Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2011., 11:57   #1
Question Isključenje darovanih nekretnina iz ostavinske mase

Pozdrav svima!
Imamo slijedeći problem: umro mi je tast i iza sebe ostavio troje djece (2 sina i moju suprugu) te svoju suprugu. Za života, pred oko 25 godina je darovao svojoj djeci neke komade zemlje. Stariji sin se na svoje gruntovno prenio, mlađi se nije i nakon nekoliko godina je zemlju zapustio, dok smo moja supruga i ja darovano obrađivali svo vrijeme. Zemlju nismo ni katastarski ni gruntovno prenijeli. Bila je prva rasprava kod javnog bilježnika gdje su se punica i mlađi joj sin zajedno sa mojom suprugom složili da se cjelokupna imovina dijeli na 4 jednaka dijela (stariji sin je bio kod bilježnika kasnije) te da će se dogovoriti o fizičkoj podjeli imovine. Jučer smo održali sastanak s namjerom da se dogovorimo, ali je sve palo u vodu kad je stariji sin odbio usuglasiti se da se darovano zemljište isključi iz ostavinske mase.
Zanima me da li možemo kod sudske podjele, jer dogovora očito neće biti, postići da se darovano zemljište isključi iz ostavinske mase. Molim skori odgovor jer je slijedeća rasprava 19. 09.
Teškar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 21:51   #2
Isključenje darovanih nekretnina iz ostavinske mase

Eto, bila je rasprava. Nisam dobio nikakav odgovor od forumaša te sam angažirao odvjetnika. To je izgleda bio dobar potez, jer su protustranke odlučile prihvatiti izuzeće darovanih nekretnina iz ostavinske mase pod prijetnjom tužbe za priznavanjem vlasništva dosjelošću. Sad slijedi druga runda, podjela preostale imovine na 4 dijela. Ne gajim nikakve nade u uspjeh dogovora. Slijedi sud, zar ne?
Teškar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 23:19   #3
Angazirati odvjetnika je uvijek najbolji potez.

Ako nema dogovora, onda cete se suditi, da.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.