Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2014., 22:07   #221
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
evo recimo pored badema piše hladno tiješnjno, a pored druge bočice je navedeno da je rafinirani badem, tako je i kod avokada i još nekih koje imaju i jedno i drugo.
da, to je to ulje. na nerafiniranim uljima koja imam nedvosmisleno piše da su nerafinirana ili ekstradjevičanska, kako za koje ulje.
nerafinirano/rafinirano i hladno tiješteno su dvije različite stvari - to znam čak i ja i ulje može biti hladnoprešano, ali rafinirano (takve su ove sjemenke grožđa koje sam prvo kupila)

očito je to ta jojoba onda
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:24   #222
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
da, to je to ulje. na nerafiniranim uljima koja imam nedvosmisleno piše da su nerafinirana ili ekstradjevičanska, kako za koje ulje.
nerafinirano/rafinirano i hladno tiješteno su dvije različite stvari - to znam čak i ja i ulje može biti hladnoprešano, ali rafinirano (takve su ove sjemenke grožđa koje sam prvo kupila)

očito je to ta jojoba onda
Slobodno uzmi tu jojobu od 60 kn.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 16:22   #223
Unhappy

Lijep pozdrav, evo pratim vas već neko vrijeme ali nisam baš aktivni forumaš Odlučila sam početi koristiti ulja u njezi kože, pa me zanima vaše mišljenje. Konkretno, koža lica mi je normalna, u ove hladnije dane nešto više suha, prištići mi znadu izbiti samo za vrije pms-a, gdje koji. Jedina muka su mi proširene pore. Što mislite o kombinaciji ulja sjemenki grožđa sa uljem sjemenki marelice?
rinoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 22:14   #224
Danas sam uzela ovo ulje jer imam masnu dehidriranu kožu.Stavila sam ga na vlažno lice i umasirala,ali piše da ne ostavlja masan trag ali meni je lice masno na dodir.Uzela sam u DM hladno prešano ulje.
Dali se posle njega stavlja još nešto (noćna krema) ili bi to bilo preteško.Inače sam sklona jako aknama pa me sad malo strah da mi lice ne bukne.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 12:48   #225
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Danas sam uzela ovo ulje jer imam masnu dehidriranu kožu.Stavila sam ga na vlažno lice i umasirala,ali piše da ne ostavlja masan trag ali meni je lice masno na dodir.Uzela sam u DM hladno prešano ulje.
Dali se posle njega stavlja još nešto (noćna krema) ili bi to bilo preteško.Inače sam sklona jako aknama pa me sad malo strah da mi lice ne bukne.
imamo sličnu kožu
ako imaš masnu/mješovitu kožu i koristiš ulje za lice navečer trebaš PRIJE njega staviti noćnu kremu pa tek onda ulje i vjerojatno si stavila previše ulja
ja ti stavljam da na vrh prsta staviš malo ulja i onda prisloniš na čelo pa tako dva puta na obraze i onda brada, to ti bude 4 kapi i to onda umasiraš

postupak bi ti bio očistiti lice, toner, krema pa onda ulje
neće biti previše ako koristiš odgovarajuću kremu itd, pusti par minuta prije nego što stavljaš idući proizdvod


ja samo moram reći da je meni ovo ulje čudo za kožu, koristim ga 2 mjeseca
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 13:39   #226
Stavila sam baš ovako kako si napisala samo na prst ali nisam stavila ništa prije toga jer sam probala tako jednom ,i onda kad sam stavila ulje nakon kreme sva ta krema se u mrvice napravila,ne znam zašto.
Ja nisam previše oduševljena sa njime,možda sam uzela pogrešnu marku...
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 15:32   #227
koju si marku uzela? stvarno ne znam zašto se to događa, možda je do kreme
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 09:35   #228
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Danas sam uzela ovo ulje jer imam masnu dehidriranu kožu.Stavila sam ga na vlažno lice i umasirala,ali piše da ne ostavlja masan trag ali meni je lice masno na dodir.Uzela sam u DM hladno prešano ulje.
Dali se posle njega stavlja još nešto (noćna krema) ili bi to bilo preteško.Inače sam sklona jako aknama pa me sad malo strah da mi lice ne bukne.
Imam isto ulje,ja ga koristim za skidanje šminke i za područje oko očiju.
Meni pak ko da to ulje nije dovoljno masno,ali ja imam suhu kožu.

Mislim da bi trebalo kombinirati neku kremu sa uljem
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 16:25   #229
Quote:
la rosana kaže: Pogledaj post
koju si marku uzela? stvarno ne znam zašto se to događa, možda je do kreme
Zove se Biosativa iz Mađarske.
Ja ti posle tonika uvijek stavim kremu za akne iz linije Bioderma i onda posle nje stavim malo ulja na čelo jer mi se tamo najviše isušuje koža ,i opet mrvice.Pa sad stavljam isključivo ispod oka .
Imam još malo, to moram potrošiti do 15.3.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 18:01   #230
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Imam isto ulje,ja ga koristim za skidanje šminke i za područje oko očiju.
Meni pak ko da to ulje nije dovoljno masno,ali ja imam suhu kožu.

Mislim da bi trebalo kombinirati neku kremu sa uljem
ne znam koliko je to istina ali čitala sam da ovo ulje nije za suhu kožu nego više za masnu/mješovitu
ima zanimljiv članak kako koristiti ulje za koji tip kože

Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Zove se Biosativa iz Mađarske.
Ja ti posle tonika uvijek stavim kremu za akne iz linije Bioderma i onda posle nje stavim malo ulja na čelo jer mi se tamo najviše isušuje koža ,i opet mrvice.Pa sad stavljam isključivo ispod oka .
Imam još malo, to moram potrošiti do 15.3.
probaj tipa preko iherba ulje marke Now, nije ekstra skupo
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 21:39   #231
Quote:
la rosana kaže: Pogledaj post
ne znam koliko je to istina ali čitala sam da ovo ulje nije za suhu kožu nego više za masnu/mješovitu
ima zanimljiv članak kako koristiti ulje za koji tip kože
Hvala na informaciji. Nisam znala da je više za masnu kožu,uzela sam ga jer mi je zvučalo zanimljivo
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 01:07   #232
@vitalina koliko sam shvatila ulje je laganije, pa za suhu treba nešto dodatno, ali evo sad dodatnim istraživanjem sam vidila da ga možeš miješati s nekim drugim uljem da se prilagodi tvojoj koži tako da nema potrebe da ne koristiš ovo ulje


sad malo čitam temu i vidim da nije dobro koristiti ulja sama na duže vrijeme nego ih miješati s nečim

imam mješovitu kožu, ljeti je masnija ali zimi je dehidrirana
koje bi onda ulje bilo dobro za ovo vrijeme da dodam uz ulje grožđa? čitam da je dobro miješati s lješnjakom ali to je za masniju kožu a to mi sad ne treba pogotovo za noćnu njegu kad mi je potrebno nešto hidratantnije
možda plod divlje ruže, to je za suhu više ili? i kako to kombiniram je li pomijesam u bočicu pa koristim mješavinu dokad traje ili?
jer dosad kad bih koristila samo ovo ulje, stavila bih ga izravno na prst pa sad ne znam kako miješati
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 11:40   #233
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Danas sam uzela ovo ulje jer imam masnu dehidriranu kožu.Stavila sam ga na vlažno lice i umasirala,ali piše da ne ostavlja masan trag ali meni je lice masno na dodir.Uzela sam u DM hladno prešano ulje.
Dali se posle njega stavlja još nešto (noćna krema) ili bi to bilo preteško.Inače sam sklona jako aknama pa me sad malo strah da mi lice ne bukne.
Nije dovoljno samo jedno ulje za niti jedan tip kože. U tvom slučaju bilo bi dobro miješati sjemenke grožđa s lješnjakom i jojobom a dobro bi došlo i malo nevena, noćurka, tamanua.... te pokoje eterično ulje da bi bilo rezultata.
Miješati sintetičku kremu s uljima i to još za lice koje je sklono aknama nije dobra ideja. Ili jedno ili drugo.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 17:57   #234
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Nije dovoljno samo jedno ulje za niti jedan tip kože. U tvom slučaju bilo bi dobro miješati sjemenke grožđa s lješnjakom i jojobom a dobro bi došlo i malo nevena, noćurka, tamanua.... te pokoje eterično ulje da bi bilo rezultata.
Miješati sintetičku kremu s uljima i to još za lice koje je sklono aknama nije dobra ideja. Ili jedno ili drugo.
U pravu si,lice mi je baš podivljalo .
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 00:34   #235
Koje ulje sjemenki grožđa je bolje... ovo od Kemiga, Oleo Theraphy ili Florihana? Moram priznati sa mi je Kemig nekad ok a nekad katastrofa... Ili postoji neko još nešto nanašem tržištu?
JackieWild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:31   #236
Evo da javim svoje dojmove vezane za ulje SG. Takodjer imam to Biosativa hladno presano ulje iz DM-a. Imam vrlo dehidriranu i perutavu kozu, sa malo prosirenim porama na obrazima, sitnim miteserima na nosu i T zonom koja se zna zasjajiti. U vrijeme pms-a mi se zna zalomiti po jedna akna negdje na licu. Zadnjih tjedana koristim hladno presano suncokretovo ulje, koje nanosim nakon ciscenja, prije kreme za lice, i iako mi je od njega vec par puta izbila poveca potkozna akna, i dalje ga koristim zato sto mi jako pomaze za elasticitet koze i reduciralo mi je mitesere na nosu (a i nadam se da su akne samo zato sto se koza privikava na njega, vidjet cemo kroz neko vrijeme). Zadnjih dana sam pocela testirati ulje SG i nisam odusevljena. Iako je jako ugodno na kozi, brzo se upije i ostavlja je mekanom, ovo ulje definitivno naglasava pore i to jako. Ostavi kozu potpuno mat i pore mi se zbog toga vide iz aviona. Pore su mi puno manje vidljive kad koza ima malo sjaja. Testirat cu ga samog jos neko vrijeme, pa cu probati mjesavinu ova dva ulja. Vjerujem da bi bilo dobro curama koje imaju problem sa masnom kozom, ali bez prosirenih pora (ako to uopce ide jedno bez drugog).
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 06:22   #237
Ja sam kupila Kemigovo i smiksala si sama svoju kremu za lice...meni to ulje užasno smrdi....baš onako po pijancu Ne znam jel to tako normalno ili sam zabrijala
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 19:01   #238
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Ne znam jel to tako normalno ili sam zabrijala
intenzitet mirisa može varirati ali to je sasvim normalno, ništa ne brini
ulje koštica grožđa je izvrsno za njegu kože, probaj njegov vonj, zamaskirati drugim uljima i dodatkom esencijalnih
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 10:48   #239
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
intenzitet mirisa može varirati ali to je sasvim normalno, ništa ne brini
ulje koštica grožđa je izvrsno za njegu kože, probaj njegov vonj, zamaskirati drugim uljima i dodatkom esencijalnih
Ma zeznula se totalno jer sam slijedila recept u kojem od ulja jedino je ono zastupljeno, onda možeš mislit koji je to smrad. Ujutro mi bude muka kad se moram natrackat Iako moram reći da lice bude mekše, zaglađenije i vidi se da ima tu nečega ali nažalost kad ovo potrošim neću više ni za živu glavu ovu recepturu pripremat
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 13:10   #240
Uzmi rafinirano, ono nema mirisa.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.