Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2014., 23:19   #9641
Moze li mi neko pomoci,radi se o filmu,gdje jednom covjeku ubijaju zenu i on kasnije trazi krivca kroz cijeli film,mislim da je glumio neki crnac..nije rijec o filmu the next there days..nije taj..starije je film..??
meckoboy is offline  
Old 29.09.2014., 23:53   #9642
Quote:
meckoboy kaže: Pogledaj post
Moze li mi neko pomoci,radi se o filmu,gdje jednom covjeku ubijaju zenu i on kasnije trazi krivca kroz cijeli film,mislim da je glumio neki crnac..nije rijec o filmu the next there days..nije taj..starije je film..??
Upravo si opisao barem 50 filmova.
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 30.09.2014., 00:23   #9643
Quote:
meckoboy kaže: Pogledaj post
Moze li mi neko pomoci,radi se o filmu,gdje jednom covjeku ubijaju zenu i on kasnije trazi krivca kroz cijeli film,mislim da je glumio neki crnac..nije rijec o filmu the next there days..nije taj..starije je film..??
evo u ovom filmu ganjaju crnca
http://www.imdb.com/title/tt0120873/?ref_=nv_sr_1
Boki000 is offline  
Old 30.09.2014., 01:10   #9644
Ovak malo stur i mozda nepovezan opis... Ugl, pred nekih 10-15 god na Kanal-A (slo) je isla jedna serija... Sad nisam siguran dal pomijesah dvije serije u jednu ali ovako mi to nekako zvuci:
1. Lik pomogne nekome i onda taj mora pomoci nekoj trojici ljudi da bi se oduzio za primljenu pomoc.
2. Sve sto znam je da je gl glumac bio neki seciopat koji je spavao u kartonskoj kutiji i sijecam se da je na nekom sastanku metao spenadle u cipele kako bi se kontrolirao nanoseci si bol...
Eto, nikako zaspati a radim ujutro i ovo mi ne da mira
Ako ima tko da mu je poznato neka pise
torx is offline  
Old 30.09.2014., 05:22   #9645
Quote:
torx kaže: Pogledaj post
2. Sve sto znam je da je gl glumac bio neki seciopat koji je spavao u kartonskoj kutiji i sijecam se da je na nekom sastanku metao spenadle u cipele kako bi se kontrolirao nanoseci si bol...
Profit (1996– )


Quote:
1. Lik pomogne nekome i onda taj mora pomoci nekoj trojici ljudi da bi se oduzio za primljenu pomoc.
Pay It Forward (2000)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 30.09.2014., 11:37   #9646
Quote:
meckoboy kaže: Pogledaj post
Moze li mi neko pomoci,radi se o filmu,gdje jednom covjeku ubijaju zenu i on kasnije trazi krivca kroz cijeli film,mislim da je glumio neki crnac..nije rijec o filmu the next there days..nije taj..starije je film..??
E sad, da nisi spomenuo crnca, rekao bih da je klasični "tražim ubojicu žene" u obliku The Fugitive (1963 ili 1993 verzija). Možda si stvarno to onda pobrkao sa US Marshalls , sa istom ekipom koji ganjaju - crnca.

Inače, next three days nema apsolutno nikakve veze sa ovim opisom filma, tu si pobrkao nešto, pa možda si i ovo...
ecobarbarus is offline  
Old 01.10.2014., 01:14   #9647
Eh sad, nisam ni siguran da ovo postoji al mi zvoni u glavi da sam o tome citao nesto na ovom podforumu
Ugl radnja bi se trebala odvijati u jednoj prostoriji gdje nekoliko lhudi razgovara o smislu zivota, valjda....ak posto super, ak ne mozda bi bilo dobro da potrazim pomoc
Zahvaljujem
Zgmarac is offline  
Old 01.10.2014., 01:26   #9648
Quote:
Zgmarac kaže: Pogledaj post
Eh sad, nisam ni siguran da ovo postoji al mi zvoni u glavi da sam o tome citao nesto na ovom podforumu
Ugl radnja bi se trebala odvijati u jednoj prostoriji gdje nekoliko lhudi razgovara o smislu zivota, valjda....ak posto super, ak ne mozda bi bilo dobro da potrazim pomoc
Zahvaljujem
The Man from Earth mozda,iz 2007
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Old 01.10.2014., 23:23   #9649
Tražim jedan film na račun jedine scene koje se sjećam, tražim godinama.

Pitao sam na IMDBu svojevremeno, dobio sam 100 odgovora, svaki kriv. Dakle, opisat ću scenu kako se sjećam, maglovito, vjerovatno neću nikad saznat film ali jbg, da probam.

Film iz 50ih ili možda 60ih, ali nije kasnije sto posto. Radnja nepoznata, glavna glumica (vjerovatno) je neka crnokosa žena. Ili plava, ne znam sad, ja mislim da je crna. Neki dijalog sa starom na vrhu stepenica, stara priča. Odjednom, ta glumica prekida i nešto kratko odbrusi staroj i gurne ju niz stepenice onako bez da trepne.

E sad dali sam taj film gledao ili je to bila neka emisija o filmu gdje su spomenuli tu scenu - ne znam. Možda je bila emisija o filmu, jer mi isto tako nešto zvoni da se ta scena spomenula kao razlog zašto je Hollywood šikanirao tu glumicu, kao to je u ono vrijeme bilo kontroverzno, tako nešto ne znam.

Ali eto, to je ta scena, e sad, ako netko zna o čemu ja to trabunjam, zahvaljujem mu se unaprijed.
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Old 02.10.2014., 00:11   #9650
zna li netko kako se zove film u kojem jedan dječak napravi nekakvi sapun koji je pomladio njegovu baku i djeda. sjećam se jedino da se vrtio na hallmarku a "mladu baku" glumi glumica koja sliči na stacie orrico. film je vjerojatno iz 90-ih.
mal@ tinic@ is offline  
Old 02.10.2014., 00:38   #9651
Quote:
tom-m kaže: Pogledaj post
...
Pada mi na pamet nekoliko filmova iz tog razdoblja u kojima netko nekoga ubije na taj način, no nijedan od njih ne bi odgovarao opisu u cijelosti, a i neki su prepoznati da ih netko već ne bi naveo na IMDb-u.

Ako se možda sjetiš kojeg od slijedećih detalja, samo napiši:

Sjećaš li se možda otprilike dobi glumica/razlike u godinama (ništa precizno, samo je li npr. "stara" oko 80 g. ili oko 50 g., jer sam imao slučajeva kada netko opiše film sa "starijim čovjekom", pa se ispostavi da isti nema ni 50 godina, a bilo je bome i suprotnih slučajeva)? Dosta filmova ima na neki način hendikepirane osobe ubijene na ovakav način, pa je li i ovdje to slučaj? Je li bilo riječ samo o guranju, ili pak udarcu ili udarcu predmetom? Je li film c/b ili u boji? Može li biti riječ o talijanskom "giallo" filmu, a ne holivudskom filmu? I zadnje, je li možda riječ o epizodi TV serije, a ne filmu?

Budem još sutra malo pregledao filmove koje sam gledao, a koji bi mogli odgovarati, pa ako što bude odgovaralo, javim ti.
LordSauron is offline  
Old 02.10.2014., 00:40   #9652
Quote:
mal@ tinic@ kaže: Pogledaj post
zna li netko kako se zove film u kojem jedan dječak napravi nekakvi sapun koji je pomladio njegovu baku i djeda. sjećam se jedino da se vrtio na hallmarku a "mladu baku" glumi glumica koja sliči na stacie orrico. film je vjerojatno iz 90-ih.
Možda "Seventeen Again" (iz 2000.g. je, ali dovoljno blizu):
http://www.imdb.com/title/tt0194422/
LordSauron is offline  
Old 02.10.2014., 01:05   #9653
Quote:
LordSauron kaže: Pogledaj post
Možda "Seventeen Again" (iz 2000.g. je, ali dovoljno blizu):
http://www.imdb.com/title/tt0194422/
to je taj. hvala
mal@ tinic@ is offline  
Old 02.10.2014., 16:46   #9654
Quote:
LordSauron kaže: Pogledaj post
Pada mi na pamet nekoliko filmova iz tog razdoblja u kojima netko nekoga ubije na taj način, no nijedan od njih ne bi odgovarao opisu u cijelosti, a i neki su prepoznati da ih netko već ne bi naveo na IMDb-u.

Ako se možda sjetiš kojeg od slijedećih detalja, samo napiši:

Sjećaš li se možda otprilike dobi glumica/razlike u godinama (ništa precizno, samo je li npr. "stara" oko 80 g. ili oko 50 g., jer sam imao slučajeva kada netko opiše film sa "starijim čovjekom", pa se ispostavi da isti nema ni 50 godina, a bilo je bome i suprotnih slučajeva)? Dosta filmova ima na neki način hendikepirane osobe ubijene na ovakav način, pa je li i ovdje to slučaj? Je li bilo riječ samo o guranju, ili pak udarcu ili udarcu predmetom? Je li film c/b ili u boji? Može li biti riječ o talijanskom "giallo" filmu, a ne holivudskom filmu? I zadnje, je li možda riječ o epizodi TV serije, a ne filmu?

Budem još sutra malo pregledao filmove koje sam gledao, a koji bi mogli odgovarati, pa ako što bude odgovaralo, javim ti.
Dal je film ili serija ne mogu znat na temelju inserta kojeg se sjećam, ali nešto mi govori da je film. Crno bijela scena, to sam 99% siguran. Glumica je amerikanka jer ja mislim da je scena bila pokazana u kontekstu kao, lijepa glumica imala je sve predispozicije da bude hollywoodsko ime ali je birala čudne uloge - kao ova - leti stara niz stepenice.

Mislim da nije bilo udarca nego samo hladnokrvno odgurivanje stare majke niz stepke.
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Old 02.10.2014., 22:11   #9655
Domaći film, stariji, crno bijeli, neki mladić se mora oženit nekom šepavom djevojkom, međutim on je zaljubljen u njezinu sestru. U jednoj sceni oni su na nekakvom zajedničkom druženju ili proslavi u kući, on izjuri, a šepava djevojka otiđe za njim, zatim nešto pričaju ili se prepiru, a ona mu kaže : ˝Ja sam tvoja žena! ˝
I još mislim da neki muškarac, koji je poznanik mladićeve siromašne obitelji, dogovara taj brak jer je obitelj tih cura dobrostojeća.
__________________
Stalno padam na ispitima, proklete stolice.
Kvija is offline  
Old 02.10.2014., 22:25   #9656
Quote:
Kvija kaže: Pogledaj post
Domaći film, stariji, crno bijeli, neki mladić se mora oženit nekom šepavom djevojkom, međutim on je zaljubljen u njezinu sestru. U jednoj sceni oni su na nekakvom zajedničkom druženju ili proslavi u kući, on izjuri, a šepava djevojka otiđe za njim, zatim nešto pričaju ili se prepiru, a ona mu kaže : ˝Ja sam tvoja žena! ˝
I još mislim da neki muškarac, koji je poznanik mladićeve siromašne obitelji, dogovara taj brak jer je obitelj tih cura dobrostojeća.
svoga tela gospodar
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 02.10.2014., 22:25   #9657
Quote:
Kvija kaže: Pogledaj post
Domaći film, stariji, crno bijeli, neki mladić se mora oženit nekom šepavom djevojkom, međutim on je zaljubljen u njezinu sestru. U jednoj sceni oni su na nekakvom zajedničkom druženju ili proslavi u kući, on izjuri, a šepava djevojka otiđe za njim, zatim nešto pričaju ili se prepiru, a ona mu kaže : ˝Ja sam tvoja žena! ˝
I još mislim da neki muškarac, koji je poznanik mladićeve siromašne obitelji, dogovara taj brak jer je obitelj tih cura dobrostojeća.
Svoga tela gospodar

https://www.youtube.com/watch?v=UHu3tR008_M
krekhor is offline  
Old 03.10.2014., 13:26   #9658
Quote:
mal@ tinic@ kaže: Pogledaj post
to je taj. hvala
Nema na čemu

Quote:
tom-m kaže: Pogledaj post
Dal je film ili serija ne mogu znat na temelju inserta kojeg se sjećam, ali nešto mi govori da je film. Crno bijela scena, to sam 99% siguran. Glumica je amerikanka jer ja mislim da je scena bila pokazana u kontekstu kao, lijepa glumica imala je sve predispozicije da bude hollywoodsko ime ali je birala čudne uloge - kao ova - leti stara niz stepenice.

Mislim da nije bilo udarca nego samo hladnokrvno odgurivanje stare majke niz stepke.
Kao što sam i obećao, pregledao sam neke slične filmove, ali bojim se da ništa ne odgovara.

Nego, budući da je riječ o hororu ili trileru (ili barem filmu s elementima trilera) iz 1950-ih ili 1960-ih, probaj pitati na ovom forumu, koji je specijaliziran za starije filmove horor tematike i kojeg sačinjavaju uglavnom nešto iskusniji gledatelji: http://monsterkidclassichorrorforum.yuku.com/ (u sekciji "The Psycho Ward"). Ako igdje možeš saznati, to je tamo
LordSauron is offline  
Old 03.10.2014., 15:33   #9659
Quote:
LordSauron kaže: Pogledaj post
http://monsterkidclassichorrorforum.yuku.com/ (u sekciji "The Psycho Ward"). Ako igdje možeš saznati, to je tamo
Može i ovdje. Ja sam tamo nedavno pitao za neki obskurni šit za koji mi ni dr. mladjo nije znao pomoći . Ima nekoliko dobrih poznavatelja filmova.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Old 03.10.2014., 15:42   #9660
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Može i ovdje. Ja sam tamo nedavno pitao za neki obskurni šit za koji mi ni dr. mladjo nije znao pomoći . Ima nekoliko dobrih poznavatelja filmova.
i ja sam samo čovjek
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.