Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 15:24   #541
Quote:
upjump kaže: Pogledaj post
pozdrav dobri ljudi


naime, borim se s aknama već skoro 9 godina, s tim da sam prešao sve moguće oblike i bolesti i tretmana, pa od običnim prištića pa do teških upalnih obraza gdje bi mi po cijeli donji dio obraza znao bit jedna velika upaljena potkožna akna. taj "maksimum" bolesti, nazovimo ga tako, je trajao 4 godine (od prvog do četvrtog srednje, praktički). hvala bogu stanje je popravilo od tad, ali još uvijek je to katastrofa. svakih 6-9 mjeseci mijenjam terapiju jer je priča uglavnom ista. dobijem terapiju, nije bitno koliko jeftinu ili skupu, kako i kad, koristim je neko vrijeme, postoji period kad se to polagano smanjuje, primiruje, tek da bi za recimo nekih 2-4 mjeseca se primijetio nekakav pomak. nastavljam tako neko vrijeme, ali uvijek da će se jedna stvar dogoditi. a to je sve to prestane djelovati nakon nekog vremena, i ja u kratkotrajnom "bljesku" akni u samo tjedan dođem na početno stanje dok ne budem prisiljen otići na terapiju čišćenja lica kod kozmetičarke, te nakon što sve to prođe moram mijenjati terapiju jer prethodna više ne djeluje.

i tako vječito u krug idem. ja vam uistinu ne mogu opisat kako se grozno osjećam, samopouzdanje ne da mi je nula, nego -∞, u životu nisam mogao imati niti prijatelja, a o nekim većim socijalnim vezama da ne govorim. trpio sam i izrugivanja, i blaćenja, i ignoriranja. svaki moj pokušaj bilo kakve socijalizacije je propadao u roku deset do petnaest minuta. dan danas sam sebe ne mogu u zrcalu pogledat bez da poželim da sam netko drugi.

najgore od svega, to je sve došlo do te granice da to više ne mogu trpjeti, osjećam se i odbačeno, i uništeno, i posrano (isprike na izrazu, ali stvarno ne znam kako da se izjasnim bolje nego tako), i počinju mi se svakakve misli motat po glavi, i sve ćešće razmišljam o tome da dignem ruku na sebe, i to sve manje i manje kontroliram. vidim i znam i sam da to nije u redu, ali polagano odustajem od svega toga.

stvarno ne želim takvo nešto napraviti, i stvarno želim imati normalan život, ali kojim kod snagama da to radim ne uspijeva mi. što god da radim, samo mi se sve iz dana iz dana ruši. nemam ni s kim razgovarat, roditelji ne dolaze u obzir jer oni znaju kako mi je, ali sve što od njih mogu dobit je samo riječi utjehe da to nije toliko strašno kao što se čini, jer znam da znaju da nije tako, i jednostavno ne mogu ništa drugo ni reć. što je najgore, danas i to nije toliko strašno koliko je bilo, ali još uvijek je katastrofa. posjet psihijatru mi je padao na pamet, ali toga se iskreno bojim jer ne znam koliko je to lako anonimno učiniti. drugo, imam sam dovoljno znanja oko toga, i što mi je i kako mi je, psihički i fizički, ali moje tehnike (koje su na kraju krajeva iste tehnike koje bi psiholog upotrijebio na meni) su sve manje učinkovite.

uz sve to, čak i da jednog dana ozdravim, imam toliko ožiljaka, da mi "ozdravljenje" neće odigrati veliku ulogu.

za ne falit, upravo danas mi je ponovno počelo izbijat ratno stanje na lijevom obrazu, i polagano na desnom, otprilike 8 mjeseci nakon što sam počeo sa zadnjom terapijom. ovdje ću priložit dvije slike čisto da vidite o čemu je riječ:

desni obraz: http://oi55.tinypic.com/2lke715.jpg
lijevi obraz: http://oi51.tinypic.com/b7amg3.jpg

ovu priču već znam unaprijed. u idućih 48 sati, stanje na lijevom obrazu će se pogoršati, količina, dubina i veličina svih prištića i akni će se uvećat za najmanje 300%, a desni obraz će izgledat kako sad izgleda lijevi, i to će eskalirat prema sve gorem stanju, pa sve do nastanka potkožnih akni, dok ne odem kozmetičarki na dva sata mučenje sa njezinom spravom iz pakla.

ovdje bih zamolio ako itko ima ikakav odgovor ili savjet na jedno od pitanja:

1. zbog kojih razloga je moguće da mi je desna strana uvijek u "boljem" stanju nego desna?
2. kako si, eventualno, pomoći po pitanju ožiljaka jednog dana?
3. koji je najdrastičniji kiruški potez koji mogu napravit po pitanju akni općenito? ne zanima me cijena, ne zanima ni vrijeme oporavka, niti opasnost, niti bilo šta, želim samo znati kako da odem pod nož i da se toga riješim, pa makar mi cijela prva dva sloja koža morali odstraniti.

od tog svega mi je ovo treće najbitnije. stvarno posustajem, i ne mogu više voditi ovu bitku, a zbog ožiljaka i svih muka kroz koje sam prošao, čak i da ih se jednog dana riješim, sve će mi to bit pirova pobjeda.

ja se iskreno ispričavam na podužem postu, ali sam stvarno morao negdje olakšati dušu.
Malo kasni odgovor, ali ono što trebaš učiniti jest kontinuirano liječiti akne odlaskom kod kozmetičara ( raspitaj se za dobre) i svaki tjedan odlaziti na čišćenje lica da ne bi došlo do upala kod kojih se ispod obraza stvore kanalići i vojska akni. To je prvi korak. Drugi bi bio da se posavjetuješ s kozmetičarkom ili dermatologom (preporučujem privatnike jer na socijalnom ne pridaju neku veliku važnost aknama osim ako ti se ne napravi aktivna Himalaja, a tada je što se ožiljaka tiče kasno) o dermoabraziji i drugim metodama koje mogu pomoći. Nemoj čekati da ti se napravi vulkan pa tek onda ići na čišćenje.
Evo nekoliko linkova :http://www.estetskikirurg.com/estets...abrazija.shtml

http://openbiz.com.hr/Entity/Present...ayEntity=61404

http://www.poliklinika-nemetova.hr/default.aspx?id=143

I ne gubi volju za životom zbog ožiljaka od akni. I sama ih imam i znam otprilike kako ti je, ali to nije razlog da odustaneš od života! Sjeti se da ima puno gorih nevolja i sranja u životu od ožiljaka od akni. To meni pomaže kad mi je teško i kad mi se sve skupi. Eto, nadam se da si još negdje živ i da ćeš pročitat ovaj post. Sretno!

I za sve nas koji se ni krivi ni dužni moramo još i s aknama zajebavat ( ko da život sam nije dovoljno zajeban što si stariji) evo jedna pjesmica za raspoloženje http://www.youtube.com/watch?v=R8SIv...eature=related

pusa svima!!

Zadnje uređivanje shhiya : 11.07.2011. at 15:29.
shhiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 17:45   #542
Kad sve ove savjete pocmem citati - samo mogu zaključiti da netkom nešto djeluje, ako su vam tvrdnje točne. Ja ne kažem da kreme ne mogu pomoći , niti da tableta kao Diana ili roacutan ne mogu, sve to može pomoći ALI onima koji nisu vodili dugotrajne rezultate probajte ljecenjem iznutra !!! To ne znaci da prestanete koristiti kreme koje vam odgovaraju , nego pored toga pazite šta jedete i radite detoksikaciju - ništa vas ne košta a još manje šteti organizmu čak naprotiv pomaže. Napravite dijetu 1 dan .. Pijte samo vodu i unosite limun jabuke ( ako sam mogao ja možete i vi) time će jetra koliko toliko predahnuti . Nakon toga NE Jedite MLjEko, Kruh, krumpir meso osim piletine i obavezno dnevno popiti 2 litre vode + 1 čaja (zeleni) ili limunada ( kombinirajte) i to radite tako 7 dana.. Ako ne vidite rezultate , iprekinite al još nisam čuo nitkoga da nije primjetio kako mu je stanje na bolje oslo ... Teško zacinjena hrana pogoduje jetri da stvara višak sebuma koji se zacepljava u pore jer toliko ga ima da ne može sav izaći i uz dodir bakterija nastaju akne.. Za akne treba duže vrijeme ne može preko noći treba bar mjesec dana.. Ja nisam carobnjak da kažem da je ovaj savjet pravo rijesenje za akne jer da je otvorio bi dermatoloski ordinaciju i zaradzivao ako imate vremene dok radite "dijetu" koju sam napisao 7 dana da budete na moru i kupate se al ne suncate ( još vise će te vidjeti rezultate) ... Jer nema bolje stvari od vanjskog čišćenja lica do mora! I zadnje sto vam imam reci kada spavate ne spavajte na jastucnicama duže od 3 dana! Jer prljava kosa, prašina, bakterije i ostala stanja koja gmizu vi stavljate lice i onda ujutro pogled u ogledalo i vidite 3 ili vise nove akne! Ja svake večeri koristim papir kuhinjski velikog formata kao podlogu na koje stavljam lice i to mi je pomoglo! Al nije riješilo problem.. Morate sve kombinirati!

Pozdrav svima !
Vergilies is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 20:25   #543
@Vergillies: prije nego si netko sam postavlja dijagnoze i provodi "detoksikaciju" trebao bi razmisliti o tome da jednostavno posjeti liječnika opće prakse ili ginekologa za uputnicu jetreneprobe i onda, na temelju nalaza, primjeni terapiju. Malo besmislen savjet i nepismen post.Ne melji gluposti
shhiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 22:29   #544
Vidim da si neupucen/a u ovu priču .. Ja sam imao jake probleme i išao sam na jetrene probe a nalazi su bili uredu. Koristio Antibiotike kreme itd!! Jetrene probe nemaju veze sa time dali netko ima ili nema akne, zato molim te ne širi glupe informacije! Ono sto je bitno da prehranom unesu vise oksidanata kroz vitamine kako bi sve sto ne valja izašlo . A kao drugo za detoksikaciju tijela ne treba ti uputnica niti dermatolog, dovoljno je da se pazi sto se jede i koriste vitamini kao A, C te betakaroten, puno tekućine - zato molim te ne širi nebitne stvari! A svi koji su probali ljeciti ovim ili onim putem nešto poduzeti za čišćenje organizma i pravilna prehrana nije požalio!
Vergilies is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 23:16   #545
Quote:
Vergilies kaže: Pogledaj post
Vidim da si neupucen/a u ovu priču
Ovo nije priča već hrpa nesuvislih i nepismenih rečenica.



Quote:
Vergilies kaže: Pogledaj post
.. Ja sam imao jake probleme i išao sam na jetrene probe a nalazi su bili uredu. Koristio Antibiotike kreme itd!! Jetrene probe nemaju veze sa time dali netko ima ili nema akne,
Prvo kažeš da si imao jake probleme-pretpostavljam problem s aknama jer ovo je i tema o aknama. A onda slijedi izjava "Jetrene probe nemaju veze sa time dali netko ima ili nema akne..."-valjda si učio biologiju u školi pa znaš koju funkciju jetra ima. Ona može biti uzrok akni, dakle jedan od hrpu mogućih uzroka ( koje ne znamo dok nemamo nalaze pred sobom).

Quote:
Vergilies kaže: Pogledaj post
zato molim te ne širi glupe informacije!
Valjda si sad zaključio tko širi glupe informacije.


Ostatak tvog posta neću ni komentirati jer je iz aviona vidljivo da nemaš pojma ( ali ni trunke) i melješ budalaštine. Ali ajde, nije da je zakonom zabranjeno.

Inače, tvoj post ne bih ni komentirala da količina gluposti koju si napisao nije dosegla vrhunac. Nije mi te namjera uvrijediti, samo upozoriti da ne širiš neistinite tvrdnje i preporuke jer bi te netko s malo godina i nedovoljno iskustva i znanja zaista mogao poslušati i napraviti još veće sranje neg što je.
Aj bok.
shhiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:24   #546
Please nemojte se prepucavati.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 10:44   #547
evo imam je dan problem... prije sma bio sklon prištevima sad je sve to prošlo bez posljedica... ali... svako malo mi se pojavi jedan veći potkožni prišt na nekom dijelu tijela. Neki prođu bez posljedica al za sada su mi dva ostavila nekakvo zadebljanje smeđe ili tamno ružičaste boje (jedan na prstima drugi na nogi). Tvrdi su dosta i svako malo kad me počnu svrbiti stisnem i iz njih izađe tvrda nakupina nečega. Bio kod doktorice ona keže proći će. Nije da mi smetaju al estetski razlozi su tu
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 21:00   #548
MEDICINSKI PILING GLIKOLNOM KISELINOM

Pozdrav,

imam 28 g. i već godinama imam problem sa aknama. Stanje nije strašno ali skoro pa uvijek imam nekoliko upala po licu koje se stalno izmjenjuju (kao i na leđima, prsima). Također kada odem na more i to samo na jedan dan izlaganja suncu, slijedeći dan dobijem upale po cijelom tijelu (leđa, prsa, lice).

Razmišljam da probam navedeni tretman. Zanima me gdje se u ZG za to može naručiti? Koliko košta? Te da li postoji mogućnost da dermatolog napiše uputnicu za navedeni tretman?

Hvala
MasterChief is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 18:26   #549
ja imam jedan problem, kao mlađi sam imao prištiće po licu, ne previše ali bilo ih je, no sada sa 22 godine imam to crvenilo na licu, te dosta otvorene pore. crvenilo je najizrazitije na nosu i obrazima, nešto manje na čelu, brada i ostatak ne. prilično me iritira i zbog toga izgledam barem 2 nijanse tamnije no što jesam.

ima li itko sličan problem, je li ga netko zna riješiti?
__________________
.
negro_gato is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 11:20   #550
evo ovako pozdrav svima imam nekoliko pitanja, sigurno neki od vas imaju sličnih problema ako ne i istih kao ja, ovako imam 18 god i po licu imam crvenila i ožiljaka od prištića, a samih prištića i nemam baš puno, poneki dođe, pa bi me zanimalo iz vaših vlastitih iskustava koja je krema najbolja za ublažavanje i uklanjanje crvenila i ožiljaka? hvala
sandox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 13:47   #551
poz... prije otprilike godinu dana su mi se pojavili prištići po ramenima i leđima...koristila sam razne pilinge, cak i ona sredstva s klindamicinom sto se dobivaju na recept... nista nije pomagalo.probala sam sa suncanjem...nesto se osušilo ali brzo se vrati... sada imam dosta oziljaka crvenih i smeđih i ne znam sta da radim :///...kako da se rjesim pristica a onda i oziljaka??
dvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 23:08   #552
Quote:
negro_gato kaže: Pogledaj post
ja imam jedan problem, kao mlađi sam imao prištiće po licu, ne previše ali bilo ih je, no sada sa 22 godine imam to crvenilo na licu, te dosta otvorene pore. crvenilo je najizrazitije na nosu i obrazima, nešto manje na čelu, brada i ostatak ne. prilično me iritira i zbog toga izgledam barem 2 nijanse tamnije no što jesam.

ima li itko sličan problem, je li ga netko zna riješiti?
Quote:
sandox kaže: Pogledaj post
evo ovako pozdrav svima imam nekoliko pitanja, sigurno neki od vas imaju sličnih problema ako ne i istih kao ja, ovako imam 18 god i po licu imam crvenila i ožiljaka od prištića, a samih prištića i nemam baš puno, poneki dođe, pa bi me zanimalo iz vaših vlastitih iskustava koja je krema najbolja za ublažavanje i uklanjanje crvenila i ožiljaka? hvala
Quote:
dvuk kaže: Pogledaj post
poz... prije otprilike godinu dana su mi se pojavili prištići po ramenima i leđima...koristila sam razne pilinge, cak i ona sredstva s klindamicinom sto se dobivaju na recept... nista nije pomagalo.probala sam sa suncanjem...nesto se osušilo ali brzo se vrati... sada imam dosta oziljaka crvenih i smeđih i ne znam sta da radim :///...kako da se rjesim pristica a onda i oziljaka??

jeli vam palo na pamet da probate otic kod dermatologa?
ante123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 03:09   #553
Quote:
ante123456 kaže: Pogledaj post
jeli vam palo na pamet da probate otic kod dermatologa?
joj sto si pametan...to je nesto nevjerojatno...
bila sam i klindamicin nije pomogao... poz
dvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 13:41   #554
evo jedan mali recept za pomoc kod akni... nece vas rijesiti svih problema ali ce pripomoci zasigurno. trebate samo otici u ljekarnu i traziti ovo, kosta oko 25 -30 kn.

aknespiritus 100 g:
propylenglycolum - 10 g
alcohol isopropylicus - 40 g
acidum salicylicum - 5 g (ili 10 g ako se radi o jakim upalama, ali bolje poceti s 5 g)
aqua purificata - ad 100 g (to znaci 45 ili 40 g)

ja sam si ga i pravila i koristila i pomaze.. (student farmacije). malo pecka, ali to je normalno i dobro bi bilo poslje nanjeti neku neutralnu hidratantnu kremu, jer moze se dogoditi da dosta osusi kozu, ovisi o tipu koze.
__________________
Mercedes & Moris
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:11   #555
a kako točno si to pravila maza? ja sam prije imala velikih problema sa aknama. stanje se znatno poboljšalo kada sam počela piti kontracepcijske, ali ih već duže vrijeme ne pijem. uz to, počela sam koristiti avene cleanence k kremu sa aha i bha kiselinama, i stvarno je super! i dalje mi se lice ponekad pokvari, al sad je super u usporedbi sa onim prije 5-6 godina. jedino što me muči je masna koža i velike pore. počela sam si radit maske od zelene gline, nije loše, ali nije ni čudotvorno.
locco rocco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 23:53   #556
Quote:
ante123456 kaže: Pogledaj post
jeli vam palo na pamet da probate otic kod dermatologa?
jeste ante jeste. odem tamo, a ona mi na reklamnom blokiću od Vichyja napiše par krema od Vicgyja koje da kupim. nikad, pa ni tad!!!


još jednom:

Quote:
negro_gato kaže: Pogledaj post
ja imam jedan problem, kao mlađi sam imao prištiće po licu, ne previše ali bilo ih je, no sada sa 22 godine imam to crvenilo na licu, te dosta otvorene pore. crvenilo je najizrazitije na nosu i obrazima, nešto manje na čelu, brada i ostatak ne. prilično me iritira i zbog toga izgledam barem 2 nijanse tamnije no što jesam.

ima li itko sličan problem, je li ga netko zna riješiti?
__________________
.
negro_gato is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 14:53   #557
Quote:
locco rocco kaže: Pogledaj post
a kako točno si to pravila maza? ja sam prije imala velikih problema sa aknama. stanje se znatno poboljšalo kada sam počela piti kontracepcijske, ali ih već duže vrijeme ne pijem. uz to, počela sam koristiti avene cleanence k kremu sa aha i bha kiselinama, i stvarno je super! i dalje mi se lice ponekad pokvari, al sad je super u usporedbi sa onim prije 5-6 godina. jedino što me muči je masna koža i velike pore. počela sam si radit maske od zelene gline, nije loše, ali nije ni čudotvorno.

ok, ja sam to pravila jer se i skolujem da radim te stvari, ti sama neces moci, ali zato odi s onim napisanim receptom iz proslog posta (tocno kako sam napisala sastave) u ljekarnu i oni ce znati sto s tim trebaju, oni ce to napraviti. uglavnom to je kao tonik/vodica koji se nanosi vatom na lice za ciscenje, dezinfekciju, skuplja pore i ublazuje upale i crvenila.
meni je pomogao, imala sam i ja tih problema, doduse ne kronicnih ali poprilicno.
__________________
Mercedes & Moris
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 22:44   #558
Quote:
maza116 kaže: Pogledaj post
evo jedan mali recept za pomoc kod akni... nece vas rijesiti svih problema ali ce pripomoci zasigurno. trebate samo otici u ljekarnu i traziti ovo, kosta oko 25 -30 kn.

aknespiritus 100 g:
propylenglycolum - 10 g
alcohol isopropylicus - 40 g
acidum salicylicum - 5 g (ili 10 g ako se radi o jakim upalama, ali bolje poceti s 5 g)
aqua purificata - ad 100 g (to znaci 45 ili 40 g)

ja sam si ga i pravila i koristila i pomaze.. (student farmacije). malo pecka, ali to je normalno i dobro bi bilo poslje nanjeti neku neutralnu hidratantnu kremu, jer moze se dogoditi da dosta osusi kozu, ovisi o tipu koze.
ima li taj tonik neko ime/bar kraticu?

mene napale akne unatrag par tjedana, a godinama mi je ten bio ok.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 13:50   #559
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
ima li taj tonik neko ime/bar kraticu?

mene napale akne unatrag par tjedana, a godinama mi je ten bio ok.
"aknespiritus" na latinskom, pa napisala sam... ali ako samo to kazes u ljekarni nece znati na sto mislis. ako mislis uzimati, prepisi si sve na papir i odnesi u ljekarnu.
__________________
Mercedes & Moris
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 15:19   #560
Quote:
maza116 kaže: Pogledaj post
"aknespiritus" na latinskom, pa napisala sam... ali ako samo to kazes u ljekarni nece znati na sto mislis. ako mislis uzimati, prepisi si sve na papir i odnesi u ljekarnu.
isuse, ja sam mislila da je antespiritus sastojak

okej, budem im pokazala.

a je li mi možeš reći koliko je to slično SRS losionu (on se navodno više ne mućka, a radi se o salicilnoj kiselini, resorcinu i joše nečemu, prebrišeš lice pa ispereš malo kasnije)?

i je li ovaj tonik pogodan za blaži slučaj vulgarnih akni?
inače imam samo mitesere koji se katkad upale, ali sad baš imam loš ten radi pcos-a valjda.


može i na dekolte, leđa?

edit: ne antespiritus, aknespiritus!
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.