Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 21:56   #81
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Mislim da, kako se opet približavamo travnju, da je ova tema vrijedna da je se digne.

Možda sam malo požurio ali...
tako je slazem se s tobom!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 02:21   #82
Zna li netko, je li boravak tamo štetan za zdravlje?
Gledao sam neke dokumentarce. Novinar se žurio, a nije baš bilo nikoga tamo.
Čim neka komunjara nije drpila Staljinov petometarski plakat sa zida, znaš da tamo nitko ne dolazi. Inače, zanimljiva usputna stanica za posjetiti, to definitivno.
rskywalke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 12:27   #83
Quote:
rskywalke kaže: Pogledaj post
Zna li netko, je li boravak tamo štetan za zdravlje?
Gledao sam neke dokumentarce. Novinar se žurio, a nije baš bilo nikoga tamo.
Čim neka komunjara nije drpila Staljinov petometarski plakat sa zida, znaš da tamo nitko ne dolazi. Inače, zanimljiva usputna stanica za posjetiti, to definitivno.
A gledaj, imaš dvadesetak-tridesetak frikova, a možda i stotinjak - tko će znat; koji žive u samom Pripyatu. U černobilu (sam Černobil nije toliko pogođen radijacijom) sada živi 2000-3000 tisuće inžinjera koji održavaju tu nuklearku. Prije katastrofe Černobil je imao 14 000 stanovnika.

Mene se je naročito dojmio ovaj video.

Naravno i ovaj

Inače na youtube-u ima zvuka, a sad ga uopće nema. Ne znam je li i kod vas tako ili je to samo kod mene.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:53   #84
Quote:
rskywalke kaže: Pogledaj post
Zna li netko, je li boravak tamo štetan za zdravlje?
Gledao sam neke dokumentarce. Novinar se žurio, a nije baš bilo nikoga tamo.
Čim neka komunjara nije drpila Staljinov petometarski plakat sa zida, znaš da tamo nitko ne dolazi. Inače, zanimljiva usputna stanica za posjetiti, to definitivno.
Nije štetan ako se čuvaš. Još uvijek ima puno radioaktivnih čestica u prašini, drveću, a nikako ne preporučujem hodati bez zaštite po kiši. Ako odlućiš ići tamo, obavezno nosi odeću koja prekriva cijelo tijelo, neku kapu ili šešir i velike naočale.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 23:12   #85
Idem tamo u 9 mjesecu ove godine.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 10:41   #86
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
Idem tamo u 9 mjesecu ove godine.
Užasno ti zavidim. Koliko ćete koštat izlet?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 15:46   #87
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Užasno ti zavidim. Koliko ćete koštat izlet?
Jako malo. Naučio sam se snalaziti s vremenom.
Kupiš kartu dosta ranije i karta je skoro pa badava (a i imam neke bodove za iskorisiti u jedne low budget avio kompanije). Uzmeš rent-a-car u Kijevu , u Ukrajini je gorivo jako jeftino a rent-a-car još jeftiniji ( naravno ako ne misliš uzimati Mercede SL ) . Mogu spavati i u autu par dana nije neki problem.Moteli po zabitima su sića, hrana je sića (osnovna za preživiti)
Mislim da ću proći s manje od 3000 kuna za 7 dana s tim da se planiram baš pošteno provozati po Ukrajini.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 20:23   #88
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
Jako malo. Naučio sam se snalaziti s vremenom.
Kupiš kartu dosta ranije i karta je skoro pa badava (a i imam neke bodove za iskorisiti u jedne low budget avio kompanije). Uzmeš rent-a-car u Kijevu , u Ukrajini je gorivo jako jeftino a rent-a-car još jeftiniji ( naravno ako ne misliš uzimati Mercede SL ) . Mogu spavati i u autu par dana nije neki problem.Moteli po zabitima su sića, hrana je sića (osnovna za preživiti)
Mislim da ću proći s manje od 3000 kuna za 7 dana s tim da se planiram baš pošteno provozati po Ukrajini.
Znaš li možda da li dozvoljavaju ulazak osobama s invaliditetom u Pripyat? Tipa da mora ići na štakama/kolicima ili ako je jako slabovidan kao ja; - s time da se ja jako dobro snalazim vani i veoma malo tko primjeti da jako slabo vidim.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:13   #89
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Znaš li možda da li dozvoljavaju ulazak osobama s invaliditetom u Pripyat? Tipa da mora ići na štakama/kolicima ili ako je jako slabovidan kao ja; - s time da se ja jako dobro snalazim vani i veoma malo tko primjeti da jako slabo vidim.
Ne možeš tek tako ušetati u grad. Postoje agencije koje imaju koncesije pa se javiš njima i oni te vode kroz grad u skupinama. Nigdje nisam naišao razlog zašto nebi bilo dopušteno niti ga vidim

P.S Možda bi bilo najbolje poslati mail ukrajinskoj tz za svaki slučaj.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:25   #90
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
Ne možeš tek tako ušetati u grad.
Sve što si rekao je dobro, osim citiranog dijela. Bojim se da nažalost, nije tako. Inače, kako bi tek tako lopovi uzimali radijatore i ostale stvari iz grada; i to naočigled turistima usred bijela dana. (Bio je video na "jubitou" pa su ga skinuli o krađi radijatora u Pripyatu).
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 00:12   #91
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Sve što si rekao je dobro, osim citiranog dijela. Bojim se da nažalost, nije tako. Inače, kako bi tek tako lopovi uzimali radijatore i ostale stvari iz grada; i to naočigled turistima usred bijela dana. (Bio je video na "jubitou" pa su ga skinuli o krađi radijatora u Pripyatu).
A slušaj. Grad nije doslovno fizički izvan prustupa.
Znam da je opljačkan ali ako vrijede neka pravila u vezi ulaza onda ih treba i poštivat Mislim da je to isto kao da turist u Dubrovniku se popne na zdinine tko zna kako i šeće se bez da je platio kartu

Koliko ja znam ''karta'' za 1 dan je cca 15eura u većoj grupi. Jel' bolje platiti 15 eura ili da te Ukrajina kao stranaca uhvati kako prpaš po Pripyatu
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 02:23   #92
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
Idem tamo u 9 mjesecu ove godine.
oooooo, kako ti zavidim

meni muz ne da.. kaze da prvo zeli potomka, a onda nek se idem zraciti
sam kaj je mene strah da do tad od grada nece vise nista ostati, jer ga zub vremena nagriza

molim, mooooooolim do neba i nazad da nam nakacis ovdje puuuuno slikica.. i pokoji video
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 00:24   #93
Pozdrav, i ja sa frendom idem sada uskoro Moram sa faksom vidjet kako cu sa vremenom, a putovat cemo vlakom do budimpešte i onda do kijeva. Tamo ima onaj tour za koji sam kontaktirao nekog predstavnika, 70 usd je cijena i obides puno lokacija, traje cijeli dan. Can't wait, to mi je san vec jedno 3-4 godine. Zakon tema btw.
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:42   #94
aj hejt ju tu
takodjer, ne vracaj nam se bez gro fotki i videa!!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:23   #95
Quote:
Asuriell kaže: Pogledaj post
Pozdrav, i ja sa frendom idem sada uskoro Moram sa faksom vidjet kako cu sa vremenom, a putovat cemo vlakom do budimpešte i onda do kijeva. Tamo ima onaj tour za koji sam kontaktirao nekog predstavnika, 70 usd je cijena i obides puno lokacija, traje cijeli dan. Can't wait, to mi je san vec jedno 3-4 godine. Zakon tema btw.
Koliko je love to vlakom ?
Pogledaj avio karte dosta unaprijed može se uhvatiti dosta jeftino. Ja sam uhvatio povratnu do Stockholma za 800 kn s taksam
Kiev za 1200 s uračunatim bodovima što sam do sada skupio
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 01:57   #96
Quote:
Piramida kaže: Pogledaj post
Koliko je love to vlakom ?
Pogledaj avio karte dosta unaprijed može se uhvatiti dosta jeftino. Ja sam uhvatio povratnu do Stockholma za 800 kn s taksam
Kiev za 1200 s uračunatim bodovima što sam do sada skupio
1500kn :/ u tom i je problem, milsim da cu morat na ljeto jel nisam pri parama bas... ali unutar next 3-4mjeseca idem ziher, pa makar pjesice
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 00:42   #97
Quote:
Asuriell kaže: Pogledaj post
1500kn :/ u tom i je problem, milsim da cu morat na ljeto jel nisam pri parama bas... ali unutar next 3-4mjeseca idem ziher, pa makar pjesice
Ajmo stopom
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:57   #98
Preporuka za kakav dobar dokumentarac o temi?
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:21   #99
Chernobyl Heart, Oskar za najbolji kratki dokumentarni film 2004., nije za osobe slabog srca.

Mali klip iz dokumentarca, inače ima cijeli za pogledati na Internetu.
http://www.youtube.com/watch?v=2M3yHtnbsgo
__________________
Keep Jason handsome. Keep Jason making videos. Jason Rupp
@gentSMITH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 14:30   #100
Jos jedan kojeg interesira katastrofa u Pripyatu.
Mora da je apokalipsa popularna ovih dana....

Nego, negdje sam cuo da su javnost zapravo obavijestili iz Svedske, nakon sto je vjetar donjeo radijaciju cak do tamo, a da je do nas (ex-yu drzava) dosao nekoliko dana poslije.

Ko zna nesto vise o tome, ako ima istine?
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.