Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2012., 13:14   #1561
Nisam pratila od početka ovaj serijal, znači je Hatidže već bila udana za didicu nekog? I nemojte ružit glumce, trude se najbolje što mogu, ako nemate što lijepo reći - nemojte ništa ni pisati! Interesantna su mi imena likova u seriji - Gul aga, Gulnihal, Gulfem, Gulšah...Google prevoditelj kaže da riječ "gül" znači ruža, pa bi zanimljivo bilo da su dotična imena preveli na hrvatski....ispade da se čuvari harema zovu po cvijeću - moj omiljeni Zumbul aga i onaj Gul koji je bio u seriji pa nestao...i još pitanje - je li Selim Bayraktar (Zumbul aga) oženjen?
MrsWindsor is offline  
Old 25.09.2012., 13:15   #1562
A bas me zanima s obzirom da je mali mustafa tak brzo u 9 mj narastao, dal su mehmet i ona malecka ostali isti ili su i oni nesto malo narasli?

Hurem opet trudna, OPET u bijeloj haljini, to mora biti tak svaki put ili ovi sta ih oblače nemaju vise ideja za trudničke haljine?
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Old 25.09.2012., 13:24   #1563
[QUOTE=nera1987;41476128]Jel mi moze netko reci tko je sinoc ostao bez glave i zasto?

Bondžuk-aga.
pokušaj napastvovanja Sadike.
sorry, ako je već odgovoreno, novi sam pa ne zamjerite...
grifon is offline  
Old 25.09.2012., 13:35   #1564
Quote:
Orlit kaže: Pogledaj post
Meni je Hurremin smijeh (posebice izražen kad likuje nakon utvrđivanja svake trudnoće) kao iz - horrora.

Kako samo stravično zvuči, onaj grleni bariton.. A izbočena brada i velik podbradak vizualno dopunjuju efekt strave.

Istina!
Zaista je prava rijetkost da nekoga smijeh toliko poružni.
Kompletno zubalo je vani, skupa s mesom.
Zvukove ne treba ni spominjati.

Ali lijepo je izgledala sa Sultanom u šetnji vrtom.
cafelate is offline  
Old 25.09.2012., 13:35   #1565
Jooj serije.
Muki preko noci ostario 3-4 godine, kod Hurme proslo tek 9 mjeseci, a kod ostalih ni dan. Leo jos nije ni poceo crtati Sukija Lijepog, Ibro i Hatice sve te godine pripremali palacu i vjencanje... i tako.

Sinoc sam propustila pocetak epizode, pa ako mi neko moze reci jesu li se Leo i Alex vidjeli, ili je samo jedno vidjelo, a drugo nije, sta bi?
Solna Kiselina is offline  
Old 25.09.2012., 13:48   #1566
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Jooj serije.
Muki preko noci ostario 3-4 godine, kod Hurme proslo tek 9 mjeseci, a kod ostalih ni dan. Leo jos nije ni poceo crtati Sukija Lijepog, Ibro i Hatice sve te godine pripremali palacu i vjencanje... i tako.

Sinoc sam propustila pocetak epizode, pa ako mi neko moze reci jesu li se Leo i Alex vidjeli, ili je samo jedno vidjelo, a drugo nije, sta bi?
i ja samo malo gleduckam i vas čituckam.. puno poznati, dobrih i pametnih ljudi ovdje piše pa uživam :..

može molim mala pomoć..

Ovaj Leo (slatki je, tako nježan, kao neki plišanac) on je kao zaljubljen u pig's njušku Hurem (oprostite dragi ljudi koji ju simpatizirate, meni nikako ne sjeda)??..(e stvarno koje je jučer face slagala)

Kako i gdje se on toliko zatelebao?? (opetovana isprika ako mi je promaklo a o tome ste pisali)

njih dvoje kao par su mi totalno neskladni, mislim da ga ona za neki snack pojede.. pregruba je za njega..
ejisa is offline  
Old 25.09.2012., 14:01   #1567
ejisa, on je bio Aleksandrin vjerenik, roditelje su joj ubili Tatari u crkvi, nju prodali Osmanlijama. Nije vidjela šta su Leu uradili ali je mislila da su i njega ubili.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 25.09.2012., 15:05   #1568
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
sad sam se već počela pribojavat da će onaj blentavi, "drugi" blizanac možda imat kakvu ulogu i u spavaćoj sobi s Hatice...."ono", komedija zabune ..
pa ne bi ga bez vraga držali samo tako, morat će i on nešto odglumit ..što bi brajo Ibro morao i njega i sebe bezeze odglumljavat..pih....

**********
nego..meni je bolje da gledam samo haljine i kostime....brate , namučila sam se i isekirala jučer..uzela bilježnicu na kockice , kemijsku i digitron..... i bacila matematičku operejšn

aha..znači mali Mehmet je pao u bazen ( i osto suh : rolajzam se : ) u cca vrijeme kad je pokretna rađajuća traka Hureem pojela jato prepelica i puhala kroz nos od kalorija ...il je to bilo kad je ošla u Hatiđinu palaču?...ma nevažno..isto je otprilike vrijeme, dan dva gore dole....
znači , onda je mali Mustafa bio mali...kad ima prepelica, u koje godišnje doba ?oke.....znači...korijen iz 5....pomnožim s 2 ,dodam cca 7 mjeseci od dana babicinog pregleda....i voila!!!..ispade da je Mustafa narasto cca 20 cm u visinu i 5 godina starosti u roku sedam mjeseci ...wtf...am I missing something?...sučizim ih Cuker aaaaaa hrani da tako masallah izraste?ima neki čarobni grah tamo ?
još sam pomislila u prvim scenama da je Hureemica već rodila, a da je ovo četvrto...mislim, na nju fakat djeluje legenda četvrtka...nastavi li tako, mislim bit na izvolte četvrtkom, ja očekivam barem da zasjeni pojam Jato...jbga, ili je ona "Ima ih ko Kineza " pogrešna...a Suliman ko alkar..svaki put "u sridu "!

Ja sam stvarno htjela da mi ova serija postane zanimacija ( i još uvijek se trudim )..ali svaki put me nešto odlijepi momentališ od ekrana...a naročito kad se bliznić brajo pojavi u kadru....

Mislim, serija je super zamišljena,ima dovoljno lufta za svakojake intrige, ljubavne zavrzlame, sudaranje u tijesnim hodnicima, veličanje muškosti kao takve, kostimi, ubojstva, intrige.....
ali....ali...ja se ne mogu otet dojmu da ili ima dva režisera..il se montažer "napušio" gljiva...il ne znam šta treće...ne da mi se baš nabrajat, već sam sve prije rekla..pa da ne kradem dragocjeni prostor ostalima...

Hatiđina vjenčana halja mi je mmmmm, lajk it...: moda mi udrila u glavu :..
samo , ako je rekla da onu poklon zeleno/crvenu ogrlicu neće ama nikad skidat..kako će joj pasat ako obuče denver plavu haljinu ? : pret a porter zabrinuta :


btw,..ja brate onu Hurem ne mogu očima smislit...nema ništa u njoj za uhvatit,....nit iz samilosti, nit je zgodna ( mislim posebna je, al i ja sam )nit je moš žalit jer je bitchura prema svima uključujući i onu vjernu Mariju....nije me "dirnula" njena briga i majčinski filing za djecu ,...ždere ko kakav prašćić Babe, natečena, otvori one oči koda je u filmu strafe i užasa..prepanem se svaki put...sva neka napuhana,velika,...mislim, skoro svim muškim može s glave jesti....a rekla je da će postat dobra? ....il je nepopravljiva ?
__________________
#biokovo

Zadnje uređivanje sapunka : 25.09.2012. at 15:46.
sapunka is offline  
Old 25.09.2012., 15:24   #1569
Quote:
sapunka kaže: Pogledaj post

btw,..ja brate onu Hurem ne mogu očima smislit...nema ništa u njoj za uhvatit,....nit iz samilosti, nit je zgodna ( mislim posebna je, al i ja sam )nit je moš žalit jer je bitchura pream svima uključujući i onu vjernu Mariju....nije me "dirnula" njena briga i majčinski filing za djecu ,...ždere ko kakav prašćić Babe, natečena, otvori one oči koda je u filmu strafe i užasa..prepanem se svaki put...sva neka napuhana,velika,...mislim, skoro svim muškim može s glave jesti....a rekla je da će postat dobra? ....il je nepopravljiva ?
Brate mili, sve si u pravu sto si rekla...posebno ovo za Huremku..
a njezin plan je da oni samo misle da je ona dobra a u biti je i dalje
I sto je najzalosnije nitko to ne kuzi osim meni jako drage Muhi

A nisam uspjela vidjeti sto je Muhi odg svojoj onoj sluzavki (ne mogu se sjetit imena) kad ju je pitala da ubije zmiju?

Kalfa se zaljubi u Ibru bio je potreban samo njegov dodir rukom po licu
nera1987 is offline  
Old 25.09.2012., 16:36   #1570
Najkvalitetnije u seriji i ono što je privuklo mnoge od nas da je gledamo je zanimljiva stvarna povijesna priča o glavnim likovima. Premda o tom razdoblju i osvajačima generalno nemamo dobro mišljenje, priča koja ulazi u njihove intimne sfere i razotkriva njihove životne puteve bila je ono što nas je uvjerilo da se isplati gledati.
Neki su glumci (vjerojatno i oni koji su pisali njihove tekstove) dali svoj maksimum. Meni je to, za sad, Ibrahim, tj. glumac koji ga glumi. Uopće od tog lika nisam očekivala ništa, glumac mi nije baš ni lijep, ali mi je, malo pomalo, postao - prvenstveno zbog uvjerljivosti svoje glume, načina na koji prikazuje kompleksnost svoje osobe, rastrganosti između porijekla, ljubavi, ambicije - najzanimljiviji lik.
S druge strane, Hurrem, koja je jednako tako jedinstvena povijesna osoba, ovdje je karikaturalna i vjerojatno mnoge iritira izgledom i ponašanjem osobe koja ne posjeduje ni trunke empatije, mjere, dobrote, duhovne ljepote...pa sasvim spontano izaziva negativne reakcije...
Glumac koji glumi Sulejmana isto kao da glumi preko volje (kao da nije dobio dogovoren honorar pa daje samo minimum od onog što se očekuje) - uglavnom stoji okrenut leđima drugima i "mudro" šuti...ili reagira neočekivano.
Amaterizam prikaza povijesnih scena najbolje da ni ne spominjem, to je na razini Teletubbiesa...
Uglavnom, serija stvarno djeluje kao da su je radila dva kreatora (jedan odličan i savjestan a drugi zabušant) i spojila...pa što bude...
palmanova is offline  
Old 25.09.2012., 16:45   #1571
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
ejisa, on je bio Aleksandrin vjerenik, roditelje su joj ubili Tatari u crkvi, nju prodali Osmanlijama. Nije vidjela šta su Leu uradili ali je mislila da su i njega ubili.
hvala ti na odgovoru..

valjda joj je lakše misliti da je voljeni zaručnik ubijen kad šitri noge i voli drugoga.. dobar izgovor zlata vrijedi..


Quote:
sapunka kaže: Pogledaj post
btw,..ja brate onu Hurem ne mogu očima smislit...nema ništa u njoj za uhvatit,....nit iz samilosti, nit je zgodna ( mislim posebna je, al i ja sam )nit je moš žalit jer je bitchura prema svima uključujući i onu vjernu Mariju....nije me "dirnula" njena briga i majčinski filing za djecu ,...ždere ko kakav prašćić Babe, natečena, otvori one oči koda je u filmu strafe i užasa..prepanem se svaki put...sva neka napuhana,velika,...mislim, skoro svim muškim može s glave jesti....a rekla je da će postat dobra? ....il je nepopravljiva ?
Quote:
palmanova kaže: Pogledaj post
S druge strane, Hurrem, koja je jednako tako jedinstvena povijesna osoba, ovdje je karikaturalna i vjerojatno mnoge iritira izgledom i ponašanjem osobe koja ne posjeduje ni trunke empatije, mjere, dobrote, duhovne ljepote...pa sasvim spontano izaziva negativne reakcije...
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Brate mili, sve si u pravu sto si rekla...posebno ovo za Huremku..
a ja msilila da sam pretjerala s animozitetom prema dotičnoj..

samo me zanima da li ona zaista glumi osobu (Hurem) koja toliko afektira s licem, glumata (facijalne ekspresije su joj da se zbljuješ) ili je ona kao osoba (dakle Meryem) neurotična i inače takva (imam jednu u uredu koja nešto stalno izvodi s facom i prilično je nerv nerv)..
ejisa is offline  
Old 25.09.2012., 17:04   #1572
ja uopće ne doživljavam ljubav između hurem i sulejmana; mene više dirne odnos sulejman-ibrahim. ono što me živcira u svim serijama je kad naprave veliki gaf kao jučer sa mustafom; ja kužim da je ponekad teško prikazati određenu situaciju, pogotovo rad na takvoj seriji je kompleksan, ali oni kiksaju tamo gdje ne trebaju. zašto su imali potrebe da mustafa naraste, pa prošlo je 7 mjeseci? pa zar nitko ne pogleda materijal prije montiranja, pa šta su se scenarstice napušile ili režiser je režirao spavajući? a glumci, šta oni ne primjete nelogičnosti?
toby5 is offline  
Old 25.09.2012., 17:09   #1573
...evo ja sam sinoć pogledala 1. sezonu... kompletnu! sad ću pauzirati par dana, pa krećem s drugom...
__________________
<3 9.7.2009.
seventhSon is offline  
Old 25.09.2012., 17:30   #1574
....da ste ikad bili na setu shvatili bi kako se snima (razne scene odjedanput iz nekoliko epizoda)pa netko i napravi greske,ovdje ih ima i previse ali kada se sve zbroji i oduzme jos uvjek smo zainteresirani za seriju sto znaci da nas jos ovi kiksevi ne smetaju previse....
goldfish is offline  
Old 25.09.2012., 17:48   #1575
zna li netko jeli treca sezona zadnja ili ima jos ?
__________________
Ne lomite mi bagrenje
Sviña is offline  
Old 25.09.2012., 18:25   #1576
Quote:
Sviña kaže: Pogledaj post
zna li netko jeli treca sezona zadnja ili ima jos ?
ako nastave ovako uvodit izgubljene brace i seke, te bivše ljubavnike, prve školske ljubavi , babe iz trećeg koljena, svadbe od 7 dana pretvorit u period od 3 mjeseca,...and ofkors, ako Huremica nastavi dalje istim intezitetom rađat...e onda možemo dočekat i penziju uz ovu seriju ....negdje cca 20 sezona

a šta ako je ota populacija prepelica izumrla, moraju i tu napravit stanku i pričekat da se prepelice naroje?,naptiće?..namnože?..najaje?..jbmu, ne znam kak se to veli....a obećavala sam iz biologije ..eto kolko su me ovi Turci dotukli
__________________
#biokovo
sapunka is offline  
Old 25.09.2012., 18:46   #1577
Sulejmanovi - Muhibbijevi stihovi - ODMOR za dušu... http://youtu.be/O19NdsBdI1k
halitmy is offline  
Old 25.09.2012., 19:47   #1578
Kad gleduckate više stvari u isto vrijeme, zaboravite prebaciti..tako se dogodilo i sa Sulejmanom, ugledah ja da je ono nekad preslatko dijete naraslo, eh, pomislim malo sam se previše zadržala na drugom seriji, sad prošlo 5 godina i ne vidjeh šta se dogodilo..kad ono yok, neko se bome u montaži dobro zabavlja, možda provjeravaju pratimo li redovito..

((btw..Suljo neko vrijeme nije tikao Hurem, pokušavao je s Mahicom, al mu se ne dade, no ipak Hurem ostade trudna..ide to kod njega pogledom....))

U svakom pogledu komična serija, najvažniji dan je četvrtak, (koji je po nekoj računici svaki drugi dan, očito je tjedan trajao 2-3 dana, pa taj čet. brzo dođe)..kako netko reče Valide ko kakva svodnica, samo da je sinu uvalit kakvu u krevet..razmnožavanje je primarni cilj, a kako se iz priloženog vidi Hurem i Suljo ne namjeravaju stati..kad se već očepilo..
defnne is offline  
Old 25.09.2012., 20:42   #1579
naravno, naravno mnogi su nestrpljivi i gube glavnu nit serije. Cilj je otkriti kroz Sulju Hurem i ostale poimanje apsolutne ljubavi. TZV sporedne uloge su u stvari najjači likovi... Ljubav je bezuvjetna.. Lik koji je eksplodirao ja Kalfa Nigar. Ona pršti seksipilom.. Naravno jedina u ovom trenutku koja se može približit dogmi zvanoj Gospa Daje... Zumbul aga je pročitana knjiga... Ostaje još analizirat Ibru i Hatiđe u trenutcima intime i to je to.. Hurem i Suljo su odavno svoju ljubav pretvorili u konzumentnu svakodnevicu i eto.. negdje u tragovima je čežnja Matraka i Viktorije ali Matrače je ograničen i ne snalazi se u prebacivanju misli sa placa u neke više dimenzije koje vladaju u Haremu i okolici.. Ljubav je teška u njihovim životima, ima tu i boli i patnje i gluposti ali osjećaji su iskreni i tako valjda treba biti.. Muća je odrastao, još malo oblijetat će oko Ložnice kao mačak oko vruće kaše... Birijat će bradu i brkuove da lići na pankrte , još da ima fendera vidjeli bi svirke.. ha h ah By azra...
Išćekujem večeras romantiku u krevetu by Ibro.. i nadam se kako će biti muško ,, dakle britak eksplozivan i avangardno suveren
Daje is offline  
Old 25.09.2012., 20:52   #1580
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
ja uopće ne doživljavam ljubav između hurem i sulejmana; mene više dirne odnos sulejman-ibrahim.
Istina, najromantičniji odnos ikad
Pogotovo kad mu S svako malo nešto daruje a Ibrahim se obeznani..uvijek očekujem kiss.
cafelate is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.