Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2014., 21:33   #10381
Ti imš drugačije informacije nego ione iznesene u Forbes?
baba ti ih dala?
sunshinestar is offline  
Old 30.09.2014., 22:28   #10382
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ti imš drugačije informacije nego ione iznesene u Forbes?
baba ti ih dala?
Moja baba ima točnije informacije od tebe i Forbesa zajedno puta trinajst. Spamaš s ovim pizdarijama od teme do teme.
goldietrickz is offline  
Old 01.10.2014., 00:38   #10383
Quote:
yabani46 kaže: Pogledaj post
Prvo agentur für arbeit je u kapuzinerstrasse isto kao i najobicniji arbeitsamt tako da nisi otkrio ameriku..to prvo..a drugo..ocito si ti onda batman ili nesto tako dobro za grad kad si ju dobio na salteru bez imalo komplikacija iako hrvati u pravilu nemaju pravo na radnu dozvolu tisuce tisuce ljudi(hrvata)imaju problema sa tim bez obzira na OBRAZLOZENJA koja se moraju napisati ako zelis doci uopce u poziciju da ju dobijes a ti si dosao na SALTER i dobio ju...otkrij mi tajnu molim te!

Da skratim,radna dozvola se moze dobiti ISKLJUCIVO ako ju poslodavac zatrazi za tebe.svakodnevno odbijaju stotine ljudi jer nemaju pravo obrazlozenje posto HRVATI SAMI PO SEBI NEMAJU PRAVO NA RADNU DOZVOLU osim u slucaju ako procjene da si bas ti taj koji moze obavljati doticni posao adekvatno.jer ima ljudi na burzi pa zasto bi ti bio taj koji ces dobiti posao kad ima masa koja ceka to odredeno vrijeme...zato se pise OBRAZLOZENJE!
I reci cu da seres da...osim ako si batmen ili radis nesto na bausteli u nasoj firmi nekoj(iako je i to je tesko postalo jer to mogu radit "svi" koji cekaju na burzi bilo kakav pisao)...ili radis u.medicinskoj struci
Tata ti je batman, napravio te bez mozga.

Sta nisi razumio od onog sto sam napisao??

Procitaj dva, tri, petsto puta dok ne shvatis procitano.

I nisam nikakav baustelac, niti radim u nasoj firmi, niti kod "naseg" gazde, radim kod Svabe, a moj sef je na zahtjevu za moju radnu dozvolu napisao da zeli zaposliti bas mene, nikoga drugog.

Ali tebi je to tesko shvatiti jer nemas s cime shvatiti.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 01.10.2014., 01:00   #10384
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Tata ti je batman, napravio te bez mozga.

Sta nisi razumio od onog sto sam napisao??

Procitaj dva, tri, petsto puta dok ne shvatis procitano.

I nisam nikakav baustelac, niti radim u nasoj firmi, niti kod "naseg" gazde, radim kod Svabe, a moj sef je na zahtjevu za moju radnu dozvolu napisao da zeli zaposliti bas mene, nikoga drugog.

Ali tebi je to tesko shvatiti jer nemas s cime shvatiti.
Prvo te molim da ne vrijedas jer ovo nije takav forum nego mjesto gdje ljudi dobivaju korisne savjete.kristalno je jasno sta si napisao al se vidi da nemas pojma o nicemu i da si ovdje vrlo kratko jer pises pricu temeljenu iskljucivo po svome iskustvu.jedino obrazlozenje koje mogu naci je da si dijete sa posebnim potrebama ili si uspio prevariti njemacki zakon..kako god svaka cast.po necemu si poseban..tako da tvoj savjet nije koristan nego unikatan!nebi htio u detalje.cestitam ti kako god biloa ti ako znas citati a ne samo primitivno hrvatski srat i vrijedat onda procitaj moje postove pa se mozda nades u jednom od prica u kojima ce tvoj slucaj drzati vodu i imati opravdanje


Gesendet von meinem Galaxy S5 Prime+ LTE
yabani46 is offline  
Old 01.10.2014., 01:54   #10385
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Moja baba ima točnije informacije od tebe i Forbesa zajedno puta trinajst. Spamaš s ovim pizdarijama od teme do teme.
Daj molim te pitaj babu da ti izdiktira prave brojke.
Inače zašuti i ne trollaj
sunshinestar is offline  
Old 01.10.2014., 15:18   #10386
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
ja nisam rekla da sam se ja osobno uvrijedila (osobno me zapravo ne dira ) ali pricate o necemu cemu nemate pojma i degradirate cijelu struku jer vam se sve svodi na samo pranje guzica

i opet nemas pojma o cemu pricas... mozes zavrsit tecaj ali se on ne priznaje u njemackoj, uz njega ti treba 2 godine iskustva u radnoj knjizici... i nije isto zavrsit nesto (bilo sta) u hrvatskoj jer je opce poznata stvar da oni nase skole ne priznaju kao svoje po vrijednosti

u tim oglasima se sto posto radi o POMOCNICIMA NJEGOVATELJA... postoji razlika izmedju njegovatelja i pomocnika njegovatelja
1. boldano: jesi se uvrijedila jer da nisi ne bi graknula
2. boldano: njegovatelj starih i nemoćnih jest pranje guzica, hoćeš-nećeš
3. tečaj se priznaje jer lijepo stoji u OGLASU da mogu raditi i oni BEZ IKAKVE ŠKOLE ali sa iskustvom u njezi starijih osoba u trajanju od godine dana
4. Ni njegovatelji u bolnicama i staračkim ne dobiju bitno više

Možda je tebi netko spočitnuo da ne radiš u banci ili na nekom fensi mjestu nego baš "pereš guzice" pa pušeš na jogurt. Njegovatelj jest pranje guzica tj. sve ono što medicinska sestra ne bi radila ako ne mora. A ni švabo.
A ti se ne bi trebala osjećati uvrijeđeno jer svi ti ljudi sa fensi "čistim" poslovima računaju na to da nisi upoznata sa njihovim privatnim životom pa da ni ne znaš da bankari i slični provode svoj život degenerika u dokolici pijani i drogirani. Oni su ti takozvani "vikend konzumenti". Nije se taj rodio tko će meni prodavat maglu. Daleko im svima kuća.
Upotrazipotrage is offline  
Old 01.10.2014., 15:55   #10387
pozdrav!
zna li netko, da li se u njemačkoj vrednuje potvrda/certifikat (ovisi o kojem je tečaju riječ) koji se dobije nakon položenog tečaja kakvi se nude na stranicama kao što su kolektiva, crno jaje (...) ??
hawkmoon is offline  
Old 01.10.2014., 16:46   #10388
Quote:
hawkmoon kaže: Pogledaj post
pozdrav!
zna li netko, da li se u njemačkoj vrednuje potvrda/certifikat (ovisi o kojem je tečaju riječ) koji se dobije nakon položenog tečaja kakvi se nude na stranicama kao što su kolektiva, crno jaje (...) ??
hhahahhahaha a vrhunski
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 01.10.2014., 16:48   #10389
Quote:
Upotrazipotrage kaže: Pogledaj post
1. boldano: jesi se uvrijedila jer da nisi ne bi graknula
2. boldano: njegovatelj starih i nemoćnih jest pranje guzica, hoćeš-nećeš
3. tečaj se priznaje jer lijepo stoji u OGLASU da mogu raditi i oni BEZ IKAKVE ŠKOLE ali sa iskustvom u njezi starijih osoba u trajanju od godine dana
4. Ni njegovatelji u bolnicama i staračkim ne dobiju bitno više

Možda je tebi netko spočitnuo da ne radiš u banci ili na nekom fensi mjestu nego baš "pereš guzice" pa pušeš na jogurt. Njegovatelj jest pranje guzica tj. sve ono što medicinska sestra ne bi radila ako ne mora. A ni švabo.
A ti se ne bi trebala osjećati uvrijeđeno jer svi ti ljudi sa fensi "čistim" poslovima računaju na to da nisi upoznata sa njihovim privatnim životom pa da ni ne znaš da bankari i slični provode svoj život degenerika u dokolici pijani i drogirani. Oni su ti takozvani "vikend konzumenti". Nije se taj rodio tko će meni prodavat maglu. Daleko im svima kuća.
baja moj da ti radis u banci i ti bi "konzumiro"
pusti radni narod nek radi, kolko ja vidim ode sve u pizdu materinu, nema vise mjesta za neku racionalnost sve je poludilo totalno
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 01.10.2014., 17:56   #10390
Quote:
yabani46 kaže: Pogledaj post
Prvo te molim da ne vrijedas jer ovo nije takav forum nego mjesto gdje ljudi dobivaju korisne savjete.kristalno je jasno sta si napisao al se vidi da nemas pojma o nicemu i da si ovdje vrlo kratko jer pises pricu temeljenu iskljucivo po svome iskustvu.jedino obrazlozenje koje mogu naci je da si dijete sa posebnim potrebama ili si uspio prevariti njemacki zakon..kako god svaka cast.po necemu si poseban..tako da tvoj savjet nije koristan nego unikatan!nebi htio u detalje.cestitam ti kako god biloa ti ako znas citati a ne samo primitivno hrvatski srat i vrijedat onda procitaj moje postove pa se mozda nades u jednom od prica u kojima ce tvoj slucaj drzati vodu i imati opravdanje


Gesendet von meinem Galaxy S5 Prime+ LTE
Slusaj balavče, ovdje sam daleko duze nego ti i dao sam vise korisnih savjeta nego sto ti imas postova.

Odtrolaj vise sa ove teme, nitko te ne treba, samo lupas gluposti bezveze, odi svom tati i pruzi mu posebne potrebe.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 01.10.2014., 18:28   #10391
Quote:
Upotrazipotrage kaže: Pogledaj post
1. boldano: jesi se uvrijedila jer da nisi ne bi graknula
2. boldano: njegovatelj starih i nemoćnih jest pranje guzica, hoćeš-nećeš
3. tečaj se priznaje jer lijepo stoji u OGLASU da mogu raditi i oni BEZ IKAKVE ŠKOLE ali sa iskustvom u njezi starijih osoba u trajanju od godine dana
4. Ni njegovatelji u bolnicama i staračkim ne dobiju bitno više

Možda je tebi netko spočitnuo da ne radiš u banci ili na nekom fensi mjestu nego baš "pereš guzice" pa pušeš na jogurt. Njegovatelj jest pranje guzica tj. sve ono što medicinska sestra ne bi radila ako ne mora. A ni švabo.
A ti se ne bi trebala osjećati uvrijeđeno jer svi ti ljudi sa fensi "čistim" poslovima računaju na to da nisi upoznata sa njihovim privatnim životom pa da ni ne znaš da bankari i slični provode svoj život degenerika u dokolici pijani i drogirani. Oni su ti takozvani "vikend konzumenti". Nije se taj rodio tko će meni prodavat maglu. Daleko im svima kuća.
i opet, tuzno je to se sve to u tvojoj glavi svodi na pranje guzica... bas me zanima kako bi ti bilo kad jednom kad dodjes u te godine i u to stanje, da ti njegovatelj ili pomocnik samo to radi, tj pere guzicu... a sve ostalo - koga briga ne treba te nitko ni nahranit, ni tablete ti pripremit i dat, ni zabavit te, ni vjezbat s tobom... oprat ce ti dupe i pustit te da cijeli dan gladan, zedan i bez lijekova lezis u krevetu i blejis u strop

i sad ti naravno znas najbolje sto se trazi, imas sve provjerene informacije, ti koji si nesto procitao u oglasu, znas bolje od mene koja radim u struci

meni nitko nije nista spocitnuo, ja sam svjesna cime se ja bavim i kako provodim svoje dane... da, dobar dio svog jutra provedem "peruci guzice"... i nisam uvrijedjena, sama sam odabrala skolu jer to zelim radit

nemam vremena vise za bacanje, moram ic ucit za ispit, sutra pisem ispit o (ironije li ) ispravnoj njezi i pranju guzica
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 01.10.2014., 19:53   #10392
slusaj ti mene, nisi ubrala sta sam ja htio rec i sad se vi prepucavate oko gluposti, meni smeta sto cak i ti i takvi minorni poslovi ne ostaju u hrvatskoj, ajd to sto visokoobrazovani idu vanka pa mi i tako i tako idemo di ocemo, diploma otvara miljon vrata ali kad pogledas koliko se ta hrvatska zeljela i sad je ko stara krpa nece je niko. a svabi kes od uva do uva. e to mi smeta a jebe mi se sta ces ti radit, mozes i kanale kopat. ali KOPAJ SEBI A NE SVABI. ili ako je vec dotle doslo onda treba prvo objesit za jaja na prvu banderu one koji su doveli do toga da se ide iz domovine. eto to sam htio rec. niko se ni ne vata bandere, ni ne pomislja, a srlja se vanka. a di ces se ti drugarice vratit ? jel ti mislis da ce te svabo trpit citav zivot ? oce dok mu koristis a poslije ce te sutnut. svabo ce te potrosit ko kurton. pa zar to nikom od vas ne smeta, ovo rasulo, da se doslo opet do bezanije ?
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 01.10.2014., 20:17   #10393
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
hhahahhahaha a vrhunski
oprosti, ali pitanje nije postavljeno tebi jer, kao što vidiš ne odnosi se na ''pranje guzica'' u čemu si ti vrhunski znalac.

ne znam zašto moderatori ne sankcioniraju ovakve poput tebe koji samo spamaju gdje god dođu, a kad netko pita nešto konkretno onda se samo sprdaš bez ikakve potrebe
hawkmoon is offline  
Old 01.10.2014., 20:28   #10394
Quote:
hawkmoon kaže: Pogledaj post
oprosti, ali pitanje nije postavljeno tebi jer, kao što vidiš ne odnosi se na ''pranje guzica'' u čemu si ti vrhunski znalac.

ne znam zašto moderatori ne sankcioniraju ovakve poput tebe koji samo spamaju gdje god dođu, a kad netko pita nešto konkretno onda se samo sprdaš bez ikakve potrebe
e i vidis ja kao takav znalac mogu da ti kazem da sa certifikatom od "crnog jajeta" mozes.....well.....kako da ti kazem
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 01.10.2014., 20:41   #10395
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
e i vidis ja kao takav znalac mogu da ti kazem da sa certifikatom od "crnog jajeta" mozes.....well.....kako da ti kazem
a koji onda tečaj vrijedi? samo onaj koji bih završila u dm?
hawkmoon is offline  
Old 01.10.2014., 20:49   #10396
goethe institut za njemacki jezik, sve strukovne skole, od frizerke do sofera do vodoinstalatera do zidara do tesara do elektroinstalatera, medicinske sestre naravno, turizam i ugostiteljstvo, itd. ostalo - samo ako imas vezu. i to je to ako nemas diplomu, ne smaraj se sa glupostima i ne bacaj pare na "tecaj". cak niti IT certifikati tipa cisco ili msdn ti ne znace mnogo pogotovo ako su oni prvi, uvodni. e sad za takve je uvijek bilo posla kod nas. ali uvijek. ne govorim o studentima povijesti umjetnosti i egiptologije, znaci strukovne sredje skole. a sada nema.....
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 01.10.2014., 22:20   #10397
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
goethe institut za njemacki jezik, sve strukovne skole, od frizerke do sofera do vodoinstalatera do zidara do tesara do elektroinstalatera, medicinske sestre naravno, turizam i ugostiteljstvo, itd. ostalo - samo ako imas vezu. i to je to ako nemas diplomu, ne smaraj se sa glupostima i ne bacaj pare na "tecaj". cak niti IT certifikati tipa cisco ili msdn ti ne znace mnogo pogotovo ako su oni prvi, uvodni. e sad za takve je uvijek bilo posla kod nas. ali uvijek. ne govorim o studentima povijesti umjetnosti i egiptologije, znaci strukovne sredje skole. a sada nema.....
hvala na korisnoj informaciji.
da li možda još netko zna kakva je situacija s vrtićima u njemačkoj? odnosno, koliko dijete treba biti staro da bi moglo u vrtić, da li je to isto kao kod nas i kako se kreću cijene?
hawkmoon is offline  
Old 01.10.2014., 22:53   #10398
Joj nas sumshinestar opet! Kao uvijek mu ništa nevalja!
Njemci su vodeći u tom procesu i njihove firme jačaju ju se za buduće tržište tu! Naravno da će biti skuplje, ali koliko će se fukushima još čekati! Osobno smatram to dobrim putem ali moglo je malo polakse. Jer imalo se još sigurnije atomske elektrane od susjeda!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 01.10.2014., 23:04   #10399
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Daj molim te pitaj babu da ti izdiktira prave brojke.
Inače zašuti i ne trollaj
Ljevičaru I rusofilu koji citiraš Forbes, pokrij se po tim velikim trollerskim ušima i šuti.
goldietrickz is offline  
Old 02.10.2014., 02:46   #10400
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Slusaj balavče, ovdje sam daleko duze nego ti i dao sam vise korisnih savjeta nego sto ti imas postova.

Odtrolaj vise sa ove teme, nitko te ne treba, samo lupas gluposti bezveze, odi svom tati i pruzi mu posebne potrebe.
To sto imas 7000 postova govori samo o tvome mozgu i smislu zivota a ne koliko znas o njemackom zakonu.nisam pitao koliko si na forumu nego koliko si u njemackoj!!tolko o shvacanju i mogucnosti citanja i percepcije.tvoji savjeti su beskorisni i unukatni..ponavljam.ako si se dosao hvalit kako si poseban(ili tvoj sef) idi na neku temu tipa JA KRALJ ili tako nesto a ne tu prodavat ljudima pricu koji pokusavaju dobit KORISNE savjete i napravit nesto od svig zivota u njemackoj iako imaju 3 posta..poanta je da znaju kako stvarno je a ne kako je prosao neko kao ti...pamet i znanje se ne mnoze sa postovima..dovoljno govori o tvojem jalu je konstantno spominjanje tate..

Gesendet von meinem Galaxy S5 Prime+ LTE

Zadnje uređivanje yabani46 : 02.10.2014. at 03:02.
yabani46 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.