
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 19:05   #75
Quote:
demosten kaže:
golema vojska koja je ostala brzo je bila pobijeđena- jedni rebali po jedni i jedan po jedan grad.
Samo me malo sada ubija to što sam neke napredne gradove toliko uništio s kugom da u njima je ostalo 800 ljudi a nekada su imali po 25,000
Kuga ?
kako to

Nikad nisan Rome zavolija previše pa nisan previše ni ualzija u dubinu igre
Al se kuga može namjestit
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 19:41   #76
dopelješ u taj grad zareženu ekipu i da vidiš čuda
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 20:55   #77
Ja sam našao jedan puno učinkovitiji način od kuge za smanjenje broja stanovnika.

Daklem, imaš x broj vojnika u gradu (od jednog do milijun, uopće nije važno), uzmeš diplomata i pošalješ ga do neprijatelja - i odeš offer province - Jebenaprovincijakojase buni - offer as gift - i oni uvijek prime. Grad prijeđe na njihovu stranu, a tvoja vojska od x vojnika ostane izvan grada, no budući da on nema nijednog vojnika u gradu odmah isti turn ga napadni, osvoji i enslave/exterminate i stvar gotova.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:02   #78
Quote:
Xerex kaže:
Ja sam našao jedan puno učinkovitiji način od kuge za smanjenje broja stanovnika.

Daklem, imaš x broj vojnika u gradu (od jednog do milijun, uopće nije važno), uzmeš diplomata i pošalješ ga do neprijatelja - i odeš offer province - Jebenaprovincijakojase buni - offer as gift - i oni uvijek prime. Grad prijeđe na njihovu stranu, a tvoja vojska od x vojnika ostane izvan grada, no budući da on nema nijednog vojnika u gradu odmah isti turn ga napadni, osvoji i enslave/exterminate i stvar gotova.
Pa ček al nije još jednostavnije povuć svu vojsku iz grada i pričekat turn. Onda Rebeli osvoje grad, a ti ih u sljedećen turnu razvališ i enslave/exterminate
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:08   #79
Quote:
Mr.Ex.President kaže:
Pa ček al nije još jednostavnije povuć svu vojsku iz grada i pričekat turn. Onda Rebeli osvoje grad, a ti ih u sljedećen turnu razvališ i enslave/exterminate


Ali onda ti moraš klati rebele.

Ovako se samo ušetaš u grad i kolješ.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:10   #80
Quote:
Xerex kaže:


Ali onda ti moraš klati rebele.

Ovako se samo ušetaš u grad i kolješ.
Ma ajde isti kurac
Ionako su te bitke s rebelima sapunica Omjer uvik bude 10:1 ako ne i veći

Kad se sitin samo rebela u Medievalu I Bili su jaku u pm
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.