Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2006., 01:39   #201
Quote:
Cordelia kaže:
(...) nego je stvar iz ljudske prošlosti u kojoj je žena bila doma s dijecom , a muž radio u polju ili na poslu.
Ovdje se krije odgovor onome tko ga želi vidjeti.
Quote:
Cordelia kaže:
Danas je društvo drugačije uređeno.
Quote:
Cordelia kaže:
Žene rade kao i muškarci,
Na veliku štetu i žalost normalnih žena...
Quote:
Cordelia kaže:
a tradicija po kojoj se curice ODGAJAJU da je čišćenje stana isključivo ženski posao je ostala.
Ženo... Veze to nema s tradicijom. Ostavi djevojčicu samu s dijapazonom igračaka od kamiončića preko lončića i malih rozih kućica do barbike i vidjeti ćeš što će SAMA ODABRATI.
Quote:
Cordelia kaže:
Čak si i sam u jednom postu (mislim prvom na koji si mi odgovorio) spomenio da je moje razmišljanje uvjetovano mojim odgojem.
Ne baš odgojem, nego promidžbenim uticajem današnje """američke ilitiga zapadne kulture"""" na današnje žene. Hoću između ostaloga reći da dok se danas sa zapada propagira malo djece - britanski premijer krsti svoje četvrto...
Quote:
Cordelia kaže:
Po tebi je to pogrešan po meni ispravan odgoj ali to je nebitno.
Ponavljam - nije stvar u odgoju, jer odgoj se odnosi na uticaj na malu, nedoraslu djecu. Ovdje se radi npr. o (kao primjer) uticaju na modu, propagandu ili, kako ja to volim nazvati - glačanju moždanih vijuga. Ali to je već šira tema o kojoj bih također mogao na dugo i na široko.
Quote:
Cordelia kaže:
Činjenica je da ženi obavljanje kućanskih poslova nije urođeno nego se djevojčice odgaja od malena da je to ženski posao, a dječake se odgaja da su papci ako ih rade.
Još jednom: Osnovni je spor u tome što ti smatraš da se radi o odgoju, a ja tvrdim da se radi o najnormalnijoj prirodnoj pojavnosti. Ponašanje suprotno od toga naravnog je, zapravo, posljedica ispiranja mozga i ostalih pizdarija među koje spada i moda.

Kako je lako žene uvjeriti da im se "ovoga proljeća" sviđa pastelnozelena ili špicaste cipele ili visoke čizme u srpnju, a već iduće ljeto ih uvjeriti da im se zapravo sviđa siva i cipele s plutenim đonom od 23 cm - jednko ih je tako lako uvjeriti i da su one zapravo toliko muškarci kao i sami muškarci da im je zapravo draže voziti viljuškara nego dojiti dijete.
Quote:
Cordelia kaže:
žene i muškarci se razlikuju u načinu razmišljanja.
I načinu osjećanja i načinu kako stavljau odjeću na vješalicu i u tome kako voze automobil i u tome kakao uticati na muškarca i u držanju tri kantuna kuće i u odnosu prena djeci i u odnosu prema cvijeću i u sklonosti određenim vrstama glazbe i u prepoznavanju zaleđa u nogometu i u igranju šaha.
Quote:
Cordelia kaže:
Istom problemu prilaze na različite načine.
Quote:
Cordelia kaže:
Zadaš li nešto muškarcu i ženi oboje to mogu riješiti, ali postupak riješavanja će biti potpuno drugačiji.
I ne samo to. Neke zadatke će muškarci puno brže i lakše riješiti (npr. orjentacija u prostoru), a u nekima će žena poniziti muškarce (prepoznavanje osjećaja novorođenčeta).
Quote:
Cordelia kaže:
Spolovi jesu različiti.
Quote:
Cordelia kaže:
ali razlika nije u tome da su žene urednije ili da ih nešto nagonski tjera da čiste i peru.
Između ostalog - i to je razlika.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 01:40   #202
jalnuski, ti si jos nevin, jelda?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 01:45   #203
zena se treba ubit od posla a muskarce treba gladit peruskom po guzici
blackleaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 01:46   #204
Quote:
Natch kaže:
jalnuski, ti si jos nevin, jelda?
Ja sam nevin tamo di ti nisi.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 01:48   #205
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Ja sam nevin tamo di ti nisi.
ne mogu vjerovati da jos nisi pusio kurac
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 01:50   #206
Quote:
Natch kaže:
ne mogu vjerovati da jos nisi pusio kurac
Kao što rekoh maloprije...
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 02:03   #207
Quote:
blackleaf kaže:
zena se treba ubit od posla a muskarce treba gladit peruskom po guzici
ne, ne treba, muškarac ima svoj dio posla, žena svoj. ipak mislim da se ovdje ne govori o tome - već vrlo jasno - privlače li muškarce uredne ili neuredne žene? i eventualno zašto?
__________________
prava šupendara znat će taj moment suicidalne odlučnosti, kad je volja u čovjeku poput žarkog sunca koje mu je usput spržilo i mozak. da, moj je um izgledao kao nebo kojim lete egzotične ptičice. možemo ustvrditi da sam u tom trenutku potpuno šenula. (by krfnkl)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 02:04   #208
Quote:
nataniel kaže:
ne, ne treba, muškarac ima svoj dio posla, žena svoj. ipak mislim da se ovdje ne govori o tome - već vrlo jasno - privlače li muškarce uredne ili neuredne žene? i eventualno zašto?
Privlače ih uredne.

Iz istog razloga iz kojeg ih privlače one sa sisama (bez obzira na veličinu tih mliječnih žlijezda) za razliku od onih nesretnica bez istih.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 02:10   #209
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Privlače ih uredne.

Iz istog razloga iz kojeg ih privlače one sa sisama za razliku od onih nesretnica bez istih.
okej. a sad druga strana - ono što cure žele reći i ja se s tim (djelomice) slažem jest da kućanski poslovi jesu dobrim dijelom uvjetovani - ne spolom - već nametnutim pradavnim šprancama. Pradavna vremena - muškarci lovci - žene griju ognjište. Činjenica je da smo sada gotovo jednako i lovci i ognjištarci - te da je podjela poslova jedina moguća za opstanak (zdrave) zajednice.

No, moram priznati da sam ja odgajana da mi se kuća mora blistati - no stvar je kod mene u tome - da ja zaista nemam ništa protiv toga.Nisam rob kuće, ali smeta me nečistoća, nakupine, prljavština, kao da sam sama prljava.

Meni ( i još žena) to nije tlaka, drugim ženama možda je - što je opet sasvim normalno i ne mora dovoditi u pitanje full njihovu ženstvenost.
__________________
prava šupendara znat će taj moment suicidalne odlučnosti, kad je volja u čovjeku poput žarkog sunca koje mu je usput spržilo i mozak. da, moj je um izgledao kao nebo kojim lete egzotične ptičice. možemo ustvrditi da sam u tom trenutku potpuno šenula. (by krfnkl)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 02:15   #210
Quote:
nataniel kaže:
okej. a sad druga strana - ono što cure žele reći i ja se s tim (djelomice) slažem jest da kućanski poslovi jesu dobrim dijelom uvjetovani - ne spolom - već nametnutim pradavnim šprancama. Pradavna vremena - muškarci lovci - žene griju ognjište.
OK.

Vidim da ste se ovoga uhvatile...

Ajde onda ti meni reci zbog čega "onda" muškarci između ostalog nisu "grijali ognjište", a žene ponekad "bile lovci"?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 02:17   #211
Quote:
nataniel kaže:
No, moram priznati da sam ja odgajana da mi se kuća mora blistati - no stvar je kod mene u tome - da ja zaista nemam ništa protiv toga.Nisam rob kuće, ali smeta me nečistoća, nakupine, prljavština, kao da sam sama prljava.

Meni ( i još žena) to nije tlaka,


Prava ženskica!
Quote:
nataniel kaže:
drugim ženama možda je - što je opet sasvim normalno i ne mora dovoditi u pitanje full njihovu ženstvenost.
Ma ima žena i bez sisa koje djeluju ženstveno.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 02:19   #212
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
OK.

Vidim da ste se ovoga uhvatile...

Ajde onda ti meni reci zbog čega "onda" muškarci između ostalog nisu "grijali ognjište", a žene ponekad "bile lovci"?

a kako si ti siguran u to s tolikim postotkom?
nadalje - tako je VEĆINOM bilo, no tako više nije.
vremena su luđačka, tempo je luđački - došlo je do neminovnog miješanja, ispreplitanja "muško-ženskih" poslova.
nadalje - ja čistim kuću dva puta tjedno i na taj način - si održavam životni prostor sa recimo malo većim naglaskom na kupaonicu. volim kupaonicu - sjajnom i dezinficiranom.
on za to vrijeme kuha, spremi ponekad krevet ili nešto što mi treba pomoći.

s druge strane - ja nosim ormar s njim ako treba ili mu pomažem oko nekih sitnijih stvari.i to je to.
__________________
prava šupendara znat će taj moment suicidalne odlučnosti, kad je volja u čovjeku poput žarkog sunca koje mu je usput spržilo i mozak. da, moj je um izgledao kao nebo kojim lete egzotične ptičice. možemo ustvrditi da sam u tom trenutku potpuno šenula. (by krfnkl)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 02:20   #213
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Ja sam nevin tamo di ti nisi.
HAHAHAHAHA

A, jebate pas.... otvorio sam forum.hr, sa stranice pregleda citavog foruma vidio da si ostavio zadnji upis tu... pa sam dosa vidit..

A jesi legenda.

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 02:22   #214
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Prava ženskica!
Ma ima žena i bez sisa koje djeluju ženstveno.
jel to zbog sisica ili spremanja?
__________________
prava šupendara znat će taj moment suicidalne odlučnosti, kad je volja u čovjeku poput žarkog sunca koje mu je usput spržilo i mozak. da, moj je um izgledao kao nebo kojim lete egzotične ptičice. možemo ustvrditi da sam u tom trenutku potpuno šenula. (by krfnkl)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 02:26   #215
Quote:
nataniel kaže:
a kako si ti siguran u to s tolikim postotkom?
Nisam.

Vi ste se uvatile te teze.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 02:47   #216
Quote:
nataniel kaže:
jel to zbog sisica ili spremanja?
Zbog dupeta.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 03:03   #217
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Ovdje se krije odgovor onome tko ga želi vidjeti. Na veliku štetu i žalost normalnih žena... Ženo... Veze to nema s tradicijom. Ostavi djevojčicu samu s dijapazonom igračaka od kamiončića preko lončića i malih rozih kućica do barbike i vidjeti ćeš što će SAMA ODABRATI.Ne baš odgojem, nego promidžbenim uticajem današnje """američke ilitiga zapadne kulture"""" na današnje žene. Hoću između ostaloga reći da dok se danas sa zapada propagira malo djece - britanski premijer krsti svoje četvrto... Ponavljam - nije stvar u odgoju, jer odgoj se odnosi na uticaj na malu, nedoraslu djecu. Ovdje se radi npr. o (kao primjer) uticaju na modu, propagandu ili, kako ja to volim nazvati - glačanju moždanih vijuga. Ali to je već šira tema o kojoj bih također mogao na dugo i na široko. Još jednom: Osnovni je spor u tome što ti smatraš da se radi o odgoju, a ja tvrdim da se radi o najnormalnijoj prirodnoj pojavnosti. Ponašanje suprotno od toga naravnog je, zapravo, posljedica ispiranja mozga i ostalih pizdarija među koje spada i moda.

Kako je lako žene uvjeriti da im se "ovoga proljeća" sviđa pastelnozelena ili špicaste cipele ili visoke čizme u srpnju, a već iduće ljeto ih uvjeriti da im se zapravo sviđa siva i cipele s plutenim đonom od 23 cm - jednko ih je tako lako uvjeriti i da su one zapravo toliko muškarci kao i sami muškarci da im je zapravo draže voziti viljuškara nego dojiti dijete.I načinu osjećanja i načinu kako stavljau odjeću na vješalicu i u tome kako voze automobil i u tome kakao uticati na muškarca i u držanju tri kantuna kuće i u odnosu prena djeci i u odnosu prema cvijeću i u sklonosti određenim vrstama glazbe i u prepoznavanju zaleđa u nogometu i u igranju šaha. I ne samo to. Neke zadatke će muškarci puno brže i lakše riješiti (npr. orjentacija u prostoru), a u nekima će žena poniziti muškarce (prepoznavanje osjećaja novorođenčeta). Između ostalog - i to je razlika.


Ostaviš li dijete s raznim igračkama a da mu nisi rekao ovo su muške, a ovo ženske igračke igrat će se i s jednim i s drugim igračkama i neće ih dijeliti.
Muškarci jednako prate modu kao i žene možda u nešto manjem postotku ali i to se sve više mijenja. Osobno spadam u osobe koje ne prate modu i najveći dio stvari koje nosim su nemoderne jer ne volim uniformiranost i mrzim kad np. majicu koju nosim vidim na pola cura u gradu. Ti očito gledaš na žene kao na manje inteligentna bića koja je lako uvjeriti što će nositi i kako trebaju živjeti. Jedinu svrhu nam vidiš u rađanju i odgoju dijece i čišćenju kuće. Iskrena sućut jadnici koja se odlući živjeti s tobom.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 03:06   #218
Quote:
Cordelia kaže:
Ti očito gledaš na žene kao na manje inteligentna bića
Upravo suprotno, upravo suprotno...
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:16   #219
Obično je o rezultatu ovakvih stvari bespredmetno pričati od samog početka.

Imamo na jednoj strani ženu koja nije na miru s idejom o ženi - majci. Koja bi radjie nešto drugo.

No, Jalnuš je zasad pokazao zavidno strpljenje.

Dajem mu velikodušno fifty fifty šanse da će odustati prije nego Cordelia išta prihvati


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:18   #220
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Upravo suprotno, upravo suprotno...
Imaš tešku situaciju....

...sve što govoriš je evidentno i jasno.
Međutim, iz Cordelijinih postova (a i ovog sad na koji si replyao), ona iz nekog razloga majčinstvo, domaćinstvo i slično smatra nečim za osobe "niže inteligencije". Komentari koje je slušala u mladosti, od oca, braće, ekipe u školi.
Ona emotivno reagira na to, iako je (po meni) takva veza nebulozna.

Sa zanimanjem ću pratiti prirodu daljnjeg tijeka ovog razgovora


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.