Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2004., 00:12   #61
Re: Re: DEFINITIVNO NAJ!!!

Quote:
Mrtva_mrkva kaže:

Trash filmovi ne ulaze u kategoriju losih filmova jer su ili uglavnom namjerno napravljeni da budu takvi ili su napravljeni s velikom ljubavlju prema mediju i nula profesionalnog pristupa. Bilo kako bilo, nenadjebivo su zabavni
Da, ali kako je John Waters rekao - postoji dobar loš ukus i postoji loš loš ukus.

Pa ne vidim kako bi namjerno loš film poput U kanđama velegrada mogao biti izuzet od takvog vrednovanja.
Možda netko smatra da tu svoju namjeru nije dobro napravio.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 00:14   #62
Quote:
kozz kaže:
A?
Nije ni meni bas jasno sto je pjesnik htio reci...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 00:21   #63
Re: Re: Re: DEFINITIVNO NAJ!!!

Quote:
kozz kaže:
Da, ali kako je John Waters rekao - postoji dobar loš ukus i postoji loš loš ukus.

Pa ne vidim kako bi namjerno loš film poput U kanđama velegrada mogao biti izuzet od takvog vrednovanja.
Možda netko smatra da tu svoju namjeru nije dobro napravio.
E, to ti je sad vec filozofska tema - moze li se o ukusima raspravljati? Jesu li ukusi nesto sto nam diktira vise ili manje elitno drustvo i moze li na njih utjecati obrazovanje? Ja smatram da moze.

Vracam se na temu. Mislim da je u svrhu dobrog ukusa "dozvoljeno" da ti se svidja nesto lose sve dok to ne pozelis proglasiti za nesto dobro. Prema tome, dok god si svjestan da je nesto trash ili smece, a ne vrhusko remek djelo znaci da imas "dobar los" ukus. Usporedi s necim radikalnim, npr. meksickim sapunicama. Mislim da je donekle u redu da ti se svidjaju i da ih gledas dok god si u stanju napraviti dovoljan odmak i dok si svjestan da je ono najnizi oblik glume, price i rezije. Cim ih pocnes uzimati za ozbiljno, gotov si
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 00:30   #64
Ne raspravljam ja o ukusima.

Hoću reći da ne možemo namjerno loše filmove izuzeti od vrednovanja dobro/loše zato jer su namjerno loši pa ne mogu biti dobri.
Netko još uvijek može smatrati da je Mario Kovač snimio loš loš film.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 00:45   #65
Quote:
kozz kaže:
Netko još uvijek može smatrati da je Mario Kovač snimio loš loš film.
Hm, sad si me zamislio. Cak i u svom zanru. Istina. Lijepo primjeceno
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 01:03   #66
Quote:
Vepar kaže:

3. Freddy Got Fingered
Prestrašno

I Svi su ludi za Mary - jedna od većih gluposti koje sam gledala
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 14:24   #67
Gospodar prstenova - bilo koji dio...
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 14:48   #68
Quote:
Blackbird kaže:
Gospodar prstenova - bilo koji dio...
Daj, lik, nemoj se zahebavat...
se7en is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 14:59   #69
Zašto zajebavati... Pa to je glupost nad glupostima...
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 15:11   #70
Quote:
Blackbird kaže:
Gospodar prstenova - bilo koji dio...
mi mora da se šališ!!?!!
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 15:20   #71
batman (svaki dio)
spy kids (svaki dio)
mrak film (svaki dio)
taxi 3 (izlizane fore iz taxi 1 i taxi 2)
pink panther (zadnji djelovi jer su kopija prvih djelova)
__________________
||: 60 57 45 66 65 57 :||
crash0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 15:39   #72
Quote:
Blackbird kaže:
Zašto zajebavati... Pa to je glupost nad glupostima...
Poanta filma nije da ti prikaže realan život na planeti Zemlji...
Poanta je u ekranizaciji legendarnog književnog djela, a koje je svaki pošteni Hrvat bio dužan pročitati prije nego što je stao na binu u Domu JNA i rekao: "Danas, kada, postajem pionir..."!!!!

Dodatno, nepobitna je činjenica da je film potukao sve moguće rekorde gledanosti (istina, to ne govori puno u svijetu gdje istu stvar napravi "Titanic") te su scenografija i kostimografija uspjele pokazati svoju važnost u stvaranju produkta 7. umjetnosti, a o efektima pokreta i izgleda raznih bića i nadbića da ne govorim...

Vjerojatno je samo za kompjutersku obradu Golluma uporabljeno više elektronike nego što naša dična Hrvatska armija posjeduje uopće, uključujući i avione!!!

Stoga, daljnji spomen negativnosti, a u svezi s predmetnom trilogijom, smatram čistim zakrčavanjem webprostora, a dragocjenim za one koji još koriste modemske linije (npr. ja dok sam doma... )

se7en is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 21:15   #73
Gospodari (sva 3), Posljednji Samuraj (ovaj novi) i Kill Bill

Veceg proljeva u zivotu nisam gledao!
__________________
This is Ravens teritorry! Snakes don't belong in Alaska!
Vulcan Raven is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 21:17   #74
Zaboravih Troju, a da mi ekipa ne sere zbog LOTR-a objasnjenje je jednostavno - KNJIGU SAM PROCITA PRIJE, a film je smece totalno!!!
__________________
This is Ravens teritorry! Snakes don't belong in Alaska!
Vulcan Raven is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 23:40   #75
Dude, where`s my car
Kung-fu nogomet

Užas filmovi, al su nevjerojatno zabavni uz pomoć alkohola...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 00:19   #76
Runaway bride.

Pa to je ocajno. Koja glupava tema.
__________________
If you've ever wanted to see the old dude from Troll II in a fur toga, your ship has finally come in, although it probably comes in all the time because you've got pretty goddamn low standards in ships.
John Doe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 02:32   #77
Post

Da prijavim i "suvremenog" Richarda III, koji u krajoliku II svjetskog rata, u jippu, ili nekim bronim kolima viče "Kraljevstvo za konja!"

A i cijelo "transponiranje" je smiješno. Ali film je dobio hrpu nagrada...!

Isto važi i za Hamleta kojeg igra Ethan Hawke, u režiji Michaela Almereyde... Casting je "nabacan", sa Klaudijem Kylem MacLahlanom, Samom Shepardom "Duhom", Billom Murayjom Kao Polonijem itd...

Ali "transponiranje" je za ...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 11:42   #78
Quote:
se7en kaže:
Poanta filma nije da ti prikaže realan život na planeti Zemlji...
Poanta je u ekranizaciji legendarnog književnog djela, a koje je svaki pošteni Hrvat bio dužan pročitati prije nego što je stao na binu u Domu JNA i rekao: "Danas, kada, postajem pionir..."!!!!

Dodatno, nepobitna je činjenica da je film potukao sve moguće rekorde gledanosti (istina, to ne govori puno u svijetu gdje istu stvar napravi "Titanic") te su scenografija i kostimografija uspjele pokazati svoju važnost u stvaranju produkta 7. umjetnosti, a o efektima pokreta i izgleda raznih bića i nadbića da ne govorim...

Vjerojatno je samo za kompjutersku obradu Golluma uporabljeno više elektronike nego što naša dična Hrvatska armija posjeduje uopće, uključujući i avione!!!

Stoga, daljnji spomen negativnosti, a u svezi s predmetnom trilogijom, smatram čistim zakrčavanjem webprostora, a dragocjenim za one koji još koriste modemske linije (npr. ja dok sam doma... )

Kompjutorska obrada i kostimi nisu nešto što će film učiniti dobrim a taj film se zasniva, osim na jednoj prosječnoj bajci za djecu, samo na tome. I dalje stojim iza tvrdnje.

Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 11:44   #79
Najgluplji mi je definitivno Mišn imposibl i jedan i dva
__________________
potpis
Ventrue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 12:49   #80
Quote:
Blackbird kaže:
Kompjutorska obrada i kostimi nisu nešto što će film učiniti dobrim a taj film se zasniva, osim na jednoj prosječnoj bajci za djecu, samo na tome. I dalje stojim iza tvrdnje.

Ma sve je to jasno, naravno, ali želim skrenuti pozornost ovim putem da je nemoguće da je LOTR najgori film koji je netko gledao, pošto to jedino može značiti da je dotični filmski nenagledan... Kao, nema drugih sranja dovoljno?!
Uostalom LOTR je u 3 dijela; derfor, kako znaš da je kompletno loš, kaj si gledao sva 3? Kaj nisi onda odustao poslije prvog?

Još samo čekam da netko spomene Matrix...
se7en is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.