Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2008., 17:44   #1
Molim pomoć

Imam jedan „veliki“ problem, pa ako mi netko može pomoći bila bi mu jako zahvalna (a moj sin pogotovo).

Sve je počelo kad sam sinu kupila DVD Spiderman 1. Dodatak DVD-u je bila igra za PC (3 levela).

Kako to već biva, mali mi se zapalio za igru, mada je jedan level imao grešku.

Greška je bila u trećem levelu kad se Spiderman bori sa Goblinom. Kad igra krene na ekranu se vidi snaga Spidermana i Goblina, čuje se ton, ali na ekranu osim toga nema ništa.

Zanimljivo je, da kad je mali pokušavao startati igru više puta zaredom, slika se pojavila, ali nakon što je odigrao level i ponovno pokušao, opet ništa. Dakle nakon puno „čačkanja“ koji put se igra uspije startati !?!

Nakon toga pokušala sam kupiti čitavu igru, ali više nije bila u prodaji, pa mi je prijatelj nabavio kopiju, ali je igra opet imala iste greške. Neki leveli su radili, a neki ne. Greške su uvijek bile iste, ili prazan ekran (samo se vidi snaga Spidermana i protivnika) ili se slika zaledi.

Najgore u svemu je da kad dođe do levela gdje se Spidermen bori sa Sockerom, slika se na kraju levela zaledi, pa se ne može zavšiti taj level i preći na drugi (tu je tuga največa).

I tu nije kraj….Konačno sam prošli tjedan naletila u jednom dučanu na originalnu igru (special edition), bila sam sigurna da će originalna igra raditi bez greške, odmah sam je kupila, mali je bio oduševljen, kad ono opet isto. Tuzi nema kraja…..

Ne znam da li je problem u PC-u, mada se igra Spiderman 2 može igrati bez problema, a potrebna je zahtjevnija konfiguracija. Inaće sam totalni laik za PC igre, pa ako netko ima ideju u čemu bi mogao biti problem …..

Hvala na svakom savjetu.
Deanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 19:10   #2
kupi Enterov cd(na kiosku) pa skini drivere za grafulju koju imaš.
metuzalem_99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 19:51   #3
Quote:
metuzalem_99 kaže: Pogledaj post
kupi Enterov cd(na kiosku) pa skini drivere za grafulju koju imaš.
ne treba ni kupovat enter nego samo pogledati točno grafičku koju ima i ja ću staviti link za downlaod....Ali ne razumijem kako radi Spiderman 2 ako su u pitanju driveri,no moguće je jer su to svi pokazatelji da trebaju driveri novi ili čak directx(no sumnjam da je to)...
Samo recite koja je grafička i ja nadđem drivere odgovarajuće za skinit.
Osječko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 19:56   #4
desni klik na desktop, proporteries, settings, advanced, adapter i tamo ces vidit koji model grafe imas, pa tu napisi.
cropir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 19:58   #5
Idi na shortcut,desni klik na njega, properties,kompatibilnost, i klikni na onu kockicu i stavi windows 98 or somethin
__________________
Oh! Come and see the violence inherent in the system! Help, help! I'm being repressed!
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 21:01   #6
Quote:
cropir kaže: Pogledaj post
desni klik na desktop, proporteries, settings, advanced, adapter i tamo ces vidit koji model grafe imas, pa tu napisi.
evo tu mi piše: RADEON X300/X550Series
Deanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 21:09   #7
Quote:
Joe_Strummer kaže: Pogledaj post
Idi na shortcut,desni klik na njega, properties,kompatibilnost, i klikni na onu kockicu i stavi windows 98 or somethin
probali, ne pali. ni sa windows 2000.
Deanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 21:58   #8
Quote:
Deanna kaže: Pogledaj post
evo tu mi piše: RADEON X300/X550Series
heh koja točno od te dvije?to su dvije različite kartice
Osječko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 22:23   #9
Quote:
Osječko kaže: Pogledaj post
heh koja točno od te dvije?to su dvije različite kartice

evo prepisujem sve: Adapter type: RADEON X300/X550 Series (onda ima opet Properties)

Adapter Information: RADEON X300SE (0x5B60)
Dac Type: InternalDAC (400MHz)
Memory Size: 128 MB
Adapter String: RADEON X300/X550 Series
Bios Information: BK-ATI VER008.015.120.000
Deanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:24   #10
ja sam na nvidia, a i neda mi se sad u pola noci trazit drivere. a nisam bas ni pro oko njih, neka neki znalac tu preuzme.
cropir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:39   #11
Quote:
Deanna kaže: Pogledaj post

evo prepisujem sve: Adapter type: RADEON X300/X550 Series (onda ima opet Properties)

Adapter Information: RADEON X300SE (0x5B60)
Dac Type: InternalDAC (400MHz)
Memory Size: 128 MB
Adapter String: RADEON X300/X550 Series
Bios Information: BK-ATI VER008.015.120.000
Vidi ovo: http://ati.amd.com/support/driver.html

Sve po redu odabireš, prvo operativni sustav koji imaš, zatim odabereš Radeon, te seriju kartice, u tvom slučaju to je Radeon X300 Series, te zatim klikneš Go. I skineš samo display driver. To ti je drugi link po redu. Evo ti slike, možda će ti tako bit lakše.




Normalno, klik na sliku za veću.

Nadam se da sam pomogla, ako imaš još kakvih pitanja, samo pitaj.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 14:51   #12
evo cura je sve lijepo obasnila
stare drivere treba obrisati na sljedeći način:control panel/add or remove programs i tamo naći ATI software uninstall utility,restartati komp i instalirati nove drivere i to je to...
Osječko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 17:18   #13
Puno puno hvala svima na odgovorima!!!
Sad sam s posla, pa čim pokušam javim kako je uspjelo
Deanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 23:20   #14
Na žalost nije uspjelo
Osječko, prvo sam napravila to što si ti napisao i onda po koracima od TheEmpress. Run i save. Ali na igri se nije ništa promijenilo.
Sad kad idem na Control Panel imam samo ATI Display Driver pod add/remove programs, nemam više software uninstall utility. Jesam pogriješila negdje ili je stvar u nečem drugom
Deanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 12:24   #15
probaj skinut ovu zakrpu i instalirat ju
http://www.fileplanet.com/87745/8000...vie-v1.3-patch
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 14:54   #16
Quote:
Deanna kaže: Pogledaj post
Na žalost nije uspjelo
Osječko, prvo sam napravila to što si ti napisao i onda po koracima od TheEmpress. Run i save. Ali na igri se nije ništa promijenilo.
Sad kad idem na Control Panel imam samo ATI Display Driver pod add/remove programs, nemam više software uninstall utility. Jesam pogriješila negdje ili je stvar u nečem drugom
hmm ne kontam baš sad...jesu novi driveri instalirani ili ne sad
ako nisu treba ih instalirati,a ako jesu onda stvarno ne znam u čemu je problem.
Jel Spiderman 2 radio bez iakvih problema baš?
Osječko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 22:35   #17
Quote:
Osječko kaže: Pogledaj post
hmm ne kontam baš sad...jesu novi driveri instalirani ili ne sad
ako nisu treba ih instalirati,a ako jesu onda stvarno ne znam u čemu je problem.
Jel Spiderman 2 radio bez iakvih problema baš?
jesu, jesu, pokušala sam ih još jednom instalirati ali opet se nije popravilo ....ali, uz pomoć evilove zakrpe sada radi!!!
muž je provjerio na trainingu, tu je radilo, a sad klinac treba negdje doći do kraja igre da se to baš tamo vidi (potjerala sam ga u krevet ), ali izgleda ako radi na trainingu da će i ovdje biti ok.
još jednom vam puno puno puno hvala svima
Deanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 23:36   #18
ajde super nek mali sada uživa napokon
Osječko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 09:16   #19
daj malom prije spavanja
lakse ce zaspat i neces ga morat tjerat drugi put

ubuduce, uvijek prvo probaj nac zadnju zakrpu. ako to ne upali, tek se onda zezaj sa driverima za graficku
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.