Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2005., 23:13   #1
Beč

Kroz koji dan planiramo u Bec, zanima me imate li kakav hotel za preporuciti? Uvjet je garaza ili parking od hotela, i da je u centru.
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 21:06   #2
Beč

u međuvremenu je to postala marka
ako netko namjerava neka se javi
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 11:56   #3
Zivjela sam u Becu prije dvije godine zahvaljujuci stipendiji...
Sto da kazem, jedno od najljepsih razdoblja mog zivota usprkos kisi, vjetru i snijegu...
Sad namjeravam na tri dana, onaj prvi vikend u 12 mjesecu da osvjezim sjecanja...
Uglsvnom, rezervirala Haydn Hotel na Mariahilferstr. (to je kod kina Haydn) zbog toga sto su cijene pristojne a lokacija odlicna
Pod obavezno na popisu imam kavu u Lutz baru, izlazak u Aux Gazelles (gdje sam provela svaki, ama bas svaki vikend dok sam bila tamo), izlozbu u Albertini (Picasso), rucak u grckom restoranu u 5. (ne znam kako se zove ali je mavrodafne predobro!!), Christkindlmarkt i kuhano vino ispred Rathaus, soping na Kohlmarktu i mozda nesto u Operahaus, ako bude karata...
Imas li jos nesto za preporuciti?
Neki dobar restoran u centru ili mjesto za izlazak?
Ili neku porciju kulture?
Thx
__________________
wannabe me
wannabe me is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:17   #4
Quote:
wannabe me kaže:
Imas li jos nesto za preporuciti?
Neki dobar restoran u centru ili mjesto za izlazak?
Ili neku porciju kulture?
Thx
Cafe "Lepa Brena" na Gürtelu..

Salim se, od restorana bi preporucio Siebensternbräu, pivnica iza MQ, onako domaca atmosfera - probaj veliku porciju svinjskih rebrica, ah..

Samo steta sto se zatvorio IMAX-kino..

Sto se tice bozicnih sajmova, radije posjetite onaj na Spittelbergu, taj je navodno medju samim Becanima najpopularniji, dok je onaj pred vijecnicom mamac za turiste..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:31   #5
Ja sam bila prošle godine,vikend prije Božića!
Lijepo,super kolači....fina kava....super shopping...ali HLADNO za popi.....
A vidjeli smo i Lepu Brenu....ha ha!
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:37   #6
Quote:
bucek kaže:
Ja sam bila prošle godine,vikend prije Božića!
Lijepo,super kolači....fina kava....super shopping...ali HLADNO za popi.....
A vidjeli smo i Lepu Brenu....ha ha!

Ja sam mislila ići za sam Božić, ali sad ne znam ni sama da li je bolje tako, tjedan prije ili za sam Božić
I preko koje agencije bi bilo najbolje, mislim 2-3 dana.
navalentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 15:52   #7
Spittelberg je pravi (unutargradski) Christkindlmarkt, tam je nekak najbolji ugodjaj, iako je sigdi veter i zima.
no, to je negdasnje selo unutar grada, ko recimo Tkalciceva u Zagrebu, samo malo vekshe.

Rathaus se isplati posetiti po ljeti dok svaka zemlja ima svoj mali stand gdi se more dobiti njihova tipicna klopa.

dobra klopa na brzinu je Kantina u Museumskvartu, imaju super juhu od kokosa(veg/non veg], i gingera s mrkvom. mrak.

najbolje kebabe i ostali turski gril dela Diwan u 15. prva stanica U3 iznad Westbahhofa. peku na drvima tak da je ukus fantastican. pogotovo raznjici od piceka a ni juha od leca im nije za baciti. ostalo kebab-smetje po ulici morete ignorirati.

josh uvjek nekak najvec ok cafe za mlajshu publiku je Europa kod Mariahilferg. (kava, i ok kuhnja do pol noci)
Maschu II u Neubaugasse ima super izraleske pite. Naschmarkt ima pak sve iz celog sveta i posebno je ljepo kupovati recimo turske masline i articoke punjene grckim v subotu v jutro, josh ak je suncano onda Bec ima na trenutke dah svetskog(kozmopolitskog) grada.

Cafe Leopold u Museumskvartu pak zna imeti dobre clubinge za vikend navecer.

a pocinje i izlozba Chagalla ispod zlatne kugle, blizu hrvatske crkve Am Hof.
paz, kugla.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 23:33   #8
Quote:
wannabe me kaže:
Zivjela sam u Becu prije dvije godine zahvaljujuci stipendiji...
Sto da kazem, jedno od najljepsih razdoblja mog zivota usprkos kisi, vjetru i snijegu...
Sad namjeravam na tri dana, onaj prvi vikend u 12 mjesecu da osvjezim sjecanja...
Uglsvnom, rezervirala Haydn Hotel na Mariahilferstr. (to je kod kina Haydn) zbog toga sto su cijene pristojne a lokacija odlicna
Pod obavezno na popisu imam kavu u Lutz baru, izlazak u Aux Gazelles (gdje sam provela svaki, ama bas svaki vikend dok sam bila tamo), izlozbu u Albertini (Picasso), rucak u grckom restoranu u 5. (ne znam kako se zove ali je mavrodafne predobro!!), Christkindlmarkt i kuhano vino ispred Rathaus, soping na Kohlmarktu i mozda nesto u Operahaus, ako bude karata...
Imas li jos nesto za preporuciti?
Neki dobar restoran u centru ili mjesto za izlazak?
Ili neku porciju kulture?
Thx
Imaš adresu
Aux Gazelle je zbilja lokal, iza pola noći se makneš 100m dalje u diskač "Babenberger-Passage" u podvožnjaku ispod Ring-a
može i u PANIGL u Schönlaterngasse, mali Lokal ali koma vodi ga Splićanin Tonči

Zakon je i Spittelberg iza MQ, kao i cijeli MQ
Spittelberg je u 17-18 stoljeću bio izvan grada i zvao se je u dijalektu "Krowotn-viertl" (Hrvatski kvart) a ustvari je to bio Bordell za Beč,
a dame su bile većinom ..... pogađajte samo 1x

Ima toga još koliko oš

odrasto sam u Beču ali nikad nisam čuo za lokal "Lepu Brenu"
zapravo, nikad u zadnjih 30 godina nisam imao kontakt sa trofaznima
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 09:55   #9
Ajde mi molim vas recite, kad bi birali, da li bi radije išli za Božić u Beč ili Budimpeštu?
navalentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 10:12   #10
Znaci ima ovdje jos ljubitelja Aux gazelles osim mene
takvo mjesto nedostaje Zagrebu...
Passage mi je OK, ali nista posebno, Gazelles mi je puno bolji...
Dr.Sigmund jesi jos u Becu ili zivis negdje drugdje?
Da ja moram birati ja bih za Bozic radije u Bec, Budimpesta mi je lijepa, ali nista posebno, a i nije neki shopping...
__________________
wannabe me
wannabe me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 21:58   #11
Quote:
wannabe me kaže: Pogledaj post
Zivjela sam u Becu prije dvije godine zahvaljujuci stipendiji...
Sto da kazem, jedno od najljepsih razdoblja mog zivota usprkos kisi, vjetru i snijegu...
Sad namjeravam na tri dana, onaj prvi vikend u 12 mjesecu da osvjezim sjecanja...
Uglsvnom, rezervirala Haydn Hotel na Mariahilferstr. (to je kod kina Haydn) zbog toga sto su cijene pristojne a lokacija odlicna
Pod obavezno na popisu imam kavu u Lutz baru, izlazak u Aux Gazelles (gdje sam provela svaki, ama bas svaki vikend dok sam bila tamo), izlozbu u Albertini (Picasso), rucak u grckom restoranu u 5. (ne znam kako se zove ali je mavrodafne predobro!!), Christkindlmarkt i kuhano vino ispred Rathaus, soping na Kohlmarktu i mozda nesto u Operahaus, ako bude karata...
Imas li jos nesto za preporuciti?
Neki dobar restoran u centru ili mjesto za izlazak?
Ili neku porciju kulture?
Thx


zaboravila si smrad konjskih govana po kartnerstrasse

da "porciju kulture"

fuj kak se meni gadi taj grad i njegova odvratna carica sissy i sve kaj ide uz nju
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 21:08   #12
Pozdrav svima;

Za 2 mjeseca idem u Beč. Odsjest ću u koliko vidim po parkeninwien.at u 16.Bezirku, točnije u Lindauergasse.
Dali se u tom djelu naplaćuje parking na ulici i koliko mogu očekivati da ću morati platiti za 2 dana parkiranja?
Molim za preporuku gdje se da pojest jeftino u krugu od kilometra od te ulice.
Koja bi bila vaša preporuka za noćni život. Zanimaju me isključivo klubovi i kafići sa rock ili blues muzikom ili sličnom nekomercijalnom glazbom.

Hvala na odgovoru
__________________
ugasi svoj TV.....zauvijek.
Evil tongue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 15:39   #13
am kaj god..zmrzavat se tam pred standom na snegu i beckom vetru i kao uzivati u kuhanom vinu..noroo.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 11:55   #14
aux gazelles je za gadne becke schnösele i one koji se zele tak osjecati..passage isto tak bed..Meirei u Stadtparku je josh bil nekaj, al ovo sad..

Bozic u Becu je vreme koje obicno pokushavam izbjeci i pobeci vun iz grada..ulice su pune lujdi s paketima i vrecama, guzve, kic, nemres normalno iti nekaj kupovati, cista dekadencija i propast spiritualne kulture.
vuni je zima jer brije poznati becki veter, mislim da nije tak jaki u Peshti. ne znam kaj tam ima..imaju ljepe toplice, svakako posjetiti, dobre i jeftine restorane, prekrasni grad.
Bec ima bozicne standove na kojima se moresh smrzavati i nekaj ugodjaja..al sve u svemu je to hladno, bescutno i samo na konzum orijentirano doba godine.

a ak se bute odlucili za Bec, i divili se njegvom sjajcu i glancu, zmislite se da je i Bec negda bil kak Zagreb...troshne i padajuce fasade, neuredjeni haustori, loshe ceste...u 20tim godinama proslog stoljeca. ovo kaj sim dolazite glet, u Zg sad propada. naravno u Zgb je sve u manjim dimenzijama..ali..to je to. puno secesije..

Zadnje uređivanje jimmy jazz : 07.11.2006. at 12:47.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 01:25   #15
Quote:
DrSigmundFreud kaže:
u međuvremenu je to postala marka
ako netko namjerava neka se javi
Ja na prvi.

Doduse ne zato, ali potrefilo se.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 17:29   #16
mozda cu u bec na dan i pol. iako sam bila vec vise puta, kaj preporucate za "must see" u tak kratkom vremenu??
a za nekoga tko ide prvi put?

tenks
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 17:51   #17
Quote:
snjoxi kaže:
mozda cu u bec na dan i pol. iako sam bila vec vise puta, kaj preporucate za "must see" u tak kratkom vremenu??
a za nekoga tko ide prvi put?

tenks
jeje, i mene zanima!
ja prvi put idem u Bec za Bozic, bit cu dva ipo dana tamo...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 18:09   #18
Dan i pol do dva je malo, skoncentriraj se na razgledavanje grada (Centar, dvorac Schönnbrunn) itd. Pa malo umjetnosti (MQ i Albertina) i malo zabave (Grinzing ili Prater, ovisno kaj ti više paše)..

Dan i pol do dva je definitvno premalo vremena za Beč, ima puno "must see" stvari, Hundertwasserova kuća, Secesija, Naschmarkt, Spalionica, Uno-City, Grinzing, itd. itd...
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 23:36   #19
Pa ima toga još, Spittelberg za Božić je zakon, isto Freyung
Bermuda-Dreieck... itd., osim toga ne mora biti Grinzing, bolje je Neustift, Sievering, Stammersdorf i te lokacije izvan turističke dometi
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 09:44   #20
Quote:
German kaže:
Dan i pol do dva je malo, skoncentriraj se na razgledavanje grada (Centar, dvorac Schönnbrunn) itd...
znam da je premalo, ali neplanirano je uletilo i tih dan i pol zelim sto bolje iskoristiti! sutra ujutro gibam i nemam vremena se ni informirati

Quote:
German kaže:
Pa malo umjetnosti (MQ i Albertina) i malo zabave (Grinzing ili Prater, ovisno kaj ti više paše)
kaj je to sve, znam jedino za prater
btv koliko je upad u prater?
gdje se parkirati u becu po pristojnoj cijeli (ili besplatno)
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.