Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2015., 15:57   #221
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
naravno da nisi ali smatraš opravdanim da isključivo žena žrtvuje i potisne svoju volju i kreativnost te prepusti svoju osobnu moć muškarcu a upravo to postikivanje i nezadovoljstvo, ta ženska frustracija, je izbila van jače nego ikada i donijela sve one pokrete za ženska prava koji se više nisu znali zaustaviti nego su otišli u jednu drugu krajnost.
Također sam za ravnopravno partnerstvo ali i međusobnu podjelu uloga na način kako to partnerima odgovara i kako se oni dogovore a ne kako "susjeda Mara" smatra da bi trebalo.
Sex je naravno jedno sasvim posebno područje i nećemo ga sada razmatrati, jer dominacija je na tom polju sasvim opravdana
je je, sex je područje gdje se zapravo vidi prava ženska priroda jer onda žena ne može lagat samu sebe
LUPUSCANIS is offline  
Old 22.01.2015., 16:14   #222
Quote:
LUPUSCANIS kaže: Pogledaj post
je je, sex je područje gdje se zapravo vidi prava ženska priroda jer onda žena ne može lagat samu sebe
Seksualnost je samo jedan dio naše prirode i ne možemo našu prirodu poistovjetiti sa seksualnošću.

Zadnje uređivanje mantisa : 22.01.2015. at 16:21.
mantisa is offline  
Old 22.01.2015., 16:17   #223
Quote:
LUPUSCANIS kaže: Pogledaj post
postoje žene s viškom testosterona i to je u redu ali za mene je žena nešto drugo što naravno ne znači da treba cijeli život provesti u kuhinji. ali ne slušajte mene. ja sam napola krkan uostalom živjela različitost. dominantne žene si mogu nać submisivne muškarce. danas je to bar lako, većina su takvi.
Meduljudski odnosi i osobnosti nisu crno bijele kakvim ih ti prikazujes
Izmedu submisije ii dominacije je citava lepeza odnosa koji se medusobno prozimaju...
I nazivati zene koje ne zele biti vodene kao "one sa viskom testosterona " zapravo pokazuje koliko je duboko usadena vizija zenske prirode kao necega fragilnog povodljivog i promjenjivog. Spol kojem treba vodstvo, koji je tu da ugodi,da bude oku ugodan, nenametljiv i podlozan.
Mlina
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*

Zadnje uređivanje ChienSaintHuber : 22.01.2015. at 16:24.
ChienSaintHuber is offline  
Old 22.01.2015., 16:27   #224
Quote:
LUPUSCANIS kaže: Pogledaj post
je je, sex je područje gdje se zapravo vidi prava ženska priroda jer onda žena ne može lagat samu sebe
duhovit si
Žena, jednako kao i muškarac, može glumiti u sexu/vezi, može lagati i sebe i tebe
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Old 22.01.2015., 16:32   #225
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
....zato jedna ''pliska'' kako je moj dida znao govorit...pa da vidiš kako će se kontrolirati emocije))
hihih, to je živa istina Sonia (ovo što si ti napisala)...muškarci bi u svojoj jednostavnosti morali moći shvatiti da su žene takve kakve jesu i da trebaju VODSTVO...i zato mijenjanje kompletnog sustava ''uloga'' i vrijednosti u odnosima i među gender-schemes...
žene su u svojoj osnovi intuitivna,pametna ali i izuzetno komplicirana i nestalna bića i zato trebaju drugu stranu vage-muškarce koji su racionalni,jednostavni, čvrsti i jasni....zato i samo zato funkcioniramo jedni s drugima na bazičnoj razini-zadovoljavajuće...čim se 1 stvar promijeni a da se ne promijeni i kod suprotnog spola, nastaju komplikacije...ta ''zbunjenost'' je obostrana...a samo zato što nasilno ulazimo u nepotrebna područja (karijeristice npr. poput moje bivše svekrve koje su radi svog posla zanemarile kvalitativna djecu koja su se sama odgajala i danas su poluproizvodi na emotivnoj razini....)
kvalitativnai možete mi sraćkati o ženskim pravima koliko god želite,....nda....kad kažem da je ženi većinom mjesto sa djecom sa mužem, sa tradicionalnom toplinom ognjišta,putenošću i nevinošću jednog prirodno nježnog i eterealnog bića,sa svojom sramežljivom mistikom i mudrošću-tako i mislim...
'beš žene koje su više muškarci nego muškarci....
ono, muškarci,gdje ste nestali....?hmmmm?
Izgleda mi pogrešno prikazivati žene kao bića koja su potpuno pod utjecajem emocija i nisu se u stanju razumno ponašati ili muškarce kao bića koja emocije uopće ne razumiju i pred njima su totalno zbunjena.
Postoje takvi pojedinci i na jednoj i na drugoj strani koji nisu naučili koristiti sve svoje sposobnosti, no vjerujem da smo svi sposobni za oboje.
Mislim da su žene u prosjeku emotivnije od muškaraca, no rekla bih da su to dvije Gaussove krivulje koje se međusobno preklapaju - nije to neka drastična i kvalititavna razlika.
Najveća je razlika između muškaraca i žena po mom mišljenju u doživljaju seksualnosti, a tu nikad nećemo moć potpuno shvatit percepciju onog drugog.
mantisa is offline  
Old 22.01.2015., 17:18   #226
jasno,svakome prema potrebama i nahođenju)))
al,al Sonia,susjeda Mara je obično u pravu,jebem ju pametnu**


''Najveća je razlika između muškaraca i žena po mom mišljenju u doživljaju seksualnosti, a tu nikad nećemo moć potpuno shvatit percepciju onog drugog.''
amen mantisa,zato se i razlikujemo i nismo jednaki
majica_2008 is offline  
Old 22.01.2015., 17:24   #227
Quote:
LUPUSCANIS kaže: Pogledaj post
je je, sex je područje gdje se zapravo vidi prava ženska priroda jer onda žena ne može lagat samu sebe
hell to the YES!
majica_2008 is offline  
Old 22.01.2015., 17:29   #228
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
jasno,svakome prema potrebama i nahođenju)))
al,al Sonia,susjeda Mara je obično u pravu,jebem ju pametnu**


''Najveća je razlika između muškaraca i žena po mom mišljenju u doživljaju seksualnosti, a tu nikad nećemo moć potpuno shvatit percepciju onog drugog.''
amen mantisa,zato se i razlikujemo i nismo jednaki
Da, no meni se ne čini da se drastično razlikujemo u drugim područjima života te da bi zato trebalo vladati neko nerazumijevanje među nama.
Po puno smo više stvari slični nego što smo različiti.
mantisa is offline  
Old 22.01.2015., 17:30   #229
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
jasno,svakome prema potrebama i nahođenju)))
al,al Sonia,susjeda Mara je obično u pravu,jebem ju pametnu**
draga moja, susjeda Mara je obično neka tračbabetina koja qurca vidjela dugo nije jer joj muž štanca sve osim nje, zato i stigne "snimati" tuđe živote
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Old 22.01.2015., 17:32   #230
ah,nisam misliola na TU babu Maru....ovu ne znaš...susjeda preko puta...iz Zmijavaca
majica_2008 is offline  
Old 22.01.2015., 17:47   #231
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
ah,nisam misliola na TU babu Maru....ovu ne znaš...susjeda preko puta...iz Zmijavaca
sve su žene zmije, manje ili veće, samo neke imaju bolju masku
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Old 22.01.2015., 19:24   #232
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
breaking the code u muškoženskim odnosima je prelijevanje šupljeg u prazno...samim time što se 1 kodni obrazac promijeni, mijenja se i na suprotnoj strani...poput onih dealera koji plasiraju drogu pod legalnom,mijenjajuću svaki put kada ih uhvate jednu kemijsku komponentu koja nije ilegalna...i nastavljaju dalje...
muškarci PRVENSTVENO trebaju naučiti razgovarati....onda ne bi niti bilo potrebe za ''tajnim organizacijama''...
potreban je samo jedan jedini pristup-iskren,otvoren i jasan objema stranama...ostalo je višak vremena koji ljudi ne znaju pametnije iskoristiti
Ljudska priroda nije se, ili se možda tek neznatno promijenila u zadnjih cca. 200 tisuća godina koliko postojimo kao vrsta. Dakle, moguće je na temelju iskustava prošlih generacija naučiti puno toga o m-ž odnosima, posebice o onome što ostaje konstantno, a mnogo toga, barem za većinu ljudi, ostaje.

Smatram da je problem većine muškog roda djelomično u tome što mnogi od njih kao mladi pretpostavljaju da "kuže žene", te se onda u stanju zaljubljenosti i opčinjenosti ženskom privlačnošću za njih vežu, a onda kada se "razotkriju maske" dolaze do bolnog zaključka da su vezanje temeljili na pogrešnim pretpostavkama. To se ponavlja iz generacije u generaciju i već pomalo postaje smiješno. Zanimljivo je na temu muško-ženskih odnosa razgovarati sa starijim muškarcima (npr. koji imaju više od 50 godina) - prvo će od tebe, kao mlađeg muškarca, pokušati sakriti pozadinu m-ž odnosa govoreći o "ljubavi", itd., no ako argumentirano inzistiraš na svojem nešto realističnijem pogledu na ženski rod, ubrzo će ti priznati, prvo da su se jako prevarili kada su pretpostavili da "kuže žene", a drugo će ti potvrditi većinu tvojih realističnih stavova, čak potičući te da se više informiraš i ostaneš svjestan realiteta m-ž odnosa. Ne želim pritom reći da ljubav u m-ž odnosima nije moguća, no mislim da je potrebno jako puno truda da se stvori, tako da je u konačnici nedostižna za veliku većinu. Zanimljivo je usporediti gradnju nekog odnosa sa gradnjom neke građevine. Tvrdnja da po nekom defaultu ljubav postoji između zaljubljenih muškarca i žene je ekvivalentna tvrdnji da svatko sa dovoljno građevinskog materijala može sagraditi katedralu. To je jako daleko od istine, jer nekome će se dogoditi da nešto sagradi pa mu se to sruši (ekvivalent rastave), netko će sagraditi neku jadnu kućicu (većina brakova), a samo rijetki će sagraditi katedralu. Dakle, za ljubav je, osim materijala, potreba arhitektura i puno dobrog ukusa.

Teško mi se složiti s tvojom tvrdnjom da muškarci prvenstveno trebaju naučiti razgovarati. Vjerojatno govoriš iz vlastitih iskustava, no ja bih na temelju svojih mogao reći da većina njih "razgovara" na prihvatljivoj razini. Pretpostavljam onda da se radi vjerojatno o konfliktu muške i ženske perspektive što se tiče pojma "razgovarati", i mislim da je to ok. No, što se tiče "razgovora", kao što sam i prije naveo, smatram da muškarci među sobom premalo razgovaraju o temama vezanim za odnose sa ženama. Žene cijeli svoj život kao jednu od primarnih tema svojih razgovora postavljaju "odnose" (molim te ispravi me ako to nije točno). Dovoljno je pogledati veliku količinu "ženskih" portala, časopisa, itd., i bez obzira što će vjerojatno mnoge reći da to one ne čitaju, mislim da isti mnogo govore o tome koja je zapravo jedna od ženskih specijalnosti, a to su m-ž odnosi. Ta specijalnost kombinirana sa ženskom manipulativnom prirodom (njezinim najjačim oružjem ), te društvenom situacijom u kojoj žene imaju više sloboda nego ikada prije, koja naravno ponekad biva zlorazbljena, postavlja mnoge muškarce u vrlo težak položaj što se tiče egzistiranja u tom m-ž konfliktu koji postoji oduvijek. No, evo u zadnje vrijeme sve više muškaraca počinje bolje razumijevati m-ž odnose (treba samo baciti pogled na tzv. manosferu), naravno uz puno popratnih polu-razumijevanja, pa ćemo vidjeti kroz 10-tak godina ako se taj trend nastavi, kako će se razvijati sve to skupa. Osobno predviđam radikalno razilaženje muškaraca i žena.

Zadnje uređivanje Lyss P. Hacker : 22.01.2015. at 19:42.
Lyss P. Hacker is offline  
Old 22.01.2015., 19:42   #233
razgovarati jedni s drugima, sa ženama, sami sa sobom....
razilaženje je već uzelo maha,zahvalimo tim časopisima, zlobnim i zavidnim prijateljicama, majkama koje imprintaju svoje (zastarjele) obrasce, lažima u romcomovima,Rujani Jeger,vlastitim nesigurnostima, muškim povlačenjem....you name it.....sve se raspada jer nitko nema posebnu želju održati stvari na način da obje strane beneficiraju...odgoj je kriv za sve!
majica_2008 is offline  
Old 28.01.2015., 19:20   #234
http://www.index.hr/rouge/clanak/nje...ni/797869.aspx

" Daj mi da se zaljubim u tebe. Ne u tvoje tijelo. Daj mi da se zaljubim u tvoj um. U tvoje želje i strahove. U ono što najviše želiš i ono čega se najviše bojiš. U tvoje snove i ciljeve. U ono o čemu sanjaš, a bojiš se da ne izgubiš. Daj da se svađamo, jer ne mislimo isto dok istim pravcem hodamo. Da se mrzimo, jer se toliko jebeno volimo i ne možemo jedno bez drugog stajati. Kamo li postojati. A ne da se mrzimo, jer volimo druge. Daj da ne mogu prestati misliti o tome o čemu ti razmišljaš. Da me tvoje riječi proganjaju cijeli dan. Da jedva čekam noć da legnem kraj tebe. Ne zato da spavamo zajedno, nego samo da zaspim kraj tebe. Daj da nam bude komplicirano, iako želimo jednostavno.

Tvoje plave oči meni neće pomoći kada se ne osjećam dobro. Ne mogu mi skuhati čaj ni paziti na mene. S tvojim dobrim tijelom ne mogu razgovarati kada mi bude dosta svega, kada padnem i ne da mi se više dalje. Ono mi ne može dati podršku. Ne onakvu kakva meni treba. Tvoje velike grudi neće me moći nasmijati kada me raspizde na poslu po sto i prvi put. Koga lažem, vjerojatno hoće. Ali, privremeno. A privremeno nije nešto što želim za sebe. Pa čak ni povremeno.

Zaljubljujem se u pamet. U jebeni karakter. U drugačije razmišljanje toliko slično mojem. Zaljubljujem se onda kada ne znaš što bi rekla ali me ipak ostaviš bez teksta. Zaljubljujem se onda kada nisi dobra u kuhanju, ali ipak izvučeš fenomenalnu večeru da poželim još. Zaljubljujem se u tvoju energiju, u ono što osjetim u trenutku kada sjedimo i šutimo. Ne jer moramo, nego zato jer želimo. Zato jer nam je odlično. Čak i u tišini. Zaljubljujem se onoga trenutka kada bi najrađe sjela i plakala, ali ipak stisneš zube, jer znaš da od plakanja nema koristi. Onoga trenutka kada sve vodi k tome da ćemo se posvađati, ali ti nekako uspiješ stati i razmisliti. Ne, kako ćeš to riješiti u svoju korist. Nego kako ćemo mi to riješiti. U našu korist. Zaljubljujem se onoga trenutka kada mi prilaze lijepe cure. Brdo lijepih cura. A kada mene za to nije briga, jer znam da ja imam najljepšu. Meni. Ne, njima. Ne, nekom. Ne, na svijetu. Meni. "

Danas sam pročitala ovu kolumnu i nakon nje sam se pitala da li postoje još negdje ovakvi muškarci ili ih jednostavno možemo samo sanjati?
maruskamasa is offline  
Old 28.01.2015., 19:31   #235
I zašto su se neke rasplakale na ovog Deana jel?
Crnokosa95 is offline  
Old 28.01.2015., 19:39   #236
"Dobri" muškarci uglavnom sjede doma i čmrlje, čekajući da netko "prepozna" njihovu vrijednost.

Isto to čine i "dobre" žene.

A onda jedni i drugi umru od usamljenosti.
nisamtoja is offline  
Old 28.01.2015., 19:44   #237
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
što potjera čovjeka, njemu na ovoj temi baš i jest mjesto, vidi se da je dobrica a ne ko ti
Uglavnom, zanimljivo mi je kako mnogi vjernici za sebe vole misliti da su automatski dobre osobe zato što su vjernici, po tome su mi slični ovim dobricama, ne znam samo od kuda to uvjerenje i jednima i drugima
Vjernici znaju biti itekako zli. Ne znam ovog covjeka ali govorim iz svojeg iskustva. I zanima me, zasto govori o tome da ce kleknuti pred neki sljam? Na koga se to odnosi?

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Old 28.01.2015., 19:46   #238
Quote:
nisamtoja kaže: Pogledaj post
"Dobri" muškarci uglavnom sjede doma i čmrlje, čekajući da netko "prepozna" njihovu vrijednost.

Isto to čine i "dobre" žene.

A onda jedni i drugi umru od usamljenosti.
Ili cmrlje sami ili se nikad ne odvoje od mame.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Old 28.01.2015., 20:47   #239
Quote:
Pocahontas1 kaže: Pogledaj post
Vjernici znaju biti itekako zli. Ne znam ovog covjeka ali govorim iz svojeg iskustva. I zanima me, zasto govori o tome da ce kleknuti pred neki sljam? Na koga se to odnosi?
znam da znaju biti zli i to zbog svojih iluzornih i tvrdokornih uvjerenja kojima pak opravdavaju sebi i drugima vlastito neznanje i glupost.
Najveći krivotvoritelji Boga su upravo vjernici a činjenica je da o Bogu nitko od nas ne zna baš ništa.
Ja sam se malo zezala u onom postu i bila pomalo sarkastična
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Old 28.01.2015., 21:42   #240
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Da, no meni se ne čini da se drastično razlikujemo u drugim područjima života te da bi zato trebalo vladati neko nerazumijevanje među nama.
Po puno smo više stvari slični nego što smo različiti.
I male razlike su dovoljno za veliko nerazumijevanje . Uzmi dva pravca, naizgled jedan pored drugog, no razlika u smjeru je djelić stupnja, u datom trenu se ne vidi. No odeš po njihovoj dužini i postaje jasno da se sve više udaljavaju. To bi moglo biti preneseno i na razlike među ljudima, mogu biti male, ali sa vremenom će ih sve više udaljiti.
Solo761 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.