Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2016., 11:49   #1
Harper Lee

Čudi me da nema tema o njoj, tražilica ne izbacuje.
Umrla juče, u istom danu kada i Umberto Eko.
Specifična po tome što je napisala samo dve knjige, mada možemo računati i jednu jer je ova druga kasno objavljena.
Ubiti pticu rugalicu sam nedavno pročitao. Nepretenciozno remek-delo koje kroz niz malih, svakodnevnih događaja u Alabimi iz sredine prošlog veka otkriva mnogo o ljudskoj prirodi. Da se ja pitam ova knjiga bi bila obavezna lektira.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 11:51   #2
Jedna od najboljih knjiga koje sam pročitala, njena Ptica rugalica.

Lee je bila prijateljica i suradnica Trumana Capotea, nekidan sam slučajno naletila na film o njemu i to saznala.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 11:58   #3
Čudan slučaj da su se znali kao deca jer su bili komšije...da li je to neka karma, ko će ga znati. A jedan od likova u njenoj knjizi ( dečačić, mislim Dil da se zove ) je upravo inspirisan Kapotom. Njega nisam čitao pa ne bih da vršim neka poređenja.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 12:01   #4
Ogromna je šteta što su objavili ovaj drugi roman. Grozna manipulacija, zaista šupački potez, na takav način oskvrnuti savršenstvo Ptice rugalice.

Nemojte čitati Stražara, ako već niste. Zaista, nemojte. Neka vam likovi ostanu onakvi kakvi su bili u Ptici rugalici.

Nekad sam negdje pročitala da svatko od nas u sebi nosi jedan dobar roman. Ako je to istina, ne postoji bolji dokaz te tvrdnje od gospođe Lee. Počivala u miru. Nadam se da će je sad strvinari ostaviti na miru.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 12:13   #5
potpis na sve sto je kemik napisala
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 18:31   #6
pisac jedne knjige ali kakve knjige...

pocivala u miru.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.