Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2011., 22:35   #41
Quote:
LollyDolly kaže: Pogledaj post
Gonič zmajeva mi je za nijansu lošiji od Tisuću žarkih sunaca. Tojest, sjajna knjiga do trenutka one scene s tučnjavom pred kraj knjige...e to mi je razvodnilo cijeli dojam.
Nedugo sam čitala Sibu Shakib, U Afganistan Bog dolazi još samo plakati - odlična knjiga.
Ponijela me u tom smjeru, pa molim sve vas koji ste čitali još bilo što na tu tematiku - na hrvatskom ili engleskom - za preporuku!
Hvala!
I meni je tučnjava najslabije mjesto i slažem se s tobom. U Afganistan Bog dolazi još samo plakati mi je na popisu-drago mi je čuti da je dobra.
Za preporuku Ayaan Hirsi Ali;Nevjernica
Nomatkinja
Djevica u kavezu
Ja sam čitala Nevjernicu,ostale čekaju da počnem.
Nevjernica mi je prekrasna knjiga,a autorici se beskrajno divim.
miss milly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 11:50   #42
Gonič zmajeva mi je odlična knjiga. Čitala sam je prošlo ljeto....baš me je dirnula, a bila mi je i zanimljiva, jer do tada nisam čitala ništa što ima veze s Afganistanom. Posebno mi je u srcu ostao Hasan, tako mi ga je bilo žao, i njegova rečenica upućena Amiru, prije nego potrči za tim zmajem "Za tebe tisuću puta" - pretužno
Polly Aprilili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 11:11   #43
Quote:
miss milly kaže: Pogledaj post
I meni je tučnjava najslabije mjesto i slažem se s tobom. U Afganistan Bog dolazi još samo plakati mi je na popisu-drago mi je čuti da je dobra.
Za preporuku Ayaan Hirsi Ali;Nevjernica
Nomatkinja
Djevica u kavezu
Ja sam čitala Nevjernicu,ostale čekaju da počnem.
Nevjernica mi je prekrasna knjiga,a autorici se beskrajno divim.
Hvala za preporuku, imam je u kućnoj biblioteci i na popisu za ljeto
Kroz vikend sam pročitala jednu afganistansku autobiografiju - Latifa: Ukradeno lice. Pisana iz prve ruke, pojačava dojam i približava sliku patnje utoliko više.
Preporučujem
LollyDolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 13:15   #44
Prvi do knjige me oduševio. Iznimno potresan i emotivno razarajuć. Nakon što sam pročitala taj prvi dio trebalo mi je nekoliko dana pauze od čitanja da dođem k sebi.

Nastavak niti približno dobar. Nekako se sve razvodnilo i postalo holivudski....
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 15:48   #45
Quote:
srceko25 kaže: Pogledaj post
Prvi do knjige me oduševio. Iznimno potresan i emotivno razarajuć. Nakon što sam pročitala taj prvi dio trebalo mi je nekoliko dana pauze od čitanja da dođem k sebi.

Nastavak niti približno dobar. Nekako se sve razvodnilo i postalo holivudski....
potpis.
nakon pol knjige sve se pretvorilo u Oprah show
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 23:28   #46
Goniča sam počela čitati pred spavanje i nisam stala do jutra dok je nisam pročitala jer je nisam mogla ispustiti iz ruku...(osim u trenutcima jakog ridanja)...
isti dan sam je kupila jer me toliko dirnula...
za mene je gonić jedna od knjiga koja me toliko potresla da je nikad neću moći zaboraviti...
pročitala sam i drugu njegovu knjigu ali nije me se toliko dojmila...

za preporuku:
Pustinjski cvijet, Waris Dirie i Cathleen Miller
Krv cvijeća, A. Amirrezvani
miss.WhO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 12:05   #47
Quote:
Polly Aprilili kaže: Pogledaj post
Gonič zmajeva mi je odlična knjiga. Čitala sam je prošlo ljeto....baš me je dirnula, a bila mi je i zanimljiva, jer do tada nisam čitala ništa što ima veze s Afganistanom. Posebno mi je u srcu ostao Hasan, tako mi ga je bilo žao, i njegova rečenica upućena Amiru, prije nego potrči za tim zmajem "Za tebe tisuću puta" - pretužno
potpisujem svaku riječ!


Upravo dovršavam i Nevjernicu, koja je izuzetna. Malo se ponavlja Ayaan dok govori o nekim stvarima, ali knjiga je uistinu dobra. I koliko god ona "blatila" islam (bar tako misle neki ekstremisti), meni je u biti stvorila razumijevanje za neke postavke te vjere.

Hvala na preporuci za "U Afg.Bog dolazi još samo plakati", jedva čekam da dođem do te knjige!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 12:10   #48
Upravo sam završila sa čitanjem ove knjige i mislim da će mi dugo ostati u pamćenju i srcu. Hasan mi je definitivno najzanimljiviji lik, kad sam pročitala da je ubijen srce mi je stalo. Knjiga je stvarno nabijena emocijama, a lagano se čita. Puno zanimljivih likova i zanimljiva radnja. Od sada ruse gledam poprijeko. Šalim se, naravno.
__________________
*All we need is LOVE*
Lotta_la is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 12:59   #49
procitala knjigu, za svaku preporuku slazem se s misljenjem da je prvi dio knjige bolji, al to nije umanjilo cjelokupan dojam.
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 18:50   #50
Knjiga je prekrasna.
Dirnula me skroz
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 10:49   #51
Quote:
miss.WhO kaže: Pogledaj post
Goniča sam počela čitati pred spavanje i nisam stala do jutra dok je nisam pročitala jer je nisam mogla ispustiti iz ruku...(osim u trenutcima jakog ridanja)...
isti dan sam je kupila jer me toliko dirnula...
za mene je gonić jedna od knjiga koja me toliko potresla da je nikad neću moći zaboraviti...
pročitala sam i drugu njegovu knjigu ali nije me se toliko dojmila...

za preporuku:
Pustinjski cvijet, Waris Dirie i Cathleen Miller
Krv cvijeća, A. Amirrezvani
U potpunosti se slažem s tobom (dinamika čitanja - znači- čitaš do jutra)
Knjiga koja se pamti cijeli život.
Frapirao me detalj iz knjige kad gl. junak kupuje hranu (znači već je u Americi) i nema novac da ju plati. Trgovac mu neda hranu, iako ovaj već mjesec dana redovno tu kupuje jer stanuje par katova iznad dućana (otuđenost, bezosjećajnost, netrpeljivost...ljudi) i trgovac traži karticu, da njom naplati hranu (uz puno galame, vike). Na to, gl. junak komentira da su u Afganistanu već odavno ljudi izmislili karticu u obliku drvenog štapa, gdje je dijete svakodnevno, kupujući kruh u pekarnici, dobivalo recku na tom štapu. Na kraju mjeseca, dolazi otac (glava kuće) s tim štapom, podmiruje račun i tako iz mjeseca u mjesec, iz godine u godinu....generacijama....
A mi mislili kako su oni zaostali.....
Detalj, meni frapantan, nekom možda nebitan, ali promjenio je predrasude koje sam imala prema tom narodu.
NIAGARA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 18:42   #52
hiljadu sjajnih sunaca (postoji toliko verzija nasih prijevoda, ali ovaj mi je ipak najdrazi, ne znam zasto.) mi je definitivno bolji, i to za nekoliko nijansi. s time da je i gonic jako, jako dobar.

svaka preporuka.
__________________
strah me otici iz ove sobe i nikad vise ne osjecati ovo sto osjecam kad sam s tobom.
daisydai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 22:21   #53
Dovršila sam ju jučer.nevjerojatno dobra knjiga,nisam mogla prestati čitati.Danas sam na netu čitala dosta o Afganistanu,Kabulu,pronašla kvart u kojem su odrasli Hasan i Amir....kad te knjiga navede na dodatno traženje podataka znači da je jako dobra.Istina,ima tu i malo amerikaniziranih zapleta ali Amir je konačno životom u SAD poprimio podosta njihovog pa mi je u neku ruku i normalno da je drugi dio takav.Btw.nema veze sa knjigom ali jedan moj poznanik je u sklopu naših
vojnih snaga u Afganistanu.U proljeće kad je bio na dopustu malo smo pričali o toj jadnoj i napaćenoj zemlji i sada kad sam pročitala ovu knjigu počinjem shvaćati o čemu mi je pričao.knjiga koju ću dugo pamtiti i pročitati je još ponekad.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 15:42   #54
Prije nekoliko dana sam ju dovrsila i jako me dirnula. Prica je bas onako duboko razradjena, daje veliki pokazatelj zasto djetinjstvo gradi covjeka kroz odrastanje. Protagonist vise puta ponavlja kako nesrece koje su mu se dogodile tijekom zivota smatra svojom kaznom za trenutak slabosti i straha (ili kako vec opisati taj moment).
Zanimljiv mi je naslov knjige. Jako mi se svidja obicaj gonjenja zmajeva, nisam prije znala za tako nesto i bas sam ugodno odusevljena.
Ima jako puno citata koji se mogu izdvojiti kao jedna cjelina bez da se zna pozadina price. A to je nesto sto obozavam u knjigama.
Sve u svemu, za svaku preporuku.

Hiljadu sjajnih sunaca jos nisam sitgla procitati, ali nadam se da ocu sto prije jer samo slusam dobre komentare o njoj.
Malomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 19:18   #55
Pročitala sam Tisuću žarkih sunaca. Sviđa mi se knjiga, jako je dobra, ali Gonič mi je puno bolja, ostavila je puno jači dojam na mene.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 17:10   #56
Gonič zmajeva je jedna od onih knjiga koje mijenjaju život.
ZoeJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 16:53   #57
Quote:
ZoeJ kaže: Pogledaj post
Gonič zmajeva je jedna od onih knjiga koje mijenjaju život.
Litre sam suza isplakala na tu knjigu. Prekrasna je i jako dirljiva.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 16:35   #58
Fantastična knjiga,neki dijelovi su me šokirali,ali opet je predivna i realistična.
Ima snažnu pouku.
Norii Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 18:26   #59
Predivna knjiga! Priča o iskupljenju, jako moralna i teška, ali opet predivna... velika preporuka!
PenelopeJane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 11:24   #60
Gonič zmajeva je bas "snažna" knjiga, mislim da nikoga nemoze ostaviti ravnodušnim... plakala sam ko kisna godina, dok sa ju citala
pročitala sam je u jednom dahu i od kad sam ju procitala sve oko sebe gnjavim da ju moraju procitati...
Kupila sam ju, jer smatram da je to knjiga koja se mora imati na polici...
Pogledala sam i film nakon što sam knjigu procitala i jednako je dirljiv ko i knjiga, knjiga mi je bolja (uvijek su mi knjige volje), ali film nije uspio pokvariti dozivljaj (kao što nekad znaju)...

uglavnom preporučam
__________________
Svaka zena je bespomocna dok joj se ne osusi lak na noktima
lake of fire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.