Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2015., 23:18   #1
Zašto ima toliko usamljenih ljudi?

Evo, listam tu malo po forumu, gruntam situacije iz svakodnevnog života....ima jakooo puno ljudi koji su usamljeni, nemaju koga za otići na kavu, izlazak, ne mora biti romantična veza niti pravo prijateljstvo, makar neko poznanstvo bolje....Kako to, nije mi jasno, kad svi govore da traže više-manje iste stvari? Di je problem, di je zapelo?

Jesu li ljudi postali previše zatvoreni, nepovjerljivi jedni prema drugima ili što je problem?

Meni je to totalna enigma, jer sam iz oooogromne
obitelji, gdje sam uvijek samo htjela biti sama...kao, a previše sam lajava, znatiželjna i druželjubiva da ne bi imala isto tako ooooogroman krug prijatelja,poznanika etc...

Mene jedino hebe nedostatak vremena,nikako stići vidjeti sve koje želim, napraviti sve što želim...a svejedno stalno upoznajem neke nove ljude koji su mi super i veseli me to.

Ali tu sam pak zamjetila jednu vrlo indikativnu stvar. Da stavimo sve te ljude koji su meni na neki način super i cool i sa kojima se dobro slažem u jednu prostoriju, poklali bi se međusobno.

Tako da od djetinjstva nemam neko veliko društvo, nego masu pojedinaca.

Je li problem u toleranciji?

Mišljenja, molim.



Zadnje uređivanje nisamtoja : 27.01.2015. at 23:21. Reason: slabo funkcionalna tipka "space" :D
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 23:43   #2
jedno od mojih mišljenja je : očekivanja su pre velika ? od društva ...pa staraca ..pa frendova ..pa susjeda ..cure ..dečka
ljudi puno ulažu u sebe : skole ,doktorati ,teretane ,zdrava hrana ? na kraju svi sfrustrirani ? izostala adekvatna nagrada za uložen trud prevelik
kad se sjetim još nečeg pametnog bum navratil
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 23:59   #3
Dobro pitanje. Danas ima puno više usamljenih ljudi nego ikada prije,a u budućnosti će ih biti i još daleko više. Otuđenost je zavladala u hrvatskom društvu,to pojačava i strašna besparica pa danas ljudi skoro pa da više ni ne izlaze. Slabo se posjećuju i na taj način gube i prijatelje i društvo. Jednostavno svatko sebe gleda i svoj komfor,a do prijatelja više nikome nije stalo.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 00:18   #4
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
jedno od mojih mišljenja je : očekivanja su pre velika ? od društva ...pa staraca ..pa frendova ..pa susjeda ..cure ..dečka
ljudi puno ulažu u sebe : skole ,doktorati ,teretane ,zdrava hrana ? na kraju svi sfrustrirani ? izostala adekvatna nagrada za uložen trud prevelik
kad se sjetim još nečeg pametnog bum navratil
Globalizacija, razvoj tehnologije, širenje vidika i opcija čine svoje.
Zahtijevamo sve više od drugih, od sebe. Neizbježno je da ljudi neće savršeno ispunjavati naše ideale te ćemo odustati od uspostave ikakva odnosa.

Ja sam u zadnjih nekoliko mjeseci jako visoko podigao friendship ljestvicu-toliko visoko da trenutno nemam nikog.
A trebali bi ispuniti samo 3 kriterija: uvijek ti biti na raspolaganju, radovat se tvojim uspjesima ili suosjećat kad ti ne ide te da toj osobi možeš povjeriti sve, bez straha da to kasnije ona iskoristi protiv tebe.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 00:28   #5
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
jedno od mojih mišljenja je : očekivanja su pre velika ? od društva ...pa staraca ..pa frendova ..pa susjeda ..cure ..dečka
ljudi puno ulažu u sebe : skole ,doktorati ,teretane ,zdrava hrana ? na kraju svi sfrustrirani ? izostala adekvatna nagrada za uložen trud prevelik
generalizacije su opcenito bivolji izmet, a posebno pak su veliki kup navedenog kad su medjuljudski odnosi u pitanju... pa ni u medicini nisu 2 + 2 = 4, a kamoli u primijenjenim bihevioralnim znanostima. Ni studije organizacijskog ponasanja izgrađene na doprinosima drugih bihevioralnih disciplina: psihologije, socijalne psihologije, sociologije i antropologije nisu ni na tragu kamena mudrosti po pitanju zajednickih uzroka za podbacivanje i svakovrsne neuskladjenosti kao sto su globalizacija svake vrste, razlicitosti u vidu morala, etike, konflikata rada i zivota, cijene rada, radne snage, talenata, shvacanja kvalitete i principa optimuma, itd...

Quote:
kad se sjetim još nečeg pametnog bum navratil
samo jos jedna potvrda da je vorum shvacen kao birtijetina
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 28.01.2015. at 00:50.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 01:06   #6
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
generalizacije su opcenito bivolji izmet, a posebno pak su veliki kup navedenog kad su medjuljudski odnosi u pitanju... pa ni u medicini nisu 2 + 2 = 4, a kamoli u primijenjenim bihevioralnim znanostima. Ni studije organizacijskog ponasanja izgrađene na doprinosima drugih bihevioralnih disciplina: psihologije, socijalne psihologije, sociologije i antropologije nisu ni na tragu kamena mudrosti po pitanju zajednickih uzroka za podbacivanje i svakovrsne neuskladjenosti kao sto su globalizacija svake vrste, razlicitosti u vidu morala, etike, konflikata rada i zivota, cijene rada, radne snage, talenata, shvacanja kvalitete i principa optimuma, itd...



samo jos jedna potvrda da je vorum shvacen kao birtijetina
a kaj sam ti se ja zameril
i zakaj si se uspuhala
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 01:16   #7
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Globalizacija, razvoj tehnologije, širenje vidika i opcija čine svoje.
Zahtijevamo sve više od drugih, od sebe. Neizbježno je da ljudi neće savršeno ispunjavati naše ideale te ćemo odustati od uspostave ikakva odnosa.

Ja sam u zadnjih nekoliko mjeseci jako visoko podigao friendship ljestvicu-toliko visoko da trenutno nemam nikog.
A trebali bi ispuniti samo 3 kriterija: uvijek ti biti na raspolaganju, radovat se tvojim uspjesima ili suosjećat kad ti ne ide te da toj osobi možeš povjeriti sve, bez straha da to kasnije ona iskoristi protiv tebe.
e viš ...ja sam u sličnom filmu ..kad je friendship u pitanju
kak se ono veli :bogat je onaj koji ima pravog frenda ili pravi prijatelj je jedan ..uglavnom zajebano
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 01:19   #8
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
jedno od mojih mišljenja je : očekivanja su pre velika ? od društva ...pa staraca ..pa frendova ..pa susjeda ..cure ..dečka
ljudi puno ulažu u sebe : skole ,doktorati ,teretane ,zdrava hrana ? na kraju svi sfrustrirani ? izostala adekvatna nagrada za uložen trud prevelik
kad se sjetim još nečeg pametnog bum navratil
Normalno da su isfrustrirani kad "ulažu u sebe" i "rade na sebi" radi drugih. Znači evo mene, ja sam postiga to to i to i logično očekujem odnos sa osobom koja je isto postigla to to i to a to to i to su pokazatelji i skup pravila koje propisuje društvo da se treba ispunit a ne ide se za tim da to šta si ti uložija u sebe neće napravit sam po sebi odnos dobrim nego tvoje ulaganje u njega, sam odnos. Samim time šta si postiga ne zaslužuješ prijateljstvo, vezu, ljubav. Time šta si postiga možeš steć status i ugled u društvu ali čemu sve to ako je neko s tobom jedino radi toga šta ti imaš status i materijalno, te gleda samo kako da te iskoristi...Status u društvu bi treba doć kao produkt tvog rada na području kojeg voliš i šta te ispunjava, rad na samom statusu statusa radi je bezveze...

U društvu vlada veliki egoizam i materijalizam. Ljudi malo slušaju tuđe probleme, premalo je iskrenosti, previše maski, glume itd. U kapitalizmu su ljudi postali neprijatelji te gledaju drugoga prije svega kao konkurenciju.
To je šta se tiče manjka prijateljstava.

Šta se tiče veza sve se svelo na zakone tržišta, traže se određene karakteristike kao kod kupnje automobila. Ma sve se svelo na brojeve, izračune, kalkuliranja. Neman pojma, na ovom području sam ionako autsajder. Ne uklapam se ja u taj sav mess

Uglavnom, ovo je moje viđenje stvari. Kužim da je generalizacija al vjerojatno ima određeni postotatak istine i u svemu ovome
Inzaghi1899 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 01:33   #9
Quote:
Inzaghi1899 kaže: Pogledaj post
Normalno da su isfrustrirani kad "ulažu u sebe" i "rade na sebi" radi drugih.

U društvu vlada veliki egoizam i materijalizam. Ljudi malo slušaju tuđe probleme, premalo je iskrenosti, previše maski, glume itd. U kapitalizmu su ljudi postali neprijatelji te gledaju drugoga prije svega kao konkurenciju.
To je šta se tiče manjka prijateljstava.

Šta se tiče veza sve se svelo na zakone tržišta, traže se određene karakteristike kao kod kupnje automobila. Ma sve se svelo na brojeve, izračune, kalkuliranja. Neman pojma, na ovom području sam ionako autsajder. Ne uklapam se ja u taj sav mess

Uglavnom, ovo je moje viđenje stvari. Kužim da je generalizacija al vjerojatno ima određeni postotatak istine i u svemu ovome
to su fakti ..plus sam se sjetio ' fali spontanosti ..ko da je sve zadano a veseli me kad vidim klince ljeti na Zrinjevcu, noću uz flašu vina razglabaju i kuže" život :klap: ima nade ..ima nade
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 01:44   #10
ljudi su previse distancirani i bezosjecajni jedni prema drugima da bi uspostavili veze. To je ko ona pjesma Tko je tu lud..
javasan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 03:44   #11
100% se slazem javasan, I jos sebicni
BORO1054 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 07:02   #12
Da, i sebicni. Ljudi su prije vise ovisili jedni o drugima, imali su plemena i sela, a sad se je vec i obitelj pocela raspadati. Na kraju ce nas pocet uzgajat ko kokosi u inkubatorima. Kad vise ne budes koristan, upucat ce te i napravit pastetu od tebe. Mozda je zato najopasniji taj osjecaj lazne sigurnosti koje nam sadasnje drustvo nudi.
javasan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 07:35   #13
Znate, čitam vas i razmišljam samo jedno.

Kako sam sretna da sam u životu povukla neke krive i što sam bila u kurcu, kao što jesam. Koliko su neki podmetnuli svoja leđa za mene, to nisu istine. Ako se zbog nečega u životu osjećam blagoslovljeno, to je zbog ljudi koje volim i koji mene vole.

Ovo sve drugo mi je relativno.

I mislim si nekak po vašim odgovorima da je najveći problem strah od prepuštanja, ljudi se ne otvaraju jedni drugima. Jer mogli bi biti povrijeđeni. Da, mogli bi. So what. Ali ako nekome ne daš šansu

you'll never know...
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 09:14   #14
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Globalizacija, razvoj tehnologije, širenje vidika i opcija čine svoje.
Zahtijevamo sve više od drugih, od sebe. Neizbježno je da ljudi neće savršeno ispunjavati naše ideale te ćemo odustati od uspostave ikakva odnosa.

Ja sam u zadnjih nekoliko mjeseci jako visoko podigao friendship ljestvicu-toliko visoko da trenutno nemam nikog.
A trebali bi ispuniti samo 3 kriterija: uvijek ti biti na raspolaganju, radovat se tvojim uspjesima ili suosjećat kad ti ne ide te da toj osobi možeš povjeriti sve, bez straha da to kasnije ona iskoristi protiv tebe.
Ispunjavas li ti vlastiti prvi kriterij?
Nerealno do bola.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 10:26   #15
samo me besparica sprječava u ostvarivanju novih kontakata a one koje imam održat ću makar virtualno i/ili telefonski jer su provjereno iskrene osobe u pitanju...
Ne razumijem kako osoba ne može naći s nekim zajednički jezik ili teme za razgovor a ako ima mogućnosti, da i podigne sve na viši nivo, druženje...prijateljstvo.
Bit će da je u pitanju nedostatak vremena ili nezainteresiranost
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 10:38   #16
Da budem slikovito prost ljudi trebaju izvući "glavu iz guzice", ostaviti barem na 5 minuta svoju paranoju sa strane i jednostavno pružiti priliku drugoj strani.
Svi ljudi žele jedno te isto no paradoksalno nitko nikome ne vjeruje.
I onda se zbog tog ne povjerenja kao opravdanje za to stvaraju raznorazni kriteriji koji realno niti sami ne zadovoljavaju.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 11:32   #17
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
Ispunjavas li ti vlastiti prvi kriterij?
Nerealno do bola.
U tome i jest problem što ga ispunjavam - drugi ljudi su me iskorištavali radi toga, a da oni nisu ni u približno jednakoj mjeri uzvratili. Nikad više.

Ne govorim o apsolutnom, instantnom stavljanju sebe na raspolaganju drugom.
Ne trebam prijatelja koji bi na moju poruku "trebam te nešto bitno zamoliti, nije baš za telefon, možeš li doć" skočio na prvi vlak i doputovao iz Splita u Zagreb.
Ili čak da ako je u relativnoj blizini, da doslovno dosprinta do mog stana.
Ali ako mi se nonšalantno javi na poruku nakon tjedan-dva, i bez pardona pita "je li bilo bitno", to mi je već korak do gašenja kontakta.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 12:06   #18
na jednom sam pdf-u pričala o važnosti prijateljstva...a to je da je isto žestoko precijenjeno...ljudi vrlo često zaborave onu-uzdaj se u se..,pa se prepuštaju ljudima sastrane, frendovima,bliskim suradnicima,partnerima, a onda u dobrom dijelu tih odnosa-slijedi hladan tuš...ne kažem da ljude treba izbjegavati ili ne vjerovati u stvarno prijateljstvo(dakle ono koje izdrži mnoge prepreke), ali treba uvijek ali uvijek sebe staviti na prvo mjesto....u svakom slučaju,kada se čovjek definira, svaki drugi kontakt(možda sem kontakta sa djetetom), postaje folklor,navika,neka humanoidno, genetski uvjetovano ''grupiranje'',u svrhu da imamo nekog s kim se možemo smijati i plakati,da nismo sami i da produžimo vrstu.....dakle,moje je mišljenje-super je imati prijatelja,partnera,ali ne treba se u iste pouzdavati do te granice da vas oni krenu definirati....oni su prolazni...mnogi su prolazni i daju nam uvid u nas same tijekom drugovanja i života s njima...i mijenjaju se....kad u zrelijim godinama ostaneš prijatelj s nekim, to je zaista lijepo...

što se samoće i usamljenosti tiče, mišljenja sam da je ljudska lijenost i sebičluk jednostavno bezgranična....danas više no ikad ljudi ne žele stvarati nove kontakte (iako seruckaju kako ih nitko ne kuži),jer su većinom prelijeni da malo prokopaju po sebi i vide što ih sprječava da ostvare ikakav kontakt ili što u njima čini da nisu dobar materijal za stvaranje prijatljstva ili integracije u neko društvo....usamljeni su jer imaju previsoko ili prenisko mišljenje o sebi,jer misle da su bogomdani,jer su naučili da će im sve pasti s neba ili su jednostavno-silno nesigurni....

i najbitnije-usamljeni su jer nisu naučili uživati u samima sebi....
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 12:13   #19
zato jer su ljudi siromašni/neuspješni/bolesni/glupi

Jedino glupost ne toleriram i ne razumijem

Sve što je ljudsko nije mi strano.

Glupost nije ljudska.

strana mi je.

Neuspjeh mi je s druge strane poznat.

Ali i planetarni uspjeh.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 12:24   #20
Kao prvo, ne vjerujem da postoji netko, bilo tko da nema ama baš ni jednu osobu s kojom može provesti vrijeme. To i ako postoji, ne priznajem jer je strašno užasavajuće i uznemiravajuće.

Kao drugo, treba poći od sebe, ako si ti otvoren, neopterećen bilo kakvim normama, ne tražiš u prijatelju nekakav aparat sa garancijom,
bez nekih strahomlatnih kriterija, onda ćeš privući također osobe koje su voljne pružiti još više, bolje i ljepše stvari koji nisi ni u snu očekivao.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.