Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2006., 12:41   #41
A sto je sa http://www.vargon.hr/. navodno su isto jako kvalitetni a podosta jeftiniji.[/QUOTE]


hvala za predstavnistvo TECE-a u Hrvatskoj.

stose vargon-a tice bio sam na njihovom site-u, i koliko sam vidio to su klasicne PVC cijevi (znaci varenje na spojevima i slicno).

toga kod TECE-a nema i to je ono sto je super. akoliko vidim i uradi sam sa TE CE nije nikakv problem.

inace ja sam u Zagrebu/Dubrava

PK
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 23:34   #42
zed alive dijakritički znakovi nemaju nikakve veze sa time koliko tko naplaćuje ,i dali se zna njima služiti ,pod broj jedan niti jedan majstor nema veliku dnevnicu ako je dobar i stoji iza svoga posla makar se neznao služiti dijakritičkim znakovima sto nema veze sa mozgom po meni , ja sam za to da svatko ko zna nešto to i napravi sam sebi da prođe jeftinije ,ako je problem veći onda moraš pozvat majstora da ti to riješi pa ga i plati za njegov posao. svi mi imamo svoju cijenu tako je imaš ti u svom poslu ,cijena određuje kolliko se cijeniš kao majstora (neki nezaslužuju niti lipe da im se plati za fušarenje )
zlaja 74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 11:16   #43
Quote:
zlaja 74 kaže:
zed alive dijakritički znakovi nemaju nikakve veze sa time koliko tko naplaćuje ,i dali se zna njima služiti ,pod broj jedan niti jedan majstor nema veliku dnevnicu ako je dobar i stoji iza svoga posla makar se neznao služiti dijakritičkim znakovima sto nema veze sa mozgom po meni , ja sam za to da svatko ko zna nešto to i napravi sam sebi da prođe jeftinije ,ako je problem veći onda moraš pozvat majstora da ti to riješi pa ga i plati za njegov posao. svi mi imamo svoju cijenu tako je imaš ti u svom poslu ,cijena određuje koliko se cijeniš kao majstora (neki nezaslužuju niti lipe da im se plati za fušarenje )
zlaja, uopće nisam niti ulazio u to da li je majstor dobro odradio posao za novce ili nije, pretpostavio sam štaviše da jest, jer uopće neću ulaziti u kvalitetu (postoje tu i reklamacije ako ništa drugo). gle. ja sam si radio vodoinstalacije za drugi stan u kući, radio sam s viegom. same instalacije bez mješalica za vodu su me koštale tisuću i nešto kuna materijal, u svakom slučaju ispod tisuću i pol kuna s posudbom alata, cijevima, zglobovima i nastavcima i svime osim mješalica (a i one su me koštale 350 kn sve zajedno), s tuš kompletom sve skupa ispod 2000 kn.

sve skupa smo napravili stari i ja za dan posla, mi koji nismo majstori niti vični tom alatu (istina, radili smo iza knaufa). instalacije su imale ukupno 20-tak metara duljine mislim (možda i više, ovo je procjena, ne sjećam se).

mene iskreno zanima koliko bi mi taj posao naplatili majstori da su radili
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:16   #44
brijem jedno 5-7 k kuna, s time da bi vjerojatno to radili nekoliko dana
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:50   #45
i to oni povoljniji, po onome što sam čuo i pročitao ovdje. a čitav posao s materijalom vrijedi max 4000 kn
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:50   #46
sami posao sa materijalom bi te koštao cca 4000 kuna zato što nema štemanja zidova plus montaža elemenata u kupaonici koje posebno naplačuju majstori 200 kn po elementu kod mene sve dobiš za 4000kn sa postavom elemenata ,to ti je cijena bez štemanja ,a to je cijena sa bakrom koji je 5 puta skuplji nego plastika
zlaja 74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 10:17   #47
to je cijena za one koji znaju koliko nešto vrijedi, baš me zanima koliki bi račun dobio laik
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 14:10   #48
plastične cijevi

glasam za plastiku, pogledaj cijevi i način spajanja kod Raimpexa, zagreb, dubrava 256f, tel.2989881. ja sam radio s njihovim cijevima, za instaliranje ti trebaju samo kliješta za rezanje cijevi - nekih cca 200 kn. pretpostavljam da nekaj od alata - okastih ključeva ili grip kliješta imaš. kod tih cijevi nema koljena, cijevi se mogu fino savinuti u kutevima, a za slučaj da i probušiš koju potrebno je ovaranje zida - štemanje samo oko pipe, jer je cijev umetnuta u bužir. cijevi se spajaju sa holenderima, kod mene to funkcionira već dvije godine bez problema. cijevi možeš položiti i u glazuru.
__________________
dac
dac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 12:31   #49
Najjednostavnije je raditi s plastikom,ja i stari smo radili kupaone s pocincanim cijevima ali sporo je,teze itd a s plastikom nema narezivanja,lakse su za transport i jednostavne su za spojit(varilica za plastiku)i to je to
jimmy101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 16:57   #50
Quote:
dac kaže:
glasam za plastiku, pogledaj cijevi i način spajanja kod Raimpexa, zagreb, dubrava 256f, tel.2989881. ja sam radio s njihovim cijevima, za instaliranje ti trebaju samo kliješta za rezanje cijevi - nekih cca 200 kn. pretpostavljam da nekaj od alata - okastih ključeva ili grip kliješta imaš. kod tih cijevi nema koljena, cijevi se mogu fino savinuti u kutevima, a za slučaj da i probušiš koju potrebno je ovaranje zida - štemanje samo oko pipe, jer je cijev umetnuta u bužir. cijevi se spajaju sa holenderima, kod mene to funkcionira već dvije godine bez problema. cijevi možeš položiti i u glazuru.
to su ti kod mene u kvartu. to su TECE cijevi i brijem da cu nakraju to ugraditi (bilo da cu raditi ja ili majstor)
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 13:11   #51
Quote:
passat_karavan kaže:
to su ti kod mene u kvartu. to su TECE cijevi i brijem da cu nakraju to ugraditi (bilo da cu raditi ja ili majstor)

to je tak jednostavno da ti majstor stvarno ne treba. malo je možda zezancije kod sastavljanja razvodnog ormarića, ali ti ovi u dućanu hoće pomoć sa savjetom. ispričaš im kaj ti treba, i na koliko mjesta i on ti sve priredi za sastavljanje.
__________________
dac
dac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:38   #52
Quote:
dac kaže:
to je tak jednostavno da ti majstor stvarno ne treba. malo je možda zezancije kod sastavljanja razvodnog ormarića, ali ti ovi u dućanu hoće pomoć sa savjetom. ispričaš im kaj ti treba, i na koliko mjesta i on ti sve priredi za sastavljanje.
istina, ak se radi s holenderima sve je nevjerojatno jednostavno...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 15:13   #53
najveci mi je problem sto prvo moram izstenmat staru instalaciju i pripremit kanale (rupe u zidu) za novu.

mislim da samo postavljanje nebi trebao biti problem.
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 11:48   #54
Quote:
passat_karavan kaže:
najveci mi je problem sto prvo moram izstenmat staru instalaciju i pripremit kanale (rupe u zidu) za novu.

mislim da samo postavljanje nebi trebao biti problem.

ja sam sve cijevi postavio u purpen, tj prvo cijevi onda našpricaš oko njih purpen. drži da nemre bolje.
__________________
dac
dac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:34   #55
Vodovodne cijevi

Bok
Trebam na staroj kuči promijeniti vodovodne cijevi.
Stare su mi se počele raspadati i imam na filtru sve i svašta. fuj...

E sada kakove cijevi postaviti. Naime do sada kaj sam se raspitao svi su mi govorili plastičke cijevi ili rostfrei - ododuše on je skup ko sam vrag.

Stoga kakve plastične cijevi postoje odnosno koje ste vi cijevi postavili?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:42   #56
Imaš na tržištu Fischer, Vargon i Aquatherm
Ficher kolko čujem najkvalittniji i najskupli, pa onda aquatherm i onda naš domaći vargon, a cijena im je prihvatljiva i mnogi vodoinstalateri ih hvale.

http://www.vargon.hr/productslist.as...0&id=vargoterm
__________________
''Računajte na nas''
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:14   #57
TE-CE cjevi ima i h u GRA-MATu a i jos ponegdje
www.tece.de
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 15:44   #58
Quote:
Mali Plavi kaže: Pogledaj post
Imaš na tržištu Fischer, Vargon i Aquatherm
Ficher kolko čujem najkvalittniji i najskupli, pa onda aquatherm i onda naš domaći vargon, a cijena im je prihvatljiva i mnogi vodoinstalateri ih hvale.
Jedi ih je problem uzemljiti
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 17:14   #59
? fizički uzemljiti cijevi ili prizemljiti vodoinstalatere...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 20:08   #60
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
? fizički uzemljiti cijevi ili prizemljiti vodoinstalatere...
vidi malo odi:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=202469

__________________
''Računajte na nas''
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.