Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2008., 19:03   #1
Etnički sastav Bosne i Hercegovine 2008.

Evo posto cesto na ovom forumu vidim i slusam hrvatske propagande, kako je ovo, ono hrvatsko, kako je historijsko to ovo i te tako i nazalost najgoriji radikali ti govore kako su hrvati cak i vecina u nekim mjestama gdje nikad nisu bili vecina a i nisu ni dan danas.

Tako da prvo cu ja dati brojke gdje se jasno i glasno vidi ko je vecina i da se jednom zauvijek hrvati usute i da vide kakva je situacija, ko je vecina i da onda se moze napraviti prave karte, etnicke karte a ne ko onaj srpski budala sto je napravio kartu i poslao na wikipediju i sada nekima je ocigledno drago viditi kartu jel mogu onda reci kako malo mi muslimani imamo.

Evo...
Thunderman is offline  
Old 20.01.2008., 19:05   #2
Evo sta?
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Old 20.01.2008., 19:10   #3
Evo pocinjem sa grada Jajca:

http://www.izbori.ba/rezultati/konac...vo=408&kod=065

Ovdje se jasno i glasno vidi ko je apsolutna vecina:

Kao prvo SDA dobija skoro 1000 glasova vise od HDZ sto je puno sa obzirom koliko glasa u Jajcu a eto SDA dobija 2300 glasova a to je skoro 1000 vise od HDZ i dodaj da Stranza za BiH dobija 500 glasova vise od sljedece hrvatske stranke i da SDP dobija 300 glasova vise od sljedece hrvatske stranke.

Dakle, bosnjacke stranke su dobili preko 2000 glasova vise od hrvatske stranke sto je dovoljno sa obzirom koliko glasova ima ukupno u opcini. Ovo nam daje informaciju da je 60 % od opcine Jajce pod bosnjackom vlasti.
Thunderman is offline  
Old 20.01.2008., 21:40   #4
Quote:
Thunderman kaže: Pogledaj post
Evo pocinjem sa grada Jajca:

http://www.izbori.ba/rezultati/konac...vo=408&kod=065

Ovdje se jasno i glasno vidi ko je apsolutna vecina:

Kao prvo SDA dobija skoro 1000 glasova vise od HDZ sto je puno sa obzirom koliko glasa u Jajcu a eto SDA dobija 2300 glasova a to je skoro 1000 vise od HDZ i dodaj da Stranza za BiH dobija 500 glasova vise od sljedece hrvatske stranke i da SDP dobija 300 glasova vise od sljedece hrvatske stranke.

Dakle, bosnjacke stranke su dobili preko 2000 glasova vise od hrvatske stranke sto je dovoljno sa obzirom koliko glasova ima ukupno u opcini. Ovo nam daje informaciju da je 60 % od opcine Jajce pod bosnjackom vlasti.
Evo još jedan...
Vi muslimani ste već dosadni za pokazivanje izbornih rezultata kao dokazivanje nekakve većine...
Hrvati manje glasuju zato što ne osijećaju da su ravnopravni,a vjerovatno im je i dosta političara koji ništa nisu npravili za njih...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 21.01.2008., 06:49   #5
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Evo još jedan...
Vi muslimani ste već dosadni za pokazivanje izbornih rezultata kao dokazivanje nekakve većine...
Hrvati manje glasuju zato što ne osijećaju da su ravnopravni,a vjerovatno im je i dosta političara koji ništa nisu npravili za njih...
Mislim da ovo treba uzeti barem malo u obzir, dragi Bosnjaci, sto rece nam komsija/susjed.

Ozbiljan sam.
Prolaznik_ is offline  
Old 21.01.2008., 10:39   #6
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo treba uzeti barem malo u obzir, dragi Bosnjaci, sto rece nam komsija/susjed.

Ozbiljan sam.
Što,da se Hrvati ne osijećaju ravnopravnima?
Ili da ste dosadni svojim falsificiranjem?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 22.01.2008., 08:49   #7
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što,da se Hrvati ne osijećaju ravnopravnima?
Ili da ste dosadni svojim falsificiranjem?
Ja te podrzao, a ti se pravis sad LD.
Prolaznik_ is offline  
Old 22.01.2008., 22:45   #8
Quote:
Michael Collins kaže:
Evo još jedan...
Vi muslimani ste već dosadni za pokazivanje izbornih rezultata kao dokazivanje nekakve većine...
Hrvati manje glasuju zato što ne osijećaju da su ravnopravni,a vjerovatno im je i dosta političara koji ništa nisu npravili za njih...

Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo treba uzeti barem malo u obzir, dragi Bosnjaci, sto rece nam komsija/susjed.

Ozbiljan sam.
Sta ovdje treba uzeti u obzir? Trebal mozda da im napravim kafe i kolaca i pomilkim ih po glavi da bi dosli glasati!
AHA!
Nek zinu babe da im kazem nesto.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 27.07.2008., 16:37   #9
Quote:
Thunderman kaže: Pogledaj post
Evo pocinjem sa grada Jajca:

http://www.izbori.ba/rezultati/konac...vo=408&kod=065

Ovdje se jasno i glasno vidi ko je apsolutna vecina:

Kao prvo SDA dobija skoro 1000 glasova vise od HDZ sto je puno sa obzirom koliko glasa u Jajcu a eto SDA dobija 2300 glasova a to je skoro 1000 vise od HDZ i dodaj da Stranza za BiH dobija 500 glasova vise od sljedece hrvatske stranke i da SDP dobija 300 glasova vise od sljedece hrvatske stranke.

Dakle, bosnjacke stranke su dobili preko 2000 glasova vise od hrvatske stranke sto je dovoljno sa obzirom koliko glasova ima ukupno u opcini. Ovo nam daje informaciju da je 60 % od opcine Jajce pod bosnjackom vlasti.
samo zaboravio si provjeriti koliko su glasova muslimanske stranke dobile iz dijaspore a koliko hrvatske. o tome sam iznio točne podatke na jednoj temi prije par mjeseci. kad se ti glasovi odbiju uvelike se mijenja situacija u jajcu.

zato nemoj hrvatima predbacivati da pričaju bajke, ako nisi provjerio sve argumente jer ispadaš neozbiljan i smiješan sa svojim bajkama
markozzz is offline  
Old 20.01.2008., 19:14   #10
Da potvrdim informaciju o Jajcu, odem na zvanicni portal opcine Jajce:

www.opcina-jajce.ba

Kasnije odem na Lokalna uprava, http://www.opcina-jajce.ba/index.php...d=13&Itemid=32 i pogledam vijecnici i vidim odma da ima ukupno 25 vijecnika.

Od tih 25 vijecnika, 15 su bosnjaci i to ti je 60 % od vlasti.
Thunderman is offline  
Old 20.01.2008., 19:36   #11
Quote:
Thunderman kaže: Pogledaj post
Da potvrdim informaciju o Jajcu, odem na zvanicni portal opcine Jajce:

www.opcina-jajce.ba

...
E baš hvala na linku... kao što vidiš piše velikim slovima:

O P Ć I N A J A J C E

A "općina" znači da je Jajce HRVATSKO. Da je srpsko pisalo bi "opština". Bošnjačko ionako ne postoji. Eto, sam si dokazao da je Jajce hrvatsko.
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Old 21.01.2008., 06:35   #12
Quote:
Vuco kaže: Pogledaj post
E baš hvala na linku... kao što vidiš piše velikim slovima:

O P Ć I N A J A J C E

A "općina" znači da je Jajce HRVATSKO. Da je srpsko pisalo bi "opština". Bošnjačko ionako ne postoji. Eto, sam si dokazao da je Jajce hrvatsko.
Ne lupaj, jer si dosta lupnuo. "OpStina" je bilo nametnuto nama Bosnjacima od Srba kao sto su i mnoge rijeci bile nametnute i vama u zajednickoj nam bivsoj drzavi.

Stari Bosnjaci su oduvijek govorili 'općiina'.

Ne znam kakva je to logika - pise 'opcina' i vecina Hrvati ? Po tvome bi onda ispalo da su u svim opcinama u "F"BiH vecina Hrvati jer sve se zovu "opcine" i pise na zgradama vlada tih opcina.
Prolaznik_ is offline  
Old 21.01.2008., 10:30   #13
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Ne lupaj, jer si dosta lupnuo. "OpStina" je bilo nametnuto nama Bosnjacima od Srba kao sto su i mnoge rijeci bile nametnute i vama u zajednickoj nam bivsoj drzavi.
Nije vama nista nametnuto, vec je to tradicija jos od prapradjeda Jovana.

Danas ste kako vidim vec poceli govoriti i blagdan, do jucer ste govorili praznik. Bukvalno do jucer, jos ste prosli Bajram zvali praznikom, a ovaj zadnji je bio blagdan.

Dam se kladiti da cete koliko sutra ustvrditi da su jos stari bosnjaci govorili blagdan
Vanjushka is offline  
Old 21.01.2008., 12:51   #14
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Nije vama nista nametnuto, vec je to tradicija jos od prapradjeda Jovana.

Danas ste kako vidim vec poceli govoriti i blagdan, do jucer ste govorili praznik. Bukvalno do jucer, jos ste prosli Bajram zvali praznikom, a ovaj zadnji je bio blagdan.

Dam se kladiti da cete koliko sutra ustvrditi da su jos stari bosnjaci govorili blagdan
Pravo da ti kazem meni smeta ta hrvatizacija bosanskog jezika, sada vidim i Bosnjaci ubacuju i "tko" umjesto ko.

Sto se mene tice molim da nastavite ismijavat sve Bosnjake koji forsiraju te izraze, mozda se opamete nikad se ne zna
BOSHNJAK is offline  
Old 22.01.2008., 08:48   #15
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Nije vama nista nametnuto, vec je to tradicija jos od prapradjeda Jovana.

Danas ste kako vidim vec poceli govoriti i blagdan, do jucer ste govorili praznik. Bukvalno do jucer, jos ste prosli Bajram zvali praznikom, a ovaj zadnji je bio blagdan.

Dam se kladiti da cete koliko sutra ustvrditi da su jos stari bosnjaci govorili blagdan
Moja npr. nena koja ima 87 godina govorila je uvijek i dan danas govori opCina, a nikad opstina, a generacije u komunizmu su pocele da govore opStina jer je to nametnuto.

Sto se tice praznika i blagdana, pa jesi li ti normalan pa uzimas da su to sve hrvatske rijeci ? Ama znas li ti uopce da je bosanski jezik stariji od hrvatskog ? Odakle ti to sad da je BLAGDAN hrvatska rijec ?

Praznik - prazno, a ne dolikuje bajramu da se tako zove, vec je bas blagdan za muslimane.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 22.01.2008. at 14:35. Reason: "Trollanje"
Prolaznik_ is offline  
Old 21.01.2008., 11:16   #16
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Ne lupaj, jer si dosta lupnuo. "OpStina" je bilo nametnuto nama Bosnjacima od Srba kao sto su i mnoge rijeci bile nametnute i vama u zajednickoj nam bivsoj drzavi.

Stari Bosnjaci su oduvijek govorili 'općiina'.
To je točno... stari Bošnjaci, Dalmatinci, Slavonci, Ličani... ukratko da ne nabrajem, Hrvati su oduvijek govorili 'općina'.
Samo što je jedan dio Hrvata prešao na Islam i počeo izmišljati neke 'hefte' i ubacivati neka 'h'.
Quote:
Ne znam kakva je to logika - pise 'opcina' i vecina Hrvati ? Po tvome bi onda ispalo da su u svim opcinama u "F"BiH vecina Hrvati jer sve se zovu "opcine" i pise na zgradama vlada tih opcina.
'Općina' - hrvatsko
'opština' - srpsko
Trećeg nema. To je svakom jasno.
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Old 21.01.2008., 11:27   #17
Quote:
To je točno... stari Bošnjaci, . . . Hrvati su oduvijek govorili 'općina'.
ma meni pade napamet kako je to bilo u predudbasko vrijeme, kad se covjek bio covjek. a konj konj.

nije davno bilo , imate i na youtube da se cak i u to jugo ili u jugomalom udbaskom vremenu probijalo nesto kao: " da sam ja netko..."
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 21.01.2008., 13:36   #18
Quote:
Vuco kaže: Pogledaj post
To je točno... stari Bošnjaci, Dalmatinci, Slavonci, Ličani... ukratko da ne nabrajem, Hrvati su oduvijek govorili 'općina'.
Samo što je jedan dio Hrvata prešao na Islam i počeo izmišljati neke 'hefte' i ubacivati neka 'h'.

'Općina' - hrvatsko
'opština' - srpsko
Trećeg nema. To je svakom jasno.
Možda ima "hopština" ili "hopćina".
aleksije radicevic is offline  
Old 22.01.2008., 08:53   #19
Quote:
Vuco kaže: Pogledaj post
To je točno... stari Bošnjaci, Dalmatinci, Slavonci, Ličani... ukratko da ne nabrajem, Hrvati su oduvijek govorili 'općina'.
Samo što je jedan dio Hrvata prešao na Islam i počeo izmišljati neke 'hefte' i ubacivati neka 'h'.

'Općina' - hrvatsko
'opština' - srpsko
Trećeg nema. To je svakom jasno.


Prosla su vremena kad su Hrvati kumovali kod Austro-Ugara da se ukine bosnaski jezik pa je ukinut 1907 godine, da bi bio i naziv Bosnjak ukinut godinu dana poslije, i prosla s uvremena kad je bio nametnut SRPSKO-HRVATSKI jezik, bosanski se vratio, tako da ne mozete pripisivati rijeci samo srpskom ili hrvatskom. Komunizam je prosao, decko.
Prolaznik_ is offline  
Old 20.01.2008., 19:20   #20
Takodzer hrvati su u ovoj bosnjacko vecinskoj opcini okruzeni sa svi strana.

Evo sa juga ima naselje vinac

http://www.izbori.ba/rezultati/konac...OSNOVNA%20[KOLA%20VINAC&nazivmjesta=VINAC%201&kod=065

Kao sto vidimo 100 % bosnjacko


Sa jugoistika ima Biokovina

http://www.izbori.ba/rezultati/konac...ija=OSNOVNA%20[KOLA%20BIOKOVINA&nazivmjesta=BIOKOVINA&kod=065

Dakle, bosnjaci su vecina

Sa istoka ima Divicani, sto je bio spas bosnjaka u ratu

http://www.izbori.ba/rezultati/konac...ija=OSNOVNA%20[KOLA%20BRA]A%20JEZER^I]%20-%20DIVI^ANI&nazivmjesta=DIVI^ANI&kod=065

Dakle i tu smo vecina


Sa sjevera ima Vlasinje

http://www.izbori.ba/rezultati/konac...ija=OSNOVNA%20[KOLA%20VLASINJE&nazivmjesta=VLASINJE&kod=065

Dakle, skoro pa 100 % od stanovnistva

I vecina smo u Centru

http://www.izbori.ba/rezultati/konac...STJEPAN%20TOMA[EVI]&nazivmjesta=CENTAR&kod=065

Ovo potvrdzuje da nismo samo vecina u cijeloj opcini po stanovnistvu vec po teritoriji, imamo jug, jugoistok, istok, sjever a sto se tice zapada tamo skoro niko ne zivi pored jezera, samo ima malo srba tamo.
Thunderman is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.