Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2014., 01:49   #1
Kada povrijediš nekoga do koga ti je stalo, kako vratiti povjerenje?

Pozdrav svim forumašima!Dugo već pratim teme na forumu,ali sada sam se odlučila oglasiti prvi puta jer imam problem za koji mi trebaju vaša mišljenja,savjeti ili iskustva ako je netko prolazio kroz nešto slično.Nisam naišla na ovakvu temu i neznam jeli na pravom mjestu pa neka administratori premijeste ako nije,hvala unaprijed.

Povrijedila sam jednu divnu i meni posebno dragu osobu,mogu reći svoju najbolju prijateljicu i neznam kako se izvući iz problema koji nije baš jednostavni.Naime,najveći problem je što sam to napravila nesvjesno i neznajući da će do ovoga svega doći,a došlo je do prekida komunikacije među nama i znam da sam u najvišljoj mjeri ja kriva za to.Ona je jedna od rijetkih koja je bila uz mene kada je trebalo,pokazivala privrženost i pomagala sa svojim prisustvom,podrškom,da ne nabrajam ona je bila sve ono što druge prijateljice nikada nisu.Ja nisam priznajem,navikla da me netko toliko cjeni i daje sebe za mene u svakoj situaciji i tu je moja najveća greška,nisam znala što imam dok nisam napokon shvatila da sam možda to izgubila svojim nepromišljenim ponašanjem.

U zadnje vrijeme malo sam destruktivna i proživljavam pravi kaos,teško se organiziram i uvijek tražim neki razlog da sve svoje probleme stavim po strani i da nađem nešto da me oraspoloži,barem i privremeno.Nevolim o tome pričati drugima,a nisam baš ni njoj jer ne želim kvariti dobar prijateljski odnos sa svojim glupostima i ispasti nezrela.Zbog sve te silne kompleksiranosti i kontroliranosti kako ću se i kada sa kime ponašati došlo je do kaosa u mojoj glavi i nesvjesno sam činila stvari koje nisu veliki problem,ali kada ih se je sakupilo nastao je baš problem.Postala sam zaboravljiva,ne stignem sve na vrijeme i pretrpana sam obavezama i nekako smo se udaljile,a ona je baš pokazivala želju i namjeru da komuniciramo,da se vidimo i družimo,sve ono što sam ja zaboravljala ona je indirektno pokazivala i ispravljala taj naš odnos na neki način.Jako cjenim to sve,ali sam zabrljala što u silini svega toga ja sam propustila bitne stvari u njenom životu.Nije da nisam htjela,nego nisam znala kako se postaviti u kojoj situaciji,priznajem da me je bilo strah da ne napravim nešto krivo i da ne izgubim njeno povjerenje i uvijek sam se distancirala kada dođe do nekog problema umjesto da sam inicirala da razgovaramo o tome.A to nas je sada vidim i udaljilo.Iako ovo zvuči dječije,nismo baš klinke,obje smo studentice u srednjim 20-ima ali je ovo sve da kažem tragi-komično kada se gleda sa strane,a mene to ubija.

U nekim situacijama kada je bilo za očekivati od mene da stojim uz nju,da joj budem sve ono što je ona meni uvjek bila,ja sam kao „posrana“ uvjek se zavlačila u rupu i bježala čekajući da se stvari same poslože od sebe,mislim da sam ju tu razočarala,ali ja sam takva kao osoba,neznam kako pristupiti problemima i kako na pravi način nekome biti podrška,a ona je sigurno očekivala od mene to,a ja sam se tu ponjela nezrelo i ružno,svjesna sam toga i krivo mi je.Nedavno sam ponovo nesvjesno zaboravila na naš dogovor i htjela sam ga odgoditi,ali sa njene strane više nisam dobila povratnu informaciju,nastalo je zatišje,ne javlja mi se, a mene je strah da odem kod nje jel se bojim rekacije.Iskreno,bojim se da ju ne izgubim i da ne napravim još veći kaos od svega.Htjela bi da sve to ispravim ali ne znam kako da započnem,šta da uradim i kako da se ohrabrim da joj pokažem da sve to što je doživjela od mene nisu bile moje namjere i da želim to da ispravim,da povratim nekako to povjerenje i komunikaciju.Nedostaje mi,pored svih ljudi oko mene,a ima ih mnogo,ona je bila jedinstvena i drugačija i ja sam uvjek je nekako „čuvala“ i pazila da sve bude u redu,ali od te silne pažnje i kalkulacija napravila sam totalnu zbrku i kaos.

Bojim se reakcije,a najgore da ona možda ne želi me više ni vidjeti ni čuti,da sam ju razočarala i da ću teško povratit sve ono što smo imali.Krivo mi je,ali ne znam što da uradim?Ako je netko imao sličnih problema ili zna kako se ohrabriti u ovakvoj situaciji i kako povratiti povjerenje osobe koju smo povrjedili molila bi da mi kaže,ovo me još više uništava.Hvala puno svima unaprijed.
martina89gb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 07:54   #2
Dobra je stvar to kaj si svjesna svoga ponašanja i da se desilo kaj se desilo......sad kreni od toga,preispitaj malo sebe i kak si se ponijela prema njoj,jeli to bilo lijepo i tak.A može biti i sasvim neki drugi razlog nejavljanja,si sigurna da se ne javlja zato kaj ne želi?......ak je to u pitanju onda za vraćanje povjerenja treba vremena i moraš se trgnuti i pristupiti joj kak je i ona tebi pristupala.Distanciranje i šutnja samo pojačavaju napetost i ne zainteresiranost,tak da ona shvaća da ju ne doživljavaš........dobro razmisli i kreni u akciju dok još možeš spasiti to,samo budi hrabra i odi joj reci kak ti je žao i da bi željela to ispravit.......
OverThere is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 08:11   #3
Imam ja jednu takvu prijateljicu kao ti....i par puta me shokirala povlacenjem kad mi je trebala,ali sam skontala da se ne zna nositi sa konfliktnim,teskim,bolnim situacijama.
Svejedno,pala mi je u ocima jer se ne mogu osloniti na nju.
Malo po malo mi je postala manje bitna.
Ok smo,ali ne toliko bliske.
Iako znam da je panika i blokada u tim situacijama razlog sto se ona povuce,meni taj trenutak treba podrska i pomoc.
Izgubi covjek volju za davanjem kad shvati da ne prima nazad.
Ne znam koliko se to da promijeniti(sumnjam),ali cinjenica je da ti sasvim lijepo znas primiti podrsku i pomoc,a nisi naucila vratiti.
Nauci.
Ona to zasluzuje,ti to zasluzujes.
Moras sto prije do nje,sasvim otvoreni razgovor i sve karte na stol.
A u slijedecoj situaciji budi tu,kraj nje,ne bjezi od tezine,od problema....oni ne nestaju,oni se rjesavaju zajednickim snagama.
gg sitna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 08:14   #4
Nikako, barem kod mene je to tako.
morbidno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 10:28   #5
Imala sam i ja takvu situaciju,prijateljstvo dugo 14 godina s tim da ja imam 22 godine. Prvo smo prekinule kontakt,a zatim je krenulo i okretanje glave jedna od druge dok se sretnemo negdje. Žalosno i tužno.

Tako da ako ti je stalo do tog prijateljstva,razgovaraj otvoreno s njom,jer kasnije samo gore može biti,vidim po sebi.
vanilimill is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 12:40   #6
Quote:
OverThere kaže: Pogledaj post
A može biti i sasvim neki drugi razlog nejavljanja,si sigurna da se ne javlja zato kaj ne želi?.......
Sigurna sam jel znam da se druži sa drugima sasvim normalno,sve kako je samo se meni uopće ne javlja Znam da sam zabrljala i vidim i sama da me je stavila na distancu,a poznavajući nju,ne da se osveti nego da mi na takvi način pokaže i ukaže da sam pogriješila,i uspjela je u tome.Shvatila sam da je problem u meni,e sada kako dalje?Muči me.

Quote:
gg sitna kaže: Pogledaj post
Imam ja jednu takvu prijateljicu kao ti....i par puta me shokirala povlacenjem kad mi je trebala,ali sam skontala da se ne zna nositi sa konfliktnim,teskim,bolnim situacijama.
Svejedno,pala mi je u ocima jer se ne mogu osloniti na nju.
Malo po malo mi je postala manje bitna.
Ok smo,ali ne toliko bliske.
To je najgore,ja znam da sam njoj jako bitna u životu i to mi je pokazivala na stotine načina,a ja sam joj sigurno pala u očima svojim ponašanjem.Mislim da ona nikad ne bi poželila tako nešto,a ja bi joj baš htijela biti ono što je ona meni,osoba na koju se može osloniti,samo neznam kako joj to pokazati,i ne želim da joj budem manje bitna,to me najviše i izjeda,želila bi nekako vratiti to povjerenje i promjeniti se,ono što nosim u sebi i mislim da to i pokažem,ali ja uvjek napravim glupost.

Quote:
vanilimill kaže: Pogledaj post
Imala sam i ja takvu situaciju,prijateljstvo dugo 14 godina s tim da ja imam 22 godine. Prvo smo prekinule kontakt,a zatim je krenulo i okretanje glave jedna od druge dok se sretnemo negdje. Žalosno i tužno.
To je izgleda najveća kazna,zato se i bojim prići joj ili da joj se obratim,mislim da bi me dotuklo da nakon svega pored mene prođe okrenute glave,a znam da baš to zaslužujem.Samopouzdanje mi je zbog mog ponašanja i kalkuliranja palo ispod samog dna i neznam kako vratiti to.
martina89gb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 13:00   #7
Quote:
martina89gb kaže: Pogledaj post
Sigurna sam jel znam da se druži sa drugima sasvim normalno,sve kako je samo se meni uopće ne javlja Znam da sam zabrljala i vidim i sama da me je stavila na distancu,a poznavajući nju,ne da se osveti nego da mi na takvi način pokaže i ukaže da sam pogriješila,i uspjela je u tome.Shvatila sam da je problem u meni,e sada kako dalje?Muči me.
Velim ti da je super stvar to kaj si svjesna svojih grešaka.....odi onak,zapakiraj to u lijep božićni dar,znaš kaj mislim,praznici su pred nama i vrijeme je takvo da je idealno za opraštanja i sve.....tak da,razmisli o Božiću,novoj g. ili tak nekaj,učini nekaj lijepo da joj porasteš u očima i dobiš priliku vratiti komunikaciju.....nedaj se obeshrabrit,sad ti je vrijeme za to.Ak ti je ona stalno na pameti,učini taj korak,ispričaj joj se i zamoli ju da ti i sama pomogne da ne radiš više takve greške.Pokloni joj sitnicu,pokloni joj svoje povjerenje za početak i tu si već napravila veliki korak.....po ovome kaj pišeš,imam osjećaj da je jako dobra osoba i da će te razumjet.
OverThere is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 13:37   #8
ona tebi nije dovoljno bitna, nemoj siliti. jer ona to osjeti
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 13:40   #9
Quote:
martina89gb kaže: Pogledaj post
To je izgleda najveća kazna,zato se i bojim prići joj ili da joj se obratim,mislim da bi me dotuklo da nakon svega pored mene prođe okrenute glave,a znam da baš to zaslužujem.Samopouzdanje mi je zbog mog ponašanja i kalkuliranja palo ispod samog dna i neznam kako vratiti to.
aj malo izanaliziraj ove dvije rečenice pa ćeš vidjeti da ti i dalje samo o sebi misliš. ja, ja i samo ja
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 13:50   #10
Bitna mi je,ali ja to nisam znala pokazivati na pravi način.Prije sam imala puno loših iskustava sa ljudima i to se uvuklo u mene,taj oprez,to kalkuliranje,a ona ni kriva ni dužna dobila od mene takvu porciju i to mi je krivo,znam da nije to zadlužila.

One dvije rečenice.....da,problem je u meni i zato mi treba savjet kako da sebe promjenim da ne činim više takve stvari.Možda zvuči da mislim samo na sebe,ali od sebe moram krenuti da bi isoravila samu sebe,zato to i izgleda sada ovako.Ako ne krenem od sebe i ne rješim svoje unutarnje probleme,neću nikad znat kako se ponašati prema drugome,pogotovo ako taj neko zaslužuje više mene u cjeloj priči.
martina89gb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 17:57   #11
Linkaj joj temu.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 14:02   #12
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Linkaj joj temu.
Hajdemo se na tuđi račun.........
martina89gb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 14:46   #13
Imam ja jednu frendicu koja je jedno sebično...al ju znam cijeli život, ne očekujem niš od nje i sve 5. I sad se ona sjei da nije bila tu za mene ovdje i ondje, gnjavi me sa svojim osjećajem krivice i očekuje valjda da ju tješim što je sebična kučka. I ja njoj lijepo napišem poruku da je ona sebična ko kurac od kad ju znam i da je to meni ok i da mi se više sviđala takva , nego ova nova , dobra koja traži razumijevanje za svoju sebičnost.
Elem, vjerojatno frendica zna da nisi netko na koga se može osloniti i ok, kaj sad....
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 10:04   #14
Ona tebi nije dovoljno bitna, našla je drugo društvo, najbolje da je pustiš na miru. Ruku na srce, i da sve to izgladite i budete kao prije opet ćeš je povrijediti svojim ponašanjem kad se povučeš i ne budeš za nju tu kad te bude trebala, a to će se dogoditi jer nemate isto poimanje prijateljstva niti tebi ona znači koliko ti njoj...

Samo će joj biti još gore tako da mislim da bi ju trebala pustiti na miru da ide svojim putem. To što je ona bila u bitnim situacijama tu za tebe sad nije bitno i nema potrebe da se siliš da zbog toga njeguješ to prijateljstvo, da si htjela onda si ranije to trebala pokazati, a ne sad kad je gotovo.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 20:02   #15
Ja nemrem vjerovat kolko pesimističnih ispada ovdje ima,kak ne vidite da je djevojci fakat jasno kak je pogriješila i da to želi ispravit,a vi sasuli po njoj drvlje i kamenje umjesto da joj velite kak da popravi stvar.....ak je pravo prijateljstvo u pitanju onda je na dobrom ispitu koji treba riješiti,a ne govorit kak je to izgubljeno.Sramota vas bude!
OverThere is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 11:35   #16
Možda zato jer smo mi bili ta njezina frendica, pa imamo iskustva s time. Nije ovo nikakvo sipanje kamenja, ona i tako njoj može dati samo mrvice, nikad pravo prijateljstvo pa neka je pusti da ide svojim putem, cura je krenula dalje....
Osjetiš kad nisi nekome bitan i povučeš se.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 22:36   #17
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Možda zato jer smo mi bili ta njezina frendica, pa imamo iskustva s time. Nije ovo nikakvo sipanje kamenja, ona i tako njoj može dati samo mrvice, nikad pravo prijateljstvo pa neka je pusti da ide svojim putem, cura je krenula dalje....
Osjetiš kad nisi nekome bitan i povučeš se.

wunderbar,to je to...

iskreno meni ovo i dalje djeluje jako sebicno od autorice ove teme jerbo ne trazi ona to prijateljstvo vec da joj ta "frendica" oprosti tak da autorica nema griznju savjest radi toga kaj je napravila ili cega je sad postala svjesna da je napravila.

ti jednostavno na prijateljstvo gledas drugacije i nemoj se izvlacit sa forama kak su te drugi povrijedili i da si na oprezu zbog nekog drugog...to su ciste bedastoce!
netko drugi te povrijedio i zbog nekog drugog se osjecas lose a ne zbog te frendice,ona ti je dopustila da se na njoj ispucas ali ti to nisi trebala napraviti tj.trebala si biti svjesna cinjenice kakav je to osjecaj kad te netko povrijedi jer brijem da si i ti jednom bila na njenom mjestu jel tak?!
samo zato jer je dopusteno ne znaci da se treba zloupotrijebit ili testirat do kojih granica mozes ici...

iskreno,ako ti je fakat jako jako stalo i ako si sto posto sigurna da to vise nikad neces napraviti onda se javi i ogoli joj dusu,reci koliko ti znaci i nemoj biti kukavica...mislim da ti je svojim djelima pokazala da se nikad ne bi nasladjivala tvojim nesigurnostima ili tvojom ranjivoscu.
progutaj ponos,isamaraj ego i reci da ti je iskreno zao te pitaj za drugu priliku no ako je dobijes nemoj zasrat,racunaj na to da ces biti pod lupom i da ce joj trebat jako jako dugo vremena da ti ponovno pocne vjerovat(ako naravno predje preko svega).

bio sam na mjestu tvoje frendice (ne jednom) i svaki put kad bi se kasnije vratili ti veliki frendovi ili frendice i obecali da nece vise isto,guess what?
oni koji su dobili sansu su opet zasrali a nekim sansa nije vise niti pruzena,jednostavno prekrizis to prijateljstvo i tu osobu,zazelis joj sve najbolje ali isto tako i da vam se putevi razidju i vise nikada ne spoje!

nije covjek ljut u takvim situacijama,nije cak niti povrijeden toliko,vise je stvar razocaranja i jednostavno shvatis da ti se vise ne da biti u blizini te osobe.
Diag-nonsense is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 21:30   #18
Laži
lucif is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 11:10   #19
Povukla sam se,pustila ju na miru,javila se za Novu godinu,došla,izgladile stvar i imale najbolji doček ikada Za neke stvari treba vremena da se sjednu na svoje mjesto,uvjerila sam se u to i sama.

Hvala svima za komentare,puno ste mi pomogli,problem riješen!
martina89gb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 23:47   #20
Obzirom da je poprilično kasno, a meni je dosadno, te u nedostatku pametnijih stvari za raditi došla sam prokomentirati ovu naizgled "I fucked up. I'm sorry. What should I do?" temu.

Meni ova tvoja tema izgleda više kao "uups.. skužila sam da drugima baš i nije stalo do mene, a zanemarila sam osobu kojoj je bilo itekako stalo. kako da povratim situaciju gdje se netko i dalje trudi oko mene?"

Sve je nekako umotano u celofan ispravnosti, dok se iz tog "paketića" širi miris sebičnosti.

Veliš, javila si joj se za Novu. Hm... nekako mislim da joj se ne bi baš javila da si imala gdje drugdje za biti
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.