Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2007., 10:18   #1
Kvaliteta vode - gdje izvrsiti analizu?

Prica krece ovako:

Uselili smo u novi stan...jupi...ali....

Cijevi koje su postavili kao dovodne su po svojem sastavu opasne po zivot, cini mi se da su kancerogene, borba sa vjetrenjacama (citaj: izvodjacem radova i investitorom!) je u tijeku.
Ukratko tko u Zagrebu vrsi ispitivanje kvalitete vode, kome se obratiti i da li ja kao pojedinac mogu donijeti vodu "na pregled"?

Please....

Postavila sam topic i na Zdravlje. Jos negdje?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 10:21   #2
zagrebgradnja?

vidi ovdje...
http://www.publichealth-zagreb.hr/ma...=235&Itemid=41
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 10:22   #3
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
Prica krece ovako:

Uselili smo u novi stan...jupi...ali....

Cijevi koje su postavili kao dovodne su po svojem sastavu opasne po zivot, cini mi se da su kancerogene, borba sa vjetrenjacama (citaj: izvodjacem radova i investitorom!) je u tijeku.
Ukratko tko u Zagrebu vrsi ispitivanje kvalitete vode, kome se obratiti i da li ja kao pojedinac mogu donijeti vodu "na pregled"?
Please....

Postavila sam topic i na Zdravlje. Jos negdje?
Zavod za javno zdravstvo Grada Zgb, Mirogojska 16 ... u čistoj boci donesi vodu na analizu; broj centrale je 46-96-120 traži odjel za vode, pa ćeš saznati sve detalje i cijenu
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 10:44   #4
Hvala.
Da, Zagrebgradnja je u pitanju....fuj.


Ali krecem od nule.
Dici cu i tuzbu, samo moram prvo stvoriti bazu.
Pa da vidimo dokle i kako.....
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 10:45   #5
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
Zavod za javno zdravstvo Grada Zgb, Mirogojska 16 ... u čistoj boci donesi vodu na analizu; broj centrale je 46-96-120 traži odjel za vode, pa ćeš saznati sve detalje i cijenu
Malo ce biti ovo teze jer nisam u Hrvatskoj, ali sam im upravo poslala e-mail.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:11   #6
Uzorak vode mislim da mora biti 1L. Trebaš pustiti vodu da 5-7 minuta teče i onda uzeti uzorak u čistu bocu, te držati u frižideru dok ne kreneš u zzjz.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:54   #7
Da li tko zna cijenu takve analize?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:57   #8
Pitala sam za cijenu isto.
Cekam odgovor.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:58   #9
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
Pitala sam za cijenu isto.
Cekam odgovor.

ako se dodje po sterilnu bocu (a to se mora) košta 152 kn plus PDV; potrebna analiza samo na "ulja". I nije tu stvar samo u cijevima, nego u materijalu kojim su spajali cijevi i sličnom ...
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 12:04   #10
A o kojim je cijevima uopće riječ? Što znači da ti se čini da su kancerogene?
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 13:24   #11
Stigao odgovor, da i vi znate...brzi su, hvala im.

Osnovna "A" analiza koja obuhvaća osnovne fizikalno-kemijske i
bakteriološke pokazatelje iznosi 200,00 kn + PDVC, a za
parametar "mineralna ulja" (od kojih pretpostavljam dolazi
neugodan miris) cijena iznosi 151,00 kn + PDV.
Analiza traje 72 sata, a za sve dodatne informacije i preuzimanje ambalaže
dođite u Zavod za javno zdravstvo grada Zagreba, Odjel za
ispitivanje voda, Mirogojska c. 16.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 16:19   #12
Kolega koji živi u starijoj Zagrebgradnjinoj zgradi mi je rekao da sa tako napravljenom analizom ne možeš pravno apsolutno ništa...jer to nije dovoljno dobar dokaz (vodu si mogla nasuti na bilo kojoj xy lokaciji, a ne u svom stanu).
Jedina prava opcija je tražiti inspekciju da iziđe 'na teren' (u tvoj stan) i tamo uzme uzorak.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 17:11   #13
A o kojoj se zgradi radi?
keko_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 19:33   #14
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Kolega koji živi u starijoj Zagrebgradnjinoj zgradi mi je rekao da sa tako napravljenom analizom ne možeš pravno apsolutno ništa...jer to nije dovoljno dobar dokaz (vodu si mogla nasuti na bilo kojoj xy lokaciji, a ne u svom stanu).
Jedina prava opcija je tražiti inspekciju da iziđe 'na teren' (u tvoj stan) i tamo uzme uzorak.
napravis analizu zbog sebe, kad tuzis zagrebgradnju (a ja bi ih tuzila) na teren izlazi sudski vjestak i to je to...
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 19:36   #15
Quote:
keko_hr kaže: Pogledaj post
A o kojoj se zgradi radi?
koliko sam ja informirana radi se o svim zggradnjinim zgradama u naselju vrbani III, ali su se ljudi organizirali samo u K4 i K3
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 19:44   #16
I ja sam s Vrbana III (Zagrebgradnja). Već sam se čuo s nekoliko poznanika koji su u istom naselju... I svi imaju isto pitanje - kako saznati provjerenu informaciju da li je voda zagađena samo na određenim područjima ili se to odnosi na cijelo naselje. Da li je to problem koji se javlja periodično ili stalno.

U Zavodu za javno zdravstvo Grada Zagreba ne žele se očitovati, te upućuju na sanitarnu inspekciju, koja može dati informacije za upit po pojedinoj adresi. Naravno, informacije se odnose na zadnje ispitivanje koje je provedeno nedavno (u sklopu tehničkog pregleda zgrada).

Za neke novije informacije, trebalo bi samostalno poduzeti postupak utvrđivanja ispravnosti vode - već gore navedeno uzimanje uzoraka, uz osobne troškove.

Zato bi bilo dobro da se svi koji smo zainteresirani zajedno skupimo i dogovorimo što bi mogli zajednički učiniti. Od skupljanja uzoraka, plaćanja i eventualnih svih ostalih aktivnosti, pogotovo u slučaju utvrđivanja zagađenosti - zajedničkog zahtjeva pred nadležnim tijelima.

Ako ima nekoga ovdje iz zgrada K3 ili K4, bilo bi dobro da se čujemo...
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:31   #17
Quote:
shunkyman kaže: Pogledaj post
I ja sam s Vrbana III (Zagrebgradnja). Već sam se čuo s nekoliko poznanika koji su u istom naselju... I svi imaju isto pitanje - kako saznati provjerenu informaciju da li je voda zagađena samo na određenim područjima ili se to odnosi na cijelo naselje. Da li je to problem koji se javlja periodično ili stalno.

U Zavodu za javno zdravstvo Grada Zagreba ne žele se očitovati, te upućuju na sanitarnu inspekciju, koja može dati informacije za upit po pojedinoj adresi. Naravno, informacije se odnose na zadnje ispitivanje koje je provedeno nedavno (u sklopu tehničkog pregleda zgrada).

Za neke novije informacije, trebalo bi samostalno poduzeti postupak utvrđivanja ispravnosti vode - već gore navedeno uzimanje uzoraka, uz osobne troškove.

Zato bi bilo dobro da se svi koji smo zainteresirani zajedno skupimo i dogovorimo što bi mogli zajednički učiniti. Od skupljanja uzoraka, plaćanja i eventualnih svih ostalih aktivnosti, pogotovo u slučaju utvrđivanja zagađenosti - zajedničkog zahtjeva pred nadležnim tijelima.

Ako ima nekoga ovdje iz zgrada K3 ili K4, bilo bi dobro da se čujemo...
Ja sam u K3A - pozdrav.

Nije istina da smo organizirani, možda malo organiziraniji od drugih zgrada - (izgleda da kod nas jače smrdi ili smo malo glasniji), već godinu dana se vrtimo u krug, a Vojnović nas potupno bahato i potcjenjivački ignorira.

Dogovor je da tužba / i nastavak laprdanja po medijima ide odmah početkom rujna, nadam se da će biti nešto od toga, jer ni mi nismo baš složni, većina stanara šuti i čeka da se nešto desi samo od sebe (a ima ih i koji mašu repom jer je na nekom sastanku Vojnović izjavio da će nam plaćati vodu dok ne riješi problem, huura besplatna zatrovana voda, ). Mislim da će drukčije odjeknuti priča o medijima kad se konačno sazna da se radi praktički o cijelom naselju.

Inače na forumu Vrbani III nas je 6-7 uključeno u temu, svi iz različitih zgrada, tek tu smo shvatili da je "zatrovano" cijelo naselje - ako vas zanima pregledajte forum i javite se. Naša voda u K3A smrdi strahovito, problem je konstantan, ali ne znači ako vam voda ne smrdi da je ispravna, možda ima samo nešto manje mineralnih ulja.

Dogovaramo za sutra (petak 17.08.) u 19:00 sati da se nađemo ispred zgrade k3A - da pokušamo naći način da se povežemo stanari iz različitih zgrada i pokušamo povezati i predstavnike zgrada. Ima li zainteresiranih?. Ljudi, nije u pitanju samo kvaliteta života, nitko ne zna što ovako visoka koncentracija mineralnih ulja može napraviti dugoročno u organizmu. Ako nastavimo šutiti, Vojnović neće ništa poduzeti, inače za info - na jednom sastanku stanara prije nekoliko mjeseci kad se udostojio doći jer smo zaprijetili medijima je izjavio da jedino zgrade K3A i K3B imaju problem s vodom, da je voda u svim ostalim zgradama u naselju u ispravnom stanju ( i vrhunac kako je to dokaz da se radi o sabotaži okrenutoj protiv njega). Na forumu Vrbani III se javila stanarka iz druge zgrade kojoj je Vojnović prodao istu priču.

Inače problem nije periodičan, stalan je, i nitko ne zna da li će trajati sljedećih 10 ili 100 godina, navodno se radi o ogromnoj količini mineralnih uljaa kojima su podmazivani spojevi na cijevima, koji su u velikim količinama u našim cijevima i ne mogu se isprati samo puštanjem vode. Nama su radili u 3 navrata ispiranja na nivou naše dvije zgrade, ali bez rezultata. Sada navodno vrše dodatna ispitivanja, ali samo dobivaju na vremenu. Znaju da imaju jako zaleđe i nadaju se da se neće priča proširiti. Zato nam je jedini način - proširiti priču jer zgrade ne kontaktiraju međusobno, i tek nas desetak sada ima informaciju da je ista situacija i u drugim zgradama (na forumu Vrbani III javili su se stanari iz sljedećih zgrada - mislim da su K2A; K2B, K3, K3A, K3B,
K41, K44).
sančo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 09:24   #18
Quote:
sančo kaže: Pogledaj post
Naša voda u K3A smrdi strahovito, problem je konstantan, ali ne znači ako vam voda ne smrdi da je ispravna, možda ima samo nešto manje mineralnih ulja.


Inače problem nije periodičan, stalan je, i nitko ne zna da li će trajati sljedećih 10 ili 100 godina, navodno se radi o ogromnoj količini mineralnih uljaa kojima su podmazivani spojevi na cijevima, koji su u velikim količinama u našim cijevima i ne mogu se isprati samo puštanjem vode. Nama su radili u 3 navrata ispiranja na nivou naše dvije zgrade, ali bez rezultata. .
kako uopće mislite riješiti taj problem kad su cijevi po CIJELOJ zgradi?
smrznem se kad vidim kakvih problema sve ima.....
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 16:27   #19
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
Prica krece ovako:

Uselili smo u novi stan...jupi...ali....

Cijevi koje su postavili kao dovodne su po svojem sastavu opasne po zivot, cini mi se da su kancerogene, borba sa vjetrenjacama (citaj: izvodjacem radova i investitorom!) je u tijeku.
Ukratko tko u Zagrebu vrsi ispitivanje kvalitete vode, kome se obratiti i da li ja kao pojedinac mogu donijeti vodu "na pregled"?

Please....

Postavila sam topic i na Zdravlje. Jos negdje?
- probaj vidjeti na - Vrbani III, ima nas više koji su se javili s istim problemom, ako uspiješ danas dođi do K3A u 19:00 sati , da smislimo što napraviti "s vjetrenjačama", jer ako ćemo dizati tužbe svatko za sebe, bojim se da nećemo ništa napraviti.
sančo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 15:58   #20
I šta je bilo sa ovim? Kakav je sad status?
zgoditak7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.