Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2015., 01:33   #81
Nisam upoznat s MGTOW pokretom.

Mislim da je većina stvari ovde nabrojana poznata većini muškaraca. Svaki donekle inteligentan muškarac kojeg poznajem svijestan je ovih problema.

Mene zanima kako promjeniti činjenicu da su muškarci robovi svojih bioloških potreba? Može li pokret uspjeti bez adresiranja ovog problema?
ne-ide-mi-bas is offline  
Old 02.01.2015., 01:51   #82
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Ženu uglavnom trebaš ignorirati i odbijati i tek će onda poluditi za tobom, ali to je sad već offtopic , neću više o tom.
Ženama je "bitno" (hot) da si emocionalno distanciran/cool od njih ne samo za vrijeme udvaranja već i tijekom ozbiljnijeg odnosa. Zašto je tako nikad to nisam dokučio. Doduše, nije me previše ni zanimalo, ali da je čudno.. jest. Jako.

Nedavno je jedna straleta bila izjavila da obožava svog muža jer joj nikada u životu nije priznao da je - voli. Iz osobnog iskustva znam da nije jedina.

Ps: Nužno je možda reći, ovo vrijedi posebice za zgodne, atraktivne žene.

Uglavnom, sve do zvuči kao dosta naporan i dosadan scenarij. Pogotovo za mene kojem je ljubav (MŽ senzibilnost) gorivo br 1.

Quote:
Lyss P. Hacker kaže: Pogledaj post
No, što misliš koja je budućnost MGTOW i sličnih ideja? Mogu li muškarci u velikom broju zaista znatno promijeniti svoj modus operandi u kontekstu odnosa sa ženama? Čini se da bi takvo što zahtijevalo nešto poput osobne transformacije, spiritualnim riječnikom rečeno.
Fora tema do ibera, jer ako postoji hardcore MGTOW na ovome sajtu, konkretno, to bih trebao biti ja. Zadnje 2 godine posebice, za mene (literarno) ne postoji žena - u smislu sudružnice, simpatije, partnerice. Išta slično osim pure friend.

Nemam nekog konkretnog razloga da "idem svojim putem" osim što se pokazalo da su monogamno averzivne, teško podnose kompleksne (stresne) situacije, nisu požrtvovne u vezi, zagovaraju suživot bez braka, prevelik angažman i trud za nečim (muški cilj) im je neshvatljiv, prilagodbe posebnim situacijama (ono što se mora) su im još teži task.

Da ne duljim, mene su žene naučile da s njima nemam posla. Jednostavno, ne želim ih razočarati, a skup s njima ni samoga sebe

Quote:
Osobno mislim da, ako se MGTOW i slične ideje dovoljno prošire, će muškarci reagirati na nekoliko načina.
MGTOW nije ideja. Držati distancu od ženske perspektive na su-život konkretno (što se na kraju pokaže i da nije suživot - ako nije suživot, a obično se pokaže da i nije) je - potreba.

Ja ne branim ženama da rade što hoće, kad hoće. Ali to ne znači da moram biti s njima, zar ne? Isto vrijedi i za njih.

Danas kaj god "tražiš" (očekuješ) od žene (što je ustvari normalno, prirodno za očekivati) tražiš previše. Očeš ljubav tražiš puno, očeš brak tražiš nemoguće, očeš jest, tražiš prevelike ustupke. Ma znaš kaj - aj ti ženo lijepo bok.

Eto, to ti je MGTOW. Less shits in front, clearer view tomorrow.


Quote:
Dovoljno osvještena manjina će u nekoj mjeri uspjeti provesti potrebnu osobnu transformaciju što bi moglo omogućiti stvaranje partnerstva sa ženama na boljim osnovama.
Dobar vic. Transformaciju u što? U ženu možda? Gosh, učinili ste od žena problem novog doba. Čak se i treba transformirat za njih, super haha Hm, bit će da je gor enego što sam mislio da jest..
__________________
J.S.B. - 4some, 3some, 2some - handsome :DDD
ExHandsome is offline  
Old 02.01.2015., 14:23   #83
Da li MGTOW podržava iznajmljivanje prostitutki i kakvo je njihovo mišljenje o tzv.omega muškarcima koji još nisu izgubili nevinost sa ženom koja nije prostitutka i koji nemaju neke standardno poželjne muške osobine i vještinu u komunikaciji?
Clandestine is offline  
Old 02.01.2015., 19:07   #84
Quote:
ne-ide-mi-bas kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako promjeniti činjenicu da su muškarci robovi svojih bioloških potreba? Može li pokret uspjeti bez adresiranja ovog problema?
Osobno mislim da se radi o velikom izazovu savladavanje kojega mnogim MGTOW-ovcima neće poći lako za rukom jer je navezanost na žene presnažna (pritom ne mislim reći da se ne može sretno živjeti u takvom odnosu sa ženama). No, možda je potrebno proći određeno vrijeme da se u MGTOW zajednici istaknu muškarci koji već dugo sretno žive svoj MGTOW lifestyle. Takvi primjeri u kombinaciji sa prodorom takvog životnog stila u pop kulturu moglo bi možda dovesti do nekih većih promjena u prevladavajućem stilu odnosa prema ženama.

Postoji i druga mogućnost, a to je da žene odbace tekovine "gynocentric" kulture u kojoj živimo (pod pretpostavkom da zaista živimo - osobno bih još o tome htio malo razmisliti ) na što muškarci vjerojatno malo teže mogu računati.

Zanimljiva je jedna teorija (prvi put sam ju čuo od Diane Davison) koja tvrdi da je upravo feminizam, u svojim pod zadnje nevjerojatnim zahtjevima, teorijama i idejama, zaslužan za snaženje MRA, MGTOW, itd. Muškarci su, tvrdi Diana, upravo zbog toga jednostavno prestali igrati tu inter-gender igru i "krenuli svojim putem". Diana uz to tvrdi da su tradicionalistički stavovi u kontekstu muško-ženskih odnosa jednako toksični kao i feministički, te da je pred nama jednistvena prilika da stvorimo ravnopravnije društvo odbacivanjem i feminizma i tradicionalizma. Osobno djelim njen stav, iako tek onako kao još uvijek nedovoljno informirani promatrač.
Lyss P. Hacker is offline  
Old 02.01.2015., 19:24   #85
Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
Da li MGTOW podržava iznajmljivanje prostitutki i kakvo je njihovo mišljenje o tzv.omega muškarcima koji još nisu izgubili nevinost sa ženom koja nije prostitutka i koji nemaju neke standardno poželjne muške osobine i vještinu u komunikaciji?
Naletio sam na par youtube videa koji govore o prostitutkama, no nisam baš upoznat s tom temom. Što se tiče nevinih muškaraca i specifično omega i nisam baš nailazio na teme te vrste u MGTOW svijetu. Primjetio sam da su mnogi MGTOW-ovci zapravo muškarci sa već podosta iskustva sa ženama, no to ne znači da nema i veći broj onih sa malo ili uopće iskustava. Bez podcjenjivanja takvih muškaraca, zamislivo je da bi MGTOW moglo biti njihovo utočište, iako možda ih krivih razloga. Bit pojma MGTOW je nenavezanost na žene, oslobađanje od "gynocentric" kulture, te samosvjesni "self-directed" pristup životu.

Napomenuo bih i to da zapravo i ne postoji neko službeno stajalište ili neka lista karakteristika koje čini MGTOW, tako da je tvoje pitanje krivo usmjereno. Promatrajući MGTOW zajednicu (iako je ona vrlo decentralizirana) moguće je doći do određenih generalnih karakteristika, no treba uzeti u obzir da, kao što i pojam MGTOW sugerira, se radi o vrlo individualističkom konceptu.
Lyss P. Hacker is offline  
Old 02.01.2015., 19:43   #86
Quote:
ExHandsome kaže: Pogledaj post
Fora tema do ibera, jer ako postoji hardcore MGTOW na ovome sajtu, konkretno, to bih trebao biti ja. Zadnje 2 godine posebice, za mene (literarno) ne postoji žena - u smislu sudružnice, simpatije, partnerice. Išta slično osim pure friend.

Nemam nekog konkretnog razloga da "idem svojim putem" osim što se pokazalo da su monogamno averzivne, teško podnose kompleksne (stresne) situacije, nisu požrtvovne u vezi, zagovaraju suživot bez braka, prevelik angažman i trud za nečim (muški cilj) im je neshvatljiv, prilagodbe posebnim situacijama (ono što se mora) su im još teži task.

Da ne duljim, mene su žene naučile da s njima nemam posla. Jednostavno, ne želim ih razočarati, a skup s njima ni samoga sebe
Zanimljivo. Dakle, ti si samoinicijativno "krenuo svojim putem". O kakvim se ženama radi? Mislim na dob, "klasnu" pripadnost, ideološku orijentaciju, itd. Jesi li uspio detektirati određene "greške" koje si ponavljao over and over again?

Quote:
ExHandsome kaže: Pogledaj post
MGTOW nije ideja. Držati distancu od ženske perspektive na su-život konkretno (što se na kraju pokaže i da nije suživot - ako nije suživot, a obično se pokaže da i nije) je - potreba.

Ja ne branim ženama da rade što hoće, kad hoće. Ali to ne znači da moram biti s njima, zar ne? Isto vrijedi i za njih.

Danas kaj god "tražiš" (očekuješ) od žene (što je ustvari normalno, prirodno za očekivati) tražiš previše. Očeš ljubav tražiš puno, očeš brak tražiš nemoguće, očeš jest, tražiš prevelike ustupke. Ma znaš kaj - aj ti ženo lijepo bok.

Eto, to ti je MGTOW. Less shits in front, clearer view tomorrow.
Tvoje "svjedočanstvo" sigurno ide u prilog tom "idem svojim putem" pristupu, a možda i "gynocentric" karakteru kulture koja nas okružuje.

U kontekstu ovih nekoliko zadnjih pitanja na temi, koliko ti je zapravo bilo teško reći "aj ti ženo lijepo bok"? Kažeš da ti je ta intimnost sa ženom vrlo bitan faktor u životu. Jesi li puno patio i trgao se dok nisi postigao zen stanje koje možda sugeriraju neke tvoje riječi?

Quote:
ExHandsome kaže: Pogledaj post
Dobar vic. Transformaciju u što? U ženu možda? Gosh, učinili ste od žena problem novog doba. Čak se i treba transformirat za njih, super haha Hm, bit će da je gor enego što sam mislio da jest..
Ma to je moja riječ (ja sam pomalo sklon spiritualnom pristupu životu) - "transformacija" - iako se to može čuti i u MGTOW svijetu. No, krivo si shvatio. Ne transformacija u ženu, već u stanje u kojem muškarac ima veću kontrolu nad svojim ugrađenim tendencijama da napravi sve da dođe do ženskog odobravanja, pažnje i sl., odnosno često to u prijevodu znači, do seksa. To je moguće postići npr. micanjem fokusa sa žene na nešto drugo, po mogućnosti nešto postojanije, trajnije, a u krajnju ruku i stabilnije (tu se referiram na žensku emocionalnost koja je često teško predvidiva).
Lyss P. Hacker is offline  
Old 02.01.2015., 23:47   #87
Ovo mi zvuči ko nekakvi pokret za pičke od muškaraca koji ne mogu živjeti s ženama, ili ih žene neće pa onda umjesto da kukaju se pokušavaju prikazati društvu kao taj MGTOW, jel kao meni ne treba žena, obitelj bla bla.

Da 99% tih iz MGTOW ponudiš neku dobru žensku koja im se totalno sviđa prihvatili bi i jednostavno zaboravili na taj MGTOW.

Haha, komedija.
Bugsy93 is offline  
Old 03.01.2015., 00:11   #88
MGTOW je izgleda još žešća sprdačina od radikalnog feminizma.
deboto po bota is offline  
Old 03.01.2015., 01:07   #89
Napisa san poduži post al ne da mi se

Muški rod (većina) je s*eban i bit će još gore a možda je to nekome i u interesu. Ionako nas ima puno .

Pa je i logično da ovi rade gluposti, kao ne zanima ih
Inzaghi1899 is offline  
Old 03.01.2015., 06:20   #90
Quote:
Bugsy93 kaže: Pogledaj post
Ovo mi zvuči ko nekakvi pokret za pičke od muškaraca koji ne mogu živjeti s ženama, ili ih žene neće pa onda umjesto da kukaju se pokušavaju prikazati društvu kao taj MGTOW, jel kao meni ne treba žena, obitelj bla bla.

Da 99% tih iz MGTOW ponudiš neku dobru žensku koja im se totalno sviđa prihvatili bi i jednostavno zaboravili na taj MGTOW.

Haha, komedija.
Mnogi MGTOW-ovci dugo u svom životu nisu dovodili u pitanje vrijednost žene u svom životu, ili barem to nisu činili eksplicitno, no svjedočenja mnogih sugeriraju da su ih perpetualna neugodna iskustva sa ženama dovela u poziciju dovođenja u pitanje vrijednosti žene. Mnogi od njih i dalje nastavljaju dejtati žene, družiti se s njima, itd., no sa mnogo opreznijim stavom, sa više samosvijesti i svijesti o ženskoj prirodi i prirodi muško-ženskih odnosa. Fringe dijelovi MGTOW zajednice (manjina) je skupina vrlo frustriranih i na žene ljutih muškaraca, a neki od njih nikada nisu niti imali neki ozbiljniji odnos sa ženama.

Iako je teško generalizirati, postavio bih pitanje tebi. Koja je za tebe vrijednost žene u tvom životu, odnosno što ih čini neizostavnim dijelom tvog života? Pritom is tvojeg posta pretpostavljam da imaš stabilne odnose sa ženom ili ženama. Da li bi bio blizak sa ženama sa kojima jesi da ti nisu seksualno napete?

Osobno se ne bih klasificirao kao MGTOW (više sam pozorni promatrač te zajednice), no na samu ideju sam naletio iz razloga što imam problema u odnosu sa ženama (pritom mislim prije svega na odnose sa romantičnim aspektom). Preispitujući sam sebe, došao sam do zaključka da problem leži prije svega u meni. Pritom ne želim reći da žene nemaju mana i da društvo nije "gynocentric", no kao što dobro poznata izreka govori "možeš istinski promijeniti jedino samog sebe". Primjetio sam da je moje razumijevanje ženske psihologije, prirode muško-ženskih odnosa i trenutnog stanja muško-ženskih odnosa izuzetno primitivno, te da prije svega moram poraditi na osvještavanju samog sebe o tome. U tom kontekstu je MGTOW "zajednica" bila i više nego korisna. Jednom kada čovjek prodre u netaknuti dio svoje psihe čeka ga period vrlo neugodnog iskustva, no nakon određenog perioda slijedi prihvaćanje, a nakon toga i razumijevanje situacije. Žene su u prosjeku u izuzetnoj prednosti u odnosu na muškarce što se tiče razumijevanja međuljudskih odnosa, sposobnosti igranja vrlo suptilnih inter-gender igrica, itd. i muškarac u tome jednostavno nema nikakve šanse u odnosu na ženu. Zato i je poznata izreka “The man may be the head of the household. But the woman is the neck, and she can turn the head whichever way she pleases.” U kombinaciji sa, po mnogima, ženama naklonjenim društvom, emancipiranošću mnogih žena, odnosno obrazovanošću, sofisticiranošću, itd. koja sve više ide u njihovu korist u usporedbi sa muškarcima, žene su zapravo izuzetno moćne. Čak bih se usudio reći, a to sam već i sugerirao, da prosječni muškarac nema nikakve šanse ostvariti neki balans u odnosu. Žena će dominirati, i to ne toliko namjerno ili sa "zlim" namjerama, već jednostavno iz čistih odnosa snaga. Osobno sam tijekom svog odrastanja primjećivao upravo takve odnose, a često ih viđam i kod svojih vršnjaka. Jedan od načina stvaranja određenog balansa po tom pitanju je dublje razumijevanje prirode muško-ženskih odnosa. Mnogo muškaraca, kao što svjedoči sve veća raširenost MGTOW ideje, jednostavno ne može o tome učiti isključivo iskustveno, odnosno u zajedničkom životu sa ženom, jer je u mnogo slučajeva preskupo (prije svega psihički) i neefikasno, i to je zapravo jedan od razloga zašto su mnogi zastali i preispitali sami sebe, a mnogi će nakon toga, iako na drugačiji način, nastaviti svoju interakciju sa ženama.
Lyss P. Hacker is offline  
Old 03.01.2015., 22:32   #91
Zeta male

Postoji još jedan zanimljiva ideja usko povezana za MGTOW, a to je "Zeta male". Kao što postoje alfa, beta i omega muškarci, neki su ljudi iz MRA/MGTOW svijeta došli na ideju da u našem jedinstvenom društvenom okruženju postoji sve više muškaraca koji se na neki način odbijaju prihvatiti ulogu jedne od društveno prihvaćenih uloga. Takvi muškarci mogu sebe klasificirati, ako su baš prinuđeni povremeno sebe staviti u određene okvire, kao zeta muškarce. Ono što se naglašava u pokušajima definiranja tog pojma je prije svega postojanje izvan tradicionalnih muških uloga, visoka razina samosvijesti i davanje posebne važnosti činjenju onoga "što je ispravno" i to uz minimiziranje pritisaka od strane društva, okoline, itd.

Uglavnom, kada neki dobro društveno integrirani muškarac koji je eto našao svoju sreću u nekoj od uloga koje su muškarci oduvijek imali, promotri sve ove priče oko MGTOW i zeta muškaraca, zamislivo mi je da vidi ili nepotrebno filozofiranje oko ničega ili novu ideologiju u stvaranju. No, ono što ja vidim, je prije svega vrlo zanimljive pokušaje muškaraca da pronađu sami sebe. Teško je pronaći autora, znanstvenika, itd. koji se neće složiti da živimo u vremenu koje je Huxley jednom nazvao "The Ultimate Revolution", dakle vremenu drastičnih, čestih i nepredvidivih promjena. Razumljivo je stoga da će neki muškarci osjećati istinsku potrebu za mijenjanjem često neprikladnih od strane ranijih generacija definiranih okvira. Zato mislim da je npr. MGTOW u svojoj srži upravo manifestacija takve potrebe.
Lyss P. Hacker is offline  
Old 03.01.2015., 22:50   #92
Quote:
Lyss P. Hacker kaže: Pogledaj post
Postoji još jedan zanimljiva ideja usko povezana za MGTOW, a to je "Zeta male". Kao što postoje alfa, beta i omega muškarci, neki su ljudi iz MRA/MGTOW svijeta došli na ideju da u našem jedinstvenom društvenom okruženju postoji sve više muškaraca koji se na neki način odbijaju prihvatiti ulogu jedne od društveno prihvaćenih uloga. Takvi muškarci mogu sebe klasificirati, ako su baš prinuđeni povremeno sebe staviti u određene okvire, kao zeta muškarce. Ono što se naglašava u pokušajima definiranja tog pojma je prije svega postojanje izvan tradicionalnih muških uloga, visoka razina samosvijesti i davanje posebne važnosti činjenju onoga "što je ispravno" i to uz minimiziranje pritisaka od strane društva, okoline, itd.

Uglavnom, kada neki dobro društveno integrirani muškarac koji je eto našao svoju sreću u nekoj od uloga koje su muškarci oduvijek imali, promotri sve ove priče oko MGTOW i zeta muškaraca, zamislivo mi je da vidi ili nepotrebno filozofiranje oko ničega ili novu ideologiju u stvaranju. No, ono što ja vidim, je prije svega vrlo zanimljive pokušaje muškaraca da pronađu sami sebe. Teško je pronaći autora, znanstvenika, itd. koji se neće složiti da živimo u vremenu koje je Huxley jednom nazvao "The Ultimate Revolution", dakle vremenu drastičnih, čestih i nepredvidivih promjena. Razumljivo je stoga da će neki muškarci osjećati istinsku potrebu za mijenjanjem često neprikladnih od strane ranijih generacija definiranih okvira. Zato mislim da je npr. MGTOW u svojoj srži upravo manifestacija takve potrebe.
Još malo pa ćemo doći do kraja grčke abecede. Alfa , Gama , Omega.. Koji kurac su te klasifikacije. Da pitam bilo koga od vas individualno, nitko ne bi točno mogao reći koja je grupacija. Zašto? zato jer se neki put ponašaš kao Omega, neki put kao Theta ili koji već k... Te klasifikacije su zakurac
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 03.01.2015., 23:09   #93
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Još malo pa ćemo doći do kraja grčke abecede. Alfa , Gama , Omega.. Koji kurac su te klasifikacije. Da pitam bilo koga od vas individualno, nitko ne bi točno mogao reći koja je grupacija. Zašto? zato jer se neki put ponašaš kao Omega, neki put kao Theta ili koji već k... Te klasifikacije su zakurac
No, postoji jedan zanimljiv razlog zašto je odabran "zeta" (zaboravih koji). Postoji i sigma male.

Slažem se s tobom da se prosječni muškarac može pronaći u više od jednoj od tih kategorija. Ipak, mislim da se ovdje radi o tipično ljudskoj potrebi za identifikacijom onih muškaraca koji se nisu baš našli u onome što ih okružuje. Baš sam danas malo gledao MGTOW filimiće na youtube-u, i moram priznati da ih ima dosta, naravno raznih kvaliteta, itd., no jednostavno ljudi imaju potrebu za traženjem samih sebe.
Lyss P. Hacker is offline  
Old 03.01.2015., 23:34   #94
Quote:
Lyss P. Hacker kaže: Pogledaj post
Razumljivo je stoga da će neki muškarci osjećati istinsku potrebu za mijenjanjem često neprikladnih od strane ranijih generacija definiranih okvira. Zato mislim da je npr. MGTOW u svojoj srži upravo manifestacija takve potrebe.
ali mi smo jedna vrsta, a spolovi nisu bioloski najoptimalniji u darvinistickom
smislu, za ocuvanje vrste. uopce nije razjasnjeno zasto evolucija nije opcenito favorizirala hermafrodite.
pojava kao mgtow nije nista novo. kada prevlada martrijarhat, pojave se
spontani pokreti otpora. slicno je sa varijantama feminizma u patrijarhatu.
i ta borba traje vec tisucama godina... sigurno da mgtow u modernom kontekstu ima puno svojih specificnosti, ali sve je to vec vidjeno.
mario889 is offline  
Old 04.01.2015., 00:19   #95
Quote:
mario889 kaže: Pogledaj post
ali mi smo jedna vrsta, a spolovi nisu bioloski najoptimalniji u darvinistickom
smislu, za ocuvanje vrste. uopce nije razjasnjeno zasto evolucija nije opcenito favorizirala hermafrodite.
pojava kao mgtow nije nista novo. kada prevlada martrijarhat, pojave se
spontani pokreti otpora. slicno je sa varijantama feminizma u patrijarhatu.
i ta borba traje vec tisucama godina... sigurno da mgtow u modernom kontekstu ima puno svojih specificnosti, ali sve je to vec vidjeno.
Što se tiče ovog boldanog mislim da si u pravu. MGTOW knjiga koju sam linkao na ovom topicu se djelomično bavi i sličnim pojavama u povijesti. Jedna ne tako davna, sa početka 20. stoljeća se odnosila na borbu tzv. bachelora u SAD-u protiv poreza koje im je nametala država iz razloga što se nisu htjeli ženiti. Spominje se i pojava pojma "gentleman" u srednjem vijeku, što autori vide kao začetak "gynocentric" kulture u kojoj danas živimo, itd.

No, zanimljiva karakteristika MGTOW proponenata je inizistiranje na tvrdnji da je postojanje patrijarhata zapravo mit, te da žene, iako su živjele sa ograničenjima kojih danas gotovo nema, nisu niti bile podređeni spol, kako nam sugerira feminizam. Ta ograničenja su, tvrdi MGTOW, uvijek bila u ravnoteži sa ograničenijma s kojima su se suočavali muškarci. Pritom treba uzeti u obzir da je uvijek bilo povlaštenih struktura društva, tako da taj MGTOW argument treba promatrati u kontekstu većine nepovlaštenih muškaraca i žena.
Lyss P. Hacker is offline  
Old 04.01.2015., 00:33   #96
Quote:
mario889 kaže: Pogledaj post
ali mi smo jedna vrsta, a spolovi nisu bioloski najoptimalniji u darvinistickom
smislu, za ocuvanje vrste. uopce nije razjasnjeno zasto evolucija nije opcenito favorizirala hermafrodite.
pojava kao mgtow nije nista novo. kada prevlada martrijarhat, pojave se
spontani pokreti otpora. slicno je sa varijantama feminizma u patrijarhatu.
i ta borba traje vec tisucama godina... sigurno da mgtow u modernom kontekstu ima puno svojih specificnosti, ali sve je to vec vidjeno.
Drugačiji je sklop. Prije je bilo puno više krvi oko dominacije. Bilo je sasvim standardno pljasnuti ženu ako prevrši mjeru i to ne gledam tako daleko u prošlost, samo 2 generacije prije nas, a 1 prije nekih malo starijih. Neki su to iz sporta radili. Međutim, imali su ogromnu odgovornost. Morali su sačuvati sigurnost obitelji, brinuti o vanjskim, nasilnim faktorima da sačuvaju život za sebe i obitelj. Morali su ići u ratove, u krvave revolucije, u ustanke da sačuvaju kruh na stolu. To su sve muški radili. Žene su bile u pozadini tih krvoprolića, zaštićene. Otud urođena potreba za jakim muškarcem. I sada imaju istu potrebu, ali u drugim sferama života.

Danas se na nasilje gleda kao na jedan od najgorih socijalnih nepravdi koje muško može napraviti ženi . Toliko je potisnuto to ponašanje, da sada žene više fizički(za psihički neću ni pričati) zlostavljaju M, nego M žene. Drugim riječima, do kraja smo uškopljeni. Jedina prava dominacija koju su M imali je bila ona fizička, a sada je beskorisna. Sav balans je otišao u kurac i sad je nategnut na Ž stranu. Toliko da su muški sada postali drugorazredni građani. Počinju zaostajat u svemu. Mogu im raditi štogod hoće, jebati u glavu na koji god način da se sjete, sve pod izlikom "da je pravo muško, onda će se potruditi oko mene". Ako se na kraju vjenčate, preko pola brakova u razvijenom svijetu će završiti poderanim papirom i sjajnom(za Ž) brakorazvodnom parnicom. MGTOW je solucija za ovaj način gledanja stvari
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 04.01.2015., 00:45   #97
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
D

Danas se na nasilje gleda kao na jedan od najgorih socijalnih nepravdi koje muško može napraviti ženi . Toliko je potisnuto to ponašanje, da sada žene više fizički(za psihički neću ni pričati) zlostavljaju M, nego M žene. Drugim riječima, do kraja smo uškopljeni. Jedina prava dominacija koju su M imali je bila ona fizička, a sada je beskorisna. Sav balans je otišao u kurac i sad je nategnut na Ž stranu. Toliko da su muški sada postali drugorazredni građani. Počinju zaostajat u svemu. i
Dakle, bez nasilja muškarci nisu "pravi muškarci"?
mantisa is offline  
Old 04.01.2015., 01:30   #98
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Dakle, bez nasilja muškarci nisu "pravi muškarci"?
Ne postoje pravi muškarci. Zašto nitko ne spominje termin "prave žene"? To je jedan od konstrukata koje žene koriste da bi oslabile, ponizile, osramotile M rod

Edit: ja pričam o prošlosti i zašto je sadašnjost takva kakva je. Ne podupirem nasilje, dominaciju. Vjerujem u jednakost, a trenutno je nemamo.
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 04.01.2015., 01:40   #99
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Ne postoje pravi muškarci. Zašto nitko ne spominje termin "prave žene"? To je jedan od konstrukata koje žene koriste da bi oslabile, ponizile, osramotile M rod

Edit: ja pričam o prošlosti i zašto je sadašnjost takva kakva je. Ne podupirem nasilje, dominaciju. Vjerujem u jednakost, a trenutno je nemamo.
O kako da ne, dosta puta sam ga čula.
Osobno ne koristim ni jedan , ni drugi i zato sam stavila u navodnike. Meni je svaki muškarac muškarac i svaka žena žena.

Ono što si napisao zvuči kao da ne odobravaš što se nasilje osuđuje.
mantisa is offline  
Old 04.01.2015., 01:50   #100
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
O kako da ne, dosta puta sam ga čula.
Osobno ne koristim ni jedan , ni drugi i zato sam stavila u navodnike. Meni je svaki muškarac muškarac i svaka žena žena.

Ono što si napisao zvuči kao da ne odobravaš što se nasilje osuđuje.
Neznam kako ti zvuči, ali slobodno možeš ponovo iščitati tekst, pa citirati koji dio je laž u izrečenom. Poanta teksta je bila da su muškarci svoj dio dominacije maknuli iz vidika, a sad je ostao visiti ženski dio dominacije koji smeta u napredku prema pravoj jednakosti spolova
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.