Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 19:18   #81
Baš sam razmišljala o tome kako bi tu knjigu bilo dobro pročitati za uvod
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 16:07   #82
koliko je cca avio karta do kathmandua i s kime je najbolje letjeti ?
(čitaj najpovoljnije)
tyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 16:12   #83
Quote:
tyna kaže: Pogledaj post
koliko je cca avio karta do kathmandua i s kime je najbolje letjeti ?
(čitaj najpovoljnije)
Probaj vidjeti na air arabia
phi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 01:46   #84
jel zna netko postoji li neki bus koji vozi od kathmandua do Lhase direkt i koliko traje ta voznja?
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 16:34   #85
Postojao je ranije i vožnja je trajala neka tri dana (sa spavanjem usput). Da li je još aktualan trebao bi se raspitati na LP forumu.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 13:04   #86
Tranzit Delhi/Kathmandu

Hej!

Letim 16.10. za Nepal. Na aerodromu u Delhiju cu morati napraviti check-in sto uvjetuje "ulazak" u Indiju. Da li netko ima iskustva sa "tranzitom" u Delhiju? Da li cu morati uzeti tranzitnu ili cak vulgaris vizu za Indiju? Letim do KTM-a sa Jet Airwaysom.

Da li ce mozda netko od vas biti tamo u tom periodu?

BajDvej, idem solo pa ako se netko hoce prikljuciti...
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:40   #87
tibet je sluzbeno otvoren za turiste, no grupu moraju sacinjavati najmanje 2 osobe ISTOG drzavljanstva. ukoliko netko namjerava ici u tibet iz kine (lanzhou ili golmud ili svejedno) oko 20.8 neka mi se molim javi jer ce mi u protivnom propasti put HVALA!!!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:03   #88
ima netko plan za tibet i nepal? koliko dana i koliko novaca bi izaslo? idete na low budget il se ima?
ima li kraci put od kathmandua do lhase od busa? koliko su avio karte?
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:04   #89
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Hej!

Letim 16.10. za Nepal. Na aerodromu u Delhiju cu morati napraviti check-in sto uvjetuje "ulazak" u Indiju. Da li netko ima iskustva sa "tranzitom" u Delhiju? Da li cu morati uzeti tranzitnu ili cak vulgaris vizu za Indiju? Letim do KTM-a sa Jet Airwaysom.

Da li ce mozda netko od vas biti tamo u tom periodu?

BajDvej, idem solo pa ako se netko hoce prikljuciti...
Koliko placas kartu i odakle letis?
ja sam za
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 07:56   #90
Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
Koliko placas kartu i odakle letis?
ja sam za
Trenutno prikupljam informacije sto se tice cijena i ostalog a i LP za Nepal mi je na veshmashini u kupaonici.
Koliko kuzim, cijene su tu negdje s JIAzijiom. Preferiram low budget ali ako se naleti za par dolara vise bolji smjestaj - uzmimam.
Letim Turkishem iz ZG preko ISTAMBULA za Delhi. Iz Delhija Jet Airwaysom do KTM-a (vanvej tiket - 800kn).
Znaci, ZG-DEL i povratak za 45 dana Bangkok-ZG = 5900kn (Olymptours). Nakon Nepala ili Bangladesh ili Bangkok pa na Filipine...pa u Maleziju a sigurno i do Vijetnama...a ne bi bilo lose opet skoknuti do Laosa... a nisam vidio ni Kambodansko more... a mozda stignem i na Mars... uglavnom, nemam bas zacrtani plan i program...

Ako si za - ubaci se!
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 10:31   #91
I ja biiiiiii u Nepaaaaal....
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 02:32   #92
Imala sam jedan smijesan dogadaj prekjucer ...na Franfurtskom aerodromu cekam avion za dalje i pitam covjeka kako da dodem do svog gatea (trebala sam neki vlak hvatat) i imam na sebi hlace koje imaju ispisan tibetanski text...kad odjednom frajer koji radi na aerodromu mi pocne citat hlace i pita me da li znam sta pise ...bio je nepalac i smijali smo se ...kaze da Tibet i Nepal imaju preko 50 jezika, sasvim razlicitih jedni od drugih...kako to nauciti? ili jednostavno otici tamo?
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 08:46   #93
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Trenutno prikupljam informacije sto se tice cijena i ostalog a i LP za Nepal mi je na veshmashini u kupaonici.
Koliko kuzim, cijene su tu negdje s JIAzijiom. Preferiram low budget ali ako se naleti za par dolara vise bolji smjestaj - uzmimam.
Letim Turkishem iz ZG preko ISTAMBULA za Delhi. Iz Delhija Jet Airwaysom do KTM-a (vanvej tiket - 800kn).
Znaci, ZG-DEL i povratak za 45 dana Bangkok-ZG = 5900kn (Olymptours). Nakon Nepala ili Bangladesh ili Bangkok pa na Filipine...pa u Maleziju a sigurno i do Vijetnama...a ne bi bilo lose opet skoknuti do Laosa... a nisam vidio ni Kambodansko more... a mozda stignem i na Mars... uglavnom, nemam bas zacrtani plan i program...

Ako si za - ubaci se!
E, ajde please napisi kaj ti radis. Mene fascinira kada ljudi mogu uzeti 45 dana godisnjeg, slobodnog, kaj ja znam cega....
I, jel ima mjesta u tvojoj firmi (ako radis)?
Ja bi isao, ali mi posao ne dopusta.
Big_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 11:06   #94
Quote:
Big_B kaže: Pogledaj post
E, ajde please napisi kaj ti radis. Mene fascinira kada ljudi mogu uzeti 45 dana godisnjeg, slobodnog, kaj ja znam cega....
I, jel ima mjesta u tvojoj firmi (ako radis)?
Ja bi isao, ali mi posao ne dopusta.
Kao sto je netko na forumu prije par mjeseci napisao - i meni je vrijeme u ZG (tj. mjesto gdje zivis i radis) razdoblje izmedu dva putovanja. To je "vrijeme" za pripremu puta i skupljanje love.
Ja konkretno iskoristim cijeli godisnji a ostatak "od oko" 15 dana odradim kroz godinu. Naravno, da imam i obavezu pripremiti "stvari" na poslu za "unaprijed" - pa se mjesec dana prije puta nasljakas ko konj. Uz sve to - firma u kojoj radim je specificna pa je i to jedan olakotni faktor. Jbga, sretan sam kaj radim tu gdje radim...

Big B, nazalost nema mjesta...
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 19:14   #95
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Znaci, ZG-DEL i povratak za 45 dana Bangkok-ZG = 5900kn (Olymptours). Nakon Nepala ili Bangladesh ili Bangkok pa na Filipine...pa u Maleziju a sigurno i do Vijetnama...a ne bi bilo lose opet skoknuti do Laosa... a nisam vidio ni Kambodansko more... a mozda stignem i na Mars... uglavnom, nemam bas zacrtani plan i program...

Ako si za - ubaci se!
Molim te detaljnije cijene avio-karata (nisam uspjela sve povezati ).
I koliko namjeravaš ostati u Nepalu i što obići da u 45 dana planiraš još u Bangladeš ili Tajland, pa na Filipine, u Maleziju i Vijetnam? OK. ako u Nepalu planiraš biti jedno dva tjedna, ali iako boravim dva-tri dana u jednom mjestu, čini mi se malo tu mač isplaniranoga. Ili si to pisao o svojim planovima za neka sljedeća putovanja?
45 dana za Nepal i još jednu manju zemlju mi se čini... taman.

Za sve koji u Nepalu nisu bili, preporuka da odu od sveg srca...
chandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 10:34   #96
Quote:
chandra kaže: Pogledaj post
Molim te detaljnije cijene avio-karata (nisam uspjela sve povezati ).
I koliko namjeravaš ostati u Nepalu i što obići da u 45 dana planiraš još u Bangladeš ili Tajland, pa na Filipine, u Maleziju i Vijetnam? OK. ako u Nepalu planiraš biti jedno dva tjedna, ali iako boravim dva-tri dana u jednom mjestu, čini mi se malo tu mač isplaniranoga. Ili si to pisao o svojim planovima za neka sljedeća putovanja?
45 dana za Nepal i još jednu manju zemlju mi se čini... taman.

Za sve koji u Nepalu nisu bili, preporuka da odu od sveg srca...
Ch, ZG-DEL & BKK-ZG - 5900kn sa Turkishem. DEL-KTM 800kn - Jet airways (vanvej). U Istanbulu na drugi let cekam samo 1 sat a u Delhiju 3 sata. Sto je u biti - super!
I to je sve sto imam od rezerviranih karata.
Zapravo sam htio samo reci da nemam neki zacrtani plan za svih 45 dana, osim Nepala i Filipina. Izuzev planete Mars i Bangladesa, u ostalim gore quote-navedenim zemljama sam bio...

Pa ajde napisi nesto tipa "za/protiv" u Nepalu... sto se izleta i sl. tice... a necu se naljutiti ako napises i pokoju korisnu "opcu" informaciju...

Hvala!
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 12:11   #97
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Pa ajde napisi nesto tipa "za/protiv" u Nepalu... sto se izleta i sl. tice... a necu se naljutiti ako napises i pokoju korisnu "opcu" informaciju...

Hvala!
Đe me nađe...

Želiš da napišem u najkraćim crtama ili se smijem raspisati koliko mi srce želi... npr. knjigu od desetak tomova?
(ovo nije sarkazam, kad se krenem prisjećati Nepala, čini mi se da se ne bih mogla zaustaviti, ma evo i sad se blaženo smiješim )
chandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 14:43   #98
Pozdrav ljudovi posto sam poslao chandri pm sa svojim pitanjem u vezi putovanja u Nepal/Tibet na koje je ona (svaka joj dala) dala jako korisne informacije i savjet da postavim pitanje ovdje, eto, postavljam ga

"Vjerojatno cu na moje pitanje jako tesko dobiti odgovor ali pokusavam, valjda ce netko znat...posto vec neko vrijeme poblize upoznajem budizam, dosta citam o tome i tak, velika mi je zelja otici na mjesto gdje se sve zna o tome prvenstveno me zanima postoji li ikakava mogucnost da izorganiziram smjestaj u samostanima, selima, mjestima gdje bih mogao boraviti s tim originalnim budistima i u tom periodu ponesto i nauciti kolko su oni zapravo pristupacni s takvim stvarima i sto bi trebalo poduzeti da se tako nesto izorganizira?"

Molio bih one koji su bili ili imaju bilo kakve informacije o tome da posalju pm ili odgovore ovdje (kako bi i ostali dobili neke info ako imaju planove slicne mojima)
Unaprijed zahvalan,
Yabby
Yabby Satta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 16:03   #99
Quote:
Yabby Satta kaže: Pogledaj post
(svaka joj dala)


Javi je li koristio koji od linkova koji sam ti poslala... i nadam se detaljnom izvještaju kad se vratiš.
chandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 20:38   #100
dobro dosli natrag s godisnjeg. nastavljamo s planovima za pravi godisnji: zna li tko koliko kosta avio karta od KTM do Lhase?
Yabby, mislim da s ovim namjerama trebamo u Lhasu! cula sam da se moze uci u zemlju samo u dvoje (u biti samo tako mozes dobiti vizu), to istina? to vrijedi (ako jos vrijedi) za KTM ili Lhasu ili oboje?
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.