Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2005., 09:43   #81
A vi koji ste bili, šta bi prije izabrali za posjetiti: slapove ili Manaus?
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 15:39   #82
Manaus,slapove imas i kod nas
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 15:44   #83
Quote:
Kiki kaže:
A tu
moje.
Ovo je sa zadnjeg izleta tamo.

Ja, isto ko i Marin, preporucam cijeli Brazil....jug je drugaciji nego sjever, unutrasnjost drugacija nego obala.
Sve je super.
Fenomenalne su ti slike
Boje,boje, boje... predivne boje
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 12:55   #84
Mexico - viza

Treba li hrvatskim drzavljanima ili ne (idem poslovno)?

U Budimpesti i Becu kazu da treba, iako mi je frend putovao lani i u ambasadi su mu rekli da mu ne treba. I isao je bez vize.
Inace, ceka se minimalno 3 tjedna!!!! A ja trebam putovat slijedeci tjedan.
karlovacko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 15:34   #85
Ne treba ti viza 100%...bila ja lani!, doduše turistički
__________________
.....and I miss You like the desert miss the rain.....
bionda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 03:50   #86
naravno da ti treba,ne znam sta ti pricas,ja sam tamo zivio od 2001 do 2004 skoro,viza ti treba,koliko se ja sjecam taj ured u Becu te salje na Budimpestu,uglavnom,vizu cekas dosta dugo,ja sam ju 2x vadio tamo,prvi puta je bilo 25 dana drugi put 28 dana,dakle racunaj mjesec dana,uglavnom ako imas potvrdu da si student il sa posla,kreditnu karticu ili iz banke potvrdu o lovi na racunu,vizu ce ti odobrit,te naravno garantno pismo ili rezervaciju u hotelu
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 03:53   #87
sad tek vidjeh,ako putujes poslovno,treba ti poziv od poslovnog partnera,i sljedeci tjedan nema sanse da dobijes,al mozes ih nazvat i zamolit da ti je hitno,al nisam siguran da li ce uspjet,jer im je birokracija uzasno spora,ja sam studentsku cekao 2 godine skoro al dobro bio sam tamo,al sto mozes napravit je kao sto su neki,doci tamo bez vize,pa ju mozes izvadit na aerodromu,al moras imat dobar razlog zasto nisi prije ju izvadio inace te mogu jebat
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 09:53   #88
Quote:
Marin23 kaže:
naravno da ti treba,ne znam sta ti pricas,ja sam tamo zivio od 2001 do 2004 skoro,viza ti treba,koliko se ja sjecam taj ured u Becu te salje na Budimpestu,uglavnom,vizu cekas dosta dugo,ja sam ju 2x vadio tamo,prvi puta je bilo 25 dana drugi put 28 dana,dakle racunaj mjesec dana,uglavnom ako imas potvrdu da si student il sa posla,kreditnu karticu ili iz banke potvrdu o lovi na racunu,vizu ce ti odobrit,te naravno garantno pismo ili rezervaciju u hotelu
Sta ja pricam.....pricam da mi nije trebala visa prosle godine.....doduse imala sam USA vizu pa ne znam da li ima to nekakve veze jer znam i masu ljudi koji su isto iz USA isli u Tijuanu bez mex. vize.....ja sam brodom bila i sve ok!
__________________
.....and I miss You like the desert miss the rain.....
bionda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 13:30   #89
pa amerikancima ne treba viza naravno,oni imaju kao i meksikanci posebne kartice za prelaz koje mogu izvadit il osobnu il putnovnicu,nama koji idemo iz hrvatske treba viza za meksiko,to
sto tebe nisu trazili si se provukla nekako,uostalom pogledaj na www.mvp.hr
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 14:52   #90
Quote:
Marin23 kaže:
pa amerikancima ne treba viza naravno,oni imaju kao i meksikanci posebne kartice za prelaz koje mogu izvadit il osobnu il putnovnicu,nama koji idemo iz hrvatske treba viza za meksiko,to
sto tebe nisu trazili si se provukla nekako,uostalom pogledaj na www.mvp.hr

Ne govorim o amerima nego o hrvatima sa hrvatskim putovnicama.....ocito im se malo vise njih provlaci jer ja nisam jedina koja je bez vize isla .....ili ne kontroliraju ako ulazis iz SAD-a!
__________________
.....and I miss You like the desert miss the rain.....
bionda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 15:02   #91
onda ulaz ne kontoliraju,pogotovo tijuanu za to znam
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 05:48   #92
Marin bas

me zanima zasto zele rezervaciju hotela, sta ne mozes dobiti turisticku i onda kad dodes, nac hotel ili drugo???

sta ako zelis ostati 6 mjeseci-- godinu, jel se moze dobit neka viza ili produziti ako financijski mozes ili sta?

posto si zivio u mehico city-u znas li za koliko se moze iznajmiti stan(namjesten ili ne) u prosjecnom susjedstvu s blizinom prijevoza??

ili nekom drugom mjestu mozda na obali (ne turisticko-americkom) mjestu kao cancun ili puerta valarta

gracijas amigo

PS. moze li se prezivjeti u mehicu sa 500-1000$ mjesecno
shani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 06:21   #93
Re: Marin bas

Quote:
shani kaže:
me zanima zasto zele rezervaciju hotela, sta ne mozes dobiti turisticku i onda kad dodes, nac hotel ili drugo???

sta ako zelis ostati 6 mjeseci-- godinu, jel se moze dobit neka viza ili produziti ako financijski mozes ili sta?

posto si zivio u mehico city-u znas li za koliko se moze iznajmiti stan(namjesten ili ne) u prosjecnom susjedstvu s blizinom prijevoza??

ili nekom drugom mjestu mozda na obali (ne turisticko-americkom) mjestu kao cancun ili puerta valarta

gracijas amigo

PS. moze li se prezivjeti u mehicu sa 500-1000$ mjesecno
pa naravno da ne mozes,ne znam gdje mozes doci i onda traziti vizu itd,mislim znam da ima drzava,znam npr.da koreanci npr. mogu trazit vizu na ulazu u meksiko ,al mi hrvati ju moramo izvadit prije,drugacija politika,turisticku mozes produzit do 6 mjeseci nakon 6 mjeseci moras vadit il poslovnu,il studentsku il tako neki tip vize,za stan znam samo za Mexico City,stan te izadje oko 1800-3000 pesosa u normalnoj cetvrti,u lose ne idi nikako,al tamo mozes za 500-1000 pesosa naci,kad sam ja bio onda je 1 pesos bio isto kao 1 kuna,razlika recimo 10 lipa kuna jaca,al pesos je pao pa sada ne znam,pogledaj na netu,al razlika je skoro 1 : 2 sada koliko sam vidio prije 3-4 mjeseca recimo,uglavnom stan i svi troskovi su ti najskuplji u mexico cityu,sto je logicno jer je centar svega,al pripremi se ako ides tamo na velike udaljenosti al zavisi gdje ides,grad ti je oko 5.500km2 sto je skoro 1/10 hrvatske i 30 to 35 miliona ljudi tamo zivi,tako da je poprilican kaos,iako se popravilo u zadnje vrijeme,stan sto sam ti dao cijenu je namjesten stan koji dijelis s nekim,sam ne znam koliko bi izasao,ja sam prvi stan dijelio s 2,drugi s 1,prvi me je kostao 1800,drugi 3500 pesosa,iliti recimo 1200 do 1900 kuna mjesecno,otprilike,hrana i sve ostalo je jako jeftino ako znas gdje,al stanovi su dosta skupi,ja sam prezivljavao sa 6-9 tisuca kuna tamo s time da sam placao stan 1200 pa 1900,te fakultet 2500 mjesecno,na ostalo jako malo potrosis,rezije su jako jeftine,internet je recimo ADSL 50 kuna mjesecno neograniceno,hrana par kuna dnevno,prijevoz,metro kunu,bus 0.75 do 2 kune zavisi o udaljenosti,ako imas pitanja jos pitaj,al cijene ne znam kakve su sad,al bolje je sigurno jer pesos pada dosta,pa je sad jeftinije dosta vjerovatno,Cancun kad sam bio je skup,hotel je bio oko 1200 kuna noc,al je bio 5 zvijezdica pa ne znam jer mozes naci puno jeftinije naravno,al hrana je bila jeftina jako,sjecam se da smo jeli skampe za 15 kuna,pa jastog za 25 sljedeci dan,pa opet skampe,i porcija ogromna,al Cancun ti je pun pijanih amerikanaca,al plaze su divne prekrasne,a imas i blziu puno ljepsih mjesta,ja sam bio kad je bio Spring Breake,il kako se vec zove,tako da....
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 06:24   #94
Puerto vallarta ti je puno jeftinija opcija od Cancuna,al ak volis neke cudne predjele i dobru zabavu tipa hippi komuna,onda ti preporucam Zipolite (al ne u svako doba godine) ... i ako slucajno ides tamo reci mi da ti dam par savjeta
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 04:39   #95
Za meksiko, na zalost, jos uvijek treba viza. Slovencima ne treba viza vec jedno 6-7 godina, npr. Ja sam u meksiko isao zajedno s jos desetak prijatelja, i postupak je bio poprilicno jednostavan. Iako su nas ljudi iz avio kompanije prilicno preplasili tvrdeci kako je tesko dobiti vizu. Uglavnom, mi smo najprije od njih zatrazili obrazac za vizu s uputstvima, i to dobili faksom. Zatim sve to ispunili, prikeljili fotografije, kopije povratnih avio karata, kopije kreditnih kartica, potvrde da smo studenti ili da imamo radni odnos, i sve to faksirali meksikancima u ambasadu u budimpesti. Cekali smo tri tjedna, nazvali, i dobili potvrdu da je sve ok. Sjeli dvoje nas u auto i otisli s putovnicama u Budimpestu. Najprije su meksikanci u ambasadai zaj*** jer nisu htjeli odmah dati sve vize za nas deset u jednom danu pod izlikom da im se ne da lijepiti, stambiljati i potpisivati toliko pasosa. Na kraju smo ih nagovorili da nam to ipak naprave.

BTW, u budimpesti je pakao s autom se vozikati.

U Tijuani nas nitko nista nije pitao, samo se meksicki carinik naljutio jer smo ga probudili i potjerao nas ca. A mi smo samo htjeli pecat i da nam poniste izlaz iz SAD-a. Na kraju smo po to morali otici na nekakav terminal pored tijuani (slijedeci dan), gdje nam je tip bez ruke i noge lupio nekakav raznobojni pecat gledajuci nas cudno zasto mi to od njega trazimo.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 04:45   #96
hehehe,upravo tako,ako imas dokumente koje traze nema problema sa vizom,mislim da je tako sa svima osim paranoicnim nacijama kao USA koje te mogu odbit bez razloga,ja sam imao srecu kad sam vadio vizu za brazil jer mi je falio dokument koji nije pisalo da treba al su imali nekog lika koji je znao hrvatski pa su odobrili,sa meksikancima nikad problema,jedino sto se dugo ceka,u pravilu 20-30 dana,ja sam cekao uvijek 25-29 dana,a slovenci su zakon,njima skoro nigdje ne treba viza kako sam citao,ni za brazil ni za meksiko a netko je spomenuo ni za USA,al nasa MVP politika je totalno u k,stoga me ne cudi,brazilska mi je zakon npr.,kako oni nama tako mi njima,zadnji primjer je onaj sto su ameri uveli uzimanje otisaka i slikanje a njima brazilci isto,tako bi trebali i mi da smo pametni
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 05:04   #97
Quote:
Marin23 kaže:
al nasa MVP politika je totalno u k,stoga me ne cudi,
Pa nasi kreteni u MVP nisu u stanju otvoriti ambasadu u meksiku! Mi uostalom uopce nemamo diplomatske odnose sa meksikom - niti konzulat, a kamo li ambasadu! Vrlo vjerojatno viza ni ne bi bila potrebna da postoji ambasada....

Meni taj MP izgleda kao velika sprdacina i necija privatna obiteljska partija... imamo konzulate u nekim znjgnj drzavama poput sierra leonea ili gane jer tamo zivi neki tip koji je mio politicarima u MVP (pa je zato postao konzul), ali nismo u stanju srediti ambasade u brazilu, meksiku...

Meni nije jasno za meksiko - juga je imala super odnose s meksikom, cak se dvije ulice u mexico cityju zovu tito i zagreb.

Quote:
brazilska mi je zakon npr.,kako oni nama tako mi njima,zadnji primjer je onaj sto su ameri uveli uzimanje otisaka i slikanje a njima brazilci isto,tako bi trebali i mi da smo pametni
Eh, mi smo kreteni pa kada oni udare sibom, mi trazimo jos.... prvo bi opalio vizu onim englezima. Pa oni su jedini koji nama zahtjevaju vize! I to bi fino opalio kojih 500 kuna, pa ako zele na nasu obalu, neka plate! I ne samo to - neka fino na granici organiziraju poseban red za 'viza holder', pa neka cekaju satima na ulaz u hrvatsku po przecem suncu izmedu bantu crnaca i libijskih arapa. Isto onako kako i mi cekamo na ulaz u englesku...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 05:12   #98
upravo tako,ma nasa vanjska politika je ocajna,kao i nasi svi dosad ministri koji osim hrvatskog pricaju nesto malo engleskog i njemackog,.....ma to je sve gamad mutava
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 21:32   #99
US Viza

Najprije da se ispricam ako je bila teme, nisam je uspio pronaci ili ako ovo npravo mjesto za postaviti ovo pitanje...
Dakle, zanima me kolike su sanse da dobijem turisticku vizu za US, mislio sam da je procedura "pođeš-platiš-dobiješ" no rekli su mi da to ine ide baš tako jednostavno.
Imam 21 godinu, usred studija sam, nisam zavrsio vojsku, nemam nikakav policijski dosje, ni najmanji prekrsaj. Nisam musliman (kazu da je i to bitno) imam pozivno pismo, imam smjestaj i mislim da je to to od onih pitanja za vizu.
Molio bi vasa iskustva ili ako znate nesto o tome.
Zahvaljujem
ttc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 21:44   #100
znam da moras ispuniti mali miljon papira, neki ko upitnik sa priglupim i smijesnim pitanjima i onda oni odluce dal te budu pustili ili ne... nije lako, al da se...
sretno!
__________________
"...so when you hear this autumn song remember, the best times are yet to come..."
tockicha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.