Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 21:21   #10301
Quote:
PoomPieDoo kaže: Pogledaj post
Dosad sam samo promatrala ali sad moram da se uključim: pun mi je kufer ovih što ružno pričaju o onima koji idu u Njemačku da "babama peru guzice"! Moja mama je ovdje medicinska sestra i radi taj posao pošteno i humano. Brata i mene je odgojila i odhranila tom plaćom jer smo rano ostali bez oca, oboje nas slala na fax, imali smo krov nad glavom i kruh na stolu. Nismo nikada imali malo, ali ni previše. Nema ništa ponižavajuće u tome da se brines za starije jer oni su svoj obol dali kada su bili u snazi i sto sad? Da uvedemo neku eutanaziju jer su oni teret i vise ne trebaju zivjeti? To je human i težak, ali pošten posao i vjerute mi da je jedino ponižavajuće onaj dio kada kod nas medicinske sestre dobiju plaću koja jedva pokriva režije ili kada se kao sada moja mama spremaju u mirovinu, a ta mirovina je mizerna. Tisuću puta mi je rekla da jako žali što osamdesetih nije prihvatila ponudu za rad u Austriji. Molim vas, ne ponižavajte vi svojim postovima i stavovima te žene jer one će jednog dana brinuti i za vas, pa ćete možda tada uvidjeti koika je njihova prava vrijednost i kvaliteta.
To bi se recimo ticalo nekog mog posta ili od onog Harmonikaša...

Nije ti stramota prat ničije dupe ali za visokoškolovanog koji razmatra i tu mogućnost jer u ovoj propalini nema ničag - jest.

Švabe stvarno nemaju takvu putanju, da se uzdignu a onda 50 godina kasnije peru guzice po Bosni. Mi smo svakako prije bili u boljoj poziciji kad čistačice i poštari, kućanice i krojači, oko mene, sad penzionirani, imaju kuće od 200 kvadrata. Njihova školovana djeca žive u njihovom potkrovlju.

I jest ušljivo plaćeno za tako težak posao. Za kojeg nije svatko.
Upotrazipotrage is offline  
Old 20.09.2014., 14:24   #10302
Prali bi ljudi i po Hrvatskoj guzice samo kad bi netko bio spreman platit.
osibk is offline  
Old 20.09.2014., 15:29   #10303
Nježna i Actros fala vam na linkovima za namještaj!
gogolinjo is offline  
Old 20.09.2014., 17:33   #10304
Zna netko kako sa zdravstvenim osiguranjem u Njemackoj do ljeta 2015. kada se trziste za gradjane Hrvatske otvara, dakle nezaposleni EU gradjani?

European Health Insurance Card je meni osobno pokrila u Njemackoj zubura (cak i estetski, i specijaliziranog doktora, za opet nesto sto nije hitno)...I nije mi jasno jer mi je receno da ta kartica vrijedi samo za nuzne slucajeve?
I svaki put se treba ispuniti formular do kada se planira ostati, iako ja planiram zivjeti tu, ja napisem neka 3 mjeseca...

Je li zdravstveno iz Hrvatske povezano s necim tu, ili dopunsko...
Ali za to me nitko do sada nikad ne pita?
dalmatiaarea is offline  
Old 20.09.2014., 18:56   #10305
Quote:
PoomPieDoo kaže: Pogledaj post
Dosad sam samo promatrala ali sad moram da se uključim: pun mi je kufer ovih što ružno pričaju o onima koji idu u Njemačku da "babama peru guzice"! Moja mama je ovdje medicinska sestra i radi taj posao pošteno i humano. Brata i mene je odgojila i odhranila tom plaćom jer smo rano ostali bez oca, oboje nas slala na fax, imali smo krov nad glavom i kruh na stolu. Nismo nikada imali malo, ali ni previše. Nema ništa ponižavajuće u tome da se brines za starije jer oni su svoj obol dali kada su bili u snazi i sto sad? Da uvedemo neku eutanaziju jer su oni teret i vise ne trebaju zivjeti? To je human i težak, ali pošten posao i vjerute mi da je jedino ponižavajuće onaj dio kada kod nas medicinske sestre dobiju plaću koja jedva pokriva režije ili kada se kao sada moja mama spremaju u mirovinu, a ta mirovina je mizerna. Tisuću puta mi je rekla da jako žali što osamdesetih nije prihvatila ponudu za rad u Austriji. Molim vas, ne ponižavajte vi svojim postovima i stavovima te žene jer one će jednog dana brinuti i za vas, pa ćete možda tada uvidjeti koika je njihova prava vrijednost i kvaliteta.
i ja sam danima citala i suzdrzavala se od komentara

ja sam eto prije cca 2 mjeseca upisala trogodisnju skolu "pranja svabskih guzica"

al pusti, nema se smisla natezat se... ako bog da doc ce on u godine kad kad nece moc sam... prat ce i njegovu 'rvacku guzicu netko
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 20.09.2014., 19:31   #10306
Quote:
dalmatiaarea kaže: Pogledaj post
Zna netko kako sa zdravstvenim osiguranjem u Njemackoj do ljeta 2015. kada se trziste za gradjane Hrvatske otvara, dakle nezaposleni EU gradjani?

European Health Insurance Card je meni osobno pokrila u Njemackoj zubura (cak i estetski, i specijaliziranog doktora, za opet nesto sto nije hitno)...I nije mi jasno jer mi je receno da ta kartica vrijedi samo za nuzne slucajeve?
I svaki put se treba ispuniti formular do kada se planira ostati, iako ja planiram zivjeti tu, ja napisem neka 3 mjeseca...

Je li zdravstveno iz Hrvatske povezano s necim tu, ili dopunsko...
Ali za to me nitko do sada nikad ne pita?
a ma tko ti to reče da se otvara 2015god?
lako moguće da nam produže i do 2018 pa 2020god...
Mortiis is offline  
Old 20.09.2014., 19:42   #10307
Landlord zeli da potpisem ugovor o najmu stana sa obavezom da cu ostati tj placati 2 godine. Ako npr ostanem bez posla moram ili naci nekog da udje u stan ili ja moram isplatit sumu.
Objasnjenje je da mu se ne isplati cesto mijenjat pidstanare. Naravno da sam ga odj
Koliko se sjdcam, u hr se ugovor sa rokom trajanja moze ranije raskinut sa placanjem penala ali se ne isplacujuje cijeli iznos.
Da li je njemacki ugovor po zakonu ili ide na foru ako prodje, prodje
noaccount is offline  
Old 20.09.2014., 20:19   #10308
zasto se u mnogima gradovima, konkretno mislim na munchen jako jako tesko moze naci stan, da li na taj nacin nijemci blokiraju veliki broj doseljenika prema takvim gradovima ili je u pitanju nesto drugo? nije mi jasno
deisler is offline  
Old 20.09.2014., 20:35   #10309
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
zasto se u mnogima gradovima, konkretno mislim na munchen jako jako tesko moze naci stan, da li na taj nacin nijemci blokiraju veliki broj doseljenika prema takvim gradovima ili je u pitanju nesto drugo? nije mi jasno
Meni se cini da njuse lovu. Prvo su trazili da kazemo za koga radimo i kolika nam je placa Meni to dize zivac i ponizava me. Ak ok, stanovi su skupi pa traze sigurnost da mozemo placati
Stan prazan. Moramo kupit namhestaj zelimo u stanu ostat dugo ali ja to necu pitpisat
Zanima me jel to uopce u skladu za zakonom o obveznim odnosima u D
Neki pravnik tu?
noaccount is offline  
Old 20.09.2014., 21:56   #10310
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
i ja sam danima citala i suzdrzavala se od komentara

ja sam eto prije cca 2 mjeseca upisala trogodisnju skolu "pranja svabskih guzica"

al pusti, nema se smisla natezat se... ako bog da doc ce on u godine kad kad nece moc sam... prat ce i njegovu 'rvacku guzicu netko
jaaaaaooooooj jedva cekam mozda to budes bas ti
jedva cekam da se upoznamo. samo nece da se rukujemo, znas, iz higijenskih razloga.

zamisli jebote 3 godine moras ucit ali ali neka, neka vam je sa srecom, to je vama vasa borba dala zar ne ? kako je iso onaj plakat o partizanima, mi smo se borili da biste se vi danas borili - za trogodisnju skolu pranja svabskih guzica. pa nek mi neko kaze da su hrvati normalni. wischi-waschi drugovi i drugarice, svaba ima 80 miljona, nema zajebancije ! hoce li 4 milje hrvata uspjeti da operu tolike guzice ? drama !

od austrijskih konjusara do.....pa dobro mozda je to napredak ? da li VI osjecate da je to napredak ?
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 20.09.2014., 22:08   #10311
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
Meni se cini da njuse lovu. Prvo su trazili da kazemo za koga radimo i kolika nam je placa Meni to dize zivac i ponizava me. Ak ok, stanovi su skupi pa traze sigurnost da mozemo placati
Stan prazan. Moramo kupit namhestaj zelimo u stanu ostat dugo ali ja to necu pitpisat
Zanima me jel to uopce u skladu za zakonom o obveznim odnosima u D
Neki pravnik tu?
obcino ide na tri mjeseca min. s druge strane ako gledas da svaki put moras platit kaparu 2 soma do 3 soma eura....a kad napustas stan onda dobijes sta dobijes od tih para, vlasnik uvijek moze da prigovara i da ti uzme te pare. dakle ne isplati se mijenjat cesto stan. uletis bilo gdje na dvije godine i onda sparas i planiras sljedeci. pokusas nac nesto sto ti najbolje odgovara. prazan stan je najnormalnije jer kad nadjes super stan onda i ostanes 10-15-20 godina i ko ce ti dat svoj namjestaj na toliko dugo. za ljude koji rade godinu dvije i odu iz njemacke idu sasvim drugi stanovi, mali do 30 kvadrata ili wohngemeinschaft sa cimerima, gdje se naprosto ne racuna na to da ces dovest obitelj i da dodjes sa dva kofera i odes sa dva kofera. takvi su nazalost najtrazeniji svugdje jer su najjeftiniji, svako gleda da ustedi sto je moguce vise i ako odes da pogledas mali stan nerijetko te doceka red od 30 ljudi koji su takodjer dosli iz istog razloga. nemam neki drugi savjet osim da pokusavas na semu velikih brojeva, pogledaj sto je moguce vise stanova i zakazi kod sto vise ljudi. u 99% slucajvea se stanovi u minhenu iznajme u roku dva do tri dana nakon objave oglasa, recimo mene je bivsi gazda dvaputa odjebo prije nego je meni iznajmio stan, znaci dvaputa je imao nekog drugog i taj drugi bi u zadnji tren otkazao i na kraju sam ja uzeo jer nisam imao apsolutno nista drugo nakon skoro dva mjeseca trazenja, dodjem znaci oglas je dva sata na netu i dodjem i skontam da sam vec deseti koji je dosao pogledat stan.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 20.09.2014., 22:08   #10312
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
od austrijskih konjusara do.....pa dobro mozda je to napredak ? da li VI osjecate da je to napredak ?
Da li ti kad prešutiš nešto bratu, ženi, punici, radnom kolegi - konjušaru, gazdi u RH ili D? Ukratko...ne kenjaj kvake.
seno is offline  
Old 20.09.2014., 22:33   #10313
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
obcino ide na tri.. .
Ja sama zelim imati stan na duze. Samo me zanima oko zakonitosti ugovora
I za te silne novce koje bi platili, a i ulozili u namhestaj, zelim da me ne smetaju ni u kom smislu
noaccount is offline  
Old 20.09.2014., 22:39   #10314
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
jaaaaaooooooj jedva cekam mozda to budes bas ti
jedva cekam da se upoznamo. samo nece da se rukujemo, znas, iz higijenskih razloga.

zamisli jebote 3 godine moras ucit ali ali neka, neka vam je sa srecom, to je vama vasa borba dala zar ne ? kako je iso onaj plakat o partizanima, mi smo se borili da biste se vi danas borili - za trogodisnju skolu pranja svabskih guzica. pa nek mi neko kaze da su hrvati normalni. wischi-waschi drugovi i drugarice, svaba ima 80 miljona, nema zajebancije ! hoce li 4 milje hrvata uspjeti da operu tolike guzice ? drama !

od austrijskih konjusara do.....pa dobro mozda je to napredak ? da li VI osjecate da je to napredak ?
tvoj prvi problem je sto cijelo to zanimanje vidis kao samo i iskljucivo pranje necije guzice

na svu srecu, kad bude tvoju guzu trebalo prat, mislim da cu vec bit u mirovini
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 20.09.2014., 22:43   #10315
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
obcino ide na tri mjeseca min. s druge strane ako gledas da svaki put moras platit kaparu 2 soma do 3 soma eura....a kad napustas stan onda dobijes sta dobijes od tih para, vlasnik uvijek moze da prigovara i da ti uzme te pare...
Kaje lovatoru? Trpiš 2 godine zbog par papirića?
seno is offline  
Old 20.09.2014., 22:44   #10316
Quote:
seno kaže: Pogledaj post
Da li ti kad prešutiš nešto bratu, ženi, punici, radnom kolegi - konjušaru, gazdi u RH ili D? Ukratko...ne kenjaj kvake.
Mozda bi rado tu procitali o inzenjeru koji se probio. Da slicni podijele iskustva
Svaka cast hrabrosti, ali nikako da sazbam o bankarima hrvatima oko sebe (moj fah)

Kad kazem da sam iz hr, svi nas znaju po bausteli
Tut mir leid
noaccount is offline  
Old 20.09.2014., 22:45   #10317
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
Mozda bi rado tu procitali o inzenjeru koji se probio. Da slicni podijele iskustva
Svaka cast hrabrosti, ali nikako da sazbam o bankarima hrvatima oko sebe (moj fah)

Kad kazem da sam iz hr, svi nas znaju po bausteli
Tut mir leid
Stvarno loše utiče to društvo na tebe tj. tvoja branša ljudi.
seno is offline  
Old 20.09.2014., 22:48   #10318
Quote:
seno kaže: Pogledaj post
Kaje lovatoru? Trpiš 2 godine zbog par papirića?
??? Tri rente unaprijed i 2,3 rente agentu. Plus namjestaj.
Kako vi unajmljujete stanove?
noaccount is offline  
Old 20.09.2014., 22:48   #10319
Quote:
seno kaže: Pogledaj post
Stvarno loše utiče to društvo na tebe tj. tvoja branša ljudi.
Objasni
noaccount is offline  
Old 20.09.2014., 22:50   #10320
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
??? Tri rente unaprijed i 2,3 rente agentu. Plus namjestaj.
Kako vi unajmljujete stanove?
Uno rento in solaris i trenutno nije obavezno ići preko agencije.
seno is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.