Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2014., 22:50   #141
Nećeš se razočarati, nije Tigana toliko bolja od drugih. Svaka je knjiga dobra na svoj način.
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:06   #142
Quote:
dokial kaže: Pogledaj post
Ja sad čitam Tiganu (drugi put nakon par godina), i nakon što sam prošvrljao po temi skoro da me je strah čitati nešto drugo od Kaya. Tigana mi je odlična i bojim se da se poslije ne razočaram.
Po meni, jedino te Ysabel može razočarati, ali kad tako divno piše, oprostit će mu se.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 23:46   #143
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Po meni, jedino te Ysabel može razočarati, ali kad tako divno piše, oprostit će mu se.
Mislila sam i ja to napisati, ali ipak, to je jedna prosječna knjiga, ostale Kayeve su mi vrhunske i u usporedbi s nekim drugim knjigama koje nije Kay napisao, Ysabel je sasvim ok. Naš problem je što kod njega nismo navikli na prosječnost
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:19   #144
Quote:
Elzza kaže: Pogledaj post
Mislila sam i ja to napisati, ali ipak, to je jedna prosječna knjiga, ostale Kayeve su mi vrhunske i u usporedbi s nekim drugim knjigama koje nije Kay napisao, Ysabel je sasvim ok. Naš problem je što kod njega nismo navikli na prosječnost
Da, hahahhaa. A šta'š kad su mi svi likovi tako savršeno napisani.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 06:23   #145
Na Twitteru su najavljene još dvije knjige.

Waiting on timing, but one of my fav overseas houses, @Algoritam_hr, will be releasing both Under Heaven and River of Stars in Croatia.

https://twitter.com/guygavrielkay/st...52123339685888
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 17:36   #146
Pitam se kad će ih konačno prevesti. Inače Under Heaven imam doma na engleskom, negdje poslije Nove godine će biti na redu za čitanje.
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 20:14   #147
Navodno je prevođenje u tijeku (tako su mi rekli na Interliberu).
Hannah87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 18:18   #148
Za puno knjiga je prevođenje u tijeku. Ove godine smo trebali dobiti i Strah mudraca od Rothfussa i 4. dio Sjenovite međe od Williamsa pa ništa od toga. Tako da sam malo skeptična na to njihovo "prevođenje u tijeku". To može značiti da će knjiga izaći za mjesec dana ili za 3 godine
(nadam se da sam u krivu i zlobna prema Algoritmu bez razloga i da će prevedeni Under Heaven izaći 2015.)
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 13:07   #149
Svjesna sam ja toga

Na moje upite kada će Under heaven odgovor je obično bio do kraja godine (praktički od kada je knjiga prvi put izdana), da bi mi rekli na Interliberu da su tek nedavno kupljena prava Ali volim Kaya pa se nadam da napokon bude.
Hannah87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 09:07   #150
Evo nakon Tigane. Završio i tapiseriju. Iako vidim da većina nije oduševljena, meni je bila dosta dobra. Nije mi spektakularna kao Tigana ali sigurno nije ni gubljenje vremena. Jedino mi je dosta teško pohvatati nazive i imena. Istina i čitam dok sam s djecom pa nije lako kad je svake dvije minute netko žedan a netko mora na wc. Krećem sad dalje s opusom. Koliko sam shvatio preporuka je Ysabel, ili?
dokial is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 09:48   #151
Tja, meni je Ysabel slaba, kao i Tapiserija, kao i Posljednja svjetlost sunca. Vrhunac je dosegnuo s Odjediti u Sarant i Gospodarem careva. To je toliko genijalna priča da je teško spoznati genijalnost pisca. Pa onda Lavovi i Tigana. Pa pjesma za Arbonnu. Jesam li što preskočila?
Ali kao što sam sto puta rekla - njegovo loše i dalje bolje od većine ostaloga...
Bogdana is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 22:46   #152
Quote:
dokial kaže: Pogledaj post
Evo nakon Tigane. Završio i tapiseriju. Iako vidim da većina nije oduševljena, meni je bila dosta dobra. Nije mi spektakularna kao Tigana ali sigurno nije ni gubljenje vremena. Jedino mi je dosta teško pohvatati nazive i imena. Istina i čitam dok sam s djecom pa nije lako kad je svake dvije minute netko žedan a netko mora na wc. Krećem sad dalje s opusom. Koliko sam shvatio preporuka je Ysabel, ili?
Ysabel je nešto malo povezana s Tapiserijom. Moje preporuke bi prije išle za Lavove, Sarantinski mozaik, Pjesmu za Arbonnu ili Posljednju svjetlost sunca (sve sam nabrojala ) nego za Ysabel. No, meni je na kraju svaka njegova knjiga draga na svoj način.
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 00:14   #153
Smile

Gotovo je sad. Gdje si bila cijeli dan. Otišao u knjižnicu i posudio Ysabele. Upravo zbog povezanosti s Tapiserijom.
dokial is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 09:17   #154
Pa dobro, ako ti se sviđa Kay vjerojatno ćeš sve njegove knjige pročitati, a ako Ysabel pročitaš među prvima sa svakom sljedećom ćeš biti sve više oduševljen
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 23:30   #155
Gotova Ysabel. Vrlo sličan osjećaj kao i nakon tapiserije. Ne mogu reći da sam razočaran, ali nije me ni oborila s nogu. Ono što mi je bilo lakše je, odmah, "ući u knjigu. Vjerojatno zbog običnih imena i mjesta radnje. Ono što meni malo stvara problem kod Kaya je što uvod i zaplet traju prema mom sudu predugo. Vrhunac i rasplet se zbilju u zadnjih nekoliko stranica knjige. No, možda to i jest čar njegovih djela. Čini se da sam pregrmio ove loše i da su ispred mene sada knjige sve bolje jedna od druge. Bar sudeći prema vašim zapisima.
dokial is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 07:37   #156
Ma to ti je samo kod Ysabel da uvod traje kroz cijelu knjigu
S ostalim knjigama to nije slučaj.
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 12:58   #157
Iako moram priznati da bi mogao cijeli dan čitati o Melani. Ovako opisana čini se kao idealna.
dokial is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 00:33   #158
' Fionavarska tapiserija' mi je super.
Progutala sam ju. Mislim pročitati i ostala njegova djela, kad dođem na red za posudbu, naravno. Odličan autor. Maštovit i genijalan.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 09:42   #159
Ako te je tapiserija oduševila čekaj da se dokopaš Tigane.
Ja sam na Posljednjoj svjetlosti sunca. Super mi je za sad.
dokial is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 23:13   #160
Prije jedno pet godina sam pročitao Tiganu, a sad slušam audiobook. Sve sam zaboravio tak da je ko da prvi put čitam i oduševljen sam. Za Kaya se može reći da je dobar pisac, baš uživam u Tigani. Preporuka bilo kome tko traži nešto dobro za čitanje!

A uskoro izlazi The Children of Earth and Sky, kao što sam već spomenuo na podforumu za fantasy, inspirirana renesansnom Italijom i hrvatskim gusarima... Zvuči zanimljivo, nadam se da neće biti razočaranje.

Vi koji ste čitali, kakve su Under Heaven i The River of Stars u usporedbi s njegovim starijim djelima (Mozaik, Lavovi, Tigana...)? Iz nekog razloga mi se čine drukčijim od ostalih, jel isti stil pisanja? I kompleksnost i uvjerljivost likova?
Winter Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.