Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2024., 23:59   #1
Isplati li se ovo?

Vozim mazdu 6 karavan iz 2006. Auto u potpunosti zadovoljava moje potrebe, te osim načelne starosti nemam nekih primjedbi. Love za novi auto te kategorije trenutno nemam, riječ je o top modelu iz tog vremena (koža, automatic, 4x4, nema šta nema od opreme). Međutim, zub vremena uzima svoje, hrđa ispod, nema gotovo dijela gdje lak nema neku ogrebotinu itd. Stoga, mislio sam mu udahnuti novi život da bude tip-top još kojih 5-6 godina i onda bye-bye. Mislio sam:

Saniranje laka na svim dijelovima, možda i kompletno lakiranje
Lakiranje felgi
Novi farovi ili ako poliranjem uspijem vratiti život ovima
Saniranje hrđe ispod (karaju me na tehničkom)

Možda android novu multimedijalnu jedinicu.
Detailing cijelog vozila.

Dakle, isplati li se ići u ovako malo veći zahvat za narednih 5-6 godina ili da ga krpam kako ide i dok ide?
goodvibes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 00:24   #2
Quote:
goodvibes kaže: Pogledaj post
Vozim mazdu 6 karavan iz 2006. Auto u potpunosti zadovoljava moje potrebe, te osim načelne starosti nemam nekih primjedbi. Love za novi auto te kategorije trenutno nemam, riječ je o top modelu iz tog vremena (koža, automatic, 4x4, nema šta nema od opreme). Međutim, zub vremena uzima svoje, hrđa ispod, nema gotovo dijela gdje lak nema neku ogrebotinu itd. Stoga, mislio sam mu udahnuti novi život da bude tip-top još kojih 5-6 godina i onda bye-bye. Mislio sam:

Saniranje laka na svim dijelovima, možda i kompletno lakiranje
Lakiranje felgi
Novi farovi ili ako poliranjem uspijem vratiti život ovima
Saniranje hrđe ispod (karaju me na tehničkom)

Možda android novu multimedijalnu jedinicu.
Detailing cijelog vozila.

Dakle, isplati li se ići u ovako malo veći zahvat za narednih 5-6 godina ili da ga krpam kako ide i dok ide?
to sve u godinu dana se ne isplati raditi, uzmi i hrđu sredi odmah imaš sprejeva za blokiranje hrđe ako je samo površinska ako nije jako uznapredovala, na mjestima jače hrđe provjeri stanje i saniraj to te zaštiti i pofarbaj da se hrđa opet ne pojavi, nakon hrđe ja bih uzeo multimediju ali pazi što uzimaš, androida ispod 4gb RAMa ne uzimati jer je spor kod pokretanja i u radu se voli smrznuti pa češ psovati kao kočijaš, dakle android 4/6/8 gb RAMa i 9/10 inča ekranom za bolju vidljivost. i nomalno sa adapterom za volan tako da možeš i dalje koristiti komande na volanu. nakon godinu dana ili par mjeseci sredi farove tako pred jesen , nakon toga uzmi si vremena skupi lovu za farbanje ako će trebati ili samo skidanje starog laka i stavljanje novog. sve u svemu unutar tri godine imao bi vozilo za još deset godina korištenja. ako ne prdne mašina u međuvremenu.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 04:21   #3
Odgovaram autoru, da ne citiram bez veze.
Taj zahvat koji ti navodiš nije mala stvar,(govorim o soluciji da ga kompletno bojaš, a morao bih ga kompletno bojati jer kažeš da na svakom dijelu auta imaš ogrebotine) to je kompletan remont auta bez diranja motora, i za 5-6 godina se sigurno ne isplati. Jer takav zahvat nijedan majstor neće raditi, nagađam za manje od 2-3 tisuće eura. Jedino ako se radi u vlastitoj režiji onda se isplati.
Ja bih na tvom mjestu sanirao pod da se može proći na tehničkom i onda pričekao malo da se vidi kakva će dalje biti situacija sa novcima.
Auto je već u godinama i ako malo pričekaš nečeš izgubiti na vrijednosti auta puno ako bi ga poslje prodavao.
Ali ja ipak mislim da taj auto ima i sentimentalnu vrijednost......
dlesa18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 08:08   #4
Kolega je prošle godine lakirao (sve osim krova) na autu iste klase 2009-o godište zbog parking uspomena i izišlo ga je oko 1300 eura. Posao je srednje dobro obavljen, al tko ne gleda previše - dobro je... Za vrhunski posao su ga tražili malo preko 2000 eura (provjereno dobar majstor)...

Auto nije imao hrđe apsolutno nigdje, znači samo ogrebotine (dosta njih) i tu i tamo koje manje udubljenje. Auto je od ispod kao iz tvornice, mehanički top i ima originalnih 150t km. Namjera je bila produžit mu vrijeme posjedovanja za 2-3 godine, a da ipak ne vozi totalni krš.

Osim toga - autu bi dobro došlo jedno kemijsko s obzirom na krem unutrašnjost. Sve drugo je u perfektnom stanju.

Ako je u tvojoj priči još i hrđa i ako mehanički auto nije vrh vrhova - teško da se isplati, ali odluku ćeš morati sam donjeti...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 12:12   #5
Quote:
goodvibes kaže: Pogledaj post
Vozim mazdu 6 karavan iz 2006. Auto u potpunosti zadovoljava moje potrebe, te osim načelne starosti nemam nekih primjedbi. Love za novi auto te kategorije trenutno nemam, riječ je o top modelu iz tog vremena (koža, automatic, 4x4, nema šta nema od opreme). Međutim, zub vremena uzima svoje, hrđa ispod, nema gotovo dijela gdje lak nema neku ogrebotinu itd. Stoga, mislio sam mu udahnuti novi život da bude tip-top još kojih 5-6 godina i onda bye-bye. Mislio sam:

Saniranje laka na svim dijelovima, možda i kompletno lakiranje
Lakiranje felgi
Novi farovi ili ako poliranjem uspijem vratiti život ovima
Saniranje hrđe ispod (karaju me na tehničkom)

Možda android novu multimedijalnu jedinicu.
Detailing cijelog vozila.

Dakle, isplati li se ići u ovako malo veći zahvat za narednih 5-6 godina ili da ga krpam kako ide i dok ide?
Zaviriš u svoj novčanik i tu potrežiš odgovor.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 12:24   #6
Zašto Mazde toliko hrđaju?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 12:43   #7
Quote:
goodvibes kaže: Pogledaj post
Vozim mazdu 6 karavan iz 2006. Auto u potpunosti zadovoljava moje potrebe, te osim načelne starosti nemam nekih primjedbi. Love za novi auto te kategorije trenutno nemam, riječ je o top modelu iz tog vremena (koža, automatic, 4x4, nema šta nema od opreme). Međutim, zub vremena uzima svoje, hrđa ispod, nema gotovo dijela gdje lak nema neku ogrebotinu itd. Stoga, mislio sam mu udahnuti novi život da bude tip-top još kojih 5-6 godina i onda bye-bye. Mislio sam:
to benzinac 2.3 ? on je jedini isao u to godiste mazde 6, karavan, automatic i 4x4..

pa koliko ti trosi to cudo?!
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 12:45   #8
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Zašto Mazde toliko hrđaju?
Vodene bojice i dodatno Japanezeri nikad nisu naučili da je lim na spojevima bolje savinut u J nego u L
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 13:31   #9
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Zašto Mazde toliko hrđaju?
Ja imam Mazdu iz 1998. pa nema hrđe nigdje
JoJoWhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 14:15   #10
Quote:
goodvibes kaže: Pogledaj post
Saniranje hrđe ispod (karaju me na tehničkom)
Ovo je ključno.

Da li ovi na tehničkom zakeraju radi površinske hrđe ili ima stvarnih problema.

Ako su pravi problemi, mogao bi biti zeznut i totalno neisplativo - nepredvidiv zahvat. To vidi s limarom, a tek nakon toga procijeni ostalo.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 15:05   #11
Quote:
tvrda stina kaže: Pogledaj post
to benzinac 2.3 ? on je jedini isao u to godiste mazde 6, karavan, automatic i 4x4..

pa koliko ti trosi to cudo?!
Je, to je taj model. Raritet. Nažalost, pije ko smuk, preko 12l. Na sreću, ne radim puno kilometara godišnje pa nekako zažmirim na to. Auto je prava krstarica.


Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Ovo je ključno.

Da li ovi na tehničkom zakeraju radi površinske hrđe ili ima stvarnih problema.

Ako su pravi problemi, mogao bi biti zeznut i totalno neisplativo - nepredvidiv zahvat. To vidi s limarom, a tek nakon toga procijeni ostalo.
Mislim da zajebavaju, jer na servisima svaki put pitam za hrđu i svaki put mi vele "da se ne brinem".
goodvibes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 23:42   #12
Quote:
goodvibes kaže: Pogledaj post
Vozim mazdu 6 karavan iz 2006. Auto u potpunosti zadovoljava moje potrebe, te osim načelne starosti nemam nekih primjedbi. Love za novi auto te kategorije trenutno nemam, riječ je o top modelu iz tog vremena (koža, automatic, 4x4, nema šta nema od opreme). Međutim, zub vremena uzima svoje, hrđa ispod, nema gotovo dijela gdje lak nema neku ogrebotinu itd. Stoga, mislio sam mu udahnuti novi život da bude tip-top još kojih 5-6 godina i onda bye-bye. Mislio sam:

Saniranje laka na svim dijelovima, možda i kompletno lakiranje
Lakiranje felgi
Novi farovi ili ako poliranjem uspijem vratiti život ovima
Saniranje hrđe ispod (karaju me na tehničkom)

Možda android novu multimedijalnu jedinicu.
Detailing cijelog vozila.

Dakle, isplati li se ići u ovako malo veći zahvat za narednih 5-6 godina ili da ga krpam kako ide i dok ide?
pod bye bye mislis na otpad ili prodaju?
jer o tome ovisi moj odgovor
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 00:56   #13
Quote:
Hesoyam kaže: Pogledaj post
pod bye bye mislis na otpad ili prodaju?
jer o tome ovisi moj odgovor
Prodaja!
goodvibes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 06:44   #14
Nikakvo farbanje, nikakve felge ni multimedija.
Saniraš hrđu odozdola da prođeš tehnički.

servis motora i klime, nove gume ako treba.
Napuniš tank voziš dalje
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 14:33   #15
i ugradiš plin
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 16:44   #16
Quote:
goodvibes kaže: Pogledaj post
Prodaja!
Saniranje laka na svim dijelovima, možda i kompletno lakiranje - cca 1500€
Lakiranje felgi - cca 200-300€
Novi farovi ili ako poliranjem uspijem vratiti život ovima- od 40€ nadalje
Saniranje hrđe ispod (karaju me na tehničkom)-pitaj Boga sta sve treba raditi od 100€ do beskonacnosti.

Pa si sad vidi sta ti se isplati
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 18:41   #17
1. Ozbiljan servis, zamjena svih tekućina,filtera,servis klime,ovjesa....

2. Farovi, probaj polirati,ako bude super stanje uštedio si 400 eura,ako ne,jbg

3. Limarija,ako servis kaže da se ne brinete, onda je stanje više manje ok, srediti što treba i zaštititi

4. Multimedija,ako baš imaš viška ajde,ali ne najjeftinije sa eBay AliExpress temu stalivec,osim ako ne želiš dignuti vatrogasce na noge ili visiti od električara do električara


Lak,što se da ispolirati,ispoliraj,ako se auto koristi samo po gradu ne isplati ti se jer će ionako opet bit tu i tamo ogreban

Gesendet von meinem 2201117TY mit Tapatalk
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 12:20   #18
Ako si zadovoljan autom zadrži ga!
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.