Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2008., 18:43   #1
Plutonovi tranziti

Što bi se moglo dogoditi kada se tranzitni Pl nađe točno na DC - u?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 00:28   #2
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Što bi se moglo dogoditi kada se tranzitni Pl nađe točno na DC - u?
da uđeš u neki fatalni odnos, odnosno upoznaš neku fatalnu osobu, ali kako je pl spor, to biva kad ju/sa/ili ur naprave tranzit na mo ili ve. Ulaskom pl u 7.k mnogo odnosa otpast će...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 00:54   #3
Moraju li odnosi otpadati baš kroz nekakve konflikte ili je najmudrije držati se po strani?
Pružanje otpora kada je Pl u pitanju, a s obzirom kakva sam iskustva imala do sada, baš i nema smisla.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 10:07   #4
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Moraju li odnosi otpadati baš kroz nekakve konflikte ili je najmudrije držati se po strani?
Pružanje otpora kada je Pl u pitanju, a s obzirom kakva sam iskustva imala do sada, baš i nema smisla.

u tvom slučaju više dolazi do postepenog zahlađenja odnosa, radi toga što vladar tvoje 7.k. nije postavljen u smislu sukobljavanja (to bi bile aflikcije ma/ur/pl), imaš kvadrat Neptun-dakle suptilna udaljavanja, na duge rokove, eventualni sukob na kraju. A čuj, pružati otpor Plutonu-gubitak vremena i energije....Pluton je kao krirug koji ima za zadatak odstraniti trulo tkivo, dakle otpadaju truli odnosi, oni koji iscrpljuju, koji su jednostrani i tako...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 10:16   #5
Baš se to događa. Imam jaku potrebu da se udaljim od nekih ljudi za koje osjećam da me na bilo koji način sputavaju. Iako razmišljam kako sam malo bezobzirna što se to događa bez konkretnog razloga, ali su se razlozi ipak skupljali kroz vrijeme i potreba da se udaljim je stvarno jača od mene, tako da, bez previše riječi pokušavam isplivati iz tih odnosa.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 08:54   #6
Plutonovi tranziti

To će ti svakako biti zanimljivo razdoblje.

Što donosi tranzit Pl 5.kućom? Uskoro mi ulazi u tu kuću pa me strah nekih fatalnih, potpuno pogrešnih ljubavi i sl.

A natalno je u 3. kući u Sco i radi trigon sa Mo u Vodenjaku u 6. kući. Kako da odgonetnem taj aspekt?
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 12:39   #7
Quote:
hope_010 kaže: Pogledaj post
Što donosi tranzit Pl 5.kućom? Uskoro mi ulazi u tu kuću pa me strah nekih fatalnih, potpuno pogrešnih ljubavi i sl.
Ako ti uskoro ulazi u tu kuću znači da je u konjunkciji s vrhom 5. polja. A upravo to vrijeme se smatra ekstremom tranzita polja (već smo nekoliko puta pisali da su Plutonovi tranziti proces).

5. polje je polje životnosti, snage i stvaranja. Jednom riječju 5. polje pokazuje sposobnost individue da se prepusti (dopusti) kreativnim silama života da se izraze (manifestiraju) kroz njenu osobnost. Pa bilo da je to ljubav (osjećajna veza), spolna aktivnost, hobi koji obožava ili nešto posve drugo… Svi ti nagoni proizlaze iz jedne jedine želje, a ta je da se osoba potvrdi kroz ono što je napravila, stvorila, ne bi li dobila feed back, ne bi li bila "primjećena" od drugih (5. polje je opozicija 11. polju). 5. polje je ustvari u najužem fokusu pokazatelj povjerenja u život.

Kada Pluton tranzitira to polje suočava osobu s njenim dubokim, pokopanim tabuima, predrasudama i kompleksima koji potkopavaju njenu moć i sposobnost potpunog izražavanja. Kako je osnovna Plutonova funkcija preobražaj kojim se odstranjuje bespotrebno ovim tranzitom mrak će progutati sve ono što je samoporažavajuće, sve ono što potkopava izvorno samopouzdanje. Vrijeme je za otpuštanje obrazaca i pristupa životu koji više ne služe u stvaralačke svrhe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 15:21   #8
Fish, bi li, molim te ovako opsežno napisala i što donosi tranzit PL preko DSC te 07. kućom?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 15:48   #9
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ako ti uskoro ulazi u tu kuću znači da je u konjunkciji s vrhom 5. polja. A upravo to vrijeme se smatra ekstremom tranzita polja (već smo nekoliko puta pisali da su Plutonovi tranziti proces).

5. polje je polje životnosti, snage i stvaranja. Jednom riječju 5. polje pokazuje sposobnost individue da se prepusti (dopusti) kreativnim silama života da se izraze (manifestiraju) kroz njenu osobnost. Pa bilo da je to ljubav (osjećajna veza), spolna aktivnost, hobi koji obožava ili nešto posve drugo… Svi ti nagoni proizlaze iz jedne jedine želje, a ta je da se osoba potvrdi kroz ono što je napravila, stvorila, ne bi li dobila feed back, ne bi li bila "primjećena" od drugih (5. polje je opozicija 11. polju). 5. polje je ustvari u najužem fokusu pokazatelj povjerenja u život.

Kada Pluton tranzitira to polje suočava osobu s njenim dubokim, pokopanim tabuima, predrasudama i kompleksima koji potkopavaju njenu moć i sposobnost potpunog izražavanja. Kako je osnovna Plutonova funkcija preobražaj kojim se odstranjuje bespotrebno ovim tranzitom mrak će progutati sve ono što je samoporažavajuće, sve ono što potkopava izvorno samopouzdanje. Vrijeme je za otpuštanje obrazaca i pristupa životu koji više ne služe u stvaralačke svrhe.
eto i meni tranzitira 5,i slazem se,sve ono lose otpada,a otpalo je bome dosta,osjecam se kao da izlazim iz kukuljice
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:42   #10
Smile

Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Fish, bi li, molim te ovako opsežno napisala i što donosi tranzit PL preko DSC te 07. kućom?
Evo, da izvučem post da bude vidljiviji.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 00:34   #11
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Fish, bi li, molim te ovako opsežno napisala i što donosi tranzit PL preko DSC te 07. kućom?
More naravski, samo ima jedna caka, Pluton ne donosi...on je striček Egzekutor.



Čovjek je društveno biće...u biti on i postoji tek u odnosu s drugim ljudskim bićima, zbog čega su odnosi (7. polje) jedan od najvažnijih aspekata ljudskog života. I baš kao što ne postoje dva ista čovjeka, ne postoje ni dva ista odnosa. A svaki kontakt koji čoek stvara sadrži mogućnost ispoljavanja određenog kvaliteta koji u drugom odnosu možda ne bi bio ispoljen. Svi ljudski odnosi su poput ogledala. Zato i stoji ona stara: "s kim si takav si", ili…"našla tikva čep" i sl.

U biti svaka individua tokom života je rastrzana između dvije međusobno suprotne potrebe: potrebe za sobom (1. polje) i potrebe za pripadanjem nekome, osobi ili nekoj većoj cjelini (7. polje). Iz tog neprestanog kretanja između tih dvaju polova (individualne odvojenosti i sudjelovanja u međuljudskom odnosu) čovjek prolazi kroz cijeli niz vanjskih i unutarnjih konflikata.

Duboki istinski ljudski odnosi nisu lagani, zahtijevaju iskrenost, hrabrost, zrelost, preispitivanje i spremnost na rizik. Zbog toga se ljudima čini puno lakše manipulirati sobom i drugima, a umjesto istinskih odnosa zasnivati "kupoprodajne ugovore". Bili oni "poslovni" ili "emotivni". Na taj način osoba održava iluziju kontrole nad životom i odnosima s drugim ljudima, posebice onima koji su joj važni. No s druge strane "kupoprodajni ugovor" je život lišen istinskog odnosa tj. takav život je zatvoren u uske okvire vlastite osobnosti (7. polje je opozicija 1. polju).


7. polje u prvom redu oslikava mentalni stav (7. polje je zračno polje) naspram odnosa, kako onih bliskih i intimnih, tako i onih društvenih. Ono u najužem fokusu pokazuje sposobnost osobe da ostvari trajan odnos. Kada Pluton tranzitira polje odnosa osoba prolazi kroz proces suočavanja s svim ukorijenjenim, nesvjesnim predrasudama koji se tiču mogućnosti stvaranja bitnih, svrsishodnih veza i kvalitetnih odnosa (tkz. element neminovnosti). To je period jake polarnosti kada ona s jedne strane "očajnički želi biti voljena", ali istovremeno ništa novo ne može nastati. A ne može dok nije spremna odreći se nečega što je njoj vrijedno u korist nečega što se može pokazati kao potpuni promašaj.


Pluton u biti tjera osobu da pronađe u potpunosti sigurne i duboko utemeljene osnove za zajedništvo. Taj proces može biti bolan jer podrazumjeva uništavanje površnih, nezadovoljavajućih i nepotrebnih segmenta na svim relacijama ja-drugi (a toga u prosječna čoeka ima masu). No koliko god to osobi izgledalo da ima veze s "drugima" u biti isto toliko to ima veze s njom samom. Jer svi ti "kvarni odnosi" u stvari nisu ništa drugo doli njeni vlastiti metastazirani modeli (7. polje je opozicija 1. polju). Zato je istinska svrha tog Plutonskog tranzitnog procesa da osoba kroz njega dopre do srži problema ne bi li spoznala koju ona zaista kvalitetu u odnosima traži? Koja je to točno osobina koju traži u jednoj osobi (DSC)...jednako kao i u svim drugima (7. polje)?

Kada osoba shvati (zračno polje) što je to onda joj neće bit’ problem ni materijalizirati odgovarajućeg partnera (DSC), niti ostvariti zadovoljavajuće veze (7. polje). Aa...ako nakon Plutonova tranzita to "ne shvati" niti neće, barem ne za ovaj život...jer Pluton samo jednom prolazi tim segmentom natalne karte.
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Evo, da izvučem post da bude vidljiviji.
Nije potrebno izvlačiti, vidljiv je...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:00   #12
divno....
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:44   #13
Da, bas divno.

A dobro je napisano, sta ces, nema kod Plutona zeke peke.

Inace, i meni tranzitira 7. polje.

A gledajuci opcenito tranzite.....svi su oni "potekli" iz pocetne, freezane slike natalne. Iako Pluton nece obici cijeli krug nase karte, ni u ludilu, on ce obici upravo one dijelove koji ga "trebaju". Tranzitira upravo ono sto mora promijeniti. Preporoditi.

Dodje on tamo gdje je najpotrebniji.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 17:58   #14
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ako ti uskoro ulazi u tu kuću znači da je u konjunkciji s vrhom 5. polja. A upravo to vrijeme se smatra ekstremom tranzita polja (već smo nekoliko puta pisali da su Plutonovi tranziti proces).

5. polje je polje životnosti, snage i stvaranja. Jednom riječju 5. polje pokazuje sposobnost individue da se prepusti (dopusti) kreativnim silama života da se izraze (manifestiraju) kroz njenu osobnost. Pa bilo da je to ljubav (osjećajna veza), spolna aktivnost, hobi koji obožava ili nešto posve drugo… Svi ti nagoni proizlaze iz jedne jedine želje, a ta je da se osoba potvrdi kroz ono što je napravila, stvorila, ne bi li dobila feed back, ne bi li bila "primjećena" od drugih (5. polje je opozicija 11. polju). 5. polje je ustvari u najužem fokusu pokazatelj povjerenja u život.

Kada Pluton tranzitira to polje suočava osobu s njenim dubokim, pokopanim tabuima, predrasudama i kompleksima koji potkopavaju njenu moć i sposobnost potpunog izražavanja. Kako je osnovna Plutonova funkcija preobražaj kojim se odstranjuje bespotrebno ovim tranzitom mrak će progutati sve ono što je samoporažavajuće, sve ono što potkopava izvorno samopouzdanje. Vrijeme je za otpuštanje obrazaca i pristupa životu koji više ne služe u stvaralačke svrhe.

Hvala fish, nekako jedva čekam da ode iz 4. kuće potpuno, bit će mi to pravo olakšanje. Nakon što mi je Sa prešao nedavno preko Asc i to više puta budući je bio retro, Pl nekako kao da nastavlja sa preobrazbom. Nadam se da ipak slijedi nešto mirnije razdoblje.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 21:12   #15
Pitala bih još nešto: predstavlja li konjukcija tranzitnog Pl s DSC nekakav poseban trenutak ili je samo dio cjelokupnog procesa umiranja starih i rađanja novih stavova bez dodatnog značenja?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 08:02   #16
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Pitala bih još nešto: predstavlja li konjukcija tranzitnog Pl s DSC nekakav poseban trenutak ili je samo dio cjelokupnog procesa umiranja starih i rađanja novih stavova bez dodatnog značenja?
poseban trenutak iliti neki konkretan događaj koji bi se mogao opisati ovim tranzitom dešava se u trenucima kada ju/sa/ur naprave tranzit na neku natalnu planetu, a u periodu tranzitne plutonove konj na desc. Znači, pronađi datum kada je tr Pluton točno na desc, uzmi od tog datuma +/- 15 dana, i unutar tih mjesec dana pogledaj da li i što tranzitiraju egzaktno ju/sa/ur. Kako je pluton spor, njegov tranzit na desc dešava se 2,3 puta unutar godine i pol...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 01:14   #17
Plutonovi tranziti

Pluton ubrzano tranzitira zadnji stupanj strijelca te već 4.12. ulazi u znak jarca. prije nego nastavi spori retrogradni hod doći će do 2. stupnja jarca i onda nastaviti retrogradno peglati malo unazad.

pitanje u vezi tranzita plutona: venera mi se nalazi na 1. stupnju jarca (9.kuća) i uskoro će pluton prijeći, odn. ostati na njoj neko duže vrijeme.

što ovo znači ? čitao sam već neka objašnjenja u stilu "potresi u ljubavnom životu" a kaj je najbolje ja takvoga baš i nemam.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 01:50   #18
pa zavisi valjda i od ostatka tvog horoskopa. kojim poljem vlada venera u tvom chartu? u kakvim je aspektima? ako u natalu, a ni u solaru nemas lose aspektovanu veneru mozda se nemas cega bojat.
osim toga tranziti tih dalekih sporih planeta se vise 'osjete' kroz polja nego preko planeta koje ti nisu ni vladari
shameless is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 08:42   #19
Quote:
shameless kaže: Pogledaj post
pa zavisi valjda i od ostatka tvog horoskopa. kojim poljem vlada venera u tvom chartu? u kakvim je aspektima? ako u natalu, a ni u solaru nemas lose aspektovanu veneru mozda se nemas cega bojat.
osim toga tranziti tih dalekih sporih planeta se vise 'osjete' kroz polja nego preko planeta koje ti nisu ni vladari
venera mi vlada na vrhovima 1. i 7. polja
inače nije aspektirana jače, jedino sekstil s mjesecom u 12. kući.

ma nije da se bojim, nego me zanima šta će biti. mislim, dosadno mi je ovako.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 14:15   #20
Ne znam da li treba da se zabrinem,ali na 2. stepenu Jarca nalazi mi se Ne koji i vladar mog ASC?Zanima me sta mi moze doneti konjukcija tranztnog Pl i natalnog Ne?neki su mi cak rekli da mozda necu ni osetiti ovaj tranzit jer su ipak u pitanju 2 daleka planeta!!!
Kocka je bacena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.