Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 00:39   #281
Pozdrav svima

Parkirao sam veceras u 19 45 na gornjm gradu(trg fr. markovica) i misleci da je to 1. zona platio u 19 50 sms-om parking. Kada sam se vratio nasao sam kaznu (napisana u 20 05) od 500kn. To je sad novi zakon za gornji grad, stanari imaju povlastenu mjesecnu parkirnu kartu. Postoje 2 table na kojima to pise na gornjem gradu s tim da je jedna na mesnickoj. Tu gdje sam parkirao te table nema. Da li je to dovoljan argument za zalbu? I da li se kazna smanjuje na 250kn ako platim u roku 3 dana?

Ovo je jos jedan urnebesan zakon u ovom ludom gradu, jer ipak "presveti" stanari gornjeg grada moraju imati parking iskljucivo za sebe i placaju ga samo 110kn mjesecno, s tim da im ta mjesecna karta vrijedi za sve zone. Presmijesno. Nadam se da nece puno ljudi pokupit ovu kaznu iako ih je 145 u 20 dana dobilo.

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/u-...kiranja-980021

Ako mi netko moze pomoci bio bih mu zahvalan. Pozdrav
dzgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 00:48   #282
To nije kazna vec dnevna karta, zakonski nemas temelj za osporavanje naplate, ali mozes pokusati, pisanim zahtjevom u roku 15 dana. Mozda ti izadju u susret, iako sumnjam. Doma bi ti trebao doci racun.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 19:32   #283
Kazna za parkiranje u Dubrovniku

Moj sin je radio nesto u Dubrovniku u leto 2012. On je iz Novog Sada i radio je za novosadsku firmu. Iznajmio je kola za firmu u Kotoru sa crnogorskim plocicama.

Sada su nakon vise od 2 godine dosla dva naloga za placanje kazni za parkiranje u korist Sanitat doo iz Dubrovnika i to preko

Euro Parking Collection plc (EPC)
83-93 Shepperton Road
London
N1 3DF
Velika Britanija
http://www.epcplc.com/

Obicna posta je prispela iz Svedske, a broj bankovnog racuna je u Nemackoj.

Interesuje me da li u Hrvatskoj postoji zastara za ovu vrstu prekrsaja?

A, na ovoj adresi mozete vidjeti sve organizacije koje su ovlastile EPC da u njihovo ime naplacuju kazne.
http://www.epcplc.com/authorities.php
agw is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 17:29   #284
može li neko objasniti čl 82 s 1 t 10 (kažnjivo s 300kn)
tj što on određuje, te zna li netko di se na nogostupu smije a di ne smije parkirati?
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 12:04   #285
Pozdrav. Iznenadila me pošta pred neki dan. Stigla mi je kazna tj izdana dnevna karta u iznosu od 60kn, očito za neplaćeni parking krajem 11/2014. Ja nisam vozila taj dan, vozio je moj dečko i s obzirom na adresu, vjerojatno je stao na par minuta da ode do kioska, kaj često radi. Ono kaj je važno je da kad se vratio do auta, nije zatekao zataknutu kaznu tj omotnicu za brisačima. Da li na osnovu toga možemo osporavati ovo (da li su redsarstvenici dužni fotkati kad zataknu kaznu) ? I još je jedna stvar; dospjeće plaćanja je bilo 31.12. - jel prošao rok za žalbu?
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 12:21   #286
Pozdrav čitateljima.

Da li za plaćanje novčanih kazni koje je izdalo Prometno redarstvo Grada Zagreba vrijedi popust od 50% u roku od 3 dana?
Ako vrijedi,da li im treba poslati potvrdu o plaćanju?
Brimstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 16:26   #287
Kazne za parking (RIJEKA PROMET)

Ima li tko iskustava sa ovrhom od strane Rijeka Parkinga?

Dobio sam nalog za ovrhu...nisam platio 4 računa po 80kn koje sam dobio nakon šta sam zaboravio produžiti parkiranje. Čuo sam da kazne nisu po ustavu RH i da ako se ide na sud sa njima da se to lako dobiva....

Imam pravo na prigovor.
Kazna mi je 320kn + torškovi ovrhe 160kn = 480kn. Isplati li se zaje... sa njima ili da platim?
__________________
...bez tebe...nema obale za more mojih suza i patnje...
windfucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 15:45   #288
Quote:
Brimstone kaže: Pogledaj post
Pozdrav čitateljima.

Da li za plaćanje novčanih kazni koje je izdalo Prometno redarstvo Grada Zagreba vrijedi popust od 50% u roku od 3 dana?
Ako vrijedi,da li im treba poslati potvrdu o plaćanju?
Da.I da.
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 17:35   #289
Quote:
p3ro kaže: Pogledaj post
Da.I da.
Ja sam isto jedna od sretnica koja je zbog svog neznanja dobila tu kartu, i rekli su mi da nema nikakvog 50% kao da je to već prepolovljena cijena Ugl jel se tko možda žalio i ako je dali mu je prošlo? Hvala
nince_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 17:12   #290
Pozdrav ljudi imam ovakvu situaciju. U velikoj gorici gdje idem na faks parkirao sam kraj veleucilista gdje inace neki ljudi ostavljaju automobil iako je znak zabrane ali nikada nisam vodio racuna o tome posto sam redovno tamo vidio automobile bez kazni pa reko ajde i ja cu onda.. taman mi se zurilo na odgovaranje i zavrsim s odgovaranjem, izadjem van na cestu i vidim kaznu pod brisacem u iznosu 500kn. E sad me zanima sto da napravim. Gdje se mogu zaliti za pomilovanje ili bar da platim manji iznos jer mi je ovo stvarno puno?
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 19:41   #291
Trebalo bi pisat na obavijesti da plaćaš 50% u roku 3 dana.Ili ćeš dobit prek nalog po kojem možeš platit 2/3 u roku 8 dana ili pisat prigovor sudu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 14:29   #292
Pozdrav

Imam povlaštenu parkirnu kartu za drugu zonu (ZG) koju plaćam redovito. Vrijedila mi je do utorka, ali sam zaboravio produžiti. U srijedu me dočekala kazna, tj. dnevna karta, a u četvrtak sam kupio novu na godinu dana.

U Zagrebparkingu mi kažu da kaznu moram platiti i da mi se ne vrijedi uopće žaliti.

Ima li netko iskustava s ovakvim slučajem?

Hvala
Ante021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 20:18   #293
Treba se žalit pogotovo ako ste dugogodíšnji korisnik.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 18:38   #294
Quote:
Ante021 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam povlaštenu parkirnu kartu za drugu zonu (ZG) koju plaćam redovito. Vrijedila mi je do utorka, ali sam zaboravio produžiti. U srijedu me dočekala kazna, tj. dnevna karta, a u četvrtak sam kupio novu na godinu dana.

U Zagrebparkingu mi kažu da kaznu moram platiti i da mi se ne vrijedi uopće žaliti.

Ima li netko iskustava s ovakvim slučajem?

Hvala
trebali ste isti dan kupiti. tako ja imam već dva slučaja u toku, i namjerno se neću s njima dopisivati već čekam da me ovrše i dobijem kakav trošak od te ovrhe i na račun zgparkinga odem na ručak
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 19:03   #295
Pozdrav, imam jedno pitanje.

Danas sam pokušao platiti parkiranje preko mobitela, no nazad sam dobio poruku "Usluga mParking trenutacno nije dostupna. Tvoj zahtjev nije naplacen. Molimo parkiranje plati na parkirnim automatima".

Zanima me, što ako ja u tom trenutku više nisam bio na parkingu i ako sam otišao na sastanak s kojeg nisam u mogućnosti otići da bi platio parking?

Hvala!
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 18:35   #296
Quote:
Neona kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Iznenadila me pošta pred neki dan. Stigla mi je kazna tj izdana dnevna karta u iznosu od 60kn, očito za neplaćeni parking krajem 11/2014. Ja nisam vozila taj dan, vozio je moj dečko i s obzirom na adresu, vjerojatno je stao na par minuta da ode do kioska, kaj često radi. Ono kaj je važno je da kad se vratio do auta, nije zatekao zataknutu kaznu tj omotnicu za brisačima. Da li na osnovu toga možemo osporavati ovo (da li su redsarstvenici dužni fotkati kad zataknu kaznu) ? I još je jedna stvar; dospjeće plaćanja je bilo 31.12. - jel prošao rok za žalbu?
Boldano i mene zanima pa ako netko može odgovoriti.
Jesu li dužni zataknuti kartu ispod brisača ili mogu samo kaznu poslati poštom na kućnu adresu?
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 02:41   #297
Pitanje. Danas mi je pauk odnio auto jer je tobože nepropisno parkiran. Na mjestu gdje sam ga ostavila nema znaka zabrane parkiranja nalazi se preko puta ulaza u jednu crkvu gdje inače ljudi ostave aute prije i poslije mise. Meni se žurilo na posao inače ga ne ostavim tu ali je grad prepun danas bio. Ne razumijem zašto sam platila 300 kN kad sam ga pokupila a kažu mi da je policija oprostila nekakvih 500 kN. Znaci ukupno bi me došlo 800? Nista mi nije jasno. I eto bacih teško zaradjenih 300 kn.
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 04:45   #298
Ako nema znakova postoje propisí čl.82-84 zspc-a pa pročitaj razlog za rad pauka pošto ne znamo točnu poziciju parkiranog auta.To što ostali parkiraju ne znači da je dozvoljeno.A kazne policije su 300 ili 700 kn a popust ovisi kad se plati i za kraj mogu oni poslat nalog i doma za koji mjesec ili prije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 15:27   #299
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako nema znakova postoje propisí čl.82-84 zspc-a pa pročitaj razlog za rad pauka pošto ne znamo točnu poziciju parkiranog auta.To što ostali parkiraju ne znači da je dozvoljeno.A kazne policije su 300 ili 700 kn a popust ovisi kad se plati i za kraj mogu oni poslat nalog i doma za koji mjesec ili prije.
Ne znam kako da stavim link do mjesta gdje sam parkirala. Radi se o Trgu sv. Frane u Zadru. Točnije uza zid u kutu kad izlaziš iz crkve na desnoj strani.
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 17:23   #300
https://www.google.hr/maps/place/Trg...b2ab3a3335c565

ovdje negdje?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.