Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2012., 20:47   #1681
glavni par bez neke kemije, on izgleda ko skuvan, a ona ko da ga želi proždrijeti
rosa967 is offline  
Old 29.09.2012., 21:11   #1682
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Problem je u svemu tome što Sulejman nije njezin muž i ona to zna.
Do sada bi se već trebala naviknuti da mu u ložnicu svaki drugi dan ide druga žena, tako da ove scene ljubomore su smiješne
Upravo tako. Obje s njim imaju djecu, obje su sultane, a Suljo može radit što ga volja, četvrtkom pozivati u svoje odeje koju hoće i kad hoće. A one se ponašaju kao da to ne znaju. Mahi je u prednosti jer ima sina koji će prvi zasjest na tron, a Hurem ga drži u šaci ko največeg papka

Sulji se na Mahi više ne diže, ebi ga sad, kad jednom ode kemija između dvoje ljudi, ode zauvijek. Hurem ga pali i to je to. Zavist vlada između njih dvije, vječna borba između dvije rivalki, tako su to zamislili scenaristi jer inače ne bismo imali što za gledat. Gdje je zavist, tu su intrige, a gdje su intrige, tu je i radnja serije.
Dvojba is offline  
Old 29.09.2012., 21:56   #1683
Quote:
Orlit kaže: Pogledaj post

Smeta li kome njeno idiotsko pjevušenje papigama:čič-čik-čik???
Otkad se papige tako glasaju??


Meni je to bas super, uvijek se smijem kad to kaže. I jos ona napravi neki facu, ma
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"
fairy_dea is offline  
Old 29.09.2012., 22:13   #1684
čik-čik-čik



Meni je to isto fora kad Hurem krene s njima pjevušiti u duetu
Dyma is offline  
Old 29.09.2012., 22:14   #1685
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
slažem se s tobom. mahidevran je samo jedna tužna, ostavljena žena. hurem je zlo.mahidevran hoće odaje - hop već je hurem tu.mahidevran ide u lov, hop evo ove druge.
a šta se tiče ljepote, mahidevran mi je sto puta ljepša od ove napasnice.
žao mi je što glavni par nije malo privlačniji, serija bi bila gledljivija.
inače i dalje zumbul,ibrahim i hatiđe - prva liga.
koga ja ovdje vidim

ja se povijesnom pričom namamila i ostala gledati ovo čudo ali jedino i mislim pogledati na turskom ,.......ako ne stignem ima na rtl. stranici da pogledam što se događa

najbolji mi je zumbul aga
miranacro02 is offline  
Old 29.09.2012., 23:20   #1686
Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
glavni par bez neke kemije, on izgleda ko skuvan, a ona ko da ga želi proždrijeti


što serija dalje ide meni oni sve gori
imam takav filing kad počmu skupa živjeti da će tu biti svašta
temptations is offline  
Old 29.09.2012., 23:48   #1687
ne nadajte se previše, jer ova sapunica ne slijedi povijesne činjenice, izgleda da su posudili samo imena i načine oblačenja, eventualo poneke običaje , ah da i mjesto radnje
rosa967 is offline  
Old 30.09.2012., 00:38   #1688
molim vas moze li mi neko rec di mogu pogledat propustene epizode od cetvrtka i petka ili ako ne mogu nigdi ima li koja dobra dusa da mi ukratko isprica?
sanšajn00 is offline  
Old 30.09.2012., 00:49   #1689
doduše nisam ni našla ništa vele povijesno o Ibrahimu i Hatiže, a posebno ne u duetu o njima.
temptations is offline  
Old 30.09.2012., 09:30   #1690
nego što se tiće huremine glume, vidim da svi pljujete... meni actually neke stvari odlično odglumi, moja mama uvijek komentira "ajme kako dobro glumi" u čudu )
ona je ipak strankinja, pa mora pričat drukčije jer kakti ima naglasak bla bla a one njene buljave oči ipak daju dozu legitimnosti pojedinim reakcijama

i obožavam to čik čik čik, i obožavam i njen 'luđački' smijeh omg oooh ne, počinje mi se sviđati hurem, da fak
padmé_amidala is offline  
Old 30.09.2012., 11:38   #1691
Mahidevran nije zlocka? lol ona je samo jadna, ostavljena, uboga zena...jao kako tuzno -.- kad bi svakome tako nalazili opravdanja onda bi na kraju ispalo da nitko zapravo nije zao - okolnosti su krive...yeah right

kad se sjetim onih scena kad je onako ludjacki premlatila Hurem, planirala UBOJSTVO, spletkarila s Gulsah koja je jos gora zmija od ove...da, ma cvijetak od zene

a Hurem ima malo zloce u sebi, al ona je snalazljiva...sto uostalom i dokazuje cinjenica da je uvijek po njenom
a Mahici ne bi skodilo da malo sakrije svoju tupost i ljubomoru i pocne koristiti mozak jer ako ce stalno tako cviliti i stenjati, sultan je nece ni pogledati
__________________
seamisai is offline  
Old 30.09.2012., 12:13   #1692
sta je sa ovim administratorima, ako iznesem povijesne činjenice, izbrisu mi post...pa ova je ipak serija koja je cijeli svoj PR izvukla na povijesnim licnostima, ne razumijem...kakav antidemokratski forum
nego ljudi, da malo skrenemo temu s mahi i hurrem (dosadni smo sami sebi), kako vi vidite kaflu nigar? Ne krijem da mi je draga, ali mi nije jasna, kako to da je u isto vrijeme super i sa ibrahimom i hurem, zakletim neprijateljima, kako to da ne voli mahidevran (da li sam nesto propustila u početku), mislim razumijem ove gulnihal, gulsah i td...koje ce ako njihova sultanija pobijedi dobit bolje odaje, bolje haljine i ne znam sta..ali zar kafla nema uvijek isti status i ne ovisi o tome koja sultanija je bliza Sulji? E i fascinatno mi je kako su svi potkupljivi, a kao mi danas sve mjerimo novcem, pa gori od nas su bili sto puta..
amandablond is offline  
Old 30.09.2012., 12:28   #1693
Quote:
amandablond kaže: Pogledaj post
sta je sa ovim administratorima, ako iznesem povijesne činjenice, izbrisu mi post...pa ova je ipak serija koja je cijeli svoj PR izvukla na povijesnim licnostima, ne razumijem...kakav antidemokratski forum
nego ljudi, da malo skrenemo temu s mahi i hurrem (dosadni smo sami sebi), kako vi vidite kaflu nigar? Ne krijem da mi je draga, ali mi nije jasna, kako to da je u isto vrijeme super i sa ibrahimom i hurem, zakletim neprijateljima, kako to da ne voli mahidevran (da li sam nesto propustila u početku), mislim razumijem ove gulnihal, gulsah i td...koje ce ako njihova sultanija pobijedi dobit bolje odaje, bolje haljine i ne znam sta..ali zar kafla nema uvijek isti status i ne ovisi o tome koja sultanija je bliza Sulji? E i fascinatno mi je kako su svi potkupljivi, a kao mi danas sve mjerimo novcem, pa gori od nas su bili sto puta..
kalfa ne bi bila dobra s ibricom da se nije zacopala u njega...ocito ono kad ju je pokusao ugusiti ju je doslovno i preneseno oborilo s nogu
fuj kalfa, fuj...ti si nasa najmilija i mozes puno bolje... ocekujem neku Jbčinu u špajzi dok hatica štrika...
padmé_amidala is offline  
Old 30.09.2012., 12:38   #1694
sulejmanov stakato

jeste primjetili Sulejmanov hod dok ulazi žurno u prostoriju?

kad malo brže hoda ima "ženskast, asimetričan hod" ili se to meni činilo?
možda tako hoda zbog kostima ili čega drugog?
grifon is offline  
Old 30.09.2012., 12:46   #1695
To za hod mi se pre čini kao neka vrsta teatralnosti... Sulejman i inače ima te neke karakteristične gestove, pokrete, način sedenja... držanje, u biti.

Možda izgleda čudno jer hoda brzo, a moguće je da je i zbog kostima, oni kaftani su dosta teški.
__________________
I svitli, svitli jedan prozor kraj đardina...
Artemiana is offline  
Old 30.09.2012., 13:18   #1696
Ja bih nekog drugog glumca u ulozi Sulejmana.. Ezela npr.

Ovaj me asocira na čovječju ribicu na sedativima.. Ne mogu si pomoći.
__________________
"וְהָיָה יְהוָה לְמֶלֶךְ, עַל-כָּל-הָאָרֶץ; בַּיּוֹם הַהוּא, יִהְיֶה יְהוָה אֶחָד--וּשְׁמוֹ אֶחָד.
Orlit is offline  
Old 30.09.2012., 14:34   #1697
Halit Ergenc je osvojio milionsku zensku publiku izvan Turske zahvaljujuci upravo neverovatnoj harizmi, sarmu i muzevnosti. Ako postoji glumac koji ima superiorno drzanje, energiju, hod, glas i gestikulaciju alfa muskarca, to je on. Svojom pojavom i glumackim autoritetom izvlaci maksimum iz lose napisanog i gotovo potpuno nerazvijenog lika Sulejmana, nadomescujuci scenaristicke propuste. Steta sto u seriji samo statira, sa retkim momentima koji mu dopustaju mogucnost da pokaze koliko zaista moze u glumackom smislu. Postoje glumci koji su u cisto fizickom smislu atraktivniji, ali ni priblizno njegove harizme, energije i muzevnosti, te prirodne autoritativnosti koja je potrebna za ovu rolu. Sa Svarcijem (Hurem) nema nikakvu hemiju na ekranu. Zato je romanticno teziste price na drugim parovima, poput Ibrahima i Hatidze. Steta je imati u glavnoj ulozi alfu izuzetnog talenta i emotivnog izraza kao sto je Halit, predstaviti njegov lik konfuzno i nedoreceno, bez jasne vizije i prepustiti ga improvizaciji i partnerki koja ne ume da donese emociju, posebno pozitivnu. On u seriji samo figurira, sa uglavnom banalnim i retkim dijalozima, predstavljen kao papucar i selektivno autisticni egocentricni slabic kome Ibrahim upravlja zemljom i vojskom, a zene privatnim zivotom. Uloga je svedena na poziranje, prozaicne recenice, znacajno izvijanje obrva i promenadu gizdavih kostima. Raskosna fasada sa prazninom umesto sadrzaja. Ocito se racunalo da ce samo Halitovo ime na spici biti dovoljno da se serijal proda u preko 70 zemalja. I bili su u pravu. Steta.
blueice011 is offline  
Old 30.09.2012., 15:28   #1698
Quote:
blueice011 kaže: Pogledaj post
Halit Ergenc je osvojio milionsku zensku publiku izvan Turske zahvaljujuci upravo neverovatnoj harizmi, sarmu i muzevnosti. Ako postoji glumac koji ima superiorno drzanje, energiju, hod, glas i gestikulaciju alfa muskarca, to je on. Svojom pojavom i glumackim autoritetom izvlaci maksimum iz lose napisanog i gotovo potpuno nerazvijenog lika Sulejmana, nadomescujuci scenaristicke propuste. Steta sto u seriji samo statira, sa retkim momentima koji mu dopustaju mogucnost da pokaze koliko zaista moze u glumackom smislu. Postoje glumci koji su u cisto fizickom smislu atraktivniji, ali ni priblizno njegove harizme, energije i muzevnosti, te prirodne autoritativnosti koja je potrebna za ovu rolu. Sa Svarcijem (Hurem) nema nikakvu hemiju na ekranu. Zato je romanticno teziste price na drugim parovima, poput Ibrahima i Hatidze. Steta je imati u glavnoj ulozi alfu izuzetnog talenta i emotivnog izraza kao sto je Halit, predstaviti njegov lik konfuzno i nedoreceno, bez jasne vizije i prepustiti ga improvizaciji i partnerki koja ne ume da donese emociju, posebno pozitivnu. On u seriji samo figurira, sa uglavnom banalnim i retkim dijalozima, predstavljen kao papucar i selektivno autisticni egocentricni slabic kome Ibrahim upravlja zemljom i vojskom, a zene privatnim zivotom. Uloga je svedena na poziranje, prozaicne recenice, znacajno izvijanje obrva i promenadu gizdavih kostima. Raskosna fasada sa prazninom umesto sadrzaja. Ocito se racunalo da ce samo Halitovo ime na spici biti dovoljno da se serijal proda u preko 70 zemalja. I bili su u pravu. Steta.
S boldanim se dijelom apsolutno NE slažem.
Općenito, semantičku razinu sintagme ''alfa muškarac'' teško je objasniti bez makar minimalnog upletanja feminističkih i seksističkih natuknica, a to me automatski navodi na odmak. Halit može biti izvrstan glumac, ne sporim ali niti ne potvrđujem jer ne pratim njegov rad, nisam stručna u procjeni i sav utisak temelji mi se na subjektivnom dojmu, u dotičnoj sapunici.

Njegovu ''nevjerojatnu karizmu i muževnost'' i sve ostalo nabrojano moram poreći. Apsolutno mi je neprivlačan i potpuno nemuževan. Tabula rasa.
Fizički je, prosto rečeno, sve samo ne privlačan.
__________________
"וְהָיָה יְהוָה לְמֶלֶךְ, עַל-כָּל-הָאָרֶץ; בַּיּוֹם הַהוּא, יִהְיֶה יְהוָה אֶחָד--וּשְׁמוֹ אֶחָד.
Orlit is offline  
Old 30.09.2012., 15:45   #1699
Quote:
blueice011 kaže: Pogledaj post
Halit Ergenc je osvojio milionsku zensku publiku izvan Turske zahvaljujuci upravo neverovatnoj harizmi, sarmu i muzevnosti. Ako postoji glumac koji ima superiorno drzanje, energiju, hod, glas i gestikulaciju alfa muskarca, to je on.
Ja se sa ovim, recimo, slažem. Halit, činjenica nije neki lepotan; niti je nešto zgodan, niti lep u faci - ali ima harizmu i šarm. Harizma i šarm ne moraju nužno biti odlika lepih ljudi. Ne možete poreći da Halit na ekranu zrači, i to se posebno vidi ovde, u ulozi Sulejmana. Čovek ima prirodno dostojanstveno držanje i energiju kojom pleni i otima scenu.

Za lik Sulejmana je savršen - prvenstveno treba imati na umu da Sulejman i ne treba da bude neki prelepi zavodnik; sve žene, pa i Hurem (barem u početku) su se na njega lepile zbog moći, ne zbog prelepih okica ili ne znam čega.

Kenan je jako zgodan tip, i dobar je glumac, ali ne verujem da bi Sulejmana mogao izneti na način na koji je to uradio Halit - da na prvi pogled izazove osećanje poštovanja autoritativne figure kod gledaoca. Mene je Halit od prvog trenutka u seriji ubedio u dominantnost njegovog lika. Držanjem je odlično istakao razliku između npr. Sultana i komornika, Sultana i Valide.
__________________
I svitli, svitli jedan prozor kraj đardina...
Artemiana is offline  
Old 30.09.2012., 16:03   #1700
Quote:
Orlit kaže: Pogledaj post
Ja bih nekog drugog glumca u ulozi Sulejmana.. Ezela npr.

Ovaj me asocira na čovječju ribicu na sedativima.. Ne mogu si pomoći.
Hahahaha, da, ima taj polu-pogled čovjeka koji će svakog trenutka zakrmiti.
Jedino volim slušati njegov glas koji ima lijepu boju. I još uvijek se ne mogu oteti dojmu da glumi Onura
Dvojba is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.