Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2009., 15:39   #1
Kvrge i kvržice

Pronašao sam par malih kvržica pod kožom, i nakon posjeta liječniku ustanovljeno je da su to najobičnije, svakodnevne nakupine masnog tkiva u gornjem sloju kože, Kaže doc da je to sasvim normalno, i da to imaju svi ljudi, no nekima se to običava nakupljati u najgornjem potkožnom tkivu pa se vidi, dok je drugima malo dublje pa i nema estetskih vidljivih promjena.

Ispričao je da svi ljudi to imaju, i da svatko od nas napravi detaljan pregleg kože (onako kao da propustiš kožu i njen potkožni sloj kroz prste), našao bi takvih kvržica. Neki možda ni ne obracaju na njih pažnju jer misle da su to potkozni prištevi ili nekaj prolaznoga. Najgore je kaj u kasnijim godinama te nakupine mogu narasti (pokazao mi je primjere na slikama veličine jabuke pa i veče, po rukama, nogama tijelu...)

Kaže da se to sve da izvaditi van, no da je to glupo ako su kvržice male jer zapravo ništa ne rade loše organizmu, osim kaj možda vlasniku estetski smetaju (ne bole, nema nikakvih osjetila s njima, pomične su i nisu tvrde). A i kaže ako bi se vadile da onda vlasnik mora podnjeti činjenicu da će mu se vidjeti ožiljci od toga (hmmm ovo mi ne stoji jer danas odrežu pa zašiju ruku i ništ ne vidiš a kamoli šav od 1cm hmm)

Pa bi pitao ima li tko takvih problema i kako se nosi s njima? Naravno, sve to manifestira stresan život i preloša fast prehrana, pa je iskreni savjet liječnika da se najprije pozabavim time.

Kakvu prehranu koristite? Dali ih je tko vadio(operirao), gdje, ima li ožiljaka?

I tak to, da ne ispitujem, zanimaju me iskustva i savjeti.

Hvala unaprijed


p.s. stavio sam to pod hranu jer je po riječima doktora to največi uzrok tih kvržica...neuredna i loša prehrana podebljana stresom i brzim životom.
izotonik69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 12:07   #2
ja ti imam tako neshto na podrucju rebra ispod koze ali je skroz na kosti i omotano nekom zivcanom ovojnicom pa su mi rekli da se niko ne usudi to vaditi, a boli me ko sam vrag fala na pitanju.
nakon biposije di sam krv propishala koliko me to bolilo su rekli da je to kao kvrzica masnog tkiva, ja sam isto ostala
i josh uvijek ju imam, i josh uvijek me boli i rekli su mi da je to 100 % benigno i da ne mogu nishta s tim napraviti
krasno

meni su rekli da sam sklona izrastanju benignih kvrzica po tijelu, to je to, kao neki ljudi jednostavno imaju tu skonost, nisu mi nista rekli za prehranu jer sam ja klinicki podhranjena
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 09:05   #3
prehrana je samo inicijator brzeg stvaranja, koliko sam shvatio. pazljivijim odabirom i ponekom dijetom kako bi se reducirao unos masti u organizam moze se smanjiti prirast novih kvrzica.

mada, ko zna u tvom slucaju, zakaj je omotana necime...pretezito su to kvrzice u najgornjem sloju koze i nisu omotane nicime. al ko zna...ako je to genetski, moze izrasti bilo gdje...hm hm

no mozemo lako, ti mene pothrani a ja te uhranim...sredina ce nam biti taman hehe
izotonik69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 13:49   #4
Ja imam jednu na ruci blizu lakta.Ne vidi se,moze se samo napipati i velicine je tresnje.I meni je receno da je masno tkivo,da se moze izvaditi ali ne mora ako ne stvara probleme,zato ne obracam paznju
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 23:46   #5
Ja sam imala jednu ispod dojke. Bila je poprilično bolna, malo vidljiva, ko malo veći potkožni prišt, a cijelo to područje na koži crvenkaste boje, kako me to smetalo bila sam na operaciji. Pogledala sam to tkivo nakon što je izvađeno, izgledalo je ko nekakav gomolj , rekla je doktorica da je tvrd ko staklo. Godinu dana poslije imam samo ne baš krasan ožiljak cca 2 cm.
pimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 14:55   #6
Imam, na nadlaktici, upce se ne vidi, osim ako onako dignem ruku u vis ili se drzim u javnom prijevozu. Inace se ne vidi ali se lagano napipati moze, ne boli me...ne diram to. Otkrila nedavno, isla sam pitati doktora dal moram reagirati ili ne.
Znam nekoga tko je operirao i da, ostaje oziljak, sad jel u medjuvremenu medicina napredovla, jel to die laseorm, ne znam.
mene ne smeta. E da, ne jedem bas strasno masno.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 11:38   #7
Prijatelj mi to ima i redovito, svakih par godina ih vadi. Nisam primjetila da ima ožiljke.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 09:36   #8
pa ono,zanimljivo je to da svaki vise manje doc kaze, ostat ce oziljci..a ljudi mjenjaju lice, zasiju im ruke opet i nema tragova a ono, mali rez cca 1cm u nasim divnim bolnickim ustanovama ostavlja sav dug 2cm s dva ili tri veza...ono smrznes se kad to vidis i dozivis..

no mozda je greda u placanju..obicna kirurgije te pokrpa, a ako hoces zgledat lijepo..a ko i sve u zivotu, plati..i to masno..no cijeli zivot izdvajanje za zdravstvo, u ovoj banani ti ne osigura ni lijepi mali nevidljivi sav...o lijepa nasa banano


no vratimo se temi. kazu da kvzica ne bi smjela boljet. ako boli onda se moze opravdano sumnjat na nekaj gorega od masne naslage tkiva. i ko prvo, masna naslaga se prepozna po tome sto, onako grubo opisano, plovi pod kozom, tj moze se pomicati-ne sad od glave do pete vec dojam da je nekako pomicna. dok se bilo koji drugi oblik pod kozom ne mice i daje dojam tvrdoce (kao u primjeru gore-staklena kuglica). a ono najgore, kad nije pomicno, a i boli, ukazuje na mogucu malignost i trebalo bi potraziti sto prije pomoc.

steta kaj doktori ne daju tome dovoljno pažnje, pa je to zapravo njima muka umjesto da je to (kao sto zapravo i je) normalna dnevna rutina. ovako, od pretraga do vadenja covijek osijedi pa na kraju zapravo ispada da kao i za sve drugo u ovom divnom medicinskom sustavu, bolje krepat nego se nadat da ce te izljeciti ili ti pomoci...thx,lijepa moja banano kaj se brines tako dobro o meni
izotonik69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 17:22   #9
Da, baš to sam i ja zaključila. Nije meni žao što sam išla na operaciju, kad se sjetim koliko me to smetalo, samo mi je žao što nisam išla kod privatnog plastičara, jer sam ionako brdo para potrošila na raznorazne kremice, koje ne rade čuda.
pimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 16:00   #10
Vec sam napisala da imam blizu lakta velicine sljivice ili tresnje.Ne vidi se golim okom samo se moze napipati i to vrlo lako.E sada,da li je normalno da me boli na promjene vremena?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 22:40   #11
Meni je doktorica rekla da boli samo dok raste.
pimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 01:38   #12
Čudne kvrge na leđima

Pozdrav!

Ovako, prije par dana sam iznad stražnjice na leđima, malo ispod bubrega napipala dvije kvrge. Stoje onako paralelno jedna na lijevoj strani druga na desnoj. Desna mi je malo veća. ( radi se možda o 0,5 cm do 1 cm ).
Kad ih pritisnem tvrde su i onak lagano pomične. Opipom podsjećaju na limfne žlijezde koje se jave iza uha ili na vratu. Inače dosta sam mršava, ali opet ne znam što je to što mogu napipat. Bubrezi sigurno nisu.

Ima li netko od vas nešto takvo ili ja moram posjetit doktoricu?

Hvala
__________________
~....The mistakes are somewhere in future , waiting to be made...~ ♥
~Z~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 15:28   #13
to su ti vjerojatno ili nakupine mliječne kiseline koje možeš riješiti običnom masažom ili masne nakupine koje se odstranjuju kirurški vrlo brzo.
__________________
najružnija istina je bolja od najljepše laži,sve što želiš to i traži,sve što misliš to i kaži
MarY999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 16:52   #14
Probat ću masažom, inače ne osjetim ih uopće, niti me bole niti išta drugo. Hvala ti na odgovoru!
__________________
~....The mistakes are somewhere in future , waiting to be made...~ ♥
~Z~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 15:08   #15
Kvržice

Ej izotonik 69
Vidim da je stari forum, jesi li u međuvremenu uspio što pametnije saznati?
Ja imam isti problem kao i ti. Imam kvržice po cijelom tijelu, a najviše na rebrima i trbuhu. Nisam išao kod specijaliste, ali više mi je ljudi reklo isto što i tebi. Nakupine masti. Ja to pripisujem genetici (djed i ujak mi imaju isti problem), ali naravno i lošoj prehrani i stresu koji su kod mene baš izraženi. Nije da jedem samo sranja, jedem sve zapravo i nije da pretjerujem, ali volim dobro pojesti i ne mogu bez mesa, to je možda i najveći problem. Stres je evidentan problem, koliko god ljudi govorili da je to opravdanje za sve živo u poslijednje vrijeme, međutim od kada radim tj. zadnje 4 godine broj kvržica mi se drastično povečao. Sada imam 29 godina, što će biti sa 39???
Mr.Jag is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 16:57   #16
moja mama meso jede 1x tjedno, ne jede masno, slano.. začinjeno.. uvijek neka lagana hrana... ali stres je stalno prisutan i ima kvržicu na tjemenu.. osjeti se pod prstima.. ali se ne vidi od kose dokt. joj je rekao da je to najbolje ne dirati..
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 17:39   #17
Ja se pitam jel uopce potreban rez? Masnocu iz tijela mogu usisati i sondom velicine igle. Ne znam jel bi to islo u ovom slucaju.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 01:00   #18
Quote:
izotonik69 kaže: Pogledaj post
Pronašao sam par malih kvržica pod kožom, i nakon posjeta liječniku ustanovljeno je da su to najobičnije, svakodnevne nakupine masnog tkiva u gornjem sloju kože, Kaže doc da je to sasvim normalno, i da to imaju svi ljudi, no nekima se to običava nakupljati u najgornjem potkožnom tkivu pa se vidi, dok je drugima malo dublje pa i nema estetskih vidljivih promjena.

Ispričao je da svi ljudi to imaju, i da svatko od nas napravi detaljan pregleg kože (onako kao da propustiš kožu i njen potkožni sloj kroz prste), našao bi takvih kvržica. Neki možda ni ne obracaju na njih pažnju jer misle da su to potkozni prištevi ili nekaj prolaznoga. Najgore je kaj u kasnijim godinama te nakupine mogu narasti (pokazao mi je primjere na slikama veličine jabuke pa i veče, po rukama, nogama tijelu...)

Kaže da se to sve da izvaditi van, no da je to glupo ako su kvržice male jer zapravo ništa ne rade loše organizmu, osim kaj možda vlasniku estetski smetaju (ne bole, nema nikakvih osjetila s njima, pomične su i nisu tvrde). A i kaže ako bi se vadile da onda vlasnik mora podnjeti činjenicu da će mu se vidjeti ožiljci od toga (hmmm ovo mi ne stoji jer danas odrežu pa zašiju ruku i ništ ne vidiš a kamoli šav od 1cm hmm)

Pa bi pitao ima li tko takvih problema i kako se nosi s njima? Naravno, sve to manifestira stresan život i preloša fast prehrana, pa je iskreni savjet liječnika da se najprije pozabavim time.

Kakvu prehranu koristite? Dali ih je tko vadio(operirao), gdje, ima li ožiljaka?

I tak to, da ne ispitujem, zanimaju me iskustva i savjeti.

Hvala unaprijed


p.s. stavio sam to pod hranu jer je po riječima doktora to največi uzrok tih kvržica...neuredna i loša prehrana podebljana stresom i brzim životom.
Bok,

koje si pretrage napravio?

Jer moj M je imao tako nešto u dlanu ispod kažiprsta, pa išao izvaditi jer mu je smetalo pri radu. na kraju se ispostavilo da je to tzv. schwanom ( nisam ziher da sam dobro napisala) tumor perifernih živaca, bezopasan ali smeta.

No to ćeš saznati tek kad izvadiš i pošalju na patlogiju...odi na šalatu ako si u zg...
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 16:19   #19
Sad mi je puno lakše, NE.
S obzirom da sam hipohondar,a pokušavam nači adekvatano, tj. "ublažavajuče" rješenje , a da nemoram posjetiti liječnika.
Sam naziv "schwan" mi ulijeva strah u 2 kvržice koje sam nedavno napipao
Ništa nego do posjeta liječniku
SON is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 21:08   #20
AnaP, Vaš komentar u svezi operacije tvorbe na glavi prebačen je na temu Aterom.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.