Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2010., 17:23   #1
Izbijeni / utisnuti / slomljeni zub

Ljuta sam ko pas!!
Malo prije mi je dosao mali doma ( 10 g.) od prijatelja. Igrali su se sa puskom na one plasticne metke i mali ga je pogodio i slomio mu zub ( dvojka gore). Ostao mi je samo mali dio koji je u mesu.
I sta sada?!
To mu je trajni zub, tek je nedugo izasao.
Da ga vodim odmah danas kod zubara ili mozemo cekati do ponedeljka?
Nista ga ne boli, ne ide mu krv.
I sta dalje? Jel se to moze kako nadostukati ili treba skroz novi zub raditi?
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 17:32   #2
Bolje zub nego oko. A, što se zuba tiče, nisam stručnjak, ali mislim da se tu jedino može staviti umjetni zub ili neka "navlaka". Možda je ipak bolje da ga odvedeš odmah zubaru nego da čekaš drugi tjedan. Sretno!
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 17:35   #3
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Bolje zub nego oko. A, što se zuba tiče, nisam stručnjak, ali mislim da se tu jedino može staviti umjetni zub ili neka "navlaka".
Nadostuka se, onda se sa oko 18 kad se formira celjust stavlja trajna navlaka. Ja sam sa 7 godina ostao bez jedinice i odrastao bez nje jer ova provizorna rjesenja za divljaka poput mene nisu drzala vodu.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 18:15   #4
Odi kod zubara, pa pitaj, sigurno će nešto smisliti
Ja sam kao mala slomila jedinicu, trajnu, naravno S tim da je meni puklo na koso i ne do vrha, dakle samo kut je falio. To su mi nadoštukali i s vremena na vrijeme mijenjali (jer mi je otpalo, jer sam slomila dijelić nadoštukanog... jer su se pojavili bolji materijali...).
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 18:38   #5
I ja sam kad sam bila mala (8 godina) slomila jedinicu ali u koso i nadoštukali su mi je , i godinama mijenjali jel ili bi ispala ili bi se istrošila i sl.

Sve ovisi na kojem mjestu mu je puknuo i jeli moguće ga nadoštukati. Ali ja da sam na tvom mjestu išla bih odmah zubaru a ne čekala ponedjeljak.
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 18:49   #6
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Ljuta sam ko pas!!
Malo prije mi je dosao mali doma ( 10 g.) od prijatelja. Igrali su se sa puskom na one plasticne metke i mali ga je pogodio i slomio mu zub ( dvojka gore).

još je dobro i prošlo.

znam da je off ali moram napisati.

nekim nenormalnim čudom je mom bratu od 13g spašeno oko nakon igre sa pištoljem na kuglice. dobio je kuglicu točno u zjenicu, ležao i strogo mirovao u bolnici tjedan dana. doktor do zadnje nije htio davat prognoze, samo je rekao da su jako puno očiju izgubili radi takvih igračaka.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 01:14   #7
Zasto ne zabrane te kretenske pistolje?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 01:34   #8
Gospodo!!!
Mali Vas Laze!!! Od tih pistolja (imam iskustva igrala se s bratom) nemoze mu izbit zub!! Mene licno pogodio u oko i nista (s 10-tak metara) Malog vam je neko udario, i prijatelji su ga nagovorili da je to od puske!! Nedajte se zavaravati. Vaseg sina neko maltretira! Mene je s deset puta jacom puskom pogodilo i u nogu i nista malo zapecne i to je to. Lijepo sutra recite malom ko fol da vam je susjeda rekla drugacije i sve ce vam priznat. Sretno nadam se da sam pomogla! ( od tih pistolja se nemre izbit zub!!)
linuxhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 02:46   #9
moj buraz je slomio jedinicu prije par godina. odi s njim na stomatološki fax, oni će mu skockat zub skroz. besplatno nadograde ga tak da se uopće ne kuži da to nije pravi
ak oćeš, pitat ću mamu kaj treba da odeš tam
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 10:03   #10
Quote:
linuxhhh kaže: Pogledaj post
Gospodo!!!
Mali Vas Laze!!! Od tih pistolja (imam iskustva igrala se s bratom) nemoze mu izbit zub!! Mene licno pogodio u oko i nista (s 10-tak metara) Malog vam je neko udario, i prijatelji su ga nagovorili da je to od puske!! Nedajte se zavaravati. Vaseg sina neko maltretira! Mene je s deset puta jacom puskom pogodilo i u nogu i nista malo zapecne i to je to. Lijepo sutra recite malom ko fol da vam je susjeda rekla drugacije i sve ce vam priznat. Sretno nadam se da sam pomogla! ( od tih pistolja se nemre izbit zub!!)
ne mogu vjerovat šta još neću čut

hoćeš reći da je i moj brat iz fore rekao da je dobio kuglicu u oko i da su doktori u bolnici isto tako glupi?

a ako je nekako ipak istina što pišeš onda si stvarno imala sreće, definitivno više sreće nego pameti!

to su igračke koje bi definitivno trebalo zabraniti
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 10:49   #11
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Ljuta sam ko pas!!
Malo prije mi je dosao mali doma ( 10 g.) od prijatelja. Igrali su se sa puskom na one plasticne metke i mali ga je pogodio i slomio mu zub ( dvojka gore). Ostao mi je samo mali dio koji je u mesu.
I sta sada?!
To mu je trajni zub, tek je nedugo izasao.
Da ga vodim odmah danas kod zubara ili mozemo cekati do ponedeljka?
Nista ga ne boli, ne ide mu krv.
I sta dalje? Jel se to moze kako nadostukati ili treba skroz novi zub raditi?

odite odmah zubaru,da spasi zubni živac. Da mu ostane ono malo zuba što je ostalo jer je lakše staviti navlaku ili nadograditi,nego kompletan zub stavljati.
Ja sam razbila gornje jedinice ko dijete,zubar mi stavio navlake. Navlaka ide preko tih ostataka zuba i baš izgledaju prirodno.

Sve to skupa ti sad izgleda očajno,ali ne bi vjerovala kako zubari to dobro naprave dan uopće nema razlike između prirodnog i falšeg zuba
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 12:10   #12
Quote:
ana:) kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovat šta još neću čut

hoćeš reći da je i moj brat iz fore rekao da je dobio kuglicu u oko i da su doktori u bolnici isto tako glupi?

a ako je nekako ipak istina što pišeš onda si stvarno imala sreće, definitivno više sreće nego pameti!

to su igračke koje bi definitivno trebalo zabraniti
Ana, oko je osjetljivo i pogodac ga lako može oštetiti,ali forumašica gore tvrdi da je sa tim zrnom teško izbiti zub...
pa nisu oko i zub isto.

Ani, odite zubaru čim prije. baš kako je i Pink rekla.
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 14:32   #13
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Ana, oko je osjetljivo i pogodac ga lako može oštetiti,ali forumašica gore tvrdi da je sa tim zrnom teško izbiti zub...
pa nisu oko i zub isto.
ma znam, ali ja fakat vjerujem da se time može slomit zub.

nema mi smisla da mali laže jer bi prije lagao da je pao pa da mu je puknuo zub i skrivao da je dobio kuglicu u glavu.

a i ona je napisala da je dobila u oko i da joj nije ništa, mislim da nije svjesna koliku je sreću imala. a i pretpostavljam da je dobila preko kapka, a moj brat nije stigo oko zatvorit, prebrzo je to i da refleksno oko zatvoriš.

a sad kad sam već skrenula temu na same te pištolje, napisat ću i da je bolnica morala obavijestiti policiju pa smo i sa njima imali razgovore, i mi i svi ostali klinci koji su se tad igrali a i njihovi roditelji. da nije opasno ne vjerujem da bi to tako išlo.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 15:10   #14
Meni samo nije jasno zašto je uopće prodaja takvih "igračaka" dopuštena?

Nažalost, i ja poznajem jednog dečka, sina od moje prijateljice koji je, sad već gotovo bi se moglo reći, opsjednut oružjem, barem po mome mišljenju. Sad mu je skoro 13 godina i ima cijele arsenale pušaka i pištolja s gumenim mecima, pušku zračnicu i masu vojničke opreme, prave. Doduše, nije mi baš jasno zašto mu njegovi roditelji kupuju takve stvari, pogotovo što su oni, kao, pacifisti. Prijateljica mi tvrdi da njenog sina ništa ne zanima nego oružje, da je takav bio od malih nogu kada su mu takve stvari počeli kupovati u svrhu "igre" (što se nastavilo do danas), te da je izjavio da hoće ići u srednju policijsku školu. On je, također, imao s prijateljem nesreću da je prijatelju taj gumeni metak završio milimetar pokraj oka, na svu sreću.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 16:20   #15
Temu o igračkama potpu oružja imamo, molim da ovo ostane tema o slomljenom zbubu, savjetima
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 01:49   #16
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Da ga vodim odmah danas kod zubara ili mozemo cekati do ponedeljka?
Nista ga ne boli, ne ide mu krv.
I sta dalje? Jel se to moze kako nadostukati ili treba skroz novi zub raditi?
uvijek je najbolje sto prije kod zubara, ali ako mu nista ne krvari onda nije prejako slomljen. mozda je cak i malo utisnut u kost, kod mladih zubi je to moguce.
__________________
My Pain and Sadness is More Sad and Painful Than Yours
Daydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 10:00   #17
Nismo bili odmah kod zubara, pricali smo telefonom. Rekao je da nema potrebe da dolazimo posto ga nista ne boli, ne krvari i nema rupici u koju bi mogla upadati hrana. Slomljen je skoro do kraja, samo mali komadic je ostao, tako da nisam sigurna hoce li mu moci nadostukati. Vidjet cemo sutra....

Sto se tice toga da li je lagao ili nije, mislim da nije jer je riskirao puno vecu kaznu time sto se igrao sa djecom koja imaju te puske ( jer zna da mu je to zabranjeno) nego da je rekao da ga je netko "slucajno" ili slucajno udario. Ma to nije ni vazno, mada sam ja ljuta na mamu koja je dozvolila tu igru i koja je znala da se oni cijeli dan igraju sa tim puskama.

Meni je jako zao maloga, jako ga je to pogodilo i jako se brine sto i kako ce mu napraviti zub, posto se dosta boji zubara.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 15:21   #18
Slazem se. Mene je pogodilo s vece udaljenosti, jer te kuglice drasticno gube na ubrzanju. Mora da ga je neko iz velike blizine pogodio. Hvala bogu da ga nije u oko, oko se nemre zamijenit, al zub da. Samo ubuduce pripazite i nek rade igra nogomet
linuxhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:48   #19
Izbijeni / utisnuti zub

Imate li kakav savjet za ovaj slučaj?
Moj sinčić, 3 godine u igri je pao, ozljedio usnu (što će proći naravno), ali je od udarca ostao bez mliječnog zubića (očnjak)...
Korjen je ostao, i sad to zapravo izgleda kao da mu novi raste (što je sa 3 godine nemoguće), viri malo...
I što sad?
Da li je uopće dobro da je korjen ostao ili pravac zubar da to sanira?
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:49   #20
mislim da je najbolja opcija stomatolog, on će znati što će napraviti s tim ostatkom zubića.
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.