Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2011., 20:34   #21
Unhappy

Ima sest meseci sigurno, a vrlo vrlo moguce i vise od toga od kako sam primetio neku izraslinu potkoznu na ledjima. Sa desne strane, u predelu ivice rebara, pored ledjnog misica.... Okolno tkivo na dodir ukazuje da je misicno tkivo, e ja tu imam neku izraslinu koja bi mogla da se opise kao cvoruga, kad nekog lupite po glavi pa mu izadje cvrga. Ne vidi se, samo moze dodirom kad se rukom masira da se oseti kao okruglo uzvisenje u odnosu na ostalo tkivo. Okruglog je oblika i tvrdje je na dodir znaci nije mekano kao jastucic, posto sam video da neki tako opisuju lipom. Ne moze da seta, ali ako pomerim kozu gore dole kao da se pomera sa kozom. Ne boli, ali posto sam u poslednje vreme dosta iritirao taj deo pokusavajuci da doznam o cemu je rec sada ima blagog crvenila... Ja sam toliko iritirao taj deo da je na par dana izraslina bila malo veca, tj povecala se malo, a spolja je izgledalo kao da me je ujeo komarac ili neka alergija...Sada se povuklo posle par dana.
Ako primenim jak pritisak osetim kao da me je neko blago pecnuo iglom ili tako nesto.
Nemam problema pri kretanju, lezanju itd... Tj. kao da nije tu, nikakve tegobe.
Pitanje koliko je moguce da je nesto ozbiljno?

znam da je verovatno neko masno tkivo ili tako nesto benigno ali nije mi svejedno... Dermatolog je samo na nekoliko sekundi pregledao to mesto video blago crvenilo, rekao mi je, kao moguce da je aterom, ali neka se povuce crvenilo (koje je inace veoma blago, ruzicasto) pa ce posle nove godine da mi da uput za hirurga da on utvrdi sta je. Prilicno je delovao nezainteresovano, nisam mogao nista da mu kazem jer mi nije prakticno dozvoljavao.

Nisam imao nikakve fizicke aktivnosti, gojazan sam, i leti se dosta znojim u predelu kicme...
Hamato is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 17:30   #22
Kvržice po tijelu

Kad na nekim djelovima tijela izadju kvrzice okrugle, mislim da su to limfne zlijezde, kao klikeri, na rukama, ledja, nogama itd... Noge bole uzasno kao i ruke...
superfund32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 22:09   #23
Gdje ti se javljaju? I kako točno izgledaju? I jesu li pomične? Tvrde ili mekane?

Ne znam, nemaš baš limfne posvuda po tijelu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 01:01   #24
Kvrge

Pozdrav ljudi! Imam jedno pitanje. Već godinu dana pod kožom ruku i leđa javljaju se nekakve tvrde kvrge. Ne znam zaista kako drugačije da to nazovem. Podkožna tvrda tvar veličine kamenčića ili frnje. Mislio sam da ce se sa vremenom one povuć, međutim ništa. Imam ih svukuda, u zadnje vrijeme i po stomku. Iritantne su pod prstom, inače ih je teško primjetit. Doktorica opće prakse me uputila dermatologu specijalizantu. On pak tvrdi da je to podkožno i da to nije njegovo područje(kao nije to do kože). Ne znam što da radim, gdje da pođem. Ne znam od čega mi se stvaraju.
Inače imam 19 godina, one su se javile čak možda prije godinu dana. Sad nisam siguran. Možda nekakve masne žlijezde ili limfne žlijezde??
lalač is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:40   #25
Čekaj...doktor opće prakse ne zna gdje te treba uputit?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 18:06   #26
da su lojnice, bile bi dio kože (za dermatologa), a limfne žlijezde nemaš posvuda, one bi se prepoznale prema rasporedu po tijelu. nisi dobio nikakvu preporuku a dva liječnika te je vidjelo uživo?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 22:31   #27
Kvržice ispod kože

Moj problem su kvržice ispod kože. Mislim da se to zove masne nakupine ispod kože. U mojoj obitelji je to genetski tako da ih ima i moja mama i moja baka i moj ujak. Ja sam ih nedavno pocela dobivati. Kod mene su to male kvržice velićine košćice trešnje koje za sada imam na tjemenu na stomaku i iznad usne na desnoj strani. Moj ujak je imao par velićine jabuke na nozi i glavi pa me je strah da i meni nece takve narasti. Moj najveći problem je ona kvržica na licu. Smeta mi jer je jako uočljiva i jednostavno ne sviđa mi se kako to izgleda na meni jer se jako vidi i izgleda kao da uvijek imam neki prišt na licu. Mama mi je rekla da to mogu ici operirati i izvaditi, ali mene brine hoće li mi ostati kakav ožiljak, a ipak ne želim to ostaviti pa da naraste još veće.
Molim vas pomozite mi, pišite mi vaša iskustva sa kvržicama i operacijom.
Hvala unaprijed!
lola565 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 22:42   #28
Quote:
lola565 kaže: Pogledaj post
Moj problem su kvržice ispod kože. Mislim da se to zove masne nakupine ispod kože. U mojoj obitelji je to genetski tako da ih ima i moja mama i moja baka i moj ujak. Ja sam ih nedavno pocela dobivati. Kod mene su to male kvržice velićine košćice trešnje koje za sada imam na tjemenu na stomaku i iznad usne na desnoj strani. Moj ujak je imao par velićine jabuke na nozi i glavi pa me je strah da i meni nece takve narasti. Moj najveći problem je ona kvržica na licu. Smeta mi jer je jako uočljiva i jednostavno ne sviđa mi se kako to izgleda na meni jer se jako vidi i izgleda kao da uvijek imam neki prišt na licu. Mama mi je rekla da to mogu ici operirati i izvaditi, ali mene brine hoće li mi ostati kakav ožiljak, a ipak ne želim to ostaviti pa da naraste još veće.
Molim vas pomozite mi, pišite mi vaša iskustva sa kvržicama i operacijom.
Hvala unaprijed!
Može se odstraniti i to tako da je nevidljiv ožiljak. Dobar maksilofacijalni krirurg to može fino napraviti. Isto tako, mnogi lipomi se danas odstranjuju liposukcijom, no tu je problem što ostane čahura u kojoj se ponovo može nakupiti masno tkivo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 00:36   #29
hvala!
lola565 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 18:00   #30
ja imam na desnoj ruci kvržicu.skidala sam je pred nekih deset godina..ožiljak je ostao cca 1 cm veličine.i sad se vidi..primijetila sad kad više tipkam na komp. da me boli i smeta kad žila preskoči preko nje...jer zaboravila sam navest vratila se kvržica i nije baš malena.dakle na vanjskoj strani šake točno na sredini ispod žila ta grba...meni teta to ima isto na glavi..i i tata isto mislim da ima jednu..
što radit..dal opet dirati to il ne..uopće nisam razmišljala o tom sve do ovih dana kad lagano osjetim bol...ne uvijek...
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:33   #31
Ja imam nekakvu kvržicu, tvrda poput kosti ispod lubanje, tj. u udubini gdje se spajaju lubanja i vrat. Nepomična je i tvrda, ali ne raste, a imam ju oko 3 mjeseca (čini mi se kao da je iskočila preko noći).
Ne znam šta bi to moglo biti...
__________________
Set a goal so big that if you achieved it, it would blow your mind.
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 01:46   #32
evo da podignem temu pošto mi se nedavno takvo šta pojavilo,ali ne u tolikom razmjeru kao vama ostalima

meni se pojavila mala kvržica,rekla bih velićine leće,i to na vaginalnim usnam hm,popizdila sam,ne boli,ne svrbi,apsolutno ništa,kao da se pojavila preko noći,no meni je to odvratno kad se perem pa osjetim rukom ,užas

otišla kod ginićke,pošto sam to pokušavala istisnit i nije išlo,tvrdo ko kamen,i ginićka mi je rekla neka ne diram,da je to nakupina masti
ok,ja otišla kući,i to me toliko žderalo,i na kraju,moj dragi lijepo dezinficirao iglu,i probušio vrh te kvržice,i istisnuo ju,doslovno na kraju je izvukao prstima tu mast tvrdo ko kamen,poput nekoga čepa,i eto prošlo tj dana,kvržice više nema,ne vidi se ni rupica,ni ožiljak,u početku bilo malo krvi,a sad kao da nije ni bilo

ne moram ni reći da me jedva nagovorio na to!
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 18:33   #33
Poštovana lorgan, Vaš upit premješten je na pdf Dječje zdravlje, tema Kvržica/kvržice u malog djeteta.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 12:14   #34
Pozdrav, imam već neko vrijeme, tamo negdje od jeseni, potkožnu kvrgu s desne strane u predjelu stomaka, negdje oko rebra, kao što se i može vidjeti na priloženim slikama. Kvrga me uopće ne boli na dodir niti išta osjetim, ali mi počinje estetski smetati, dolazi ljeto i to jel, pa bih se volio riješiti toga i što mislite šta bi to moglo biti i dali se može riješiti nekim prirodnim putem, neka mast, ulje...?

realistični is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 20:07   #35
2 bolne crvene kvrzice na laktu

Jutros sam se probudila sa dvije bolne crvene kvrzice manje na laktu lijeve ruke,lakat me ne boli ali kvrzice bole ,na dodir pogotovo, sto bi to moglo bit?
mery267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 21:36   #36
Slika?
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:47   #37
Ovako,

- musko sam, na desnoj sisi imam kvrgu vec duze vrijeme, kada zategnem kozu vidi se da je potkozna kvrga modra ili ti boje vena. Koliko me sjecanje sluzi na tom mjestu je bila upala koze (tvrd crveni prist iz kojeg nakon par dana uspijem istisnuti malo gnoja i dosta tamne krvi, ostane duboka rupica gdje je bila gnoj). Nisam siguran jesam li uspio ovaj istinuti.

- u predjelu oba bubrega ispod koze mogu napipati kvrge, kao i jednu u donjem dijelu trbuha. ako izvrsim pritisak na to mjesto, osjetim lokalnu bol kao ubod injekcije.

zelim se pozabaviti ovim kvrgicama, sto bi moglo biti, mogu li se ostraniti, kojem ljecniku se treba obratiti ?
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 10:59   #38
Krzica izmedju zgloba i pete

Pozdrav, imam kvrzicu na nozi, izmedju zgloba i pete i nije okom vidljiva vec samo na dodir. Ne boli niti ista. Zanima me da li netko ima iskustva s tim i da li je opasno ili?

[/IMG]
FORZA986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 00:03   #39
Quote:
FORZA986 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam kvrzicu na nozi, izmedju zgloba i pete i nije okom vidljiva vec samo na dodir. Ne boli niti ista. Zanima me da li netko ima iskustva s tim i da li je opasno ili?

[/IMG]
Pokušaj to riješit homeopatski, ako odeš doktoru opće medicine amputirat će ti stopalo.




__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2019., 22:53   #40
Pozdrav..ovak,imam puno kvrzica po tijelu,najvise po butinama sprijeda..i koju kvrzicu iza na butini..kad prodjem prstima po butinama osjetim te male kvrzice koje su ajmo rec kao pola rizinog zrna..neke i manje,a ima ih i vecih..uglavnom neke lagano bole na jaci dodir..to vec imam godinama,al imam osjecaj da ih je sve vise u zadnje vrijeme..jednom sam to rekao svojoj dr ,ona je malo pipkala tu vecu kvrzicu iza na nozi i po njoj kao masno tkivo..tu kaj je pipala je malo manja od zrna kukuruza
6969 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.