Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 19.08.2009., 15:39   #1
Kvrge i kvržice

Pronašao sam par malih kvržica pod kožom, i nakon posjeta liječniku ustanovljeno je da su to najobičnije, svakodnevne nakupine masnog tkiva u gornjem sloju kože, Kaže doc da je to sasvim normalno, i da to imaju svi ljudi, no nekima se to običava nakupljati u najgornjem potkožnom tkivu pa se vidi, dok je drugima malo dublje pa i nema estetskih vidljivih promjena.

Ispričao je da svi ljudi to imaju, i da svatko od nas napravi detaljan pregleg kože (onako kao da propustiš kožu i njen potkožni sloj kroz prste), našao bi takvih kvržica. Neki možda ni ne obracaju na njih pažnju jer misle da su to potkozni prištevi ili nekaj prolaznoga. Najgore je kaj u kasnijim godinama te nakupine mogu narasti (pokazao mi je primjere na slikama veličine jabuke pa i veče, po rukama, nogama tijelu...)

Kaže da se to sve da izvaditi van, no da je to glupo ako su kvržice male jer zapravo ništa ne rade loše organizmu, osim kaj možda vlasniku estetski smetaju (ne bole, nema nikakvih osjetila s njima, pomične su i nisu tvrde). A i kaže ako bi se vadile da onda vlasnik mora podnjeti činjenicu da će mu se vidjeti ožiljci od toga (hmmm ovo mi ne stoji jer danas odrežu pa zašiju ruku i ništ ne vidiš a kamoli šav od 1cm hmm)

Pa bi pitao ima li tko takvih problema i kako se nosi s njima? Naravno, sve to manifestira stresan život i preloša fast prehrana, pa je iskreni savjet liječnika da se najprije pozabavim time.

Kakvu prehranu koristite? Dali ih je tko vadio(operirao), gdje, ima li ožiljaka?

I tak to, da ne ispitujem, zanimaju me iskustva i savjeti.

Hvala unaprijed


p.s. stavio sam to pod hranu jer je po riječima doktora to največi uzrok tih kvržica...neuredna i loša prehrana podebljana stresom i brzim životom.
izotonik69 is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.