Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2013., 23:14   #161
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Nabavio! Zna li netko kako se kod nas preveo ovaj film?
xxxx: Potraga za Noćnim Vrebačom?
Mislim da je na TV-u išao kao ''Lov na ubojicu''.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 13:32   #162
Hvala.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 23:06   #163
Jučer su na tv-u prikazivali "Total Recall".
Taj film nisam gledao skoro 10 godina. Bilo mi je toplo oko srca kad sam gledao sve te scene.
Arnold na visini svog zadatka, sa forama koje nikad neće biti prestare, sa zanimljivom radnjom i akcijom.
Ma, klasik!
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 23:20   #164
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Jučer su na tv-u prikazivali "Total Recall".
Taj film nisam gledao skoro 10 godina. Bilo mi je toplo oko srca kad sam gledao sve te scene.
Arnold na visini svog zadatka, sa forama koje nikad neće biti prestare, sa zanimljivom radnjom i akcijom.
Ma, klasik!
Ova mi je najdraža http://www.youtube.com/watch?v=YA4vDT37rzc.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 14:22   #165
Jučer su prikazivali Face/Off.
Kakva filmčina. Nicolas Cage u ulozi života, valjao sam se od smijeha.
John Travolta me ovdje opako podsjeća na DiNozza iz NCIS.
Meni najdraži akcijski film iz 90-ih.
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 15:15   #166
Po meni su 70-ete,80-ete i 90-ete imale najviše legendarnih akcijskih filmova.Bilo je ok akcijskih filmova i prije(50-ih,60-ih...),a i kasnije(21. stoljeće),ali malo filmova je toliko poznato kao Top gun,Matrix,Mission Impossible,serijali Die Hard,Leathal Weapon,Mad Max,Indiana Jones,puno filmova Silvestera Stallonea,Arnolda Schwarzeneggera,Dolph Lundgrena,Jean Claude Van Dammea,Stevena Seagala,Wesley Snipesa,Clinta Eastwooda,Kurt Russela,Jackie Chana,Bruce Leeja i još neki filmovi.Danas je velik dio akcijskih filmova nastavci ili remakeovi,a jedini filmski razbijači su Vin Diesel i The Rock(znam da ima i drugih glumaca koji dosta glume u akcijskim filmovima,a znam i da je dosta starijih glumaca još aktivno,ali njih dvojica su trenutno najpoznatiji,kao kaj su nekad bili oni koje sam ranije naveo),tako da je nekada bilo puno bolje doba za akcijske filmove.

Zadnje uređivanje LeopardGecko : 26.07.2014. at 15:26.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 18:22   #167
Quote:
LeopardGecko kaže: Pogledaj post
Po meni su 70-ete,80-ete i 90-ete imale najviše legendarnih akcijskih filmova..
Za 1970-te ne mogu reći, ali 1980-te i rane 1990-te su bile pravo Zlatno doba ovog žanra, kasnije to nije to, pogotovo nakon 2000.

Zato nisam kužio koji kurac onaj Statham ima radit u Plaćenicima, nije on loš, ali to je sada psove drukčija vrst filmova
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 19:38   #168
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Za 1970-te ne mogu reći, ali 1980-te i rane 1990-te su bile pravo Zlatno doba ovog žanra, kasnije to nije to, pogotovo nakon 2000.

Zato nisam kužio koji kurac onaj Statham ima radit u Plaćenicima, nije on loš, ali to je sada psove drukčija vrst filmova
Da,možda 70-ih i nije bilo baš toliko puno poznatih akcijskih filmova kao 80-ih i 90-ih,ali filmovi tipa Dirty Harry,Rocky,Enter The Dragon,Mad Max i još neki su bili dosta dobri.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 20:14   #169
Quote:
LeopardGecko kaže: Pogledaj post
Da,možda 70-ih i nije bilo baš toliko puno poznatih akcijskih filmova kao 80-ih i 90-ih,ali filmovi tipa Dirty Harry,Rocky,Enter The Dragon,Mad Max i još neki su bili dosta dobri.
Ispričavam se.
Krivo si me razumio, htio sam reći da je MENI manje poznato jer nisam odrastao tada, nije tih filmova bilo u videotekama ili kinima, a interneta nije bilo u tom smislu

Da mi netko predloži top 5 akcijskih iz 70-tih, rado ću ih pogledati, Harrya sam inače gledao, oni su često bili na TV-u
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 21:10   #170
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da mi netko predloži top 5 akcijskih iz 70-tih, rado ću ih pogledati, Harrya sam inače gledao, oni su često bili na TV-u
Problem je taj što u 70-ima nemaš čistokrvnih akcijskih filmova već su svi bili križanci s trilerima, avanturističkim ili kriminalističkima. Jedini naslovi koji mi padaju na pamet izvan ovih poznatih struja su The Gauntlet, Juggernaut, When Eight Bells Toll ili Bear Island. U osnovi akcijski filmovi, s jakim primjesama gore spomenutih žanrova.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 21:37   #171
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ispričavam se.
Krivo si me razumio, htio sam reći da je MENI manje poznato jer nisam odrastao tada, nije tih filmova bilo u videotekama ili kinima, a interneta nije bilo u tom smislu

Da mi netko predloži top 5 akcijskih iz 70-tih, rado ću ih pogledati, Harrya sam inače gledao, oni su često bili na TV-u
Meni su od akcijskih filmova iz tog doba dobri oni koje sam naveo u prošlom postu.Pogledaj i te koje je naveo Deckard,budem ih i ja pogledao.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 21:53   #172
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Problem je taj što u 70-ima nemaš čistokrvnih akcijskih filmova već su svi bili križanci s trilerima, avanturističkim ili kriminalističkima. Jedini naslovi koji mi padaju na pamet izvan ovih poznatih struja su The Gauntlet, Juggernaut, When Eight Bells Toll ili Bear Island. U osnovi akcijski filmovi, s jakim primjesama gore spomenutih žanrova.
hvala
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 16:17   #173
Stone Cold (1991) - Upravo odgleda. Solidan ispodprosecni akcioni film.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 18:39   #174
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Problem je taj što u 70-ima nemaš čistokrvnih akcijskih filmova već su svi bili križanci s trilerima, avanturističkim ili kriminalističkima. Jedini naslovi koji mi padaju na pamet izvan ovih poznatih struja su The Gauntlet, Juggernaut, When Eight Bells Toll ili Bear Island. U osnovi akcijski filmovi, s jakim primjesama gore spomenutih žanrova.
Zaboravljaš Hong Kong. ^^
Al ne bih rekao da se tu što se hibridnosti tiče 70-e toliko razlikuju od kasnijih perioda, na kraju krajeva, svi oni filmovi koje su kasnije radili Stevo, Van Damme, Chuck, Dolph, Bruce, Arnie ili Sly su isto u sebi imali triler, kriminalističkih (doduše, zavisi koliko široko shvaćamo ovaj pojam), ratnih, pustolovnih, sf pa i horor elemenata. Premda, ovi raniji uratci ipak jesu uglavnom bili mirniji i sporiji u usporedbi s ovim bržim, eksplozivnijim filmovima koji su zavladali osamdesetih.
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Stone Cold (1991) - Upravo odgleda. Solidan ispodprosecni akcioni film.
Stone Cold je jedan od najboljih b-akcića ikad snimlljenih. Šteta što Craig R. Baxley nakon njega nije nastavio u istom stilu nego je radio neke tv-filmove i serije. Pojede Stathamove i Dieselove filmografije za doručak.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 23:27   #175
https://www.jutarnji.hr/kultura/film...u-snu-15349517

Quote:
EKSKLUZIVNI INTERVJU

Kultni redatelj za Jutarnji: ‘Umri muški‘ sam odbio snimiti 4 puta, a kraj Predatora mi je došao u snu!‘

John McTiernan (72) tvrdi da nikad nije volio Hollywood. Filmove obožavam, kaže, ali biznis ne, pa se ni ne družim ljudima iz njega
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2023., 08:46   #176
Prvi put sam na ovoj temi, stvarno su to bile zlatne godine akcionog filma. Tad sam i ja bio napaljeni klinac. Ponavljao bih već navedene filmove, koji su mi u prelijepom sjećanju. The Rock, Con Air, Tango&Kash, Face off, Speed itd itd. Spomenuo bih neke manje spominjane ili nikako kao što su Wedlock (1991) sa Rutger Hauerom, Stone Cold (1991) Lance Henriksen kao negativac, Road House (1989) sa Svejzijem (njega računam u 1990), The Last Boy Scout (1991), Point Break (1991) Svejzi i Keanu, Hard Target (1993), Delta Force 2: The Colombian Connection (1990), Ricochet (1991) sa Denzelom, Money Train (1995)....ma previše ih je i nema smisla nabrajati. Samo možemo žaliti za tim vremenima.
__________________
- avanti roma -
Skiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2023., 16:07   #177
Ja bih dodao dva odlična ali manje pominjana akciona filma iz ovog razdoblja:
Deep Rising (1998) i Bih Hit (1997).
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.