Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 22:17   #61
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Ok, kuzim

Bas sam se narucila na pregled. Pitala sam koliko traje, kaze da ovisi o meni,da moze trajati 45 min, a i dva sata. Mislim da ona djeluje na ovaj konstitucijski nacin. To je ok, ali ja bih voljela da mi propise bas tu e coli da mi sto prije rijesi tu bestiju, ako se rijesiti da.
Cula sam dobre preporuke za nju, a i pedijatrica je. Nadam se da ce biti od pomoci.

Tebi svakako hvala. Javim se sa daljnjim novostima
nema na čemu! i ponesi sve nalaze koje imaš, to je isto dosta bitno kod dijagnostike. a ako je e coli glavni problem, a u trudnoći je ona velik problem, onda je to akutno stanje koje će sanirati. jedino ako imaš još neke žešće tegobe.

meni je pregled trajao tih 45 min. nisam imala bogzna šta drugo pametno za liječiti osim problematičnog mjehura.
ma sve će biti ok. na ovom simptomatskom nivou homeopatija je zicer.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 00:12   #62
E coli u trudnoci je jako tesko rijesiti, kaze moj ginic da zbog velicine bebe koja pritiska mjehur e.coli se zadrzava u dnu mjehura i dok ne rodis tesko ce otici. barem je tako kod mene bilo, nakon 4 antibiotika sam i odustala, nije mi stvarala probleme a i nisam htjela da uticu na bebu i trudnocu, iako svi kazu kao nije opasno. Beba evo ima skoro 2.5 mj.i sve je ok, a ja sam rijesila bestiju antibiotikom
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 09:19   #63
bakterije u trudnoci pomoc!

Pozz...

ovako... u 33 sam tt, i papa test mi je UVIJEK bio najuredniji,sve do zadnjeg pregleda prije začeća. tada mi je otkrivena nekakva promjena na mikroflori, iliti upalica, ali nisu JOŠ UVIJEK otkrili točno što je... pošto kod svoje gin čekam po 4 mjeseca nalaz pape... uzimala sam vaginaleta i vaginaleta, i kremica, koje mi je davala jer je pretpostavila da bi to mogle biti gljivice(pošto sam imala dosta bolne odnose, odnosno peklo me u toj mjeri da sam ih prestala konzumirati) i nakon zadnje kremice i vaginaleta mi se čini da je malo bolje, međutim papa sam radila prije te terapije a još nisam dobila nalaz. namjeravam svakako kad ga dobijem što bi trebalo biti idući tjedan otići privatno napraviti papa da napokon to riješim.

e sad drugi dio..suprug se prije nekih manje od godinu dana liječio od upale prostate,odnosno imao je e.coli... čini se da mu se to opet vratilo sada... pošto smo imali odnose i svšavao je u mene, zanima me da li je to zarazno tim putem,i da li je moguće da je ta moja upala na nalazu bila upravo zbog toga, jer sam je možda pokupila od njegove upale prvi puta?

po simptomima, moglo bi biti to, mogla bi biti klamidija, moglo bi biti svašta,al moram očito biti sama svoj doktor i nalazit si moguće bolesti..zanima me da li se u urinu kojeg svaki put provjeravaju na gin,.pregledu može vidjeti ta bakterija, klamidija ili nešto treće, ili za to baš moraju uzeti posebne neke briseve?? hvala
shkeljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 09:42   #64
iako je ovdje nejasno o kojoj se bakteriji radi, ipak se sumnja na e. coli, pa sam spojila. mozda se isplati pitat i na TZ vol 27 temi koja je dosta posjecena.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 10:25   #65
Quote:
shkeljica kaže: Pogledaj post
e sad drugi dio..suprug se prije nekih manje od godinu dana liječio od upale prostate,odnosno imao je e.coli... čini se da mu se to opet vratilo sada... pošto smo imali odnose i svšavao je u mene, zanima me da li je to zarazno tim putem,i da li je moguće da je ta moja upala na nalazu bila upravo zbog toga, jer sam je možda pokupila od njegove upale prvi puta?

po simptomima, moglo bi biti to, mogla bi biti klamidija, moglo bi biti svašta,al moram očito biti sama svoj doktor i nalazit si moguće bolesti..zanima me da li se u urinu kojeg svaki put provjeravaju na gin,.pregledu može vidjeti ta bakterija, klamidija ili nešto treće, ili za to baš moraju uzeti posebne neke briseve?? hvala
E. coli si mogla dobiti i spolnim putem, a ako se sumnja da je u mjehuru trebaš napraviti KKS i dati urin na analizu da se vidi imaš li bakterije u urinu. Poslije toga urinokultura. Ostale stvari se mogu provjeriti na brisevima koje radi ginekolog i možeš ga to i sama tražiti.
Mislim da se na pregledu iz urina provjerava šećer, nikad to ustvari nisam pitala i ne znam što s njim rade, ali koliko znam ne provjeravaju bakterije, tako da bi bilo najbolje tražiti posebne briseve i urinokulturu.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 12:18   #66
došao mu je nalaz i ima e.coli +neku drugu bakteriju koju mu nije rekla,vidjet ce na nalazu tome kad ode po njega.. imam ju garant, jer to objasnjava tu moju stalnu upalu za koju 8 mjeseci nije našla razlog. a očito mi nikad nije napravila bakteriološki,kako je tvrdila da je. fascinantno.
shkeljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 18:17   #67
malo sam u panici nakon današnjeg pregleda pa bih molila one koje su imale istu ili sličnu situaciju savjet.. naime, 29.5. sam radila briseve nakon vađenja mirene, i dok su nalazi bili gotovi ginekologica mi je otišla na godišnji...iskreno, meni su izgledali skroz uredu...u međuvremenu ostanem trudna (trenutno 9 i po tjedana) i tek danas sam došla na red za prvi pregled...nakon sta mi je vidila nalaze od briseva, rekla mi je da imam e-coli...do sada je nikad nisam imala...sad sam guglala i vidila da i nije tako lako je se riješiti i da stvara raznorazne probleme tokom trudnoće (čak i i da može uzrokovati psiho-motorične probleme kod djeteta)... prepisala mi je tjedan dana amoksicilina...
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 20:03   #68
Quote:
mops0807 kaže: Pogledaj post
malo sam u panici nakon današnjeg pregleda pa bih molila one koje su imale istu ili sličnu situaciju savjet.. naime, 29.5. sam radila briseve nakon vađenja mirene, i dok su nalazi bili gotovi ginekologica mi je otišla na godišnji...iskreno, meni su izgledali skroz uredu...u međuvremenu ostanem trudna (trenutno 9 i po tjedana) i tek danas sam došla na red za prvi pregled...nakon sta mi je vidila nalaze od briseva, rekla mi je da imam e-coli...do sada je nikad nisam imala...sad sam guglala i vidila da i nije tako lako je se riješiti i da stvara raznorazne probleme tokom trudnoće (čak i i da može uzrokovati psiho-motorične probleme kod djeteta)... prepisala mi je tjedan dana amoksicilina...
Draga, ne brini se. Escherichiu sam i ja imala u brisevima i otišla je nakon samo jedne kure anitbiotika. Dodatno, ginekolog mi je rekao da ako se ne riješim toga nakon te jedne kure, da on ne bi išao na više kura jer nije potrebno. Uzimaj te antibiotike, napravi kontrolni bris pa ćeš znati na čemu si.

Edit: ako ne prođe antibioticima, uvijek možeš probati homeopatiju.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.