Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2005., 17:32   #41
Quote:
Una67 kaže:

Najmilija ne moze podnijeti da je netko bolji od nje u skoli
jadno dijete.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 01:54   #42
Quote:
alexxx kaže:
jadno dijete.
Jadno?!
Ne bih rekla. Cura ima jake radne navike i voli uciti.
Sto je lose u tome?!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 08:49   #43
Quote:
Una67 kaže:
Jadno?!
Ne bih rekla. Cura ima jake radne navike i voli uciti.
Sto je lose u tome?!
to da je konstantno pod stresom "biti bolji, biti bolji, ne dopustiti da netko test napiše test bolje od mene, ne smijem nikoga iznevjeriti pogotovo roditelje...moram ih zadiviti ocjenama..."

možda to?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 08:51   #44
mene bi zabrinulo da moje dijete ne mozhe podnijeti da je netko bolji od njega u shkoli...


...osim ako Una67 nije malko pretjerala u opisu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 08:53   #45
a shto se tiche ovoga


Quote:
Ona007 kaže:

mama me naucila da se osijecam loshe ako ne radim nesto korisno...
u potpunosti bih se slozhila s chiquitom. treba dijete nauchiti da ima pravo uzhivati ponekad i u 'ljencharenju'
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 09:01   #46
Drage dame,
htjedoh naglasiti da je dijete vrijedno, voli uciti i ima svoje ciljeve. Iliti, ne moram je moliti, tjerati, prijetiti, groziti se.......da bi se primila knjige.
Eto.
Nadam se da je jasnije.
Hvala na paznji.
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 09:04   #47
Quote:
chiquita kaže:
to da je konstantno pod stresom "biti bolji, biti bolji, ne dopustiti da netko test napiše test bolje od mene, ne smijem nikoga iznevjeriti pogotovo roditelje...moram ih zadiviti ocjenama..."

možda to?

nadam se da je moj gornji post pojasnio nesporazum
BTW ne vidim nigdje da sam napisala da ona zeli nekoga zadiviti ili se boji iznevjeriti nas........

ne mogu vjerovati da ima ljudi koji jos uvijek misle da se roditeljska vjera stice ocjenama
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 09:05   #48
okej, okej, Una, reagirali smo na ono tvoje 'ne mozhe podnijeti da netko bude bolji'
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 09:08   #49
Quote:
magic kaže:
okej, okej, Una, reagirali smo na ono tvoje 'ne mozhe podnijeti da netko bude bolji'

ma skuzih
malo neobican izbor rijeci, priznajem
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 10:16   #50
Re: Nagrada, džeparac....

Quote:
M Renata kaže:
Pozdrav,

Imam kćer koja ide u 6 razred. Uči ispod svog prosjeka, zaključeno na kolegiju nastavničkog vijeća, rekoše mi na informacijama da koristi samo 10% potencijala. Muž je uletio s rješenjem (3mj) da za svaku 5 i 4 dobije po 10kn. Međutim, dijete to apriori odbija i sve po starom. Pokušavao je s kaznama oduzimanja mobitela-ona uredno sačeka da prođe kazna i opet ispočetka.

On želi nastaviti dalje postupak kazni, a ja mislim da nije to rješenje.

Može li mi netko na forumu iznijeti iskustvo kako ima sa svojim djetetom u vidu odgovora:

Koliko djetetu dajete za đeparac i mjesečni iznos za bon od mobitela?
Koji Vam je sistem nagrade i kazni?
Koje su dnevne obveze Vašeg djeteta?

Hvala.

Prvo i osnovno, nikad nije kasno nekoga nauciti radnim navikama.
Pa ni tvoju kikicu.
Uvazavajuci cinjenicu kakav nam je skolski sustav i odnos prema ucenicima, te skolski program, vjerujem da je to djeluje prilicno obeshrabrujuce na nju, pogotovo ako donosi lose ocjene.
To je situacija koju treba obrnuti u njenu korist, i kao sto neko rece naci nesto u cemu je dobra.

Cini se da treba poraditi i na njenom samopouzdanju, dozvoliti joj da i ona odluci nesto i da osjeti odgovornost. Uciniti je uspjesnom u necemu....a to ovisi i o vama i vasem odnosu prema njoj.Ona je osoba i covjek, tako se treba prema njoj i ponasati.

Vjeruj mi malo pozitivnog odnosa i pozitivne komunikacije moze cuda uciniti...treba pokazati da im vjerujemo i kad pogrijese, a ne ih kaznjavati svaki put kad pogrijese.I vise im ne dozvoliti nista jer ....naparvit ce kiks.

Stavi se u njene cipele, zamislite kako je njoj, konstantno se razocarava.Pa vrsnjaci, utjecaji, pa odrastanje.....itd.....

Imamo 16-godisnjakinju.
Prva stvar koju smo napravili jest, da smo joj rekli da napravi svoj vlastiti mjesecni skolski plan.
U tom planu se nalaze svi predmeti, sve sto mora napraviti, i nadopunjava se zadacima i domacom zadacom.
Postoji posebna kolumna u kojoj se upisuju ocjene iz pojedinih predmeta, tako moze pratiti svoj napredak u skoli.

Naravno tako je lakse pratiti sanjen skolski rad.I kontrolirati ga.
Sljedeca stvar koju je morala sama napraviti jest mjesecni proracun.
Sama je morala procjeniti koliko joj treba mjesecno novca i na sta ih zeli potrositi.Znaci odjevni predmet, telefon, kozmetika, sminka itd....
Samponi i osnovne higijenske potrepstine se nalaze u obiteljskom proracunu.Ako zeli nesto posebno, recimo neki posebni sampon, to ide iz njenog proracuna.
Naravno da je prvi rezultat bio . ali i to je dio procesa.Zatim je morala odrediti prioritete.
Glavni elemanti proracuna jest stednja za vozacki i za maturalnu vecer.Dogovor je bio da sve sto ona ustedi, mi cemo dodati isti iznos(dobra motivacija).

Telefon smo joj napravili pretplatu jer je tako jeftinije nego kupovati kartice.Barem ovdje.(FRA)Sve sto potrosi sto je izvan plana, automatski ide iz njenog proracuna.
Naravno da se covjek na kraju upita, da li ona to hoce i zeli, odgovor je DA.Ona uziva u cinjenici da je odgovorna za svoje novce.I kad izdje van sama odlucuje na sta ce ih potrositi i zna da vise od toga nece dobiti.


Mi smatramo da su neke stvari vazne za nju da nauci: sto su prioriteti, odgovornost prema financijama, kriticki se osvrnuti, planiranje.


__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 23:44   #51
25 kn za 3 dana?!?!

primjera radi ja sam u svojim studentskim danima kada sam imala zadatak izorganizirati cijelu svoju godinu a i ostale poradi nekih zajednickih aktivnosti potrosila 100 kn u mjesec dana.. ( znaci 10 kn za 3 dana)
da mi je znati sto je to toliko vazno da ucenica 6 razreda mora toliko tipkati po mobitelima..misljenja sam da se to i nebi trebalo toliko dopustati klincima.

moj prijedlog
fiksna kolicina kuna za mobitel mjesecno ( kajjaznam 100 kn) i to je to..nema onog padanja na lijepe okice, i "mrzim te" ili "svi ostali imaju 300 kn" i sl.

djeparac za pocetak davati na tjednoj osnovi.. kaj ja znam odrediti da ce mjesecno dobivati 100 kn i onda to podjeliti na 4 tjedan i recimo nedelju navecer dobije za taj tjedan..
kasnije nakon par mjeseci kad se navikne da je to kolicina novca s kojojm mjesecno raspolaze..onda se moze dati i na pocetku mjeseca za taj mjesec ( dobro za ucenje discipline i da se ne potrosi sve odjednom) i opet drzati se toga a ne da klinac potrosi sve odmah na pocetku mjeseca na kajjaznam CD a onda opet zica do kraja mjeseca..

Nagrada:
za ucinjeno dobro djelo ( roditelj neka definira dobro djelo prema zelji ..npr. oprano sudje, pridrzavanje nekog rasporeda ucenja, dolazak navecer doma na vrijeme, pospremljena soba)
petice ja osobno ne bi nagradjivala..jer time djete moze naviknuti da za 5 dobiva nesto.. i onda moze to zauvijek ocekivat, i onda ako jednom ne dobije..onda moze motivacija (pro)pasti..
kod ucenja bi ja razvila prije neku internu motivaciju da to klinac sam zeli nauciti nego da ga se kupuje sa stvarima ili novcima)
Ne vise od dvije tri nagrade mjesecno.

Kazna: izostanak nagrada do kraja mjeseca +
zabrana izlaska na tjedan dana je isto u redu kazna
Loše kazne: povećanje kucnih obaveza..
Za kaznu bi proporucila oduzimanje neceg ali ne izvrsavanje neceg jer onda tu aktivnost djete moze zamrziti ( jer ju povezuje s kaznom tj. necim losim)

Inace opet primjera radi..ja sam isto u osnovnoj skoli koristila svega 0.5 % svojih potencijala..i imala sam jebeno dobar razlog i jebenih problema u skoli..
I naravno starci nisu imali blage o tome, a ni kretenski profesori..
__________________
I'm busy right now. I'll ignore you later.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 09:53   #52
sjetih se starog vica:
P "sigurno ti je tata nesto obecao ako to napravis?"
O "ne , obecao mi je nesto ako to NE napravim!"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 13:56   #53
[QUOTE]DarthFlake kaže:
[B]25 kn za 3 dana?!?!

Ma nije tu samo problem novac koji se potroši u 3 dana, iako mislim da je to poprilično novaca za tu namjenu i tu dob u tom vremenu.
Ali ako je potrošila cca 25 kuna na poruke , po nekakvoj cijeni poruke od 50 lipa to ispadne barem 50 poruka. Bar toliko ih je i primila. Neka za poruku da se procita i nakuca nova treba 2 minute. Dodješ da je ona mogla 2 sata posvetiti nekim drugim obavezama i postici neki bolji rezultat u bilo cemu.

Definitivno neka organizacija vremena joj je potrebna ali ne nametnuta metodom batine i mrkve, jer mislim da je to kratkotrajnog ucinka. Teba napraviti tako da djete skuzi da je to dobro i da je to doslo iz njegove ideje (Kao u Big fat greek wedding gdje otac dolazi na spasonosnu ideju da mu kcer pocne raditi u putnickoj agenciji - znat ce oni koji su film gledali)

Ja inace drzim privatno djeci instrukcije iz matematike. 80% te djece kada pocnu sa instrukcijama su losiji ucenici sa jedinicama. Najbolji uspjeh je onda kada se ustraje da djete dobije naviku da radi (a radi jer mu ja zadajem zadacu) i nakon toga rada ono nesto nauci, pa ode na test gdje konacno nesto zna, dobije dobru ocjenu, pa ga jos i profesor pred svima pohvali. Nakon toga djete samo od roditelja traži pomoc jer to zeli ponoviti i zeli da na satu moze pratiti sto se predaje.
Bar su moja takva iskustva. Na svu srecu moja su djeca jos mala, ali polako i o tome razmisljam.
__________________
epruveto sretan ti majčin dan
SANJAM U BOJAMA
ixox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.