Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2013., 22:53   #681
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
a kad se družite, kaj si, nesvrstani??
to i pokušavam objasniti, ODMAH se zna ko se kome sviđa, a tko ne... a ta zona postoji kad postoje i neke okolnosti zbog kojih ne možeš odmah uskočiti u nekakav odnos koji nije ta toliko omražena frendzona
Naravno da se ODMAH zna, to i ja tupim ovdje po forumu, kod zene si u roku od par minuta svrstan u jednu od kategorija. Ako je ta kategorija frend, zaboravi da ces ikada imati s njom bilo kakav, seks, vezu ili ista osim prijateljstva...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 23:10   #682
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Naravno da se ODMAH zna, to i ja tupim ovdje po forumu, kod zene si u roku od par minuta svrstan u jednu od kategorija. Ako je ta kategorija frend, zaboravi da ces ikada imati s njom bilo kakav, seks, vezu ili ista osim prijateljstva...
Ma nije istina, samo si svrstan u:
fuckable vs. non-fuckable kategoriju, dok su sve druge opcije otvorene.


I ovo je kod onih kojima je fizički stimulans iznimno bitan.
A zaboravljaš one kojima je podjednako (ako ne i više) bitan i mentalni, što se na prvu, ne može znati.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 23:29   #683
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ma nije istina, samo si svrstan u:
fuckable vs. non-fuckable kategoriju, dok su sve druge opcije otvorene.


I ovo je kod onih kojima je fizički stimulans iznimno bitan.
A zaboravljaš one kojima je podjednako (ako ne i više) bitan i mentalni, što se na prvu, ne može znati.
pa i muski imaju fuckable vs. non fuckable

samo imam osjecaj da su u pravu ovi koji govore da te brzo svrstaju u te ladice, sto je veliko sranje
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 23:40   #684
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
pa i muski imaju fuckable vs. non fuckable

samo imam osjecaj da su u pravu ovi koji govore da te brzo svrstaju u te ladice, sto je veliko sranje
samo probaj zamisliti koliko bi život bio kompliciraniji kad bi svaku osobu koju upoznamo gledali kao potencijalnog partnera i analizirali svaku moguću opciju

ok, u mlađim godinama se to može desiti
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 23:43   #685
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ma nije istina, samo si svrstan u:
fuckable vs. non-fuckable kategoriju, dok su sve druge opcije otvorene.
Ma zamisli..
A koje su to druge prevazne kategorije?
Možda zajedničko šivanje goblena i trčanje po ducanima i kavama?
Koga to uopće zanima..
Svaki muškarac sanja takve aktivnosti sa ženama,da sigurno.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
I ovo je kod onih kojima je fizički stimulans iznimno bitan.
A zaboravljaš one kojima je podjednako (ako ne i više) bitan i mentalni, što se na prvu, ne može znati.
A zar fizički stimulans nije bitan?
Da naravno a te kojima je kao mentalni iznimno bitan vrlo često toliko razmišljaju da je friend zona neminovna.
Muskarac je taj koji je konkretan,nikakve friend zone sa ženom njega ne zanimaju.
Nije mi jasno zašto žene toliko iniciraju takve odnose,to je poprimilo nevjerojatne razine.
Stalno nešto laprdaju o njihov muškim prijateljicama.
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 23:45   #686
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
samo probaj zamisliti koliko bi život bio kompliciraniji kad bi svaku osobu koju upoznamo gledali kao potencijalnog partnera i analizirali svaku moguću opciju

ok, u mlađim godinama se to može desiti
pa ona koja je fizicki privlacna da zas nebi analizirao, imam mozgovni kapacitet za to
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 23:46   #687
Quote:
Total40 kaže: Pogledaj post
Ma zamisli ti Medow.
A koje su to druge prevazne kategorije?
Pa svakome ponaosob, po vlastitim preferencama.
Nema tu generalnih pravila.


Quote:
A zar fizički stimulans nije bitan?
Bitan, ali ne najbitniji. On djeluje kao preliminarni kriterij.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 05:07   #688
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Pa svakome ponaosob, po vlastitim preferencama.
Nema tu generalnih pravila.
Točno da nema generalnih pravila i preferencija ali neka ipak postoje.
Jedna je da muškarci ne trce i upadaju u friendzonu jer mastaju i jedva čekaju već se neplanirano dogodi.
Friendzonu uglavnom i samo žene u većini slučajeva iniciraju a muškarac iz takvog odnosa teško prelazi u nešto konkretnije.
To su ipak glavne razlike i odrednice koje je potrebno naglasiti.  


Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Bitan, ali ne najbitniji. On djeluje kao preliminarni kriterij.
Slažem se.
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:11   #689
Quote:
Total40 kaže: Pogledaj post
Ma zamisli..
A koje su to druge prevazne kategorije?
Možda zajedničko šivanje goblena i trčanje po ducanima i kavama?
Koga to uopće zanima..
Svaki muškarac sanja takve aktivnosti sa ženama,da sigurno.



A zar fizički stimulans nije bitan?
Da naravno a te kojima je kao mentalni iznimno bitan vrlo često toliko razmišljaju da je friend zona neminovna.
Muskarac je taj koji je konkretan,nikakve friend zone sa ženom njega ne zanimaju.
Nije mi jasno zašto žene toliko iniciraju takve odnose,to je poprimilo nevjerojatne razine.
Stalno nešto laprdaju o njihov muškim prijateljicama.
Kad vidim ovakvo razmisljanje uopce mi nije zao sto toliko muskaraca zavrse u toj 'friend zone'. Jer bi se vjerojatno slozili s tobom.
Znaci zena je dobra samo za seks?
Shaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 16:55   #690
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Znaci zena je dobra samo za seks?
Zena je dobra i za kuhanje, peglanje, ciscenje po stanu, pranje odjece...

Mislim, sto bi ti sada htjela? Ajmo realno, zar nisi do sada saznala da ima svakakvih muskaraca kojima majka (da, majka je zena, ako nisi znala) radi sve sto moze i koja ih navikne da je zena upravo onaj idealni stroj koji obavlja sve radnje koje njen sinek, zlato mamino, ne moze sam obavljati.

A zena, u stilu, supruga, ljubavnica, ona je dobra, pored toga svega i za seks.

Samim time, zasto kriviti muskarca za ono sto je zgrijesila zena? I zasto se iscudavas, jer da se radi o tvojem sinu, onda bi bio zlato mamino, koje je tako fantasticni zavodnik, koji tako uspjesno zavodi zene, vidi kako mu jedu iz ruke, sve rade za njega.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 17:09   #691
Quote:
Ashton66 kaže: Pogledaj post
Samim time, zasto kriviti muskarca za ono sto je zgrijesila zena?
Šala-mala ili?

Ako nije, onda ću odgovoriti.
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.
Ceres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 17:19   #692
Koji dio te zbunjuje?

Jasno je da majka odgaja dijete, a majka je zena. Razmazeni muskarci obicno pocinju kao mamini sinovi. Ideja da je zena stroj za spremanje, a onda poslije i za seks, to je nesto sto dijete vidi od majke. Bez obzira da je ona tu ulogu dobrovoljno dopustila, ili joj je nametnuta.

Ne zelim dakle reci da je sva greska na muskarcima, samo muskarcima i jedino muskarcima. Slazem se da ima bezobraznih muskaraca, koji su jako neugodni prema zenama, ali, da li znate kakve su njihove majke, kakve je uzore i stavove upijao u djetinjstvu? I ok, cak i ako nekada nema greske zene u odgoju takvog muskarca, sto je definitivno moguce, to bi isto bila generalizacija.

Obicno svi ljudi odrastaju u musko-zenskim zajednicama i izlozeni su utjecaju obaju spolova, samim time, nije da muskarci odrastaju potpuno izolirani od bilo kakvog kontakta sa zenama. Ili se to desava vrlo rijetko.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 18:03   #693
Quote:
Ashton66 kaže: Pogledaj post
Koji dio te zbunjuje?
Većina.
Ok, hvala, sad mogu krenuti odgovarati.

Quote:
Zena je dobra i za kuhanje, peglanje, ciscenje po stanu, pranje odjece...
Kao i muškarac, da se ne zaboravi. Naravno, pod pretpostavkom da ima ručice koje marljivo rade, nožice kojim trčkara po kući i mozak.

Jednako tako, ajmo obrnuti situaciju.
Pita mene moja prijateljica; "Ceres, reci ti meni, kako ti je s onim Plamenkom, jel' se slažete, volite, kako vam ide u braku, što misliš?" (dakle ono,traži odgovore na uobičajena pitanja)
A ja kažem ovako: "A ono, čuj. Dobar je. Popravlja mi auto, iznosi smeće, kopa u vrtu, lijepi pločice na balkonu, popravlja luster, eto taman mi sada kopa rupuza bazen u dvorištu i tako. Ne ostavljam ga besposlenog- dobar je on meni ljubavnik, suprug. Hm, da...
Quote:
A zena, u stilu, supruga, ljubavnica, ona je dobra, pored toga svega i za seks.
... a k tome- koristi mi i za trošenje pa čuj, energiju nekako ispucam, kalorije potrošim i tako. Da."
Ugodno/neugodno/puno vrijedno/manje vrijedno/tužno/jadno/sretno/zadovoljno- kako bi se osjećao nakon ovoga?
Quote:
Samim time, zasto kriviti muskarca za ono sto je zgrijesila zena?
Da, žena (ilitiga majka, jel) je zgriješila zbog toga što ga je, po mom sudu, krivo naučila (citiram; "da je zena upravo onaj idealni stroj koji obavlja sve radnje koje njen sinek, zlato mamino, ne moze sam obavljati").
(Nekoj ženi će možda on biti san snova, što ja znam, različite smo.)
A on je, kao moj dečko, kriv zato što se ne kani mijenjati, a veza je, navodno, princip kompromisa.

Ne razumijem, ajmo pretpostaviti da je 20+ godina.
Zar nije naučio u životu inače da se ne mora živjeti prema roditeljskim načelima, uputama 100%-tno, zar je nemoguće da su te roditelji koju stvarčicu naučili pogrešno, da se možeš osim odgojem, povesti i okolinom ili još bolje- vlastitom glavicom?
(Naravno, ovdje se može govoriti kako znamo što je pogrešno a što nije, ali govorim iz svoj perspektive.)
Jer ako je odgovor negativan na gornje pitanje- tada mi takav muškarac u principu i nije previše nužan.


Quote:
Jasno je da majka odgaja dijete, a majka je zena.
Nope. Ukoliko je funkcionalna obitelj i ukoliko postoji u njoj i muškarac koji je dio te obitelji, tada mi se nameće kao odgovor slijedeće- i majka i otac jednako odgajaju djecu. A otac je muškarac, jel.

Quote:
Ideja da je zena stroj za spremanje, a onda poslije i za seks, to je nesto sto dijete vidi od majke.
Ne mora se majka samo tako ponašati kao kućna pomoćnica. Može jednako tako i otac u obitelji konstantno pozicionirati majku tako, ili joj govoriti pred djecom nešto kao "pa za što si stovrena nego za kuhanje/čišćenje/spremanje", ne mora biti ona ta koja je uvijek kriva.
Jednako tako, čisto sumnjam kako bi majka bila u obitelji tako prozvana da otac jednako sudjeluje u kućanskim poslovima (ili recimo u onima u kojim je uspješan), da on barem vikendom primjerice skuha nešto, ili da dočeka obitelj kada se probude doručkom, ili navečer pripremi večeru i sl. Tada se ona, čak i da je nitko ne proziva, ne bi morala osjećati kao pomoćnica.
Quote:
Slazem se da ima bezobraznih muskaraca, koji su jako neugodni prema zenama, ali, da li znate kakve su njihove majke, kakve je uzore i stavove upijao u djetinjstvu?
Stoji. Djetinjstvo, uzori, stavovi su jako bitni. I bitno je kakvu su obitelj imao, kako je funkcionirala.
Ali, iako postoji mogućnost da budem sada prozvana bezobraznom, zar ti misliš da meni puno znači to što se on, 25-godišnji (ili nedaj bože stariji) muškarac ponaša tako kako se ponaša prema meni, prema ženama?

Ponavljam kao i gore, ak on ne može imati sam za sebe izgrađena neka mišljenja, neke stavove u godinama koje ima, već se bazira isključivo na djetinjustvu i svojoj majci- tada što da mu ja radim?
Drugu mamu mu ne kanim glumiti.

I još nešto- ovo "kakva mu je bila majka, uzor/stavovi" kao obrana za neumjesno ponašanje muškarca, što je s osobama koje su proživjele neka zlostavljanja (recimo psihička ili fizička) u djetinjstvu, i to od strane roditelja? Misliš li da će svako od te djece upiti sve iz djetinjstva, imati iste stavove kao nj. roditelji i jednako tako zlostavljati jednog dana primjerice svoje dijete, curu, dečka?
Nikako neću govoriti za sve, ali ja znam da teza ne stoji. Jednostavno znam.
Quote:
Obicno svi ljudi odrastaju u musko-zenskim zajednicama i izlozeni su utjecaju obaju spolova, samim time, nije da muskarci odrastaju potpuno izolirani od bilo kakvog kontakta sa zenama. Ili se to desava vrlo rijetko.
Nitko to nije niti dovodio u pitanje. Ali jednako tako, ja koja nemam braće u obitelji, ne ću smatrati muškarce robovima, papučarima ili nečim drugim, samo zato što je otac popravljao različite stvari, više je radio u vrtu/dvorištu, dizao teže stvari koje mama ili mi klinci nismo mogli, prćkao stalno nešto oko bicikla/auta i sl.
Da, nisam bila izolirana od muškog kontakta u djetinjstvu, ali to mi ne daje za pravo da jednog dana svog muža driblam da radi sve što i, recimo, moj otac.
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.
Ceres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 20:31   #694
Quote:
Ashton66 kaže: Pogledaj post
Zena je dobra i za kuhanje, peglanje, ciscenje po stanu, pranje odjece... : D

Mislim, sto bi ti sada htjela? Ajmo realno, zar nisi do sada saznala da ima svakakvih muskaraca kojima majka (da, majka je zena, ako nisi znala) radi sve sto moze i koja ih navikne da je zena upravo onaj idealni stroj koji obavlja sve radnje koje njen sinek, zlato mamino, ne moze sam obavljati.

A zena, u stilu, supruga, ljubavnica, ona je dobra, pored toga svega i za seks. : D

Samim time, zasto kriviti muskarca za ono sto je zgrijesila zena? I zasto se iscudavas, jer da se radi o tvojem sinu, onda bi bio zlato mamino, koje je tako fantasticni zavodnik, koji tako uspjesno zavodi zene, vidi kako mu jedu iz ruke, sve rade za njega.
Ne odgajaju majke djecu same, na to si zaboravio A to kakav će odnos muškarac razviti prema ženama velikim dijelom ovisi upravo o načinu ophođenja njegovog oca prema majci.

I svakako da utjecaj roditelja nije zanemariv, ali on nikako nije opravdanje za primitivno razmišljanje koje si opisao u svom postu. Mene su recimo starci užasno razmazili, i uglavnom sam dobivala sve što sam htjela bez da sam se morala pomučiti za to, pa je li mi to sad opravdanje da idem kroz život ko muha bez glave puštajući da mi mamica i tatica rješavaju sve probleme? Po tebi tako ispada...

Odrasla osoba sama mora preuzeti odgovornost za svoje postupke i naučiti razmišljati vlastitom glavom, vađenje na roditelje je stvarno glupo. Pa i kod žrtvi obiteljskog nasilja ima onih koji će mlatiti svoju djecu jer je netko mlatio njih kad su bili mali, a ima i onih koji će im pružiti svu moguću ljubav jer ne žele da proživljavaju ono što su oni proživljavali. I tu se vidi kakva je tko stvarno osoba

I ne, ako budem imala sina, ne pada mi napamet tako ga odgajati. Odgojit ću ga da bude gospodin čovjek a ne inertna trutina kojemu će žene bit čistačice i seksualne igračke.

Mislim da ni tebi ne bi bilo baš ugodno da te cura gleda kao rasplodni materijal i kućnog majstora, ili budalu za peglanje kartica

Ma nisam trebala ništa ni pisati, Ceres je to sve jako dobro objasnila
Shaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 21:07   #695
Danas je situacija da su većina očeva –šonje i papučari koji šljakaju cijeli dan, dođu doma, pa se svale na kauč. Mama je najaktivniji član obitelji- drži cijelu kuću, brine se o financijama. Super, feministički ideal! Žemna vlada u kući! Ali... što dječak pokupi od toga? Majka temeljito isprogramira sinčića... i kakav muškarac nastane od toga? Nema te žene koja može razjebati muškarca u glavu, usuti mu gomile tko zna kakvih predrasuda prema muško ženskim odnosima i životu, kao majka.
Ne samo to, nego majke ni ne slute što čine ženama sa kojima će njen sinčić kad tad dolaziti u doticaj.
One priče o Spartancima koji su oduzimali dječake od majki kada bi navršili 6 godina... prava stvar za odgoj muške djece.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 21:19   #696
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
...što dječak pokupi od toga? Majka temeljito isprogramira sinčića... i kakav muškarac nastane od toga? Nema te žene koja može razjebati muškarca u glavu, usuti mu gomile tko zna kakvih predrasuda prema muško ženskim odnosima i životu, kao majka.Ne samo to, nego majke ni ne slute što čine ženama sa kojima će njen sinčić kad tad dolaziti u doticaj.
Stoji to, ok.
Ali meni nije jasno, kao što sam napisala o prošlom postu, kako muškarac, osoba od 23,24+ ili koliko već godina, unatoč eventualnim predrasudama o m-ž odnosima i životu i unatoč utjecaju odgoja, ne može sam razlučiti neke stvari u godinama koje ima?
Pa nije valjda moguće da on smatra kako je ono što je naučio u djetinjstvo ili što je rekla majka, otac, svejedno- zakon po kojem se treba živjeti?
Mislim , svakako da je ono bitno, to je nedvojbeno, ali ne nauči li nešto od okoline, od svojih ili tuđih grešaka na kojima recimo ja puno toga naučim?
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.
Ceres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 21:27   #697
Quote:
Ceres0 kaže: Pogledaj post
Stoji to, ok.
Ali meni nije jasno, kao što sam napisala o prošlom postu, kako muškarac, osoba od 23,24+ ili koliko već godina, unatoč eventualnim predrasudama o m-ž odnosima i životu i unatoč utjecaju odgoja, ne može sam razlučiti neke stvari u godinama koje ima?
Pa nije valjda moguće da on smatra kako je ono što je naučio u djetinjstvo ili što je rekla majka, otac, svejedno- zakon po kojem se treba živjeti?
Mislim , svakako da je ono bitno, to je nedvojbeno, ali ne nauči li nešto od okoline, od svojih ili tuđih grešaka na kojima recimo ja puno toga naučim?

Pogledaj očima dječećića. Mediji govore jedno, roditelji drugo... I jedno i drugo je pogrešno. Naravno da gotovo svatko prije ili poslije to spozna, ali što je sa izgubljenim vremenom u kojem se pokušava živjeti po sistemu po kojem su te programirali roditelji i u kojem se opetovano pada...
Radi takvih dilema se i pojavljuju razni coachevi. Life coach! Ili dating coach. Za odrasle ljude! Pa daj zamisli koja je to perverzija u današnjem vremenu da tako nešto uopće može postojati.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 22:57   #698
Quote:
Ceres0 kaže: Pogledaj post
Nope. Ukoliko je funkcionalna obitelj i ukoliko postoji u njoj i muškarac koji je dio te obitelji, tada mi se nameće kao odgovor slijedeće- i majka i otac jednako odgajaju djecu. A otac je muškarac, jel.
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Ne odgajaju majke djecu same, na to si zaboravio A to kakav će odnos muškarac razviti prema ženama velikim dijelom ovisi upravo o načinu ophođenja njegovog oca prema majci.
Evo, da odgovorim odmah objema.

O, svakako da se slazem da je u obitelji u kojoj je i otac u slici on isto tako bitan. Ali, majka je "arhetip" (a bome, nekada i arhetip, tj. bez navodnika) zene, zenske uloge, svega sto se povezuje sa zenama, a otac je naravno "arhetip" (i jasno, bez navodnika nekada) muskarca.

Kakva je njihova dinamika? Sto radi otac, sto radi majka? Kakva je medusobna interakcija? Da li se vole? Da li se svadaju? Da li pomazu jednom drugom? Da li je jedno domaninatno? Tko je dominantan (uglavnom je jedna osoba dominantna, ali sada ostaje pitanje da li je dominacija izrazita, ili je suptilnija)?

...

Dakle, cijeli niz pitanja.

Nakon toga ide nesto najbitnije, na sto odgovaram na sljedeci citat:

Quote:
Ceres0 kaže: Pogledaj post
I još nešto- ovo "kakva mu je bila majka, uzor/stavovi" kao obrana za neumjesno ponašanje muškarca, što je s osobama koje su proživjele neka zlostavljanja (recimo psihička ili fizička) u djetinjstvu, i to od strane roditelja? Misliš li da će svako od te djece upiti sve iz djetinjstva, imati iste stavove kao nj. roditelji i jednako tako zlostavljati jednog dana primjerice svoje dijete, curu, dečka?
Nikako neću govoriti za sve, ali ja znam da teza ne stoji. Jednostavno znam.
Sve te stvari se zatim provlace kroz ono sto bi mogli nazvati osobnost konkretne jedinke.

Recimo primjera radi da je netko bio u nesretnom braku, gdje su se roditelji svadali. Vise manje ta osoba ima dvije mogucnosti (kao glavne odrednice, jasno da postoji mali milion sitnih nijansi):

a) Ponoviti takav brak, tj. takve odnose s puno nesklada, svade, sukoba, maltretiranja, bilo zene, bilo muskarca.

b) Uraditi sve da se ne desi takav brak, pa nekada cak i izbjegavaju svaku mogucnost intimnosti s drugim spolom, iz straha da ce se djetinjstvo ponoviti. I ako ulaze u vezu, jako se trude da ta veza bude drugacija od onoga sto je bilo u djetinjstvu.

Dakle, prema van, moglo bi se reci da to kakvo je netko imao djetinjstvo nije nuzna odrednica kakav ce imati odrasli zivot. Ali to je vanjski dojam, slika koju vide oni koji ne znaju unutrasnje motivacije, previranja koja se desavaju u samoj osobi.

Tako da, djetinjstvo nas sve definira. Samo, netko ce ponavljati dozivljeno, a netko ce bas zbog dozivljenog sve poduzeti da se to ne ponovi u njegovom odraslom zivotu. No, osoba jeste odredena, definirana djetinjstvom.

Tu sada imamo i stvar da je vise osoba koje se ponasaju po obrascu a), nego po obrascu b), jer je puno lakse ponasanje po obrascu a), tj. imitacija ponasanja naucenog u djetinjstvu. Za obrazac b) je potrebno puno vise truda i energije uloziti. Zato je lakse uspjeti imati sretne veze ako si poceo dobro, ako si u obitelji naucio kako se voli, izrazava ljubav, kako izgleda skladna veza, nego ako nisi imao dobre primjere u svojim roditeljima.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 23:00   #699
Quote:
Ceres0 kaže: Pogledaj post
Mislim , svakako da je ono bitno, to je nedvojbeno, ali ne nauči li nešto od okoline, od svojih ili tuđih grešaka na kojima recimo ja puno toga naučim?
Imas dobar karakter (prema vlastitim tvrdnjama doduse, ali ti vjerujem na rijec ), ali ne znaci da takav karakter imaju mnogi ljudi.

Jednostavno, prihvati da je vecina ljudi manje inteligentna, manje sposobna, manje vjesta, manje moralna, manje sto god od tebe, ili pak osoba koje su sposobne mijenjati svoj zivot i naucene obrasce.

Prava stvar se desava kada shvatis da su svi ljudi razliciti i da nemaju jednake sposobnosti kao i ti. Jer jednostavno nemaju. I ne mogu ono sto mozes ti, ili vec netko drugi.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 23:07   #700
žena je sve rekla , pozorno poslušajte i otvorit će vam se oči

How to make her want you

https://www.youtube.com/watch?v=Kl4ov-dp3Z0


This is how you attract women

https://www.youtube.com/watch?v=srmzd1yU7LU


Why girls go for bad guys

https://www.youtube.com/watch?v=0hdEXA1ceaA


Why girls go for bad guys

https://www.youtube.com/watch?v=kDNwLgDrHNg

How to flirt with girls

https://www.youtube.com/watch?v=yY589w5JqgY

What NOT to say to a girl

https://www.youtube.com/watch?v=N07VReT8zL8


How to flirt with girls

https://www.youtube.com/watch?v=mJL6j33ZHFc

How to tell if a girl likes you

https://www.youtube.com/watch?v=gT7j0RUSFqY
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.