Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2005., 10:04   #21
Pozdrav,

Maler je ocito vrlo dobro upoznat sa situacijom oko parketa i u Chromosu, jer upravo taj gospodin mi dolazi popraviti parket i ovaj tren je kod mene u stanu.
Dobro si također skužio, nisu niti jednom brusili ponovno do temelja, već samo površinski sloj.

Da mi je parketar preporucio neki strani lak uzeo bi strani lak, to uopce nije bilo upitno... on je htio da uzmem Eurolak, medjutim oni nisu imali polusjaj, a ista stvar je i sa DD lakom. Tako da sam ocito pogrijesio, i uzeo Chromoden.

Eto, unatoc pozitivnoj reakciji Chromos ekipe koja mi popravlja parket, ipak ne preporucam Chromoden lak poucen svojim bolnim iskustvom...

h.
R24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 16:57   #22
Normalno da sam upoznat jer to radim godinama, isto sam prije 2 tjedna imao situaciju s lobinim "strucnjacima" u megakopu kad je zenska koja tamo radi rekla da se variogrund (temelj za lobadur) moze nanositi spahtlom mome frendu.

S obzirom da smo prvi put upotrebljavali taj temelj,poslusali smo ju i nastao je pravi darmar da bi nam na kraju neki njihov parketar rekao da ni slucajno spahtlom, samo valjkom, ne mijesati s piljevinom i ne smirglati,uglavnom dan dulje zahebancije, malo s polirkom, pa jos extra nanos itd.

Rinaldi ti ima polusjaj i izvrsno izgleda.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 17:04   #23
Zaboravio sam pitati, stavili su ti zadnji put zavrsni sloj na vodenoj bazi, zasto?

Inace vodenim odgovara velika vlaga u zraku,ali koji je njihov izgovor bio za to?
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 22:42   #24
ej maler,

moze li se kombinacija rinaldi pu lak + legant tekucina za kitanje primjenjivati i kada se parket bajca i koji je bajc prikladan za to

parket je od hrasta velikih dimenzija 800x90x22
Vranjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 10:16   #25
Maler,

Situacija prije postavljanja vodenog laka je bila takva da je na par mjesta povrsinski sloj laka bio izgrizen... radi se o onom dvokomponentnom laku.
Moj parketar je to pobrusio, ponovo prelakirao, i opet se na istim mjestima to pojavilo.

Nakon toga je ponovno dosao gospodin iz Chromosa, koji je prije toga već također sve to ponovno prelakirao dvokomponentnim lakom, te je na ta područja stavio neki gel... bar mi je tako rekao, i onda sve prosao sa vodenim lakom.

Jucer je zavrsio s poslom, idem popodne u stan to vidjeti... nadam se da je prica s parketom zavrsena.

Uglavnom, nikakvog izgovora nije bilo sto se tice vodenog laka, samo je rekao da ce tako puno bolje izgledati i bio je u pravu... a onih fleka, tj. nagrizenosti, vise nije bilo...

iduci put uzimam Rinaldi, bez previse razmisljanja...

h.
R24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 17:25   #26
Quote:
Vranjes kaže:
ej maler,

moze li se kombinacija rinaldi pu lak + legant tekucina za kitanje primjenjivati i kada se parket bajca i koji je bajc prikladan za to

parket je od hrasta velikih dimenzija 800x90x22
ako ima rupica dosta za popuniti,
onda bas i ne bi stavljao legant,
jer zna to potamniti u reakciji s bajcom ovisno vec koja boja ide gore na parket
zato kad se slaze parket na koji ide bajc treba posebno paziti kod postave

a koji bajc je prikladan,
onaj s kojim ti parketar zna raditi te ovisno o samoj bazi laka, znaci pu bajc (moja preporuka je chromosov bajc -jedna od rijetkih dobrih stvari iz njihovog programa,
a ne aproma od domacih) mada osloni se dosta na ono sto ce ti parketar reci da ne bi bilo poslije neki lijevi fus od bajcanja,a izgovor u stilu
vi ste trazili taj bajc,a rekao sam vam da ne valja (tj. njemu)...

btw leganta nema vise u prodaji, sad je neki novi modificirani u opticaju mada meni se cini manje vise isti kao legant
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 20:19   #27
Parket - 8 mjeseci nakon

Pozdrav,

Imam problem sa parketom. Prije negdje 8 mjeseci smo postavili parket, ali nismo jos uselili... danas sam isao nesto rjesavati u stanu i primijetio sam da se nekoliko parketa medjusobno razmaknulo za par milimetara tako da to sad više ne izgleda tako dobro kako je bilo kad je parket postavljen.

Kad su postavljali parket, bilo je dosta problema - egzoticni parket - Cameron, pa su lakirali u vise navrata te je stavljen deblji sloj. Sada kad vidim te pukotine, bas mogu staviti nokat izmedju, i pod prstima se osjeti taj prelaz između dva parketa...negdje se i vidi lak kako se drži između dvije letvice, ali uglavnom taj dio izgleda kao da je lak "ishlapio".

Kad lupim po tom dijelu, čuje se onaj visoki zvuk kao da nema ništa ispod njega (možda problem sa ljepilom), a u dijelovima gdje je ok (dakle na ostalom dijelu) - čuje se tupi, duboki zvuk.

Zanima me da li je ovo normalna pojava iz razloga što drvo "diše" pa se nakon nekog vremena to sve pomakne, ili bi nešto trebao poduzeti po tom pitanju?

Zahvaljujem,
H.
R24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 20:32   #28
bok
eh, mislim da ti je to zbog toga jer se drvo dosta ne posuši, nego se požure s lakiranjem, pa kad drvo počne raditi onda se letvice šire i dolazi do pukotina, a ako je loše prelakirano i lak se brzo povuče
ja imam isti problem, a još nisam ni uselila, s tim da je još i loše prelakirano, sve je puno mjehurića, katastrofa, a mene izvođač radova uvjerava da je to najbolje kaj može biti
čuj, rješenje ne znam, danas nemreš naći poštenog majstora da se postaviš na nos, ja se ne usudim više nikom niti dati da nekaj pipne, jer samo još više zeznu stvar
ja sam probala i s ponovnim brušenjem i lakiranjem, niš bolje, ali je moguće da su majstori neandertalci
pribadača is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 20:41   #29
S mjehuricima sam imao i ja problema, i to su dolazili sve dok nisu riješili... nakraju je to ispalo ok, dobro je sve izgledalo i bili smo zadovoljni.
Imao sam post ovdje oko toga, možeš potražiti...

Međutim, eto, sad su nastale te pukotine između nekoliko letvica, a htio bi to riješiti prije useljenja pa me zanimaju slična iskustva forumaša...

hvala na odgovoru,
h.
R24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 21:08   #30
vise se ne sjecam, ali jesu li ti mjerili vlagu prije postave i jesu li ti ostavili parket da dise nekoliko dana nakon postave,
u kakvim temp.uvjetima je bil postavljan i sl.?
sa tim vrazjim parketom je vraska filozofija...

Quote:
sve je puno mjehurića, katastrofa, a mene izvođač radova uvjerava da je to najbolje kaj može biti
sve se da rijesiti,a ti mjehurici nisu normalni,
vec su forumasi pisali o toj pojavi kako i zasto...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 21:21   #31
Pozdrav,

Mjerili vlagu nisu. Ali kad smo dovezli parket, izvadili smo ga van i bio je u tom prostoru sigurno tjedan dana.

Međutim, to je sve sad manje bitno... zanima me kaj je najbolje napravit da se to sredi, da li da išta diram, ili da ponovno zovem "majstora" da to prebrusi/zapuni rupe kitom/prelakira.

h.
R24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 21:36   #32
obicno ti se zna desit u recimo 80% slucajeva da kad parket odradi svoje u sezoni i po drugi put se zbrusi,polakira,da ne bude vise problema uz pravilno odrzavanje temp. i vlage u prostoru gdje je parket tj, samo odrzavanje vec postavljenog i polakiranog parketa vec smo o tome pisali ...
ali vise me recimo brine taj manjak ljepila,sjecas se je li postavljano bar na dvokomponentno ljepilo i je li mazana impregnacija na glazuru...

btw to sto je bil tjedan dana u prostoru ti nis ne znaci,parket se susi mjesecima,kao i glazura koja pitaj boga kakva je bila (neravna,vlazna,rahla i sl.) te bez tadasnje upotrebe vlagomjera mozemo naklapati stranice i stranice na ovom topiku...

Zadnje uređivanje chani : 04.04.2006. at 23:01.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 21:47   #33
Pozdrav,

Stavljeno je dvokomponentno PU ljepilo na bazi reaktivne smole, bez otapala i vode, Murexin.

Impregnacija je stavljana na parket, koliko se sjecam, nakon postavljanja.. bilo je tu više iteracija..

Uglavnom, po tvojim komentarima, trebao bi ih sada pozvati, i ponovno kupiti impregnaciju, kit, lak, i dati im da to ponovo prelakiraju?

h.
R24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 22:45   #34
pa s obzirom da nisi u stanu, ja bih na tvom mjestu rjesavala taj problem naravno uz pokoji savjet postenog parketara kad bi izvidio situaciju
tj. nece ti ponovno lakiranje rijesiti vibrirajuci zvuk gdje ti se parket odvojil od glazure
tj. ne drzi se kak bi trebalo
ustvari da li je zreo za operaciju cupaj van jer sa lakom ga ne bus povezal,
a koliko se to da preslozit s obzirom da ti je dvokomponentno ljepilo nakeljeno za parket ne bih ulazila u teske pojedinosti...

btw ima impregnacija za glazuru,
nesto kao ucvrscivac i bolja poveznica glazure i ljepila...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 23:14   #35
Quote:
i s ponovnim brušenjem i lakiranjem,
nisu valjda prebrusivali do temelja?
ako je bilo samo do mjehurica,
to je polirka mogla skinuti i pripremiti za extra novi sloj...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 08:35   #36
jao,sad na drugoj temi sam vidla zagrebgradnja
2 pribadaca:
btw su majstori koji su tvoj stan radili bili mozda bosanci jer pretpostavljam koji su?

Zadnje uređivanje chani : 05.04.2006. at 10:20.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 09:58   #37
Problem razmicanja parketa treba početi rješavati dosta prije postavljanja. Za lijepi pod na kojem se neće pojaviti fuge između parketa nakon nekoliko mjeseci, potrebno je slijedeće:
1. parketi moraju biti izrađeni od potpuno suhog drveta;
2. prije postavljanja potrebno je raspakirane parkete ostaviti u prostoriji u kojoj će se postaviti barem nekoliko tjedana (što više, to bolje);
3. podloga na koju se parket postavlja treba biti potpuno suha i odstajala.
U današnjoj stanogradnji ne može se očekivati da se ispoštuje ova procedura. Izborom užih i kraćih parketa može se sutjecati na konačni rezultat. Ja sam sam postavljao hrastov lamel parket na podlogu od iverice (dva sloja obične iverice po 12 mm) i nakon višegodišnje uporabe nije se pojavila niti najmanja fuga.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 10:17   #38
je li tko probal onu tehniku "injektiranja" ljepila na mjesta gdje se parket nije primil za podlogu kak treba?

ima recimo i ono ljepilo koje se napuhava ko pjena i ispunjava praznine,ali opet ne znam kako bi reagiralo u kombinaciji sa 2K murexinovim koje R24 trenutno ima i da ne bi se previse napuhalo,da li je lako odrediti odgovarajuci omjer injektiranjem,mislim da je to ono skupo ljepilo koje je automatski i zvucna izolacija, vec ga je neko spominjal...

sto se tice fuga sto je biljeznik naveo, lamel je najzahvalniji,
u zadnje vrijeme je popularan industrijski parket http://www.megakop.hr/megakophr/inde...cts&prod_id=23
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:56   #39
Bok,

Nisu radili bosanci, neka domaca ekipa.... problem s mjehuricima je rjesavao bas covjek iz Chromosa, posto sam ih nazvao i okrivio njihov lak.. tako da je on to i popravio.. nije brusio do temelja... ima ovdje detaljan post o tome...

pozvat cu ponovno tog parketara da on izvidi situaciju... nije bas tako dramaticna situacija sa lijepilom, cuje se samo drugaciji zvuk kad lupim po parketu, nije da se čuje kad hodaš po njemu...

više me brinu te rupice između parketa, to mi ide neopisivo na zivce i zato si nekak mislim da ce to ponovno lakiranje i sve kaj uz to ide biti neophodno...

Dakle, prema vama, to je normalna pojava, ne bi bas mogao se "žaliti" i traziti reklamaciju?

h.
R24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 22:09   #40
Quote:
Bok,

Nisu radili bosanci, neka domaca ekipa.... problem s mjehuricima je rjesavao bas covjek iz Chromosa, posto sam ih nazvao i okrivio njihov lak.. tako da je on to i popravio.. nije brusio do temelja... ima ovdje detaljan post o tome...
ma to je bilo upuceno pribadaci vezano uz stan koji je kupila od zagrebgradnje i problematicnim parketima

Quote:
prema vama, to je normalna pojava, ne bi bas mogao se "žaliti" i traziti reklamaciju?
pa ne znam bas da bi ti reklamacija prosla,
u kakvim temp.uvjetima je bil stan 8 mjeseci s obzirom da ti nisi zivil tam?
a i niste bas proucili parket i glazuru prije postave...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.