Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2013., 19:55   #201
Quote:
purple :) kaže: Pogledaj post
Da, to sam i ja pročitala. Znači, lik koji je napisao biografiju Zlatana Ibrahimovića će pisat četvrti dio Millenniuma. Nema veze s vezom. Očekivala sam da će Larssonova ''supruga'' upotrijebiti materijal koji je on napisao i spojit to sve u nekakav solidan nastavak, ali i to se nisam previše nadala. Ali ovo je čisti užas. Horor.
Eto, sutra ću ja uzet pa napisat nastavak Ane Karenjine. Uskrsnut ću ju.
¸ja bih više cijenio da objave 4 dio kakav je i napravio. sa svim greškama nelogičnosti i sve i da se napiše da je to napisao Stieg Larsson te da je planirao ovako knjigu. Navodno je 1/3 totalno završio pa je to ipak dovoljno i dao bih Nesbo da dovrši dokuda je on zapisao svoje ideje.
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 13:02   #202
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
¸ja bih više cijenio da objave 4 dio kakav je i napravio. sa svim greškama nelogičnosti i sve i da se napiše da je to napisao Stieg Larsson te da je planirao ovako knjigu. Navodno je 1/3 totalno završio pa je to ipak dovoljno i dao bih Nesbo da dovrši dokuda je on zapisao svoje ideje.
Istina. Ali ništa od toga. Grozno je što su ljudi toliko pohlepni da će uzet nečiji rad i prepravit ga i na tome zaraditi hrpu novaca. Mislim da Larsson ne bi bio sretan.
__________________
when i called her evil she just laughed.
purple :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 12:45   #203
U ovom slučaju uopće ne razumijem potrebu za nastavkom.
U slučaju serijala Wheel of Time mi još i može proći, jer priča nije završena zbog smrti autora, pa je završio drugi pisac.
Ali što se Milleniuma tiče, slučajevi su riješeni, svi likovi su dobili završetke i ne vidim čemu četvrta knjiga, A DA NIJE LARSSONOVA.
To su njegovi likovi, njegov svijet i njegove ideje, uplitati nekog drugog bez prijeke potrebe mi je bezveze.
Al naravno, zarada je tu, jel
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 17:11   #204
Quote:
Valsharess kaže: Pogledaj post
U ovom slučaju uopće ne razumijem potrebu za nastavkom.
U slučaju serijala Wheel of Time mi još i može proći, jer priča nije završena zbog smrti autora, pa je završio drugi pisac.
Ali što se Milleniuma tiče, slučajevi su riješeni, svi likovi su dobili završetke i ne vidim čemu četvrta knjiga, A DA NIJE LARSSONOVA.
To su njegovi likovi, njegov svijet i njegove ideje, uplitati nekog drugog bez prijeke potrebe mi je bezveze.
Al naravno, zarada je tu, jel
AMEN.
__________________
when i called her evil she just laughed.
purple :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 19:58   #205
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
¸ja bih više cijenio da objave 4 dio kakav je i napravio. sa svim greškama nelogičnosti i sve i da se napiše da je to napisao Stieg Larsson te da je planirao ovako knjigu. Navodno je 1/3 totalno završio pa je to ipak dovoljno i dao bih Nesbo da dovrši dokuda je on zapisao svoje ideje.
Svida mi se nacin razmisljanja, da Nesbo zavrsi.... bilo bi stvarno zanimljivo procitati takav nastavak.
Ne razumijem zasto ne objave Larssonov dio price i mislim da bi na tome od vjernih citatelja zaradili dosta u usporedbi kako ce na ovaj nacin.
__________________
"Malo tko u Švedskoj mi je povjerovao.Moja im se priča činila nevjerojatnom.To je u redu. Ni ja nisam nikome vjerovao."
saren is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 22:43   #206
Potpuno sam promijenila pogled na knjige nakon što sam saznala da ih je Larsson napisao jer se osjećao krivim što nije spriječio silovanje jedne djevojke kad ke vidjeo čin.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 13:16   #207
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Potpuno sam promijenila pogled na knjige nakon što sam saznala da ih je Larsson napisao jer se osjećao krivim što nije spriječio silovanje jedne djevojke kad ke vidjeo čin.
Pročitaj knjigu Stieg, Millenium i ja od Eve Gabrieleson (njegove družice). Jako dobra knjiga
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 19:10   #208
I evo ga,konačno nam stiže i četvrti nastavak.
Iako to nije Larson...ima svojih čari,jedva čekam.Nadam se da će se dobro uklopiti u tri prethodna i da će biti barem u pola dobar kao oni.
Ali znate šta je meni često znalo pasti na pamet;uglavnom većina autora postane popularna nakon smrti,možda je Larson sve to iscenirao radi bolje prodaje romana?
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:00   #209
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Potpuno sam promijenila pogled na knjige nakon što sam saznala da ih je Larsson napisao jer se osjećao krivim što nije spriječio silovanje jedne djevojke kad ke vidjeo čin.
Larsson spoke of an incident which he said occurred when he was 15: he stood by as three men gang-raped an acquaintance of his named Lisbeth. Days later, racked with guilt for having done nothing to help her, he begged her forgiveness — which she refused. The incident, he said, haunted him for years afterward, and in part inspired him to create a character named Lisbeth who was also a rape survivor. The veracity of this story has been questioned since Larsson's death, after a colleague from Expo magazine reported to Rolling Stone that Larsson had told him that he had heard the story secondhand and retold it as his own.
RogueTanuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:18   #210
Quote:
Valsharess kaže: Pogledaj post
U ovom slučaju uopće ne razumijem potrebu za nastavkom.
U slučaju serijala Wheel of Time mi još i može proći, jer priča nije završena zbog smrti autora, pa je završio drugi pisac.
Ali što se Milleniuma tiče, slučajevi su riješeni, svi likovi su dobili završetke i ne vidim čemu četvrta knjiga, A DA NIJE LARSSONOVA.
To su njegovi likovi, njegov svijet i njegove ideje, uplitati nekog drugog bez prijeke potrebe mi je bezveze.
Al naravno, zarada je tu, jel
WoT završio bolji bisac od Jordana, Brandon Sanderson.
Nisam još čita Mikenijsku trilogiju, na listi, ali budem što pre
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 13:49   #211
Pročitao ''Što nas ne ubije'' i zadovoljan sam knjigom...radnja zanimljiva, i usred knjige sam se zapitao jel bi i sam Larsson krenuo tim putem(nikad nećemo saznati)...
Novi pisac je dobro ubacio neke stvari koje je Stieg spominjao i priča ide još dublje u vezi Lisbeth Salander i...
La Boheme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 11:27   #212
Quote:
La Boheme kaže: Pogledaj post
Pročitao ''Što nas ne ubije'' i zadovoljan sam knjigom...radnja zanimljiva, i usred knjige sam se zapitao jel bi i sam Larsson krenuo tim putem(nikad nećemo saznati)...
Novi pisac je dobro ubacio neke stvari koje je Stieg spominjao i priča ide još dublje u vezi Lisbeth Salander i...
moje mišljenje da tema nema veze sa onim što je Larsson planirao. Prvo on se uvijek bavio problemima koji su zahvatili određeni dio društva, a ovo je više svjetski problem. Također sam je autor rekao da ga je Snowden inspirirao
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 21:55   #213
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
moje mišljenje da tema nema veze sa onim što je Larsson planirao. Prvo on se uvijek bavio problemima koji su zahvatili određeni dio društva, a ovo je više svjetski problem. Također sam je autor rekao da ga je Snowden inspirirao
Slažem se sa time i to je istina, ali morao je napraviti nešto drugačije kad već je krenuo u to, a i zašto bi išao istim putem...usporedbe su neizbježne, al knjiga je ok
La Boheme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 16:29   #214
Pročitala sam Millenium tri puta, a nemam srca pročitati Što nas ne ubije.
Iako se nakanjujem još otkako je izašla
sulavezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 20:32   #215
Quote:
sulavezi kaže: Pogledaj post
Pročitala sam Millenium tri puta, a nemam srca pročitati Što nas ne ubije.
Iako se nakanjujem još otkako je izašla
Probaj, nemaš šta izgubiti
La Boheme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 18:42   #216
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post
Evo i mene da nešto kažem. Ovog proljeća sam morao neko vrijeme ležati i moram priznat da su mi Mikael, Lisbet i ekipa baš uljepšali proljetne dane.

Fenomenalna trilogija. Od prve do zadnje stranice. Likovi su mi se toliko uvukli pod kožu da mi je dan - dva bilo neobično bez njih. Šteta šta je Larsson umro, sigurno bi smislio još koji nastavak. Iako bilo je govora da je napisao 4 nastavak, da će ga njegova žena prepravit, tako nešto... Živi bili pa vidili.
Ovo je priča koja se prečesto, upravo to je ono što ovu trilogiju izdvaja od drugih.
Ne pamtim da sam nekad tako zavoljela likove, da su mi ono dio života, da ih se sjetim toliko puta.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 13:19   #217
S dosta zakašnjenja i ja se odlučio pročitati Millenium trilogiju, prva dva dijela izvrsna, treći nešto slabiji. I sada sam napravio veliku pogrešku, odlučio se na četvrti dio haha. Na pola sam knjige i nema uopće te napetosti kao kod Larssona gdje se nestrpljivo iščekivalo svako novo poglavlje plus hrpa nelogičnosti i događaja kakvi nemaju veze s likovima koje poznajemo.
Stringer Bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 22:03   #218
Pročitala i 4. i 5. nastavak. Bilo je jače od mene, znatiželja ubi... Prvo sam se nećkala, nije to Larsson, ne može nitko napisati dobro kao on. Što očekivati? Čitati, ne čitati? Čitati! Nadam se da će napisati još jedan nastavak
Sonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2023., 11:54   #219
Prošle jeseni zime ,pročitao prva tri dijela.
Sada na red dolaze slijedeća tri.
komunistaJozo3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.