Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2014., 23:37   #61
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
ajd dobro sporo i nezanimljivo ali šta je loše u dijalozima... zbunjena elijenka i napaljeni debili bi trebalu smislenije pričati?
Ovako slično bih ja u jednoj rečenici opisao sve što me smeta u ovom filmu. Zbunjeni alien ili inteligentni alien predator koji besprijekorno imitira ljudska bića? - dobro, ajde, imitira kurvu, ali ipak je posebno vješta u komunikaciji. Rečenice joj imaju i previše smisla; kako je ona mogla pretpostaviti kako se osjeća deformirani lik? Pretpostavljam da ona, kao strano biće, ne kuži da je on deformiran, ali osjeća njegovu nevolju, što bi bilo, onako, tipično preseravanje... U svakom slučaju ne djeluje mi baš zbunjeno.

I ne vidim ništa zanimljivo ni poučno u tome što ona počinje suosjećati sa ljudima, kada jako malo znam o njenom psihičkom ustroju. S druge strane, njena alien agenda je k'o fol ostala nedorečena, mada meat grinder je... neočekivano bukvalno. Kraj je isto, onako... da bude kraj.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 01:18   #62
Izdrzao 40 minuta i ugasio! Ne sjecam se kad sam zadnje gledao nesto losije!
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 12:03   #63
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ona, kao strano biće, ne kuži da je on deformiran, ali osjeća njegovu nevolju, što bi bilo, onako, tipično preseravanje... U svakom slučaju ne djeluje mi baš zbunjeno.

I ne vidim ništa zanimljivo ni poučno u tome što ona počinje suosjećati sa ljudima, kada jako malo znam o njenom psihičkom ustroju.
Lako je skužit stanje sugovornika, bio ti alien ili ne. Ne vidim zašto bi to bilo preseravanje.

Nebitan je njezin psihički ustroj, bitno je da se ona u kontaktu s ljudima mijenja.
Ništa poučnoga nema u SF filmovima (da ima, ja bi prva odustala od njih).
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 13:16   #64
Quote:
xAragonx kaže: Pogledaj post
Izdrzao 40 minuta i ugasio! Ne sjecam se kad sam zadnje gledao nesto losije!
Banana film.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 14:10   #65
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Banana film.
Ne budi blag, film je zgazena pokvarena banana
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 14:28   #66
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Ne budi blag, film je zgazena pokvarena banana
U usporedbi s Arabian Nights pravi dragulj (bačen pred svinje kao i Her, no to je sudbina svakog velikog, da ne kažem remek, dIjela).
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:22   #67
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Lako je skužit stanje sugovornika, bio ti alien ili ne. Ne vidim zašto bi to bilo preseravanje.

Nebitan je njezin psihički ustroj, bitno je da se ona u kontaktu s ljudima mijenja.
Ništa poučnoga nema u SF filmovima (da ima, ja bi prva odustala od njih).
Pa preseravanje je. Zašto se sažalila nad njim? Duboko se zagledala u svoje oči, koje nisu njene oči, i shvatila što? A kada je prije toga zatukla udavljenika kamenom, o čemu je tada kontemplirala?

OK, mijenja se - od čega i prema čemu?
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 17:07   #68
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Pa preseravanje je. Zašto se sažalila nad njim? Duboko se zagledala u svoje oči, koje nisu njene oči, i shvatila što? A kada je prije toga zatukla udavljenika kamenom, o čemu je tada kontemplirala?

OK, mijenja se - od čega i prema čemu?
Ne,nije preseravanje. Zašto se ne bi sažalila?
Zašto su se njih dvoje zaljubli u Mostovima okruga Madison? Duboko se zagledali jedno u drugo i shvatili što?

Kauboj ujaše u nepoznati gradić.
Relativno pošten čovjek završi na robiji.
Alien po zadatku dolazi međ ljude.

Što im je zajedničko? Ta interakcija ih mijenja.

Ako ovaj film i ima nekih mana, to je trapava dramatizacija romana, kao i u Never Let Me Go; ne znamo njezinu startnu situaciju koja se u knjizi vidi, a u filmu ne.

Zadnje uređivanje Ulloa : 06.08.2014. at 17:13.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 23:26   #69
Bilo je zanimljivo konačno pročitati i knjigu... pa opet pogledati film. Zanimljivo koliko film nije ekranizacija, već interpretacija romana. Jer da je ekranizacija lako je mogla iz njega ispasti neka bolesna horrorčina. No ovako su oboje vrlo dobri, svaki na svoj način. Potvrđujem 8/10.
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 11:44   #70
Pojavi se tako s vremena na vreme neki film koji udara u mozak i ne izlazi iz glave, koji je tako pažljivo osmišljen, znalački realiziran, koji jednaku pažnju posvećuje stilu i supstanci. Za takve filmove često kažemo da su ispred svog vremena i moguće je zamisliti da će tek sa neke vremenske distance naići na razumevanje kritike i publike. Takav film je Under The Skin, najnoviji uradak Jonathana Glazera, reditelja foršpana i muzičkih spotova, ali i veoma uticajnog filmaša koji je za 14 godina snimio samo tri filma. (Ali kakva tri filma: jedan od najboljih gangsterskih filmova u novije vreme Sexy Beast, veoma tripozni Birth i sad Under The Skin) Sa jedne strane, to je film koji sa vremenom dobija na razumevanju i kojeg treba odgledati možda nekoliko puta i otkriti sloj po sloj. Sa druge strane, to je, pak, toliko retro film da deluje kao posveta nekim filmskim idolima i neiscrpnim temama. Pomislite na Lyncha i Jodorowskog iz 70-ih, te Antonionijevu teskobu i Kubrickovu tehničku veštinu.
Film se razvijao 10 godina, scenario je prošao kroz barem 4 verzije, pa nije ni čudo da je svaki detalj promišljen do konca. Scenario je primer genijalne ekonomičnosti: u njemu nema ničega što opterećuje priču ili što bi bilo teško izvedivo snimiti. Sveden je, skoro pa škrt, na samo potrebno i dovoljno, kako u domenu spore i difuzne priče o samospoznaji, tako i u domenu dijaloga. Blagog pojma imamo samo o jednom liku, ostali se pojavljuju jednom ili tek nekoliko puta, često bez ikakve podloge i objašnjenja.
Izbor glavne glumice graniči sa genijalnim. Istina, Scarlett nije baš najbolja glumica današnjice, ali je svakako jedna od poslednjih “femmes fatales” koja zrači potisnutim emocijama i hladnom lepotom, udaljena, misteriozna i nedostupna žena kojoj je nemoguće reći “ne”. Njen glumački raspon je više nego dovoljan, gotovo idealan, za taj blagi, jedva vidljivi luk u razvoju lika od tihog predatora do ranjive žene same na svetu.
Ostali glumci su amateri, dosta često snimani skrivenom kamerom bez svog znanja. Taj “reality” manir stoji u sjajnoj kombinaciji sa utilitarnim, finansijski nezahtevnim “shaky-cam” veriteom i u sjajnom kontrastu sa apstraktnim scenama koje vrište od stilizacije i vizuelnih efekata. U filmu postoji jedna scena u kojoj Scarlett Johansson pada na sred ulice, a slučajni prolaznici joj pomažu da se pridigne. Svetski trač mediji su naseli i objavili paparazzo fotke, dok nije otkriveno da je pad namerno izveden. Pomagači, pretpostavljamo, nisu imali pojma da pomažu slavnoj glumici. Ni gomila statista s kojima se ona upušta u praznoglave razgovore verovatno nisu imali pojma da razgovaraju baš sa Scarlett, iako je, i pored crne perike i nekoliko zdravih, realnih kilograma više, nije bilo teško prepoznati. Možda to govori o ignoranciji današnjeg vremena...
Under The Skin je tako eliptičan, a tako kompletan film. Promišljen je, ali nije ni namerno tripozan, kao što nije ni sažvakan. Ne potcenjuje gledaoce i odmeren je. Svaki detalj je na svom mestu, uključujući i soundtrack koji je dovoljno sugestivan, a opet ne služi kao spoiler za naredne kadrove. Retko se dešava da je film tako “artsy”, a tako komunikativan. Skoro pa savršen film o tome šta znači postati i biti čovek. Ili žena.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2014/08/under-skin.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 12:07   #71
Drago mi je da ti se sviđa, meni je i dalje vrlo o.k. film i s malim vremenskim odmakom. Od posebnih i atmosferičnih kadrova do same priče koja drži vodu. Atmosferični filmovi često nauštrb atmosfere idu na slabiju ili nepostojeću priču, a ovdje to ipak nije slučaj, redatelj lijepo balansira između ove dvije osnove.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 13:22   #72
Po motivima romana, a ne ekranizacija romana. Definitivno film za višekratno gledanje.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:10   #73
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Ne puca on na ništa, to je jednostavno - dobar film.
Nije. Bolji The Rover 17 puta od njega.
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 18:20   #74
O muko, jedan tvrdi da je teško sranje, drugi da je odlično, ja došo tu da vidim jel se isplati gledat kad ono sve različite kritike
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 18:39   #75
MagicRat, to su najbolji filmovi kod kojih se razilazimo u ocjenama (osim eka koji se zajebava).
Pogledaj.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 20:19   #76
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
MagicRat, to su najbolji filmovi kod kojih se razilazimo u ocjenama (osim eka koji se zajebava).
Pogledaj.
Hah budem
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 17:58   #77
Čudan...hm...nez...pogledala prije 3 tjedna al još znam svaki detalj,cijelo vrijeme sam imala dojam da gledam neki niskobuđetni film,al dojam na mene je ostavio ne znam ni sama zašto
angelinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 13:19   #78
Loše, loše, loše,,,, Sve u svemu ovakve priče se smisle uz kafu ili na wc-školjki,,,
Šta treba bit tu realno, kad je sve vezano za aliene nerealno? i šta god ubaciš u priču uklapa se!!!!
Dalam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 13:39   #79
Quote:
Dalam kaže: Pogledaj post
Loše, loše, loše,,,, Sve u svemu ovakve priče se smisle uz kafu ili na wc-školjki,,,
Šta treba bit tu realno, kad je sve vezano za aliene nerealno? i šta god ubaciš u priču uklapa se!!!!
S obzirom da se priča filma bazira na istoimenom romanu koji je objavljen, dobio solidne kritike, zaradio određenu sumu novaca, okupio nekakav fan base te na kraju krajeva po kojem je snimljen film, mogao bi ozbiljno razmisliti o karijeri pisca jer ako slične romane budeš producirao nakon posjeta wc-školjki internacionalni uspjeh u toj branši ti je gotovo zagarantiran. Osim ako nemaš prerijetku stolicu.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 15:23   #80
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
S obzirom da se priča filma bazira na istoimenom romanu koji je objavljen, dobio solidne kritike, zaradio određenu sumu novaca, okupio nekakav fan base te na kraju krajeva po kojem je snimljen film, mogao bi ozbiljno razmisliti o karijeri pisca jer ako slične romane budeš producirao nakon posjeta wc-školjki internacionalni uspjeh u toj branši ti je gotovo zagarantiran. Osim ako nemaš prerijetku stolicu.
Super mario je odlična igrica a jesil gledo film?
Dalam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.