Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 21:12   #81
Quote:
Mr.Ex.President kaže:
Ma ajde isti kurac
Ionako su te bitke s rebelima sapunica Omjer uvik bude 10:1 ako ne i veći

Kad se sitin samo rebela u Medievalu I Bili su jaku u pm
Ali ako ti se pojavi nekih 1000 rebela a ti imaš skupinicu od pedeset peasanta u obrani onda si najebao.
Ovako odmah to završiš isti krug, malo zajebeš protivnika koji se ponadao poklonu, i možeš isti krug graditi jedinice u gradu.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:14   #82
Quote:
Xerex kaže:
Ali ako ti se pojavi nekih 1000 rebela a ti imaš skupinicu od pedeset peasanta u obrani onda si najebao.
Ovako odmah to završiš isti krug, malo zajebeš protivnika koji se ponadao poklonu, i možeš isti krug graditi jedinice u gradu.
Ma ok, al rijetko iman po 50 seljaka... običnpo iman ( minimalno ) 200 pješadije ( lake/teške ) ovisno o prilikama. Dok na granicama i rizičnim područjima znan imat i do 1000


BTW Ima li ko Medieval II ?
Od danas je na tržištu i u Americi... Dok je već odprije 3 dana bija u Europi. A na internetu ga ima odprije 6 dana
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:49   #83
meni ga frend dobiva u petak, odma mi naravno prosljeđuje
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 22:30   #84
Ja sam prvi put na ovom podforumu, ali eto jedina igra koju igram je Rome:Total War, na poslu naravno kad se nema što raditi, a to je često...

Igrao sam s Julima, prešao, ali se nisam zajebavao s ostalim provincijama, osvojio 50 i Rim...
Rimljani su mi bili dosadni za popizdit, prešao sam još s:
Seleucidima - vrlo teško u startu, svi te mrze, ali ako se odupreš, žanješ sve po redu, naravno s oklopnim slonovima i velikim minusom, jer su vraški skupi...ali je gušt...
Greek_cities - Ekonomski najjača civilizacija, drži centar sredozemlja i imaju najjaču tešku pješadiju u igri, Spartance...i naravno u pozadini Kretske strijelce...
Makedonci - isto kao i Grci, ekonomski bogovi u startu...dobra konjica za razliku od Grka...naravno što prije premaciti kapital u Atenu zbog kuge koja se default kod Makedonaca..
Egipćani - dosadni, nisam prešao, iako imaju najjače strijelce u igri i impresivno izgledaju u bitci...

Btw, igram samo na najtežem, što je s Partima nemoguće prijeći...

Što se tiče Medivela, željno ga isčekujem, zbog poboljšanja u samoj bitci, recimo kolci kojima se mogu okružiti strijelci da se zaštite od naleta konjice...

Pozdrav!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 08:38   #85
Quote:
demosten kaže:
S kojom frakcijom igraš.
200 prije krista ja sam u pravilu bio osvojio kartagu, pa čak i da igram s julijevcima... Brutii i scripi do tada već ziher imaju ziher osvojenu kartagu od 240 -230.

ja sam sada na 232 godini i planiram napasti saveznike. Sa assasenima sam uspio i kod bruta i kod julijevaca stvoriti samo 2 generala/lidera. Ako uspijem sa tri napada mogao bih uništiti dvije frakcije.

Tako sam nakon dosta ratovanja uništio egipad- ratovali mi ohoho i samo sam uništavao gospodastvo i ubijao generale i cak egipat je gotov...

golema vojska koja je ostala brzo je bila pobijeđena- jedni rebali po jedni i jedan po jedan grad.
Samo me malo sada ubija to što sam neke napredne gradove toliko uništio s kugom da u njima je ostalo 800 ljudi a nekada su imali po 25,000
Igrao sam sa Scipiima, preselio sam malo kasnije capitol u Afriku (Carthaga) i zauzeo Afriku pa tek onda pohod na Europu. Inače da, stvara gadne probleme, ali šta može gradit...

BTW probao Warhammer:Mark of Chaos Demo kad smo kod tog žanra, sasvim neloše (onak na prvi pogled nisam stigao puno igrat)...
Ze_Ilithid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 11:14   #86
Ne znam, kartaga stvara velike probleme ali ja tamo imam jako dobre upravitelje. (tipa lovorovi vijenci po nekoliko njih 8-10) kada mi oni crknu biti će belaje...

Sotga treba čim prije stvriti akademije.

Ono što mene muči dosta mi je velika razlika u kulturi kako da se ta razlika u kulturi anulira? To mi je dosta veliki problem u u daljenim provincijama, plus onda mi se javi problem sa udaljenošću pa ježi ga.

Do sada sam skužio da grad je jednako udaljen bez obzira dali ima dobre ceste i luke- jel to istina- to bi trebalo promijeniti u Medieval 2
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 11:23   #87
E da da nastavim ono što sam počeo.
Sada napravio par turnova i uspio sam julijevce samo svesti na fraction lidera.
brute sam se zeznuo. u tih nekoliko turnova su nastali još 3 generala tako da ih nemrem uništiti.

Uglavnom zaletio se ja na julijevce i u jednom jurišu uspio sam otkupiti mu vojsku te osvojiti sardiniju.
E sada zgodno kaj se dogodilo.
bruti i juli su proglasili rat protiv mene. Senat mi je zapovijedio da uništim brute i julijevce. senat me stavi na neutral.
Ja uništio julijevsku lozu (ubojstvom fraction lidera na sardiniji) i čim sam uništio lozu onda me je senat izbacio iz rimskog carstva, ali i pohvalio za uspiješto uništavanje julijevaca te proglasio rat.

Sada i presotaje da se tučem s julima- što mi je trenutno jako teško. najbolje jedinice se oporavljaju u egiptu. Bruti nema nekaj brodova osim nešto u jadranu a moji su večino u jadranu. Sada moram napraviti pomorsku blokadu julijevaca da ne spoje svoje talijanske i grčke kolonije. te biježati od senata koji ima jako jako velike pomorkse snage. za razliku od kopnenih.

A juli imaju ohoho vojske. Samo da ih izbacim iz italije i već ću ih uništiti u grčkoj i hrvatskoj.

U biti sada trebam izbjegavati sukobe s julijevcima i uništiti im gospodarstvo- ionako nemaju baš previše novaca. Nakon što izgube ohoho novaca treba ih samo izvozati i posovajati gradove. Nakon što postanu obezglavnjeli bez teritorija, trebaih jedanu po jednu vojsku uništavati
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 15:14   #88
Dajte, jebem mu, imate topic za Rome.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 15:27   #89
Quote:
banderas kaže:
Dajte, jebem mu, imate topic za Rome.
pa dok ne doše medieval 2, ili si ga ti već nabavio ?
Jučer sam gledao na amazonu i nisam ga našao :-(
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 15:36   #90
Quote:
demosten kaže:
Sotga treba čim prije stvriti akademije.
Već san reka da se nisan previše bacija Rome-om, pa neznan čemu služi akademija ?
Pa eto, pitam

Quote:
banderas kaže:
Dajte, jebem mu, imate topic za Rome.
Zagrijavanje Ionako još niko nema Medieval II
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 15:42   #91
Quote:
Zagrijavanje Ionako još niko nema Medieval II
To ti misliš...
Patricij is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 15:44   #92
Quote:
Patricij kaže:
To ti misliš...
E i šta sad ?
Računa san da neman iko od ljudi koji pišu... pa se igra Rome. A ti kad imaš, nek imaš
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 15:52   #93
Ma imam ne, samo malo kenjuckam.

Čekam strpljivo u zasjedi...
Patricij is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 19:34   #94
Quote:
zoser kaže:
Ja sam prvi put na ovom podforumu, ali eto jedina igra koju igram je Rome:Total War, na poslu naravno kad se nema što raditi, a to je često...

Igrao sam s Julima, prešao, ali se nisam zajebavao s ostalim provincijama, osvojio 50 i Rim...
Rimljani su mi bili dosadni za popizdit, prešao sam još s:
Seleucidima - vrlo teško u startu, svi te mrze, ali ako se odupreš, žanješ sve po redu, naravno s oklopnim slonovima i velikim minusom, jer su vraški skupi...ali je gušt...
Greek_cities - Ekonomski najjača civilizacija, drži centar sredozemlja i imaju najjaču tešku pješadiju u igri, Spartance...i naravno u pozadini Kretske strijelce...
Makedonci - isto kao i Grci, ekonomski bogovi u startu...dobra konjica za razliku od Grka...naravno što prije premaciti kapital u Atenu zbog kuge koja se default kod Makedonaca..
Egipćani - dosadni, nisam prešao, iako imaju najjače strijelce u igri i impresivno izgledaju u bitci...

Btw, igram samo na najtežem, što je s Partima nemoguće prijeći...

Što se tiče Medivela, željno ga isčekujem, zbog poboljšanja u samoj bitci, recimo kolci kojima se mogu okružiti strijelci da se zaštite od naleta konjice...

Pozdrav!
a jebem mu, evo zasto nam je ekonomija u banani...kad ljudi na poslu igraju rome!
Noob_do_jaja! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 15:00   #95
Još nisan nabavija Medeival II. Pa se jeben s kartagom iuz početka...
zajebano je u PM. Na početku imaš 4 pokrajine. Onu u Španjolskoj ti napadnu Španjolci, a za dovest neko eventualno pojačanje ti triba brod i to 3 turna.
Cartagu i onu pokrajinu do ti opsedaju oni sa N... (nije bitno sad ) uglavnon još me nisu napli, al mislim da se spremaju. Na Siciliji su 3 pokrajine. Scipi, ja i Grci. Grke san sredija i napa, al su mene Scipi ( očekivano ) i naravno da su im se odma pridružila ostala rimska braća mamicu in, pa san nakon 4 turna u ratu s pola naroda
juli su mi se iskrcali na Sardiniju/korziku al su dobili po pički Dok san ja dobija po pički od Scipija na Siciliji. Jebate napali su me s najačim jedinicama predvođeni liderom
Same legije sa pustin upgrade u oružiju, teška konjica i lider Scipija.
iako san ima omjer 1200 - 700 u svoju korist popušija san 2 puta. Al još se držin, a i slonovi mi dolaze brodom....bit će legija po zraku
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 15:07   #96
Quote:
banderas kaže:
Dajte, jebem mu, imate topic za Rome.
Nemamo Medieval pa sada patimo na Romeu dok ne nabavimo.

Ja bi sutra trebao dobiti Rome: Barbarian Invasion i Medieval II
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 15:30   #97
evo imam ga ja. dobio prosli petak, od onda stalno igram.
prvo sto cete primjetiti (ne znam kako je u demo-u) je da izgleda kao
profesionalno izradjeni rome tw mod (sto u biti i je).

svejedno, igra je dosta dobra. prvo sto sam napravio je stvaio sve frakcije
pod playable.

prva frakcija sa kojom sam dulje igrao su poljaci. svidja mi se sto imaju
dobru konjicu (daj mi 2 strelca i 1 plemenitase + general i da vidis sta radim
njemcima). prvo su me jebali madjari, pa je postalo opasno kad su me napali
i njemci i danci. ali nekako sam uspio madjarima osvojiti dva grada, pa
onda malo njemce (prvo su oni meni uzeli prag, sram ih bilo; pa ja njima)
te dance (imaju jake pjesake uh..). madjare sam unisitio potpuno, njemce
samo oslabio a dance su jos uvijek jaki. a vec sada vidim na granici
ogromnu vojsku venecije i bizanta..... cim ugledam mir odmah nestane (i dobro je tako ).

zanimljivo je sa turcima igrati, zato jer oni turkmeni (BRZI horse archeri)
mogu biti regrutirani i u dvorcima i u gradovima. bas sam se obranio od
crusade-a na moju antiohiju, sa istom vojskom krenuo na bizant (bio je proglasen dzihad protiv konstantinopola) i osvojio (kewl bi bilo da onda
postane istanbul).

samo nikada nemam zivaca igrati do kraja. uvijek volim jako tesku
pocetnu poziciju. onda kad se rasirim mi vise nije gust.

eh da, uvijek stavim na very hard/very hard (predosadno inace).


uzivajte!
UnholySummoner is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 15:37   #98
ah da; ako postoji jedinica u zagrebu croatian axemen ili tako nesto;
jak napad, srednja obrana; ok jedinica sve u svemu (u rangu dansih
axemena). mislim da se moze unovaciti samo ako se igra sa madjarima.
UnholySummoner is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 15:47   #99
trebao bih sutra dobiti.


Quote:
UnholySummoner kaže:
sa istom vojskom krenuo na bizant (bio je proglasen dzihad protiv konstantinopola) i osvojio (kewl bi bilo da onda
postane istanbul).
zašto?
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 15:55   #100
ah imas pravo, turci su tek 1930. preimenovali u istanbul
(wikipedia saves the day)
UnholySummoner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.