Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2013., 10:28   #361
Pa napravio si više manje sve što je trebalo. Treba ampulama jedno 2-3 dana da buhe potjeraju ili pocrkaju ili šta već.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 23:06   #362
15 dana nakon stavljanja Advocate ampule primjetila sam bijele kuglice na mickovoj guzi. Jel moguće da je trakavica u pitanju?! Što sad, da mu dam Pratel ili ponovim s nekom drugom ampulom, ako uopće smijem stavljati ponovno u tako kratkom roku?
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 08:13   #363
Advocate ne djeluje na trakavice, tako da daj Pratel svakako (i ponovi za 2j) . Od ampula jedino djeluje Profeneder, ali ako možeš dati tabletu, jeftinije ti je 10 puta
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 17:26   #364
treba mi mali savjet. dobila sam u spot on orme naturali ulje neema ampulu da dam jednom malom mačiću od nekih mjesec dana. ampula je 2 ml i kako na njoj nema nikakvog uputstva nemam pojma koliko malcu trebam dati. zna li možda netko?
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 17:35   #365
Quote:
Miss Bathory kaže: Pogledaj post
Advocate ne djeluje na trakavice, tako da daj Pratel svakako (i ponovi za 2j) . Od ampula jedino djeluje Profeneder, ali ako možeš dati tabletu, jeftinije ti je 10 puta
Nažalost, nisam provjeravala istinitost tvrdnje prodavačice u Zoo Cityu, a ona mi je dvaput potvrdila da djeluje i na trakavice Micko je dobio Pratel i kod prve tablete je sve otišlo, ali smo naravno ponovili za 2 tjedna.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 15:19   #366
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
treba mi mali savjet. dobila sam u spot on orme naturali ulje neema ampulu da dam jednom malom mačiću od nekih mjesec dana. ampula je 2 ml i kako na njoj nema nikakvog uputstva nemam pojma koliko malcu trebam dati. zna li možda netko?
Našla sam ovo http://www.uniteddogs.com/hr/forum/6...s-uljem-neema/ ne znam koliko stvarno djeluje, ali mislim da bi ta ampulica od 2 ml trebala biti dosta
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 00:28   #367
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
treba mi mali savjet. dobila sam u spot on orme naturali ulje neema ampulu da dam jednom malom mačiću od nekih mjesec dana. ampula je 2 ml i kako na njoj nema nikakvog uputstva nemam pojma koliko malcu trebam dati. zna li možda netko?
Ja imam doma te ampulice, gledala sam sada upute i piše samo da se zaražena životinja tretira svaka 2 dana (tj. dvokratno šta god im to značilo, valjda da se 2 puta stavlja u razmaku od 2 dana ali su mogli to malo bolje prevesti a ne da čovjek nagađa ), a kao preventiva da se može stavljati jedna ampulica svakih 10-15 dana.

Ne spominje se ništa koliko ide po kilaži pa se onda valjda može cijela ampulica istresti. Stavljaj duž kičmu ali na mjesta di ne može mače polizati, ako misliš da je previše (jer stvarno ima dosta, ja zamastim micku pol leđa a on je mrcina od preko 8 kg) ampula se da fino zatvoriti pa stavi opet za nekoliko dana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 10:16   #368
Imam pitanje vezano za čišćenje mačića od parazita. Moja micekica je jednom očišćena prije kaj smo je dobili (znači prije 2.mj). Nalazi se u stanu, ne izlazi van i ne druži se s drugim micama.

Da li je potrebno i koliko često dati joj nešto protiv parazita? (Ne kužim kako ih mice dobivaju ako nisu u kontaktu s drugima i jedu samo prerađenu hranu)

Isto vezano za "hairball". Mica je dugodlaka i još nije niti jednom "povratila" dlaku (češljamo je min 1x tjedno). Koliko često i da li treba davati paste za to?

Hvala na odgovorima!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 21:31   #369
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano za čišćenje mačića od parazita. Moja micekica je jednom očišćena prije kaj smo je dobili (znači prije 2.mj). Nalazi se u stanu, ne izlazi van i ne druži se s drugim micama.

Da li je potrebno i koliko često dati joj nešto protiv parazita? (Ne kužim kako ih mice dobivaju ako nisu u kontaktu s drugima i jedu samo prerađenu hranu)

Isto vezano za "hairball". Mica je dugodlaka i još nije niti jednom "povratila" dlaku (češljamo je min 1x tjedno). Koliko često i da li treba davati paste za to?

Hvala na odgovorima!
evo ja iz mog iskustva i kako su mi napisali..da se svaka 3 mj. treba davati za parazite tabletice...maca može i nemora dobiti parazite i od obične muhe il od nečega što smo mi unijeli u kuću na svojim cipelama..tako da eto...za ovo ostalo nemam odgovor
hope is all is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 22:28   #370
Kolko ja znam treba davati pastu svaki dan po 4-5 cm.

I to obavezno jer može imati probavne smetnje,mi smo prije mjesec dana kod veterinara bili 3 dana na injekcijama zbog toga jer nisam znala da joj treba svaki dan dati pastu pa joj se zapetljalo u crijevima

A sad..kaj i mene zanima a na onoj temi mi niko nije odgovorio..
Ako maci dajem suhu hranu namijenjenu protiv tih hairball smetnji dal joj moram i pastu davati?

Ili je dovoljno jedno ili drugo?Tj.ili pasta ili suha hrana za te dlakave protiv tih hairball smetnji?
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 10:03   #371
Hvala! Znači pravac pet shop
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 20:51   #372
molim savjet!
advantage od 0.4 ml za moju macu košta oko 32 kune.
advantage s duplom dozom košta 3 kune više.
kako bih uštedjela kupila sam ovaj veći, pa sam htjela iskoristiti pola a pola za mjesec-dva kada bude vrijeme za novu rundu.
no, na uputstvima piše da se sve mora potrošiti kada se otvori.

e, sad me zanima hoću li uspjeti sačuvati valjanost ako ostatak stavim u frižider do idućeg kapanja ili će aktivni sastojci zbog stajanja u otvorenoj ambalaži izgubiti djelotvornost?

ima li netko saznanja o tome?
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 20:58   #373
imaš valjda neku frendicu s mačkama pa da podijelite trošak. moji roditelji uzmu veću ampulu pa podijele ili među mačkama ili pas i mačka, po potrebi.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 09:46   #374
nemam nikoga tko ima mačku
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 19:07   #375
Molim vas savjet. Imam jednu macu koja je dolutala prije nekih 2 mjeseca, omacila se prije 21 dan. Danas sam primjetila na mačiću nešto bijelo ko riža al se micalo, malo sam guglala i čini mi se da je riječ o trakavici. Što da radim? Što se može dati mačićima (ima ih 5 komada)? Nisam u prilici voditi ih veterinaru. Kako da pomognem (kojim sredstvima) mami i mačićima? Što da im kupim protiv parazita i eventualno buha, iako nisam primjetila da ih imaju. I panika me uhvatila jer sam mačiće stavljala na lice (mazila sam se s njima). Je li moguće da sam i sama dobila trakavicu?!
__________________
***kabhi alvida naa kehna***
nataodzanata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 21:20   #376
Frontline combo ampula na macicu!!!

Ljudi, rijec je o macicu od 2 mjeseca i jedva pola kila ...to mu je stavljeno slucajno...Koje su posljedice? Moze li se efekt smanjiti ikako? Nazalost sad sam doznala da mu je to stavljeno u 3 popodne... -.- Hvala unaprijed
__________________
Nista to.Najmanje se govori kad te se najviše tiče.
LeTtuCe007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 21:38   #377
Kak se ponaša? Ima neke smetnje?

Operi ga. Peri ga dok ne izgubi smetnje ak ih ima.
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 21:43   #378
Mislim da mu neće ništa biti, uostalom, to se stavlja iza vrata pa nema šanse da se poliže, jedina opasnost je da ga druga mačka poliže.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 21:43   #379
Problem je sto macic nije kod mene vec u drugom mjestu.Receno im je da dobro operu mjesto nanosenja al sad ne znam nista dalje...Nista ne mogu provjerit pa sam htjela vidjeti ima li netko vec iskustava s ovom situacijom,kakve su posljedice... Herbicidna svejedno hvala
__________________
Nista to.Najmanje se govori kad te se najviše tiče.
LeTtuCe007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 09:54   #380
Jel ima što za štence cca 2 tjedna starosti protiv buha? Ampula kao od 8. tjedna ide.

Nemaju buhe, no vidim da majka ima gdje koju, njoj danas ide ampula.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.