Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2009., 21:42   #41
Quote:
Luna Lovegood kaže: Pogledaj post
fan san twilight sage, al ipak se pitan zašto u svaku temu ubacite to uspoređivanje

pa ne morate sad svaku temu pretvorit u uspoređivanje sa twilight knjigom ili filmom.. iako jako volin twilight knjige, filmove, al stvarno mi je dosadilo više šta ih ubacujete u svaku temu..

OT: film obožavan , seriju nisan gledala, ali nastojim, a knjigu san pročitala i jaako san uživljena
ma to sam ja samo ovlaš spomenula jer di god da se hvali Edward hvale ga jer je dobar,pošten,zaštitnički,gospodin,džentlmen blablabla,a zapravo je, pa grupo bi bilo reći kopija, ali definitivno napisan po uzoru na Austeničine likove. htjela sam u biti reći samo mi je žao što neke cure/žene možda nikad ni neće pročitati Darcy-a. a trebale bi
enivej, brzo skidat seriju ili nabavljat kako znaš i umiješ meni je film isto draži, ali Colin Firth rastura svijetski i to je naprosto must see svakome tko je pročitao knjigu
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 01:22   #42
Ne mislim da postoji redoslijed kojim se knjige trebaju čitati, uostalom ne znam čemu uopće uspoređivati Austen sa Meyer kada se radi o autoricama koje dijeli ne samo vrijeme nego i žanr.
Tanja7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 20:19   #43
tako je!
oni dvojica su baš različito opisani, a svako na svoj lijepi način

a onog darcyjaaa.. joj kako se odjedanput prominia..
šteta šta san prvo gledala film, pa onda knjigu, jer san, čitajući, jedva čekala da on sve prizna.. pa onda onaa.
__________________
Don't make me Avada kedavra you
Luna Lovegood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 20:37   #44
Quote:
gordanač kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem. prvo se malo obrazujte da vidite kak bi to trebalo biti. što je roman koji prolazi kroz stoljeća i svi znaju za njega. smatram das će sumrak sagu za par godina skoor svi zaboraviti dok će Jane i dalje trajati
da se razumijemo,nisam čitala knjige iz sumrak serijala niti gledala filmove, ali stvarno ne shvaćam zašto ljudima toliko smeta što je to toliko aktualno... neka djeca čitaju,mnoge je upravo ta knjiga natjerala da možda prvi put uzmu knjigu u ruke...ne shvaćam zašto se to sad predstavlja kao neko zlo,normalo da neće dijete s 12 godina čitati Dostojevskog ili, kad već ovoliko skrećem s teme, Austen...svako malo dođe ta faza zaluđenosti nečim,i to ubrzo prođe,dok neke knjige,poput ove,dugo traju...
kada već ovoliko offtopišem da se malo vratim-meni osobno knjiga nije bila nešto...likovi su mi mogli biti puno bolji,nekako su mi površni,ali naravno,samo moje mišljenje...
u prolazu... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 15:40   #45
tema je ponos i predrasude. ovo već postaje smiješno, edwarda se može spomenuti al ne mora postati okosnica svake teme u koju bi se na neki način mogao ugurati. kladim se da je aktualna tema jane eyre da bi se i tu pisalo o edwardu, u zagorki je također zauzeo određeno mjesto i sl. ništa protiv edwarda (iako mi je bljuv, kako kaže sonja, neki drugi likovi su mi prije došli u ruke ), al ne mora ga se forsirat do bola u svakoj temi, ima on svoj kutak!
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 20:55   #46
slažem se da mal pretjerujete s guranjem sumraka u svaku temu. ja nemam ništa protiv te knjige čak dapaće. ja sam je pročitala već nekoliko puta i ok mi je ali zahvaljujuči tim klasicima vidim da ima i puno boljih knjiga na tu temu. meni je ok. neulazim u njenu dubinu jer me živcira kad se u knjigi svaka riječ secira. al smatram da ak već čitaju tak nešt mogu i nešto klasničnije. ( što fali dostojevskom meni je baš zakon, al neočekujem ni od da je svima super ali ipak mislim da bi trebali znati tko je on) da se vratim na ponos i predrasude one su mi ZAKON. i više negovorim na temi o edvardu.
Basta!
__________________
"Be yourself, don't change for anyone. If they don't like you at your worst, then they don't deserve you at your best."
gordanač is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 07:38   #47
Pročitala sam je prije 2 mjeseca i od tada se spremam posuditi i pogledati film, ali još nisam stigla. Iako svaki film koji snime po knjizi obično useru, nadam se da ovaj nije tako loš...
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 09:44   #48
Ma serija je ludilo!!!! Film joj nije ni do koljena, skoro svi glumci su genijalno pogođeni, a i pošto je serija, sve je lijepo detaljno prikazano.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 15:41   #49
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Pročitala sam je prije 2 mjeseca i od tada se spremam posuditi i pogledati film, ali još nisam stigla. Iako svaki film koji snime po knjizi obično useru, nadam se da ovaj nije tako loš...
ne da nije loš nego mislim da bi se svi složili da su i film i serija jako dobre adaptacije jedne knjige ako bi gledale ovako općenito. serija je definitivno vjernija knjizi, što je razumljivo jer ima je 6 sati na raspolaganju, i imamo Colin Darcya koji je već maltene ušao u legendu a film je laganija verzija za one kojima se neda čitati knjige i gledati seriju, ali opet, također poprilično vjeran knjizi. pogledaj oboje u svakom slučaju
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 20:24   #50
moj je problem da prvu ekranizaciju koju pogledam (ako je oke) onda obično nju i favoriziram. prvo sam gledala seriju, a kasnije sam od prijatelja dobila i film. meni je firth bio savršen i onda kad sam vidjela ovog drugog (kako se zove, macfayden??) djelovao mi je nekako depresivno i patetično (stalno je imao neku obješenu facu, dok se kod firtha stvarno moglo pročitati taj ponos, oholost i nezainteresiranost) iako, moram priznati, glumica u seriji odglumila je elizabeth maestralno, al fizički mi se nikako nije uklopila u taj lik.
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 17:17   #51
Pride and prejudice je moja biblija. Prašina se na toj knjizi nikad ne nakupi :-) Super mi je kako u biti se jedan i drugi postepeno razvijaju i utječu jedan na drugog.

"I had not known you a month before I felt you were the last man in the world whom I could ever be prevailed on to marry."
Easy, Elizabeth, he is Mr Darcy afterall ;-)

U seriji su mi svi super (Mr Collins je grozan i blesav za poludit - ne znam ime glumca ali super je odglumio taj lik) ali daleko najbolje rečenice/primjedbe ima Mr Bennet. Njegov sarkazam je pravo osvježenje.
I naravno, Mr Darcy, ideal.
lazydaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 10:14   #52
Čini mi se da je Collins u seriji malo star, po knjizi bi trebao imati oko 25 god. Makar, čovjek ga je fenomenalno odglumio Ma, cijela ekipa je savršena
ljutakopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 10:51   #53
Quote:
ljutakopas kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je Collins u seriji malo star, po knjizi bi trebao imati oko 25 god. Makar, čovjek ga je fenomenalno odglumio Ma, cijela ekipa je savršena
a tek mama i sestre u seriji su nekako svi likovi ekstremniji nego u filmu, Darcy je u početku baš ono ohol i đubrast, Collins neopisivo iritantan, isto kao i mama Bennet, nju kad vidim skoro pa mi dođe da razbijem televizor. u filmu mi se čini da su svi likovi podnošljiviji. što je opet manje u duhu samog romana
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 21:57   #54
Hihihi majka... najbolja mi je kad se zbog bilo čega uzruja i počne vriskati "Hill! Hill" (to je domaćica) a stari mrtav hladan kupi knjigu i očale i giba dalje, ma genijalni su mi svi
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:55   #55
po mom mišljenju film je puno bolji od serije jer su glumci i simpatičniji i mlađi a knjigu sam pročitala više puta i naravno presavršena je
spy_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 20:54   #56
Quote:
spy_girl kaže: Pogledaj post
po mom mišljenju film je puno bolji od serije jer su glumci i simpatičniji i mlađi a knjigu sam pročitala više puta i naravno presavršena je

potpis

ja sam krenila gledat seriju i nisam nastavila. meni je film bolji. valjda zato jer sam njega prvoga odgledala. u seriji su mi glumci ružniji.
__________________
Don't make me Avada kedavra you
Luna Lovegood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 13:59   #57
Quote:
Luna Lovegood kaže: Pogledaj post
potpis

ja sam krenila gledat seriju i nisam nastavila. meni je film bolji. valjda zato jer sam njega prvoga odgledala. u seriji su mi glumci ružniji.
jezik pregrizla!!! Colin Firth
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 20:44   #58
Čitala i gledala film,iako moram priznati da me knjiga više oduševila nego film..
Knjiga je ..više mi bliska
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 11:19   #59
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
jezik pregrizla!!! Colin Firth
__________________
Don't make me Avada kedavra you
Luna Lovegood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 11:22   #60
prvo sam pogledala film,odusevila se i odlucila procitati knjigu....jedna od najljepsih ljubavnih prica ikad napisanih
planiram i skinuti i seriju,premda sam malo gledala na jubitou,i collin mi je jos ok kao mr.darcy,ali zenski dio...ajme,jane bi trebala biti ljepotica,a ono graba,lizzie bi trebala biti ruzna,a ljepsa od jane itd....
to mi je u filmu dobro,jer mi je jane bila bas prekrasna,a keira je cak izgledala ruznjikavo,ali opet lijepa
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.